Office - najjednostavnija besplatna alternativa

poruka: 105
|
čitano: 22.455
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

Pozdrav.

 

Molio bih preporuke za kvalitetnu besplatnu alternativu uredskom paketu office programa.

Koristim windows 8.1 64 bit , pa da je kompatibilan software i da ne šteka na tim windowsima.

Treba mi paket koji za svoj normalni rad ne zahtijeva instaliranu javu niti flash , jer imam gole windowse i ne želim te dodatke.

Koristio sam office web apps i google docs ali to je em sporo em se puno stvari nemože napraviti u tome.

Koristio sam nekad i onaj kingsoftoffice, kad sam ga skinuo pisalo  je da je  free međutim nakon par mjeseci se zaključao i tražio lovu za daljni rad.

U obzir dolaze i web verzije softwera ako netko koristi neku takvu samo da je kvalitetna.

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 10:56 (bunkermax).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa
OpenOffice.
De Soya je plakao dok su milijarde klicale.
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

i dalje je Kingsoft (Office S. 2013 free), free kao što i naziv govori. Vjerojatno is instalirao 'pogrešnu' verziju. Naravno free je za osobnu upotrebu. Nije Free nego Freware... (i skriva licencu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
11 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

Ukoliko se radi o računalu koje je došlo sa OEM licencom, kontaktirati dobavljača da li pruža podršku za MS Office starter. Naravno, ukoliko je potreba samo za Wordom i Excelom.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

@medikus  ,  @zoom

 

možda se varam pa bolje da pitam:  zar openoffice i libreoffice ne koriste neke dodatke tipa java ili sl  ?

 

 

@jovanka

odlična ideja, samsung laptop je u pitanju sa predinstaliranim windowsima,,  jedino kaj dosad imam grozna iskustva sa samsungovom podrškom,,

To moam pitati samsung ili msan ( ekupi) kod kojih je kupljen ?

 

@ihush

ma pažljiv sam dosta i vjerujem da sam dobru verziju downlodao, i vidio sam na njihovom forumu da kad se to meni desilo

da je bilo dosta pritužb, najčešće se zaključa nakon jedne godine,,  ti nemaš takvih problema i koristiš ga duže od godine  ?

 

.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

LibreOffice - System Requirements ... "For certain features of the software - but not most - Java is required. Java is notably required for Base."

10 godina
protjeran
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

 

Hoće li mi raditi libreoffice ako nemam javu instaliranu ?

16 godina
neaktivan
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

imaš i softmakerov freeoffice sa textmakerom, planmakerom i presentationsom. kvaka je u tome da žele da koristiš besplatnu verziju, pa se možda odlučiš na komercijalnu verziju sa više mogućnosti.

 

Where's the catch? There is none. And if you like SoftMaker FreeOffice as much as tens of thousands of other users do, maybe you'll switch to its commercial version, SoftMaker Office 2012, which provides additional features.

iPhone:You're holding it wrong. Always!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 14:18 (hrvooje).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

Hoće li mi raditi libreoffice ako nemam javu instaliranu ?

Hoce.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
protjeran
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

 

@hrvooje  ,

hvala za preporuku

jel taj softmaker office zahtijeva ikakvu javu flash ili slične dodatke, i jel radi na windows 8.1 64 bit ?..

 

.

16 godina
neaktivan
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

na žalost ne znam. instalirao sam ga na linuxu 64-bit i win7 64-bit. 

iPhone:You're holding it wrong. Always!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
Jovanka kaže...

Ukoliko se radi o računalu koje je došlo sa OEM licencom, kontaktirati dobavljača da li pruža podršku za MS Office starter. Naravno, ukoliko je potreba samo za Wordom i Excelom.

Starter verziji nedostaju neke sasvim normalne, uobičajene funkcije - recimo u Wordu ne možeš napraviti tablicu sadržaja (!), zbog čega je recimo poluupotrebljiva učenicima, studentima i bilo kome drugome kome treba sadržaj na početku dokumenta.

11 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

Nedostaci i dodaci (reklame) se podrazumjevaju; nema djabe ni u stare babe! {#} Da, postoje ograničenja; nažalost nisam se sjetio u prvom postu specificirati, ali eto ovdje su.

 

On the other hand; godinu i pol dana kasnije mojih ~100 usera prijavilo je ravno dva slučaja gdje su morali vaditi OpenOffice iz podruma kako bi rjesili neki od navedenih "problema". Ja zadovoljan, useri zadovoljni; daleko zadovoljniji nego sa OpenOfficeom (ali to je do usera, IMO).

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 16:43 (Jovanka).
12 godina
neaktivan
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa
OpenOffice koristi Javu, ali nisam to ni shvatio jer je bila uključena u instalaciju. Ne mogu reći da sam imao problema s njim jer sam ga koristio samo za napisati i isprintati jedan esej, tako da nemam previše iskustva. LibreOffice je vjerojatno bolji izbor, pošto si rekao da ne želiš Javu, a i kolega gore je rekao da su neki ljudi imali problema s OpenOffice (možda će ti raditi savršeno, ali bolje spriječiti nego lječiti).
De Soya je plakao dok su milijarde klicale.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

 

Znači nema baš nešto puno izbora za alternativu ...   {#}

 

.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

Znači nema baš nešto puno izbora za alternativu ...   {#}

A koliko ti alternative treba? Što konkretno bi ti htio, a da ti alternativa ne nudi? Libre ili Open Office imaju većinu funkcija Microsoftovog Officea, samo što imaju drugačije (old-school) sučelje, dok KingSoft Office i vizualno jako sliči Microsoftovom Officeu.

10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

@mbaksa

 

Ma kažem onako općenito. Ni googlanjem nisam našao puno više izbora. Malo me iznenadilo s obzirom da skoro na svakom pc ima neki uredski program pa sam mislio da će ih biti par desetaka, ko npr playera ili npr antivirusa..  

Moja želja je bila naći neki koji je kompatibilan sa novim microsoft formatima, da ne zahtijeva nikakve dodatke, da je besplatan, da dela na windows 8.1 64 bita, i da nebude nekakvih loših iznenađenja sa tim softwareom u budućnosti...  

 

Danas sam probao libreoffice 4.1.2 verzija. Sa njim sam otvorio dokument kreiran u wordu, tekstni okviri, slike,tablice... Otvorio je to libre ali malo je zbrckao izgled dokumenta, margine, raspored okvira, nekakve crte je stavio kojih u originalu nema. Uvjek bih se pitao da kad nekaj kreiram u libreu da li će tako izgledati kad to se otvori u nekom drugom programu... A office mi skup..

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

Ma kažem onako općenito. Ni googlanjem nisam našao puno više izbora. Malo me iznenadilo s obzirom da skoro na svakom pc ima neki uredski program pa sam mislio da će ih biti par desetaka, ko npr playera ili npr antivirusa..  

Imaš krivu percepciju složenosti razvoja paketa uredskih programa, a ujedno si zaboravio da su alternative često open-source ili besplatne.

 

bunkermax kaže...

Moja želja je bila naći neki koji je kompatibilan sa novim microsoft formatima, da ne zahtijeva nikakve dodatke, da je besplatan, da dela na windows 8.1 64 bita, i da nebude nekakvih loših iznenađenja sa tim softwareom u budućnosti...

Drugim riječima, ti tražiš nešto što ne postoji - besplatni MS Office.

 

bunkermax kaže...

Danas sam probao libreoffice 4.1.2 verzija. Sa njim sam otvorio dokument kreiran u wordu, tekstni okviri, slike,tablice... Otvorio je to libre ali malo je zbrckao izgled dokumenta, margine, raspored okvira, nekakve crte je stavio kojih u originalu nema. Uvjek bih se pitao da kad nekaj kreiram u libreu da li će tako izgledati kad to se otvori u nekom drugom programu... A office mi skup..

Ne znam za što konkretno ti trebaju uredski alati. S obzirom na ovo što si sad napisao, usudio bih se reći da ih ne koristiš na optimalan način. Ako ti radiš na nekim dokumentima, pa makar svojim starim dokumentima napravljenim u Wordu ili čemu već, imaš ih mogućnost srediti i spremiti u LibreOfficeovom formatu. Ako druga osoba treba uređivati te dokumente, možeš mu/joj reći nek si instalira LibreOffice (ili središ dokument tako da se OK učita i u LibreOfficeu i u MS Officeu). Na kraju krajeva, na računalu može imati oba uredska paketa. Ako druga osoba ne treba uređivati te dokumente, onda joj ne šalješ oo/lo ili word dokument, nego joj pošalješ PDF, jer PDF služi upravo tome.

 

Ako su ti razlike u izgledu dokumenata prevelike, onda radiš nešto krivo - ili su ti dokumenti nepotrebno zakomplicirani ili koristiš krive programe, tj. možda ti onda ne trebaju paketi uredskih aplikacija, nego ti možda onda trebaju programi za prijelom (InDesign, Scribus) ili izradu ilustracija (Illustrator, Inkscape).

10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

Nije bio neki komplicirani dokument, običan euro životopis, jedino kaj je radjen na officeovom predlošku.

 

Većina državne uprave, ministarstava i škola je na ms officeu, tako da im nemozemo slati formate koje oni ne prihvaćaju. Djeca su mi u srednjoj i na faxu i tamo isto isključivo na officeu rade.  Na jednom starom pc imam linux i znalo se desiti djeci da na tom linuxu u libreofficeu nešto naprave, spreme u doc i da imaju sa tim problema na školskom pc...  Rodica mi je knjigovođa i poreznoj isto šalje dokumentaciji u točno odredjenom formatu..  

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

Nije bio neki komplicirani dokument, običan euro životopis, jedino kaj je radjen na officeovom predlošku.

 

Većina državne uprave, ministarstava i škola je na ms officeu, tako da im nemozemo slati formate koje oni ne prihvaćaju. Djeca su mi u srednjoj i na faxu i tamo isto isključivo na officeu rade.  Na jednom starom pc imam linux i znalo se desiti djeci da na tom linuxu u libreofficeu nešto naprave, spreme u doc i da imaju sa tim problema na školskom pc...  Rodica mi je knjigovođa i poreznoj isto šalje dokumentaciji u točno odredjenom formatu..  

 

 

Svugdje se koristi MS Office, a nigdje (vjerojatno) nije legalan.. Hahaha.

Imam samo pitanje, iz kojeg razloga ne želiš Javu i/ili Flash?

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

A čuj, država ima nekakvi ugovor sa microsoftom i dobiju sav software po smiješno jeftinoj cijeni, nešto tipa dolar po računalu pa im nije problem. 

 

Imam novi laptop sa čistom instalacijom windows 8.1 64 bit, bez ikakvih dodatnih softwera, i radi extra brzo, stabilno i bla bla, pa ga želim čim duže zadržati u tom nekom minimalistickom okružju pa zato gledam da što manje trpam softwera gore. Java je poznat izvor sigurnosnih problema, a ja skoro svakodnevno koristim internet bankarstvo. IE11 ima neku emulaciju za flash i javu pa mi netrebaju biti instalirani za normalno surfanje. 

 

Google doc mi se čini ok, samo kad bi bio malo brži.

I office web apps je spor,a i neznam jel ima izvoz u pdf...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

Koliko ja znam Libre Office ne instalira Javu na računalo ali je za rad nekih od komponenti potrebna Java. Što se tiče formata Libre podržava MS formate bilo spremanje u iste ili čitanje istih (zadnja verzija to radi izuzetno dobro). Izvoz u pdf je trivijalan i svodi se na exportiranje dokumenta u pdf format.

 

Jedna od bitnih prednosti Windowsa 8 je u tome da ih možeš vratiti u prvotno stanje vrlo jednostavno.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2013 23:09 (mario.L_hr).
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

@mario

 

Da, na osmici ima onaj refresh a imam i recovery particiju pa sa par klikova dodje na tvornicko stanje.

 

Napisao sam gore da sam danas u libreoffice 412 /na drugom pc/  otvorio životopis pisan na microsoft predlošku i nije bio full istovjetan originalu, i dobio je neke crte te pogubio ravnanje uz bočne margine,  

Bojim se i kontra situacije: da ja u libreoffice popunim poreznu prijavu i spremim  u kao exel a teta u poreznoj otvori hijeroglife. :-)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

@mario

 

Da, na osmici ima onaj refresh a imam i recovery particiju pa sa par klikova dodje na tvornicko stanje.

 

Napisao sam gore da sam danas u libreoffice 412 /na drugom pc/  otvorio životopis pisan na microsoft predlošku i nije bio full istovjetan originalu, i dobio je neke crte te pogubio ravnanje uz bočne margine,  

Bojim se i kontra situacije: da ja u libreoffice popunim poreznu prijavu i spremim  u kao exel a teta u poreznoj otvori hijeroglife. :-)

Pokušaj ga napravit u LibreOffice-u, spremiš ga kao Excel-ov dokument i pogledaš kako izgleda sa Google Docs-om ili što si već koristio. Ako većinu puta izgleda kako treba našao si si alternativu. :)

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
13 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

@mario

 

Da, na osmici ima onaj refresh a imam i recovery particiju pa sa par klikova dodje na tvornicko stanje.

 

Napisao sam gore da sam danas u libreoffice 412 /na drugom pc/  otvorio životopis pisan na microsoft predlošku i nije bio full istovjetan originalu, i dobio je neke crte te pogubio ravnanje uz bočne margine,  

Bojim se i kontra situacije: da ja u libreoffice popunim poreznu prijavu i spremim  u kao exel a teta u poreznoj otvori hijeroglife. :-)

Vjerojatno si trebao samo podesiti margine jer ih je Libre krivo shvatio. Ne kažem da je idealno ali u većini slučaja funkcionira. Što se tiče Excel - Calc situacije ona je puno bolja ukoliko se ne koriste makroi. Klasično ispunjen file s formulama čitaju obostrano bez nekih poteškoća.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

ne razumijem zašto ih ne probaš nekoliko i vidiš koji ti najbolje formatira. ako ti je toliko bed imaš virtualbox pa tamo isprobavaj. po mom iskustvu google docs i textmaker su bili jako blizu sa formatiranjem ms dokumenata. jako ti je bitno da u svima koristiš isti font. google docs je brz koliko ti je internet i browser brz. 

iPhone:You're holding it wrong. Always!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2013 23:47 (hrvooje).
 
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

@mario

Probao sam popraviti ali nije mi išlo tj nisam znao. U wordu su to tekstni okviri koje pomicem skup sa tekstom u njima i mogu mjenjati veličinu okvira, a u libreoffice je to pretvorio u text i nisam znao kako to srediti.. 

 

@hrvoje

Pa nadao sam se da možda netko ovdje koristi neki dobar a manje poznati alter office pa da dobijem iskustva iz prve ruke..  Naravno da googlanjem se odma dodje do ovih par kaj su spomenuti ovdje... 

 

Kingsoft office mi se zaključao, a i bio mi je sumnjiv. Na tom pc je bio vrhunski internet security suite, koji je uvjek priavljivao pojačani odlazni promet kada sam koristio taj software i sa par dobrih alata sam utvrdio da kingsoft komunicira bez mog znanja a pomoću traceroute sam utvrdio i lokaciju u kini sa kojom je komunicirao. I nije bila riječ o nadogradnji.... 

Možda i grijesim ali zašto da riskiram..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

Imaš li taj predložak negdje, da pogledam? Malo me zaintrigiralo.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

@hrvoje

Pa nadao sam se da možda netko ovdje koristi neki dobar a manje poznati alter office pa da dobijem iskustva iz prve ruke..  Naravno da googlanjem se odma dodje do ovih par kaj su spomenuti ovdje... 

 

Kingsoft office mi se zaključao, a i bio mi je sumnjiv. Na tom pc je bio vrhunski internet security suite, koji je uvjek priavljivao pojačani odlazni promet kada sam koristio taj software i sa par dobrih alata sam utvrdio da kingsoft komunicira bez mog znanja a pomoću traceroute sam utvrdio i lokaciju u kini sa kojom je komunicirao. I nije bila riječ o nadogradnji.... 

Možda i grijesim ali zašto da riskiram..

svakom proizvođaču zatvorenog softvera moraš vjerovat na riječ. koristiš zatvoreni OS američke kompanije koja surađuje s špijunskim agencijama. prihvati to. koristiš mobitel, koristiš visa karticu. svjejedno je tko gleda, ameri ili kinezi. kažem ti, probaj textmaker. oni su iz njemačke, a ne iz jako zle kine :) 

iPhone:You're holding it wrong. Always!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice