DVD zbunjen

poruka: 7
|
čitano: 4.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
DVD zbunjen

Uglavnom konzultirao sam se s Wikipediom ( točnije tu : http://en.wikipedia.org/wiki/DVD ) ali još uvijek mi nije "sjelo" točna razlika između DVD-R,DVD+R,DVD-ROM,DVD-RW i ostalih.

 

Jel netko moze u nekoliko manjih crta objasnit po čemu se razlikuju, te napisati zašto neki uređaji imaju problema s čitanjem recimo DVD-R -a?

Isto tako zanima me kad BlueRay stvarno prevlada DVD kao medij, hoce li BluRay čitači moći čitati zapis na DVD-u?

 

hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DVD zbunjen

Da bi bluray citac mogo citat dvd on uz plavi laser za citanje bluraya treba imati i crveni da bi mogo citat dvd i cd medije

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: DVD zbunjen

Pa ukratko:

 

DVD-ROM - možeš samo čitati a ne i snimati, recimo kad kupš orig. filmove, orig. igre, programi...

 

DVD-R - snimi jednom i čitaj više puta - organizacija koja je osnovala ovaj standard je DVD forum

DVD+R - snimi jednom i čitaj više puta - organizacija koja je osnovala ovaj standard je DVD+RW alliance

Neke velike razlike između ova dva standarda nema, tako da ih uglavnom podržavaju svi proizvođači hardwera. Neke korporacije su i u jednoj i drugoj organizaciji

(Sony, Phillips). Nisam doživio da mi neki uređaji ne čitaju baš DVD-R. 

 

DVD-RW - možeš snimati više puta, tj može se pobristai i ponovno snimati više puta.

Postoji jš DVD-RAM na koji se isto može više puta snimati, najčešće se upotrebljava u kamerama.

 

Neznam za ostale ali BlueRay iz PS3 bez problema čita sve DVD-ove i CD-ove.

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: DVD zbunjen

Prema tebi nema razlike onda između DVD-R i DVD+R (mislim da DVD-R ima malo veci kapacitet ali sitno veci) , cemu onda uopce 2 standarda kad su gotovo pa ista?

 

Šta se tiče DVD-ROM-a, naravno da filmove i orginalne igre i slično možeš samo čitati a ne snimat nešto na njih (pošto nisu prazni) ali ako idemo takvom logikom, onda je DVD-R i DVD+R = DVD-ROM kad se nešto snimi na njih?

 

Pojašnjenje ? :)

16 godina
offline
RE: DVD zbunjen

Čemu dva standarda? Čemu VHS i BETA, BlueRay i HD DVD... ukratko vjerojatno je u pitanju $. Kad kreiraš neki standard i registriraš ga onda očekuješ i neku dobit od toga. Razlika između DVD-R i DVD+R nije velika zato su se vjerojatno oba dva i održala.

 

Točno kad na DVD-R ili DVD+R nešto snimiš oni postaju DVD-ROM.

16 godina
neaktivan
offline
RE: DVD zbunjen
Perica kaže...

Točno kad na DVD-R ili DVD+R nešto snimiš oni postaju DVD-ROM.


Dobro, ako je tako kuda spada DVD-R ili DVD+R kada se snimi na MULTISESSION pa se može doprživati, budući da se DVD-ROM ne može doprživati. 

Kublach
16 godina
offline
RE: DVD zbunjen

Sorry nisam bio precizan, kad se zaključa onda se može smatrati da je kao DVD-ROM

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.5.2008 21:01 (Perica).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice