Objavljena lista Ivy Bridge procesora

poruka: 23
|
čitano: 4.716
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Objavljena lista Ivy Bridge procesora

Ruski web sajt Overclockers.ru je objavio kompletnu listu sljedeće generacije mainstream Intel procesora kodnog naziva Ivy Bridge, koji će zamijeniti današnje Sandy Bridge modele. 22 nm porodica se očekuje sredinom iduće godine, te u samoj ponudi nema previše iznenađenja. Sa najavljenim minimalnim promjenama u x86 jezgrama i daleko većim u GPU dijelu čipa, ne treba očekivati značajno veću efikasnost, pogotovo što su radne frekvencije u rangu današnjih. Kao i do sada, Intel će otključane ponuditi samo par (skupljih) modela. Procesori bi trebali biti kompatibilni sa aktuelnim LGA1155 podnožjem.

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
 
3 0 hvala 12
12 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora

Taman se nadam da bi u to vrijeme mogao krenuti u obnavljanje kompa i prenamjenu trenutnog u HTPC.

 

Za mene newba koji nema iskustva - koliko je realno ocekivati pad cijena SB procesora onda, i koliko velik? Trenutno su mi debelo van dohvata {#}

Vi veri veniversum vivus vici
13 godina
neaktivan
offline
Objavljena lista Ivy Bridge procesora

Nadam se da ce se Ploca + Rami + CPU moci kupit za 3k kao sto je danas Sandy.

 

Taman bi mi dobro doslo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora

A kada bi trebali da predstave Z77 ploce.

Vi ste upoznati, otprilike. Mart recimo, aaa???

 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2011 15:52 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
Vlada011 kaže...

A kada bi trebali da predstave Z77 ploce.

Vi ste upoznati, otprilike. Mart recimo, aaa???

 

A tesko za rec.

 

http://www.tomshardware.com/news/intel-ivy-bridge-22nm-cpu-3d-transistor,14093.html

 

April mozda?

16 godina
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
royalhero kaže...

Ruski web sajt Overclockers.ru je objavio kompletnu listu sljedeće generacije mainstream Intel procesora kodnog naziva Ivy Bridge, koji će zamijeniti današnje Sandy Bridge modele. 22 nm porodica se očekuje sredinom iduće godine, te u samoj ponudi nema previše iznenađenja. Sa najavljenim minimalnim promjenama u x86 jezgrama i daleko većim u GPU dijelu čipa, ne treba očekivati značajno veću efikasnost, pogotovo što su radne frekvencije u rangu današnjih. Kao i do sada, Intel će otključane ponuditi samo par (skupljih) modela. Procesori bi trebali biti kompatibilni sa aktuelnim LGA1155 podnožjem.

Hm čak 18 modela a zbog čega zapravo, neki procesori su vrlo slični ta lista je možda samo onak bezveze sklepana jer u prodaji neče bi tolko procesora čisto sumnjam.{#}

 

Tolko modela nabacano na listu ne znači puno, zanimljivo je da od 18 modela samo njih 5 imaju Hiperthreading ak to neko nije još primjetil. Ja sam onak usput izdvojil šest procesora vrlo sličnih, razlika između njih je samo 12W TDP-a i 300mhz u radnoj frekvenciji hm da nisu to možda opet oni modeli koji se ne mogu uopče klokat ko sadašnja i3 serija.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
offline
Objavljena lista Ivy Bridge procesora

ma mene zanima samo ovaj i5 3570k od 77 watića :) koji će da bude vjerojatno ladan ko led :) a to znaći da ga možeš klokati ko budalu.

http://www.youtube.com/watch?v=QsLjkDkWhtU
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Objavljena lista Ivy Bridge procesora

Nemojte se sekirat,AMD ce izbaciti procesore sa 12 Faildozer jezgri da konkurira sa ovima i opet ce failat.

Nemam potpis jer sam nepismen...
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Objavljena lista Ivy Bridge procesora

Mene brine jedno.

 

Prije 5 godina uzeo sam E6700 a mogao sam bez problema uzet Q6600, bio sam ono "Nikada nece igre koristit vise od 2 jergre" prije 5 godina su jedva koristi 1. Ali evo 5 godina kasnije me ta moja odluka dosla ugrist u dupe debelo.

 

Sada je pitanje kada budem uzimao Ivy jer vjrovatno CPU necu mjenjat jedno jos 5 godina nakon Ivya... da idem na i7 il da idem na i5... opet imam ono u glavi "Nikada nece igre biti optimizirane za Hyperthreading" ali  ti bi me moglo doci ugrist isto za 5 godina...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Objavljena lista Ivy Bridge procesora

owaj tdp mi je full nestvaran. ovaj 3770k definitivno pod haubu..

xfact
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2011 17:18 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
=xfact= kaže...

owaj tdp mi je full nestvaran. ovaj 3770k definitivno pod haubu..

Se zna možda cijena?

Od danas skupljam lovu, pa makar samo za i5 3570k i neku bolesnu matičnu {#}. Već vidim da će ovo bit totalna perverzija {#}

www.key-storm.com
13 godina
protjeran
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora

Moj je treci odozdo sa liste.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 2:16 (Vlada011).
13 godina
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
Vlada011 kaže...

Moj je treci odozdo sa liste.

Štošta je "tvoje" pa nešto nikako da do toga dođe.

Ajd, budi dobar i komentiraj nešto u vezi Ivy-a.


OT: ovo će se jako dobro prodavati, niže cijene, odlične performanse i što je najvažnije, praktički da nema konkurencije od strane AMD-a. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
protjeran
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
sudy_freak kaže...
Vlada011 kaže...

Moj je treci odozdo sa liste.

Štošta je "tvoje" pa nešto nikako da do toga dođe.

Ajd, budi dobar i komentiraj nešto u vezi Ivy-a.


OT: ovo će se jako dobro prodavati, niže cijene, odlične performanse i što je najvažnije, praktički da nema konkurencije od strane AMD-a. 

Pa video bi te da zivis u Srbiji gde bi nasao delove koje ja kupujem cim se pojavi istog momenta kupujem da li je H70, Obsidian 650D, sada eVGA GTX580 Classified, Dominator GT cim nadjem, sve se to odmah kupuje cim se nadje.

A delove koje ja mislim da kupim u Srbiji ne mozes da nadjes niti su imali dostavu za Srbiju. A ako si slusao sta je to onda su samo eVGA i Corsair u pitanju, koliko kod vas ima eVGA ljudi, a Corsair nemamo jos uvek.

eVGA je sada stigla i poslao sam mail da mi donesu GTX580 Classified i Backplate odgovorice ili ce mi je poslati iz Amerike, a Ivy nije dosao jos. Osim toga nema sta vise sem Dominatora da mi treba.

Mene ROG, GA, MSI Lightening ne zanima, ja ako kazem kupujem GTX580 ili kuciste mene zabole za MSI i HAF i mora se cekati mesecima da se pojavi. Kuciste sam cekao 8 meseci na kraju ga je burazer nasao i ja mu ga oteo.

Ima delova koje sada da nadjem uzeo bi odmah da ih vidim znaci zovem i rezervisem kao Dominator GT, SSD Force 3, Fermi Classified, neke jos sitnice ali toga N E M A. A  OSTALO ME NE PRIVLACI.

 

Ja recimo kazem uh jedva cekam GTX580 i onda covek misli vidi ga ovaj sto ne ide ima Lightening ASUS(ASUS sam imao neispravni) a to su stvari koje u moj komp ne ulaze znaci ako bi dobio poklon ne bi otvarao kutiju nego prodao 100e jeftinije. Kapiras ono neinteresantne. Da mi kaze neko oce ovu 580 ili ASUS 590 ja bi 580 eVGA uzeo. 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2011 15:38 (Vlada011).
16 godina
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
sudy_freak kaže...
Vlada011 kaže...

Moj je treci odozdo sa liste.

Štošta je "tvoje" pa nešto nikako da do toga dođe.

Ajd, budi dobar i komentiraj nešto u vezi Ivy-a.


OT: ovo će se jako dobro prodavati, niže cijene, odlične performanse i što je najvažnije, praktički da nema konkurencije od strane AMD-a. 

Ček malo nisam dobro čul niže cijene Ivy Bridge,{#} procesora to misliš reč a od kud to znaš zapravo uglavnom buš se jako iznenadil itekak cijenama tih procesora u našim dučanima to sigurno.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
Vlada011 kaže...

bla bla bla

Ljudi su te prokužili, smiri strasti i napuhivanje JA OVO IMAM, JA ONO IMAM!

rambox kaže...

Ček malo nisam dobro čul niže cijene Ivy Bridge,{#} procesora to misliš reč a od kud to znaš zapravo uglavnom buš se jako iznenadil itekak cijenama tih procesora u našim dučanima to sigurno.{#}{#}

{#}

Pa kakve su bile cijene Sandy-a kada su došli u odnosu na prastare Quad modele?
Relativno jeftino čak i kod nas.

To što će u SAD-u biti puno, puno jeftiniji neg' kod nas, to je pravi pokazatelj.
I još ako AMD usmjeri svoje snage na mobilno. Intel će divljati s cijenama.

Neće cijene biti niske, ali moja procjena je da će biti niže u odnosu na Sandy-e. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
sudy_freak kaže...

rambox kaže...

Ček malo nisam dobro čul niže cijene Ivy Bridge,{#} procesora to misliš reč a od kud to znaš zapravo uglavnom buš se jako iznenadil itekak cijenama tih procesora u našim dučanima to sigurno.{#}{#}

{#}

Pa kakve su bile cijene Sandy-a kada su došli u odnosu na prastare Quad modele?
Relativno jeftino čak i kod nas.

To što će u SAD-u biti puno, puno jeftiniji neg' kod nas, to je pravi pokazatelj.
I još ako AMD usmjeri svoje snage na mobilno. Intel će divljati s cijenama.

Neće cijene biti niske, ali moja procjena je da će biti niže u odnosu na Sandy-e. 

 

Jeftiniji če bit jedino Sandy Bridge linija procesora kad izađe Ivy Bridge to sigurno.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
neaktivan
offline
Objavljena lista Ivy Bridge procesora

Neče biti modela sa 6 jezgri? 

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora

Koliko je kostao SB i7-2600K kada se pojavio???

 

Pa to je gotovo sigurno, bilo bi suvise dobro iznenadjenje da se pojavi sa 6 jezgra.

Nema nista od toga.

 

 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 14:13 (Vlada011).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora

i7-2600k mislim oko 2300kn, 1900 + 23% PDV-a + marža kako u koga

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 18:42 (sweetchuck).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
sweetchuck kaže...

i7-2600k mislim oko 2300kn, 1900 + 23% PDV-a + marža kako u koga

Kad se pojavio bio je skuplji sigurno. Tolika cijena mu je sada

16 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
@fermi ali ce bit special Grammar Nazi edition :-)

ontopic:Zaninljiv TDP, mogao bih ubosti neku i5 :-)
Lipstick junkie be funky all he wanty
16 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljena lista Ivy Bridge procesora
@fermi ali ce bit special Grammar Nazi edition :-)

ontopic:Zaninljiv TDP, mogao bih ubosti neku i5 :-)
Lipstick junkie be funky all he wanty
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice