Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

poruka: 187
|
čitano: 34.292
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Upravo sam dobio spam mail da su objavljeni podaci korisnika javno, ima li netko neku informaciju? Link u mailu me vodi na ovu stranicu databaza.org

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
marinko123 kaže...

Upravo sam dobio spam mail da su objavljeni podaci korisnika javno, ima li netko neku informaciju? Link u mailu me vodi na ovu stranicu databaza.org

bome jesu, otvorio sam s notepadom jednu bazu i sve pise unutra(adresa, sifre, grad, username itd), daj ime i prezime da te nadjem

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
10 godina
neaktivan
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Miroslav Kralj, jel me ima?? - da znam sifru odma mjenjat... je*em ti bnet krvavi!

 

izmjena: Znaš li kako su to uspjeli, može se to naučit?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 4:23 (marinko123).
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Gledam malo tu bazu podatak, kaj Bnet je u samo 5 gradova u HR?

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

prije dvije godine ista pašta sa yahooovom voice uslugom tj pola milijuna meilova sa lozinkom je objavljeno. moram li rec da dan danas lozinke maila koji je korišten (za one koji rabe istu lozinku na yahoou i mailu) nisu promijenjene. ne želim ni isprobavat ako je i za npr paypal lozinka ista

edit: za stranicu http://vst.hr/ su i podaci za ftp objavljeni, sta to znaci da ja u par klika mogu stranicu izbrisat, naravno da nemam podle namjere da to radim. nadam se da nisam dao nekome ideju

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 5:57 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
marinko123 kaže...

Miroslav Kralj, jel me ima?? - da znam sifru odma mjenjat... je*em ti bnet krvavi!

 

izmjena: Znaš li kako su to uspjeli, može se to naučit?

Svi su exploitani, tako da je cijeli njihov sql vani.

 

 

Mijenjaj šifru!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
14 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Ne kuzim kako su uspjeli to? I zasto jos ovi iz b neta nisu reagirali?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

kako je moguce da bnet drži lozinke u plaintextu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
peace_of_cake kaže...

kako je moguce da bnet drži lozinke u plaintextu?

Pa ili to, ili imaju neku super enkripciju {#} {#}

 

Žao mi je korisnika iskreno, adrese, broj telefona sve je dostupno.

U svakom slučaju udarac za Vip i Bnet.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
14 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Ima li neko više informacija?

 

Bang!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

netko iz bneta ima neke firmware od stb-a na svom ftp-u. možda nekome posluže

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

vec skoro 500 klikova na tu stranicu (hint: brojač posjeta u souce codu)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Cudo kako su spori, sigurno je netko vec prijavio bio.

 

Prije par godina sam prijavio vodatelu/metronetu da imaju bug na webmailu(2009 mislim), javili da ce popraviti i vec nakon mjesec dana su popravili.

 

I bug je tamo imao mail {#}  {#}

ja
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Čini mi se da su to nekakvi stari podaci jer ID_usera ide do 126,665, a znam po sebi da je ID_usera već debelo prešao 400,000.

Vrlo vjerojatno netko želi nabiti broj klikova na tom sajtu ...  i usput jeb... majku njihovoj korisničkoj službi {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 13:20 (dh41400).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Kako nama korisnicima Bneta to može naštetiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

ako su to stari podatci a neki usernameovi i pw su tocni, to znaci da je bnet tako los da nije obavjestio klijenta o mogućoj zloupotrebi ili nije skužio da je bnetu netko upao. sramota. t-com ima visoke cijene ali tu cijenu barem nečime opravdava

 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
dh41400 kaže...

Čini mi se da su to nekakvi stari podaci jer ID_usera ide do 126,665, a znam po sebi da je ID_usera već debelo prešao 400,000.

Vrlo vjerojatno netko želi nabiti broj klikova na tom sajtu ...  i usput jeb... majku njihovoj korisničkoj službi {#}

To je prva stranica od njih 6334. Ja sam sebe našao user id 500000+.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 13:40 (mmatrix).
12 godina
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
dh41400 kaže...

Čini mi se da su to nekakvi stari podaci jer ID_usera ide do 126,665, a znam po sebi da je ID_usera već debelo prešao 400,000.

Vrlo vjerojatno netko želi nabiti broj klikova na tom sajtu ...   i  usput jeb... majku njihovoj korisničkoj službi  {#}

 

 

 

"pristupni podaci B.net korisnika su sigurni. Provjerili smo bazu na poveznici i riječ je o bazi podataka B.net korisnika iz vremena prije integracije Bneta u sustav Vipneta. Bnetovom integracijom u Vipnet nadograđen je sigurnosni sustav te je povećana razina zaštite osobnih podataka korisnika. Pristupni podaci korisnika prilikom integracije su promijenjeni, a pristupni podaci vidljivi na poveznici nisu valjani. Vipnet poštuje najviše sigurnosne standarde koji se primjenjuju u telekom industriji i korisnici nemaju razloga za brigu."

ja
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
the_dammed kaže...

Kako nama korisnicima Bneta to može naštetiti?

Ovo i mene interesira. Da li je moguće da netko naruči http://www.bnet.hr/internet/supercarnet_1d#?of=tab2 neku dodatnu uslugu nekome, traži li se pismena potvrda?

13 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Gle, moja zena je ID oko 10.000, mi smo starosjedioci onda :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Činjenica jest da je DCM/Xnet/Bnet nekad bio samo hrpa nesposobnjakovića. Ovi podatci vjerojatno nisu niti ukradeni, nego ih je netko slučajno našao na nekom disku koji po otpisu nije propisno wipean i uništen. Čini mi se da su podatci stari više od 10 godina. Očito se radi o pokušaju nekih prištavih balavaca da budu cool, nitko drugi nije baš toliko jadan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Sudeći po ovome, ne moraju biti toliko stari. 

 

Priča o uspjehu
  • 2001. / osnovan DCM d.o.o.; osnovan Adriatic kabel d.o.o.
  • 2003. / izgrađen prvi optički prsten, Zagreb (40 km)
  • 2003. / prvi na hrvatskom tržištu nudi uslugu kabelskog interneta (DCM)
  • svibanj 2007. / prvi na hrvatskom tržištu nudi javnu govornu uslugu neovisno o mreži pristupnog operatora (DCM)
  • rujan 2007. / DCM d.o.o. i Adriatic kabel d.o.o. zajedno pod imenom B.net Hrvatska
  • 2008. /prvi multiplay 2D i 3D paketi na hrvatskom tržištu
  • srpanj 2010. / B.netu dodijeljen prestižan status Superbrands 2010
  • studeni 2010. / B.net televizija dostupna u cijeloj Hrvatskoj (B.net Total TV)
  • siječanj 2011. / predstavljen online.hr, B.netov filmski TV lunapark
  • travanj 2011. / predstavljena usluga Videoteke
  • lipanj 2011. / Vipnet je kupio B.net
  • listopad 2011. / 3D mag besplatni TV magazin dostupan na iPadu
  • listopad 2011. / B.net TV za van, TV usluga putem pametnih telefona i tablet računala
  • rujan 2013. / 3Dmag – najbolje tablet štivo: SoMo borac natjecanje

 

Uglavnom ovi podaci prastari ili ne nisu smjeli biti ovako dostupni. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

Evo našao sam sebe i svoju lozinku... Znaci nisu stari podatci, ajme kako lažu.

 

Odma sam promijenio password i to predlažem svima.

Bang!
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
mmatrix kaže...
dh41400 kaže...

Čini mi se da su to nekakvi stari podaci jer ID_usera ide do 126,665, a znam po sebi da je ID_usera već debelo prešao 400,000.

Vrlo vjerojatno netko želi nabiti broj klikova na tom sajtu ...  i usput jeb... majku njihovoj korisničkoj službi {#}

To je prva stranica od njih 6334. Ja sam sebe našao user id 500000+.

Tek kada se skine i otvori baza onda prikazuje većinu korisnika, ali ionako nije bitno jer je ovo ispod točno - provjereno.

 

bender_007 kaže...

"pristupni podaci B.net korisnika su sigurni. Provjerili smo bazu na poveznici i riječ je o bazi podataka B.net korisnika iz vremena prije integracije Bneta u sustav Vipneta. Bnetovom integracijom u Vipnet nadograđen je sigurnosni sustav te je povećana razina zaštite osobnih podataka korisnika. Pristupni podaci korisnika prilikom integracije su promijenjeni, a pristupni podaci vidljivi na poveznici nisu valjani. Vipnet poštuje najviše sigurnosne standarde koji se primjenjuju u telekom industriji i korisnici nemaju razloga za brigu."

Potvrđujem ovo jer sam tek danas išao mijenjati lozinku, jer mi nije radila od kada sam prešao na Bnet (još od ljeta). Nema brige ljudi {#}

 

mmatrix kaže...
the_dammed kaže...

Kako nama korisnicima Bneta to može naštetiti?

Ovo i mene interesira. Da li je moguće da netko naruči http://www.bnet.hr/internet/supercarnet_1d#?of=tab2 neku dodatnu uslugu nekome, traži li se pismena potvrda?

Praktički je jedina mogućnost čitanja xnet mailova i pregled stanja računa (promet u megabajtima, ispis telefonskih poziva) - praktički su benigne stvari u pitanju.

Za svaku drugu veću ili važniju promjenu je potrebno imati OiB, te druge podatke o korisniku koji se ne nalaze u toj bazi.

Stoga bez brige, čak i ovi manje bitni podaci su sigurni. Ukoliko baš želite biti 200% sigurni odite na stranice i promijenite lozinku i bok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 14:20 (dh41400).
13 godina
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
Srušena je stranica,kako si ti pronašao sebe?
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Hakirani podaci korisnika Bnet-a?

neka vipnet odgovori kako je ovo moglo biti dostupno, i sto je najzanimljivije, program koji swf pretvara u exe (flajector) ima crack a niti jedan crack nije 100% siguran a oni gotov proizvod objave na svojim stranicama{#}

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
robimarko kaže...
Srušena je stranica,kako si ti pronašao sebe?

Skinuo sam onu cijelu bazu sa Dropboxa i tamo sam nasao.

Bang!
12 godina
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
WindEmperor kaže...

Evo našao sam sebe i svoju lozinku... Znaci nisu stari podatci, ajme kako lažu.

 

Odma sam promijenio password i to predlažem svima.

  Cek cek, znaci ipak nisu stari ?

 

ja
14 godina
offline
Re: Hakirani podaci korisnika Bnet-a?
bender_007 kaže...
WindEmperor kaže...

Evo našao sam sebe i svoju lozinku... Znaci nisu stari podatci, ajme kako lažu.

 

Odma sam promijenio password i to predlažem svima.

  Cek cek, znaci ipak nisu stari ?

 

Da jer taj password koristim vec preko godinu dana.

Bang!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice