Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA

poruka: 9
|
čitano: 2.314
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA

Poštovani

evo ukratko problem imam jednu tablicu i više listova u prvom listu imam ime sa pripadajućim poljima koji bi se trebali automatski unositi iz drugog lista formulicom =PROBA!$H$12 ili ako želim promjenu polja stavim bez stringa =PROBA!H12 znači iz lista PROBA da mi se automatski u list PROBA1 popunjava ovim gornjim formulicama poljak oje ispunjavam i to nije upitno problem nastaje kada polja koje ostavim prazna u listu PROBA u polja na listu PROBA1 mi se automatikom unose 0 ... kako postići da mi se te nesretne nule ne unose ako ostavim polje prazno u listu PROBA.

 

Hvala na odgovoru :)

 

No Guts No Glory !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA

zanemarite onu drugu sliku ova bi bila ispravna za upit 

 

 

No Guts No Glory !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA

=if(PROBA!$H$12=0;"";PROBA!$H$12)

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA
Probaj ovako.

Mogućnosti - Dodatno i onda imas Prikaz nule u ćelijama koje imaju nultu vrijednost
12 godina
neaktivan
offline
Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA

Poštovani

formula (=IF(PROBA!$B$21=0;"";PROBA!$B$21) odlično radi sa brojkama ali kao što se vidi na slici srednje polje koje sam nazvao PR (Praznici) se ne vidi Merge polje se sastoji od tri polja BCD u C polju koje je vrlo usko da bi stali svi brojevi u 31 dan sam smanjio i koristim ga samo za slovne skraćenice  ali kad ga ubacim u ovu formulu polje povuče vrijednost ali ga ova dva polja (u ovom slučaju B i D) prekriju te se ne vidi .... postoji li za to rješenje ili da pojednostavnim da li postoji rješenje za čitava polja od - do da ne pipkam polje po polje koje uključuje tri polja za svaki radni dan to znači 31 dan u mjesecu puta tri .....  a polja koja su definirala kao Number sa jednom decimalom uopće ne prikazuje ... ostavlja prazno polje kad se obaci ova formula ..... prikazano kao na slici .....

pridodao sam slike pa ako one bolje mogu objasniti moj problem ....

 

No Guts No Glory !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA

Oprosti, ali ništa te sad ne razumijem. Probaj rečenice odvojiti točkama ili novim redom, a pitanja koja imaš završi upitnikom. Čitao sam ovo pet puta ali nisam ništa shvatio 

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA
MEGATRONman kaže...
 prikazano kao na slici .....

pridodao sam slike pa ako one bolje mogu objasniti moj problem ....

 

 Tvoj problem najbolje može objasniti neka simulacija datoteke koju postaviš za download.

Ako ti smetaju nule kao vidljivi brojevi, isključi prikaz nula na radnom listu (već je to netko napomenuo)

 

Ako koristiš opciju (Paste Link) tj. povlačiš podatke sa nekog sheeta pa ti NULA prikazuje tamo gdje nema podataka

umjesto formule

 

=Sheet1!A1

 

koristi

 

=IF(Sheet1!A1<>"";Sheet1!A1;"")

 

btw: savjet, umjesto Merge Cell koristi Center Across Selection

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
12 godina
neaktivan
offline
Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA

Evo da pojasnim sa interpunkcijama.

 

Imamo tablicu npr PROBA sa dva lista jedan se zove siječanj a drugi list se zove siječanj aktivan.

Na slici su prikazana prva četiri reda koja smo nazvali X. Y, Z i Q sa pripadajućim ćelijama.

Svaka ćelija se sastoji od tri polja npr. B48:D48; E48:G48 i tako nizom.

Ćelije su definirane kao kao General unos osim polja koja su određena kao Number u koja se unosi jedan decimalan broj (kao na slici).

Ćelije imaju i polja koja ostaju prazna odnosno taj mjesec se u njih ništa ne unosi.

Srednje polje u ćelijama je vrlo usko i u njega se unose samo slova.

U lijevo i desno polje se unose većinom cijeli brojevi koji su formata General.

Lijevo i desno polje (rijetko) mogu imati format Number  kada je potreban unos decimalnog broja npr. 7,5 ili 18,5 kao na slici a ekvivalent vremenskoj oznaci 07:30 ili 18:30.

 

PITANJA:

Kada u listu siječanj aktivan kad unesem promjenu u polja B48:D48 ili  E48:G48 itd. dobijem isti unos vrijednosti polja u listu siječanj?

 

Prazna polja smo riješili i ne ponavljaju se više nule =if(PROBA!$H$12=0;"";PROBA!$H$12) ali polja u kojima je unešen tekst u srednje polje zato jer ga desno i lijevo polje ''preklope'' tek kad na ta polja koja su prazna napravim delete vidim tekst. Prijenos polja koja su formatirana sa Number i imaju jednu decimalu uopće se automatikom ne prenose nego polja ostaju prazna a stavio sam npr formulu ovu ='siječanj aktivan'!B48 (trebala bi mi se vidjeti u listu siječanj na poziciji B48 vrijednost 7,5 a ne vidi se).

Nadam se da sam malo pobliže pojasnio ovaj slučak automatskog unosa u drugi list određenih ćelija.

 

Pozdrav

 

 

 

 

No Guts No Glory !!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2016 10:41 (MEGATRONman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Excel u prazna polja dodaje vrijednost NULA
MEGATRONman kaže...

 

PITANJA:

Kada u listu siječanj aktivan kad unesem promjenu u polja B48:D48 ili  E48:G48 itd. dobijem isti unos vrijednosti polja u listu siječanj?

 

Prazna polja smo riješili i ne ponavljaju se više nule =if(PROBA!$H$12=0;"";PROBA!$H$12) ali polja u kojima je unešen tekst u srednje polje zato jer ga desno i lijevo polje ''preklope'' tek kad na ta polja koja su prazna napravim delete vidim tekst. Prijenos polja koja su formatirana sa Number i imaju jednu decimalu uopće se automatikom ne prenose nego polja ostaju prazna a stavio sam npr formulu ovu ='siječanj aktivan'!B48 (trebala bi mi se vidjeti u listu siječanj na poziciji B48 vrijednost 7,5 a ne vidi se).

Nadam se da sam malo pobliže pojasnio ovaj slučak automatskog unosa u drugi list određenih ćelija.

 

Tekst u tom srednjem polju ti se nikad neće vidjeti u cjelosti ako u ćeliji desno od njega ima nešto (makar i "prazna" formula). Za to riješiti morat ćeš proširiti stupce C i F.

 

Što se tiče decimala, provjeri da koristiš decimalni zarez a ne točku (ili obratno ako ti je OS podešen po američkom sustavu).

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice