SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

poruka: 349
|
čitano: 133.057
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Sto kazete da otvorimo posebnu temu za Firefly ? Ozbiljan konkurent SJ 5xxx,mala cijena jos kad uleti neka akcija,4K snimanje i dolazi sa dosta opreme,gledao sam usporedbu i skoro identican senzor po kvaliteti,low light uvjetima,ostrini Go Pro Hero 4 koja je skuplja 4 puta 

 

Samo da uleti malo ispod 100 $, ja narucujem 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
CyberDemonVZ kaže...
dxdandy kaže...

Vidim tj. ne vidim da se spominje Firefly S6 model za koji sam zadnjih par dana gledao snimke na youtube i svi nekako su istog misljenja koji su ga usporedjivali sa SJCAM 5000x da daje Fireflay S6 bolju sliku i audio. Istog sam misljenja kao i oni ali joj dajem za manu u odnosu na 5000x model sto nema lcd.

Jel netko probao taj Firefly S6 pa da moze reci sta vise o njemu. I naravno prednost je niza cijena od SJCAM 5000x.

Evo i linka : http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_239152.html?gclid=Cj0KEQiAoby1BRDA-fPXtITt3f0BEiQAPCkqQXEZgghZ7JNkKHcXPYv3bg7qFpFfLDrzx-pgPpV6k5MaApxL8P8HAQ

 Majdo!! Ajmo, brzo nabavi jedan primjerak!

 

Ako je ona stabilizacija slike prava iz kamere, a ne kasnije softverski poboljšana radi reklame, onda je ovo u rangu 3-4 puta skuplje opreme.

 

Hahaha, CyberDemonVZ tebe ne smijem vise slusati, tako je bilo s SJ5000x, sve ko fol hocu, necu i na kraju mi vrag nije dao mira i kupio je :D

Ali jedno moram priznati, a to je da mi je gadno zapela za oko.. Samo definitivno imam par nedoumica i cekam kako ce SJ reagirati na ovo sve, jer pricamo hardwerski o identicnim kamerama.. Znaci moje misljenje je da je SJu problem firmware..

 

Mn3mica kaže...

Pa, konkretno SJ5000 ili SJ5000+ me zanima...

 

Standardno, ponavljam se jedno miliJonti puta, za sve narudžbe koga zanima kupovina preko GearBesta slobodno se javite za linkove za kupovinu i popuste preko poruke :)

 

doky01akablava kaže...

Sto kazete da otvorimo posebnu temu za Firefly ? Ozbiljan konkurent SJ 5xxx,mala cijena jos kad uleti neka akcija,4K snimanje i dolazi sa dosta opreme,gledao sam usporedbu i skoro identican senzor po kvaliteti,low light uvjetima,ostrini Go Pro Hero 4 koja je skuplja 4 puta 

 

Samo da uleti malo ispod 100 $, ja narucujem 

 

Ali je isto tako i identican senzor kao na SJ5000treba vidjeti kako ce SJ reagirati na konkurenciju s nizom cijenom.. Mozda i oni snize jos vise cijenu :)

Tema je vec u pripremi, bit ce otvorena upravo :)

 

 

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 14:22 (majdo).
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Evo i nove teme za Firefly, pa za sva pitanja i komentare se mozete prebaciti tamo :)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Iziša novi updejt za SJ4000 mogli bi bit zanimljivo ko nije skinia ni 1.1,a vidin da su navodno poboljšali balans boja

https://sjcamhd.com/sjcam-sj4000-basic-v1-2-firmware/

 

V1.2 (20160114)
1, Fixes playback mode can not be navigated (delete menu will pop up)
2. Fixes Japanese language errors
3, Default date set to 2016.1.1
————————————————–——————————-
V1.1 (20151229)
1, Adds Angle FOV options
2, Adds underwater mode
3, Adds LOGO watermark menu setting option
4, Increase the volume setting options
5, Optimizes Menu Options
6. Color options added – cool colors, warm color settings.
7, Improves white balance and color reproduction

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Triba bi hitno pomoć,došla mi je zamjenska leća sa aliexpressa,u komentarima stoji da odlično paše na SJ4000 ali kad se skroz razmontira kameru do vide i vratia sve nazad,fokus se nemože izoštrit nego samo stoji mutno,ima li neka šema ili ću tražit povrat novca

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Pozdrav! Evo baš sam sada gledao za SJ5000X na GearBest-u i nije mi jasno, ako odaberem skladište u EU zašto nemogu naručiti u HRV.

Samo mi China nudi Croatia pod shipping...može neka pomoć za to, možda ima neka caka, ja nikad još nisam tamo naručio - može naravno i pomoć u Inbox.

 

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_243426.html?wid=3

EUNE: Mn3mic | Steam: Mn3mica | Origin: Mn3mica
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Caka je da ne salju s EU skladista u Hrvatsku, nisu nikad ni slali.. To je koliko znam trenutno u procesu rijesavanja, sad kada ce biti i hoce li ikad biti rijeseno, tko to zna..
Ostaje ti jedino naruciti iz Kine..
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
11 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Drugim riječima ne gine mi mogućnost da mi drape PDV na to?

EUNE: Mn3mic | Steam: Mn3mica | Origin: Mn3mica
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

naruci s sjcam.com gore imas uk warehouse. kamera je skuplja ali vjerujem da ova s gearbesta + carina izađe još skuplje. 

 

znam po sebi jer sam ja na sj4000wifi platil 200kn carine prije skoro godinu dana.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Bok ekipa,

 

U potrazi sam za kamericom do nekih 100$ po mogućnosti sa uključenom carinom :)

 

Bitno mi je da ima 1080P 60FPS, stabilizaciju (gyro ili kak to već ide).

Display

Wifi može, ne mora imati...

Kvalitetnu sliku :)

 

Ne treba mi svaki da za profesionalne snimke.

Nisam baš u tome pa nemojte zamjeriti ako sam napisao neku glupost :)

 

Na neke sam naletio pa bacite pogled i komentar:

 

Najjeftinija EKEN H9 Ultra HD

Firefly 6S

SOOCOO S70

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
crocked kaže...

Bok ekipa,

 

Na neke sam naletio pa bacite pogled i komentar:

 

Najjeftinija EKEN H9 Ultra HD

Firefly 6S

SOOCOO S70

 

Od svih njih definitivno bi mozda najprije pucao na Firefly 6S aka FF6S..

 

Eken mi ne uljeva povjerenje pogotovo kad vidim 4K na 10fps, zato i je tolika cijena, za ovaj SooCoo nisam previse informacija nasao, i da budem iskren nisam ni istrazivao jer se trenutno sve vrti oko par modela koji su u svom segmentu odlicni..

 

Za Firefly smo otvorili vec temu na forumu te sam o njoj napisao sve sto sam našao.. Poslao sam upravo ponovno upit za neki promo kod, pa ukoliko ga bude bit ce objavljeno tamo u temi.. :)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
13 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Imao sam 4000wifi sad je u dolasku 5000x elite. Pretpostavljam da imaju isti problem sa lošim mikrofonom. Ima li netko iskustva sa onim USB voice recorderima? Kasnije se tou sony vegasu posloži...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Pozdrav. Imam go pro hero 4 black edition unutra je kartica kingstom 32g klasa 10. Ali izgleda da imam problem sa grafickom na laptopu acer dual core 4g rama 2.3ghz ali je graficka nvidia 1giga. Naravno da kad snimam na 4k video zasteka ali i na mnogo manjoj rezoluciji.... probam na jaci komp i radi kao i na smarth tv-u radi video od 4k bez priijekorno. Planiram uzeti tablet samsung tab S ili S2 pa me zanima dal ko koristi tu kombinaciju gopro i taj tip tableta i dali radi video od 4k na njemu. Super mi je sto se moze kamerom upravljati preko mob.aplikacije. hvala na bilo kakvom savjetu!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

sumnjam da ce tab tjerat 4k video glatko...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
8 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Hvala. Mislio sam opcenito dal bi tab mogao producirati video i mozda manje rezulucije tipa 2.7k ili nesto manje
16 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

 

jedna iz sj4000 kamere ;)

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

jedna iz sj4000 kamere ;)

 Jeli sniman sa novim firmware-om?

16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

frimware je originalni kak je kamera kupljena. a to znaci da je frimware godinu dana star. kaj ima neki novi???

 

ja imam wifi verziju...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Lord_Marko kaže...

frimware je originalni kak je kamera kupljena. a to znaci da je frimware godinu dana star. kaj ima neki novi???

 

ja imam wifi verziju...

Za običnu verziju je iziša novi koji ima dosta funckija više i puno bolji prikaz boja,za wifi je isto nešto izašlo samo neznan koji imaš točno,eo link za download i upute

SJCAM SJ4000+ Wifi v1.2 Changelog:
V1.2 (20160114)
1) Sets default time to January 1, 2016
2) Adds 64gb & 128gb card support – EXFAT card formatted as FAT32
3) Resolves SJCAM Zone App disconnection issues
————————————————–——————————-
V1.1 (20151229)
1) Adds adjustable FOV option
2) Adds underwater mode
3) Adds LOGO watermark option
4) Adds olume setting options
5) Re-organizes menu order
6) Adds color option – Cool, Warm colors
7) Adjusts white balance and color reproduction

16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

imam sjcam sj4000 wifi... 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

To je link od njega

16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

ma da rjese ono da ne prekida nakon 4gb ja bi odmah stavil novi gore. al ovak sumnjam da cu ga stavljat. preveliki strah da nkj ne sjebem. a i za to kaj koristim kameru 2-3 puta na godinu je cist ok kak je sad...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Nema se šta desit,sve je rutinski,a najdraže mi je šta su uveli FOV opciju tako da više nije fish eye stalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro
Pozdrav,

Uzeo bih 5000x elite, odakle je najbolje naruciti? Gledao sam gearbest, ali nemaju na stock-u da shipaju iz eu, nego iz kine, kakvo je stanje sa carinom, cijena je oko 115$?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Pa naruči direktno od njihove stranice. imas gore uk skladište i dojde bez carine i kroz par dana...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
8 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Pozdrav,

da li netko zna mozda da li postoji za SJCAM SJ5000X neki remote controle, jer sam sve pretrazio

ali nisam uspio nac.

Ima na njihovoj stranici (http://sjcamhd.com) neki koji je izgledom kao i sat cak je i vodootporan,

ali izgleda samo za SJCAM M20.

 

Ima li netko neku ideju

 

Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

imas njihov app za mob ak ti to pomaže...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

Nema nazalost niti je mozes upariti s nekim od postojecih "narukvica".. Provjereno isprobano..

Jedina opcija za olaksati baratanje kamerom na daljinu je preko aplikacije na mobu..

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
9 godina
neaktivan
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

SJ5000 PLUS ili SJ5000 X 

Po vama sta je bolje ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SJCAM SJ5000, jeftina aternativa skupom GoPro

pozdrav, imam jedno pitanje. kako gledam sportske kamere nekako po cijeni

imam dielmu oko m20 ili sj5000x. pa ako ima ko voljan da dasvoje mišljenje. hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice