Kako otključati GTX465 u GTX470

poruka: 13
|
čitano: 3.253
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako otključati GTX465 u GTX470

Ekipa iz Lab501 je uspjela otključati referentnu GTX465 u GTX470...

 

http://lab501.ro/wp-content/uploads/2010/06/gpuz1.png

 

Koraci potrebni za otključavanje se nalaze na njihovoj stranici (uključio sam google translate jer je tekst na rumunjskom)

 

Link

clock2much
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako otključati GTX465 u GTX470

Zanimljivo. Nego na ss gpu-z od GTX470 (otključana GTX465) nema kvačice na Physics.

Jel to tako ili je neki bug?

 

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otključati GTX465 u GTX470
F1-IVO kaže...

Zanimljivo. Nego na ss gpu-z od GTX470 (otključana GTX465) nema kvačice na Physics.

Jel to tako ili je neki bug? 

Vjerojatno je isključen u driverima, tako je i meni u GPU-Z kad isključim Physx u driverima

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 14:29 (microman).
16 godina
neaktivan
offline
Kako otključati GTX465 u GTX470
Čitao sam malo komentare i naletio na odgovor

PhysX Does not show in GPUz Because I deactivated it in the driver Because it Would have Affected the 3DMark Vantage score. So, there is no problem with PhysX
clock2much
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Kako otključati GTX465 u GTX470

Čudno je to, bio sam uvijeren da če laserski rezat dio shader clustera,ROP-ova,TMU-ova, itd....

Uglavnom ovo je sad dobra fora koja bi mogla bitno povečati prodaju dotičnih grafulja.

I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako otključati GTX465 u GTX470

Sa xtremesystems foruma:

 

"some of us have been trying this with the cards released to reviewers prior to launch which ARE retail samples. Of the 12 cards we have tested, 4 "unlocked", 3 recognized the BIOS but didn't "unlock" and 5 are now paper weights. Nothing was going to be published for several days until we found a way to successfully flash the dead cards back to their original state. Seems like caution has once again been thrown into the wind though. 

 

You SERIOUSLY do this at your own risk ESPECIALLY if you don't feel comfortable reading translated Romanian."

 

Osim toga GTX465 ima 1024MB memorije (8 memorijskih cipova) dok GTX470 ima 1280MB memorije (10 memorijskih cipova).

Kao sto vidis na njihovom GPU-Z nakon flasha prijavljuje 1280MB memorije, pa je to najvjerovatniji neki rani sample kartice koji su zapravo bile GTX470 na koje je upucan GTX465 BIOS.

 

Neki cak spekuliraju da je nVidia namjerno slala kao prve primjerke GTX465 kartica (posebno za recenzije) zapravo GTX470 kartice sa GTX465 BIOS-om znajuci da ce netko sigurno probati flash na GTX470 (i uspjeti) kako bi digla hype i popularnost kartici.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako otključati GTX465 u GTX470
microman kaže...

Čudno je to, bio sam uvijeren da če laserski rezat dio shader clustera,ROP-ova,TMU-ova, itd....

Uglavnom ovo je sad dobra fora koja bi mogla bitno povečati prodaju dotičnih grafulja.

Ugledali se u AMD...

 

Tko ima GTX465 i velika mu*a, neka proba.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr | BOŽE ČUVAJ HRVATSKU, MOJ DRAGI DOM
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 15:03 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otključati GTX465 u GTX470
Mauro kaže...

 

Sa xtremesystems foruma:

 

"some of us have been trying this with the cards released to reviewers prior to launch which ARE retail samples. Of the 12 cards we have tested, 4 "unlocked", 3 recognized the BIOS but didn't "unlock" and 5 are now paper weights. Nothing was going to be published for several days until we found a way to successfully flash the dead cards back to their original state. Seems like caution has once again been thrown into the wind though. 

 

You SERIOUSLY do this at your own risk ESPECIALLY if you don't feel comfortable reading translated Romanian."

 

Osim toga GTX465 ima 1024MB memorije (8 memorijskih cipova) dok GTX470 ima 1280MB memorije (10 memorijskih cipova).

Kao sto vidis na njihovom GPU-Z nakon flasha prijavljuje 1280MB memorije, pa je to najvjerovatniji neki rani sample kartice koji su zapravo bile GTX470 na koje je upucan GTX465 BIOS.

 

Neki cak spekuliraju da je nVidia namjerno slala kao prve primjerke GTX465 kartica (posebno za recenzije) zapravo GTX470 kartice sa GTX465 BIOS-om znajuci da ce netko sigurno probati flash na GTX470 (i uspjeti) kako bi digla hype i popularnost kartici.

 

Hmh nebi bilo ništa čudnog za Nvidiu.

Uglavnom osobno rađe dam više para za punokrvnu GTX470, nego da u pokušaju otključavanja nešt shebem i na kraju dobim šipak.

I'll be back
15 godina
offline
Kako otključati GTX465 u GTX470

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?p=2266034#post2266034

 

Navodno je Asus izdao tool koji otkljucava Asus GTX465 kartice.

Ne dize ih u punokrvne GTX470 kartice jer nikako ne moze stvoriti 2 memorijska cipa koja ne postoje (a niti mijenja memorijsku sabirnicu), ali navodno otkljucava zakljucane shadere.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako otključati GTX465 u GTX470

Sve je to fino i lijepo, ali ti shaderi su s razlogom zaključani... Treba prvo vidjeti jel "to to" ili nakon otključavanje dolaze neke "bonus" popratne pojave...

Every hole is a goal!
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako otključati GTX465 u GTX470
Mauro kaže...

 

Sa xtremesystems foruma:

 

"some of us have been trying this with the cards released to reviewers prior to launch which ARE retail samples. Of the 12 cards we have tested, 4 "unlocked", 3 recognized the BIOS but didn't "unlock" and 5 are now paper weights. Nothing was going to be published for several days until we found a way to successfully flash the dead cards back to their original state. Seems like caution has once again been thrown into the wind though. 

 

You SERIOUSLY do this at your own risk ESPECIALLY if you don't feel comfortable reading translated Romanian."

 

Osim toga GTX465 ima 1024MB memorije (8 memorijskih cipova) dok GTX470 ima 1280MB memorije (10 memorijskih cipova).

Kao sto vidis na njihovom GPU-Z nakon flasha prijavljuje 1280MB memorije, pa je to najvjerovatniji neki rani sample kartice koji su zapravo bile GTX470 na koje je upucan GTX465 BIOS.

 

Neki cak spekuliraju da je nVidia namjerno slala kao prve primjerke GTX465 kartica (posebno za recenzije) zapravo GTX470 kartice sa GTX465 BIOS-om znajuci da ce netko sigurno probati flash na GTX470 (i uspjeti) kako bi digla hype i popularnost kartici.

 

 

Ne zbog razloga da će ih netko flashnuti, nego da potuče ATi kamp varajući u testovima sa punokrvnom karticom.

(RAM nije toliko bitan, ali ispravne cijevi, i ne koristile se u BIOS-u, moguće je pokrenuti preko samih nVidia drivera)

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
14 godina
offline
Kako otključati GTX465 u GTX470

Šta će nam tek raditi sa EFI BIOS-ima?

Pogramirati naš hardware s pomoću drivera bez našeg znanja (brrrrrr)!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako otključati GTX465 u GTX470

ja imam(imao sam) leadtekovu gtx465, i slucajno naidjem na netu da je moguce da se ta ista karta flash-ovanjem "pretvori" u gtx470. Ako ste u posjedu iste kartice i zelite saznati da li je moguce upgarde, slijedite slijedece:

-prvo skinite asus-ov tool za otkljucavanje shadera. Ukoliko uspije prvi uslov je zadovoljen

-drugo ono malo teze! izvaditi karticu iz racunara, skinuti hladjenje i prebrojati koliko ima memorijskih chipova na ploci graficke karte. Deset treba da ih bude jer gtx470 ima 1280 MB. Ukoliko prebrojite 8 memorijskih chipova onda je vasa grafika

prvobitna gtx465 i nemoze se ugrade-ovati. Sa deset memoriskih chipova i shaderima vam nista ne stoji na putu da sa int. stranice proizvidjaca vase grafike skinete bios file za gtx470 i vasu gtx465 flashujete sa tim.

Meni se posrecilo. 

Nedim Baltić
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2012 21:43 (nedimski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice