Excel - oduzimanje datuma

poruka: 2
|
čitano: 19.899
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Excel - oduzimanje datuma

Imam pitanje: kako u Excelu (Office 2010 ili 2007 verzija u ovom slučaju), oduzeti od recimo današnjeg datuma neki drugi, npr. 12. 12. 1983., da bi na kraju dobio broj dana (naravno, između tih dvaju datuma). I kako taj broj dana pretvoriti u stvaran, treći, datum koji bi bio kalendarski točan, tj. broj godina, mjeseci i dana proteklih od Ddanas do D12.12.1983.. Bio bih vrlo zahvalan na odgovorimaSmijeh.

P.S. Ako to nije moguće u Excelu možda je negdje drugdje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Excel - oduzimanje datuma
Igy.voy kaže...

Imam pitanje: kako u Excelu (Office 2010 ili 2007 verzija u ovom slučaju), oduzeti od recimo današnjeg datuma neki drugi, npr. 12. 12. 1983., da bi na kraju dobio broj dana (naravno, između tih dvaju datuma). I kako taj broj dana pretvoriti u stvaran, treći, datum koji bi bio kalendarski točan, tj. broj godina, mjeseci i dana proteklih od Ddanas do D12.12.1983.. Bio bih vrlo zahvalan na odgovorimaSmijeh.

P.S. Ako to nije moguće u Excelu možda je negdje drugdje?

vrlo jednostavno.

ako ti je u A1 jedan datum (današnji datum), a u B1 drugi datum onda u C1 (ako tu želiš rješenje) staviš formule: =A1-B1 => uvijek ide "noviji" datum - "stariji", tj. veći broj - manji broj je rExcel datume glda kao cjelobrojne brojeve (1, 2, 3, ...) pri čemu je broj 1 = 1.1.1900, 2 = 2.1.1900,...

nakon toga tu ćeliju oblikuješ kao "GENERAL" (Format-Cells-Number-General). i sada si dobio broj dana između dva datuma.

 

e sada ako rješenje ne promijeniš u General dobiti ces broj dana i broj mjeseci i broj godina izmedu dva datuma.. npr. ako ti je rjesenje 15.3.1900 to ti znaci da je proslo 15 dana, 3 mjeseca i 00 godina...

e sada, koliko ti je to bas savrseno precizno....

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice