Microsoft Excel

poruka: 4
|
čitano: 4.672
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft Excel

Jeli moguće u excelu napraviti obrazac za unos podataka. Znači ako unosim podatke u taj obrazac tako excel u pozadini unosi automatski te podatke kad potvrdim u tabelu?

 

I jeli moguće povezati dvije excel datoteke tako da kad unesem u jednu datoteku podatke tako da se automatski ažurira ova druga tabela po ovoj prvoj? Znam da je to moguće nekako al neznam kako pa bi molio pomoć?

 

Hvala!

...train hard, feel good, never give up...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Excel
deelight kaže...

Jeli moguće u excelu napraviti obrazac za unos podataka. Znači ako unosim podatke u taj obrazac tako excel u pozadini unosi automatski te podatke kad potvrdim u tabelu?

 

I jeli moguće povezati dvije excel datoteke tako da kad unesem u jednu datoteku podatke tako da se automatski ažurira ova druga tabela po ovoj prvoj? Znam da je to moguće nekako al neznam kako pa bi molio pomoć?

 

Hvala!

Prvo pitanje, ako koristis office suite onda ovo rijesi kroz Access, exel nije najbolje rjesenje za to, iako ce biti pocetnicka svejedno ces imati pravu malu DB, brze bolje i sigurnije ti je, a mogu reci i jednostavnije kroz access. Kroz wizard si slozi formu ili html sucelje za unos, posao od par kilkova i ready to go...

Ne znam koliko imas iskustva sa Access DB pa necu dalje pisati, ako trebas pomoc ili pitanja oko toga postavi ih ovdje.

 

Drugo pitanje se moze rijesiti na vise nacina, od vezivanja polja, pivoticama ili vlookup formualama, tu ima zaista ima vise rjesenja ali je pitanje koji oblik i kakav ti je koncept tablice tako da je teze dati suvisli savjet bez vise info, ali da, moguce je.

 

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&feature=related /// - REVOLUTION -
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 2:32 (PureEntity).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Excel
PureEntity kaže...
Prvo pitanje, ako koristis office suite onda ovo rijesi kroz Access, exel nije najbolje rjesenje za to, iako ce biti pocetnicka svejedno ces imati pravu malu DB, brze bolje i sigurnije ti je, a mogu reci i jednostavnije kroz access. Kroz wizard si slozi formu ili html sucelje za unos, posao od par kilkova i ready to go...

Ne znam koliko imas iskustva sa Access DB pa necu dalje pisati, ako trebas pomoc ili pitanja oko toga postavi ih ovdje.

 

Drugo pitanje se moze rijesiti na vise nacina, od vezivanja polja, pivoticama ili vlookup formualama, tu ima zaista ima vise rjesenja ali je pitanje koji oblik i kakav ti je koncept tablice tako da je teze dati suvisli savjet bez vise info, ali da, moguce je.

 

hm mislio sam to u accessu radit al nikad nisam se puno bavio accesom tako da neznam kako napraviti...

 

znači želio bi napraviti neku formu za unos podataka...i da nemogu unijet već neki proizvod ukoliko je već unešen...znači ako sam unio neki podatak nekom šifrom da prilikom unosa u tablicu ukoliko ja upišem taj isti kod opet a zapravo mislim da nisam unio pod tim kodom ništa da me automatski upozori da je već unešen neki podatak pod tom šifrom...i da iz te tablice koja je u accessu da mi se stvara excel tablica u određenom obliku koju ja onda uploadam na internet i automatski ažuriram bazu...znači ukratko meni treba nekakav dodatak bio on u accesu ili excelu pomoću kojega ću ja upravljat bazom podataka i na temelju nje radit...

...train hard, feel good, never give up...
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft Excel

da, mogao bi u Excelu, ali svakako je bolje, pametnije i kvalitetnije odmah krenuti sa Accessom. Excel imadrugu namjenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice