MS Exel 2003

poruka: 14
|
čitano: 5.017
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MS Exel 2003
pitanje

Problem je vezan za Exel 2003. Na koji način mogu ubaciti dodatni broj u ćeliju koja već sadržava brojeve, ali na način da ti brojevi koji su već u ćeliji isto ostanu. Konkretno radi se o datumu. Imam dan i mjesec, ali nemam godinu. Godinu bi trebao ubaciti u veliki broj ćelija.

mpr. 01.05. + 08 = 01.05.08!

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MS Exel 2003
autorov komentar

Nitko niša? Pretpostavljam da nema jednostavnog rješenja za ovaj problem. Probao sam malo na netu, ali ništa.

Ima li netko rješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MS Exel 2003

Pa ćelija bi morala biti definirana kao datum, desni klik mišem na ćeliju - format cells, pa pod number odabrati date i recimo 14.03.01.

16 godina
neaktivan
offline
MS Exel 2003
autorov komentar

Na žalost to važi samo kad formatiraš ćeliju prije upisivanja podataka. Ja bih trebao dodati godinu npr.07 na već postojeći datum u ćeliji npr. 10.06.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MS Exel 2003

Erm... dupli-klik na ćeliju možda... Zatim uneseš i godinu.

 

I piše se Excel...

And the people bowed and prayed To the neon God they made. And the sign flashed out its warning, In the words that it was forming. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MS Exel 2003

Našao sam upute u helpu od excela "convert dates stored as text to dates"

 

Convert text dates by using the DATEVALUE function
First you'll convert the text date in a cell to a serial number by using the DATEVALUE function. Then you'll copy the formula, select the cells that contain the text dates, and use Paste Special to apply a date format to them.

 

Select a blank cell and verify that its number format is General. 
On the Format menu, click Cells.
Click the Number tab.
In the Category box, make sure that General is selected.
In the blank cell, type =DATEVALUE( , click the cell that contains the text-formatted date that you want to convert, type ), and then press ENTER.
The DATEVALUE function returns the serial number of the date that is represented by the text date.

Excel stores dates as sequential serial numbers so that they can be used in calculations. By default, January 1, 1900 is serial number 1, and January 1, 2008 is serial number 39448 because it is 39,448 days after January 1, 1900.
To copy the conversion formula into a range of contiguous cells, select the cell in which you typed the formula, and then drag the fill handle  across a range of empty cells that matches in size the range of cells that contain text dates.
After you drag the fill handle, you should have a range of cells with serial numbers that corresponds to the range of cells that contain text dates.

Select the cell or range of cells that contains the serial numbers, and then click Copy on the Edit menu.
Select the cell or range of cells that contains the text dates, and then click Paste Special on the Edit menu.
In the Paste Special dialog box, under Paste, click Values, and then click OK.
On the Format menu, click Cells.
On the Number tab, in the Category box, click Date, and then click a date style in the Type box.
Tip   You can now delete the cells that contain the serial numbers.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2008 12:27 (Perica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MS Exel 2003
autorov komentar

Exel - hvala na uputi  - tipfeler. To znam sa duplim klikom (ili f2) . Problem je što imam oko 2000 do 3000 ćelija sa datumima, pa mi to i nije

baš praktičo rješenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: MS Exel 2003
prihvaćeno rješenje

Dakle, u ćeliji A1 imaš upisano 10.06.

Treba ti funkcija CONCATENATE da "dodaš" godinu. Pa u B1 upiši:

CONCATENATE(A1;2008) rezultat će biti 10.06.2008  (ali to još NEĆE biti datum, već "general format" odn. alfanumerik)

potom ga trebaš pretvoriti u formu datuma sa DATEVALUE(B1)

prvo će ti se pokazati zbunjujući broj  (u našem slučaju 39609) jer Excel računa datume od 1.1.1900 godine

potom desnim klikom odabereš Format cells - Number - Category - Date i odabereš oblik datuma koji želiš te dobiješ:

10.06.2008

 

Skraćeno:

 

DATEVALUE(CONCATENATE(A1;2008))

desni kllik - format cells - odabereš oblik datuma

 

16 godina
neaktivan
offline
MS Exel 2003

Ako ti datumi idu po nekom pravilnom redoslijedu, možeš upisati datum i godinu u prvoj i drugoj ćeliji onda označiti te 2 ćelije, klikuti na onaj crni kvadratić u donjem desnom kutu i povući prema dolje.

And the people bowed and prayed To the neon God they made. And the sign flashed out its warning, In the words that it was forming. Simon & Garfunkel - The Sound of Silence
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MS Exel 2003
autorov komentar

Hvala vam svima, a posebno Aron-u. Spašen sam, tj. spasio si me!

Hvala puno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MS Exel 2003

da ne otvaram novu temu, jel netko zna kako izračunati ukupan broj pacijenata?

Kojom formulom dobiti 3?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj upute..
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 20:58 (zoooomm).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MS Exel 2003
zoooomm kaže...

da ne otvaram novu temu, jel netko zna kako izračunati ukupan broj pacijenata?

Kojom formulom dobiti 3?

Bolje da si otvorio novu temu sa konkretnim naslovom radi budućeg  pretraživanja.

Za brojanje ćelija koristi jednu od slijedećih funkcija

 

- funkcija COUNT

- funkcija COUNTA

- funkcija COUNTIF

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
13 godina
neaktivan
offline
Re: MS Exel 2003

Urađeno preko COUNTA.

 

 

Hvala ti {#}

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj upute..
13 godina
offline
MS Exel 2003

jel bi more tko dati link samo za exel 2003, alil da je na hrv jeziku!!

Inace imam win7, ali office 2010 na hrv!
Treba mi hitno smao exel 2003 na hrv jeziku, za brata, zato kaj uce us kkoli exel jos uvijek na 2003

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice