HGSS-u donirana bespilotna letjelica

poruka: 13
|
čitano: 1.399
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
HGSS-u donirana bespilotna letjelica

http://www.gss.hr/novosti/hgss-u-donirana-bespilotna-letjelica/

 

HGSS je jučer primila donaciju bespilotnih letjelica (dronova) kao uvod u program potpunog opremanja bespilotnim letjelicama. Alen Zorić, pročelnik komisije za potrage HGSS ovom prigodom je istaknuo kako će ove letjelice, kao dopuna postojećim resursima i procedurama, nam omogućiti veću kvalitetu i povećati brzinu potraga, te prodnjeti većoj sigurnosti za spašavatelje i stradale

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
HGSS-u donirana bespilotna letjelica

Uvijek je lijepo vidjeti iskonski sretna lica velike djece.

Gledam te!
 
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HGSS-u donirana bespilotna letjelica

lol, a koja? Bice ona koja leti max 10min^^

www.mmo-balkan.com www.archeage-balkan.com
12 godina
offline
Re: HGSS-u donirana bespilotna letjelica
TheThing kaže...

lol, a koja? Bice ona koja leti max 10min^^

I ja sam mislil, al ipak se se isprsili:

http://www.dji.com/product/phantom-2-vision-plus/feature

Max flight time 25 Mins

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: HGSS-u donirana bespilotna letjelica
CyberDemonVZ kaže...
TheThing kaže...

lol, a koja? Bice ona koja leti max 10min^^

I ja sam mislil, al ipak se se isprsili:

http://www.dji.com/product/phantom-2-vision-plus/feature

Max flight time 25 Mins

Ma kajla. Moj Dji sam opremio jačim baterijama, pa opet oko 15 min je već frka.
Pogotovo ako nekud ide - moraš računat i na povratak (nije da to prakticiram, ali...)
Nema kod coptera vožnje u "leeru" ili jedrenja. No, opet, super stvar za prvi spasilački tim
prije nego naruče helikopter, mogu u nekom kanjonu ili strmini lurknuti stanje
prije nego se upuste u spuštanje ili pentranje. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
protjeran
offline
Re: HGSS-u donirana bespilotna letjelica

a slušaj na brdu ili planini s droneom uz onaj vjetar boze sacuvaj, da ne govorim o max udaljenosti koja dolazi u obzir samo ako VIDIS drone i baterija traje 25 min, ali uzmi vrijeme dokle dode na odredenu poziciju i vrati se, a kad se to istrosi sto onda?^^ Isto tako treba im onaj kufer tko ce ono nositi za toliko min letenja -.-

www.mmo-balkan.com www.archeage-balkan.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 19:38 (TheThing).
16 godina
offline
Re: HGSS-u donirana bespilotna letjelica
TheThing kaže...

a slušaj na brdu ili planini s droneom uz onaj vjetar boze sacuvaj, da ne govorim o max udaljenosti koja dolazi u obzir samo ako VIDIS drone i baterija traje 25 min, ali uzmi vrijeme dokle dode na odredenu poziciju i vrati se, a kad se to istrosi sto onda?^^ Isto tako treba im onaj kufer tko ce ono nositi za toliko min letenja -.-

E da, u pravu si - vjetar sam zaboravio: intervencije HGSS su u pravilu u extremnim 
vremenskim uvjetima (kiša snijeg, vjetar) kada od drona nema baš koristi. Ja imam 
video link, i naza GPS ali probao sam lani na Krku pri vjetru podignuti, naravno nema šanse.
Nemože ni stojati prije polijetanja a da ga vjetar ne odnese. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: HGSS-u donirana bespilotna letjelica
neki dan frend pricao o tom tipu koji je poklonio te dronove, njemu za skolu kupio opreme za neznam nija koju cifru iz cistog mira:)(zapravo se frend zalio kako mu je tesko raditi s starom opremom) inace lik je humanitarac i sam voli ovakve igracke! Eto koliko je svijet mali!;)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
neaktivan
offline
HGSS-u donirana bespilotna letjelica

Najbolje mi je kad stave naslov bespilotna letjelica čovjek pomisli dobili su Predatore a kad ono neko sranje sa amazon-a koje košta 20 funti. Ako ce mo tako onda je i obicni zmaj bespilotna letjelica.

 
0 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HGSS-u donirana bespilotna letjelica
Meni je frend rekao da je uzeo neke jako dobre cak je i on isao na net da provjeri, tj tocno one koje je sebi uzeo, bas cu pitati koje...
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
Re: HGSS-u donirana bespilotna letjelica
zeroname kaže...

Najbolje mi je kad stave naslov bespilotna letjelica čovjek pomisli dobili su Predatore a kad ono neko sranje sa amazon-a koje košta 20 funti. Ako ce mo tako onda je i obicni zmaj bespilotna letjelica.

A nije ti to baš tako jeftino, brkaš "igračke".
Evo ti čak i rabljeni po njušci 10 somova kuna.
 I ja sam pomislio kad sam kupovao da će to 
koštati par kuna. kad onooo :P 

Stjepanj kaže...
neki dan frend pricao o tom tipu koji je poklonio te dronove, njemu za skolu kupio opreme za neznam nija koju cifru iz cistog mira:)(zapravo se frend zalio kako mu je tesko raditi s starom opremom) inace lik je humanitarac i sam voli ovakve igracke! Eto koliko je svijet mali!;)lp

 

E sad koliki je Bakić humanitarac.. dalo bi se pričati, no voli si graditi image kroz donacije.

Da ne ulazim dublje, bitno je na kraju da neki ljudi ipak dobiju nešto što trebaju :)  

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 22:14 (overhaul).
15 godina
neaktivan
offline
HGSS-u donirana bespilotna letjelica

Super,a za pogledati stanje terena i slične stvari je 25 minuta leta dovoljno. Doduše bilo bi bolje kad bi autonomija bila dulja pa da bi ga mogli koristiti i za traženje.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HGSS-u donirana bespilotna letjelica

Nije to igračka. 

I letom od 10min se može pretražiti teren koji bi se pješke pretraživao satima. Vozim FPV talon, koji je doduše avion a ne quad, i u tih 10ak min mogu priječi kojih 7-8km puta. Quad je bolji za pretraživanje.  

 

Naravno, postoje uvijeti u kojima se neće moči letjeti. Ali i da je 10% slučajeva gdje će se moči letjet, isplati se. 

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice