Pomoć u wordu

poruka: 14
|
čitano: 6.622
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć u wordu

Ima li koja dobra duša da pomogne u wordu oko zaglavlja?

 

Radi se o završnom radu i već sam izgubila par sati na ovo i ništa nisam napravila. Zaista frustrirajuće..

 

Preptostavljam da onome tko zna raditi u wordu, ovo zahtjeva manje od 2 minute.. {#}

 

Ako je netko voljan pomoći, molim neka se javi na PM

 

Unaprijed hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u wordu

Mogla si ukratko napisati što te muči, možda bi već imala nekoliko odgovora. I jedna sitna informacija mogla bi biti bitna da i sama riješiš problem.

14 godina
offline
Re: Pomoć u wordu
flatino kaže...

Ima li koja dobra duša da pomogne u wordu oko zaglavlja?

 

 

 Koji Word?

Zašto na PM, pa forum je javan i poželjno je rješavati problem javno da i drugi vide rješenje.

Zaglavlja u Wordu

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
12 godina
offline
Pomoć u wordu

Hvala ali uspjela sam naći objašnjenje na internetu i nakon malo muke uspjela to i napraviti.

 

Uglavnom trebalo mi je da imam različita zaglavlja za pojedine dijelove dokumenta.

 

Trbealo je ubaciti breakove i onda modificirati zaglavlje i označiti da ga ne spaja s ostalima.

 

Sad znam kako se to radi :)

 

Pozdrav

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Pomoć u wordu

Bok, trebam pomoć, zna li neko kako povećati powerpoint slajdove u wordu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć u wordu
keyofdestiny13 kaže...

zna li neko kako povećati powerpoint slajdove u wordu?

Nisi dovoljno jasan a mogao si postaviti i screenshot primjera i reći o kojem Wordu je riječ. Za rad sa insertiranim slikama u Wordu ne bi trebalo biti problema.

Klikneš na sliku i imaš na vrhovima hvataljke pomoću kojih povećavaš ili smanjuješ sliku.

Ili klik desnom tipkom miša na sliku pa pronađi naredbu Size ili Properties (zavisno od verzije Worda) ili dvoklik na sliku pa Format Picture Tools  tab i na njemu imaš opcije  za dimenzije slike.

Također pogledaj tutorijal Resize Picture in Word pa ako ti može pomoći iskoristi neku od VBA.

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
9 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć u wordu
IvanC kaže...
keyofdestiny13 kaže...

zna li neko kako povećati powerpoint slajdove u wordu?

Nisi dovoljno jasan a mogao si postaviti i screenshot primjera i reći o kojem Wordu je riječ. Za rad sa insertiranim slikama u Wordu ne bi trebalo biti problema.

Klikneš na sliku i imaš na vrhovima hvataljke pomoću kojih povećavaš ili smanjuješ sliku.

Ili klik desnom tipkom miša na sliku pa pronađi naredbu Size ili Properties (zavisno od verzije Worda) ili dvoklik na sliku pa Format Picture Tools  tab i na njemu imaš opcije  za dimenzije slike.

Također pogledaj tutorijal Resize Picture in Word pa ako ti može pomoći iskoristi neku od VBA.

Radi se o microsoft woord 2007, prenio sam owerpoint slajdove u word, 3 slajda su na jednom papiru, kao ovo:

a zelim da bude 1 slajd na jednom papiru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 15:18 (keyofdestiny13).
14 godina
offline
Re: Pomoć u wordu
keyofdestiny13 kaže...

Također pogledaj tutorijal Resize Picture in Word pa ako ti može pomoći iskoristi neku od VBA.

Radi se o microsoft woord 2007, prenio sam owerpoint slajdove u word, 3 slajda su na jednom papiru, kao ovo:

a zelim da bude 1 slajd na jednom papiru.

Kao što sam ti rekao.

 

1. Ručno sve povećaj

 

ili

 

2. Preko VBA 'odjednom' sve povećaj (imaš link pa vidi treći macro po redu)

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
9 godina
odjavljen
offline
Pomoć u wordu

Nikako ne mogu numerirati od druge strane, a 1. strane ne ne smij biti numerirana, koristio, gledao  tutorijale kako to napraviti i dalje ništa, pomoć. {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć u wordu
keyofdestiny13 kaže...

 koristio, gledao  tutorijale kako to napraviti i dalje ništa, pomoć. {#}

Što si gledao i gdje? Pa to ne bi trebao biti problem ni početnicima za skinuti

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
9 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć u wordu
IvanC kaže...
keyofdestiny13 kaže...

 koristio, gledao  tutorijale kako to napraviti i dalje ništa, pomoć. {#}

Što si gledao i gdje? Pa to ne bi trebao biti problem ni početnicima za skinuti

E, sve je rješeno.

12 godina
offline
Pomoć u wordu

tribam neke slike sa roboticima stavit na A3 papir jedno uz drugo da ih sto vise stane na papir međutim u wordu nenalazi A3 papir jel mi netko pomoc moze kako da to namjestim ako word taj papir uopce podrzava ako ne jel ima neki program na kojem to mogu napraviti?? Unaprijed hvala na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć u wordu
Miki_16 kaže...

stavit na A3 papir jedno uz drugo da ih sto vise stane na papir međutim u wordu nenalazi A3 papir jel mi netko pomoc moze

Nisi rekao koji je Word u pitanju. Pogledaj ovdje.

Nisam siguran imaš li printer za A3 printanje, ako nemaš onda u nekim Word programima ni nemaš taj izbor.

 

U principu

Page Layout => Page Setup => Paper (Papir kartica)
Width => 29,7 cm

Height => 42,0 cm
Sada imaš dimenzije papira A3 (Custom size)

A možeš i export u PDF pa u nekom programu print na A3

 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 15:59 (IvanC).
12 godina
offline
Re: Pomoć u wordu
IvanC kaže...
Miki_16 kaže...

stavit na A3 papir jedno uz drugo da ih sto vise stane na papir međutim u wordu nenalazi A3 papir jel mi netko pomoc moze

Nisi rekao koji je Word u pitanju. Pogledaj ovdje.

Nisam siguran imaš li printer za A3 printanje, ako nemaš onda u nekim Word programima ni nemaš taj izbor.

 

U principu

Page Layout => Page Setup => Paper (Papir kartica)
Width => 29,7 cm

Height => 42,0 cm
Sada imaš dimenzije papira A3 (Custom size)

A možeš i export u PDF pa u nekom programu print na A3

 

Ma printat cu to u fotokopirnoci, neg naplacuju svoj rad pa odlucila to doma napraviti da samo kod njih onda isprintam, hvala na pomoci :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice