Opera 10.61

poruka: 16
|
čitano: 2.778
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Opera 10.61

Izaša je nova verzija Opere 10.61 koja donosi nove sigurnosne zakrpe!

 

LINK

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Opera 10.61

Inače koristim Firefox, ali odlučila sam malo isprobati Operu, čisto iz znatiželje. Sve radi OK, moram priznati da imam dojam da je nešto brža od Firefoxa, ali za sada sam naišla na dva manja problema:

- ne mogu pristupiti Yahoo!Mailu i GMailu

- nepročitani komentari Bug Foruma se ne obnavljaju browsanjem kroz linkove već moram kliknuti na reload gumb

 

Inače sve 5, pohvale Osmijeh

13 godina
neaktivan
offline
RE: Opera 10.61
GigaGirl kaže...

Sve radi OK, moram priznati da imam dojam da je nešto brža od Firefoxa, ali za sada sam naišla na dva manja problema:

- ne mogu pristupiti Yahoo!Mailu i GMailu

- nepročitani komentari Bug Foruma se ne obnavljaju browsanjem kroz linkove već moram kliknuti na reload gumb

 

Pa Opera je poslije Chromea najbrži browser tako da nije ni čudo da si stekla dojam da je brža od kilavog Firefoxa (evo zaradio sam si par TD od firefoxsaša) samo što je ponovno ista priča, uvijek imaju neke manje probleme. Kada to riješe (ako) mogli bi ozbiljno konkurirati najvećima s obzirom da je Opera odličan browser izuzmemo li te manje greškice koje ih redovno prate.

We do not quit playing because we grow old, we grow old because we quit playing.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera 10.61
Meni GMail radi savršeno. Opera čak ima i svoj Mail klijent, na kojeg sam ja sebi stavio GMail acc., tako da kad upalim Operu, odmah vidim i emailove.
Ovo za nepročitane komentare na Forumu ne kužim baš previše... :S
Dalje: Opera, ako nije brža od Chromea, (iako je 10.61 brža od zadnjeg 'punog' (non beta)) onda je svakako naprednija. Od FF je puno puno brža.
Preporučam ti da pročitaš temu Opera Showoff (tutorial), da vidiš koliko je Opera napredna.
Jedan problem koji prati Operu je (jako) mala popularnost. Odnosno, Opera je nepopularna iako poštuje 'sve žive' standarde i vrlo je dobra. To nas čini tužnima... :(

Dostupna je čak i za mobitele, a tamo nema konkurencije, u 2 verzije: Mini i Mobile. Mobile ima podršku za Flash.
[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
13 godina
neaktivan
offline
Opera 10.61

Meni i GMail i YMail rade savrseno. Jest da novi YMail ne podrzava Operu (nemam pojma zasto) ali radi classic koji je po mom misljenju bolji.

 

Do sada nisam imao nikakvih problema, a Operu koristim od 8 verzije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Opera 10.61

Malo sam čačkala po postavkama i uspjela sam riješiti sve probleme. Trik je u tome da se u naprednim postavkama provjera dokumenata i slika postavi na UVIJEK umjesto 5 min i sve radi savršeno. Nikad nisam bila baš preveliki ljubitelj Chrome-a (120 mb browsera, a fale mnoga podešenja), držala sam se Firefoxa, ali počinje mi se sviđati Opera. Jedostavan dizajn, brzina, ugrađen mail, adblock (ili nešto sl. tome) i podrška za skripte. Možda čak i prijeđem u potpunosti na Operu jer sam u Firefoxu koristila samo ove addone (AdBlock Plus, Greasemonkey i GMail notifier) tako da su mi te opcije dostupne i u Operi.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Opera 10.61

Meni je u Operi najžešće što se može upravljati glasom. To sam tek neki dan skužio i više ne mogu bez toga.  Cool

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera 10.61
GigaGirl kaže...

Malo sam čačkala po postavkama i uspjela sam riješiti sve probleme. Trik je u tome da se u naprednim postavkama provjera dokumenata i slika postavi na UVIJEK umjesto 5 min i sve radi savršeno. Nikad nisam bila baš preveliki ljubitelj Chrome-a (120 mb browsera, a fale mnoga podešenja), držala sam se Firefoxa, ali počinje mi se sviđati Opera. Jedostavan dizajn, brzina, ugrađen mail, adblock (ili nešto sl. tome) i podrška za skripte. Možda čak i prijeđem u potpunosti na Operu jer sam u Firefoxu koristila samo ove addone (AdBlock Plus, Greasemonkey i GMail notifier) tako da su mi te opcije dostupne i u Operi.

  Go for it Giga!Osmijeh

[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
13 godina
neaktivan
offline
Opera 10.61

U Firefoxu sam imala instaliranu extenziju TubeStop koja je sprječavala automatski play videa na YouTube-u. Budući da znam otvoriti i po nekoliko tabova videa bilo bi korisno ako bi se tako nešto moglo izregulirati i u Operi. Tražila sam na UserScript.org među skriptama za Greasemonkey nešto slično, ali za sada nisam našla nešto slično. Ima li itko kakav prijedlog?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Opera 10.61
deadman kaže...

Meni je u Operi najžešće što se može upravljati glasom. To sam tek neki dan skužio i više ne mogu bez toga.  Cool

  Lijenčino jedna!Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Opera 10.61
deadman kaže...

Meni je u Operi najžešće što se može upravljati glasom. To sam tek neki dan skužio i više ne mogu bez toga.  Cool

  Kako? I ja bi!

[=XII=] (_.:BRUNO:._) /////// Don't argue with trolls - it means that they win.
15 godina
neaktivan
offline
Opera 10.61
sefe kopaj malo po opcijama i postavkama, pa bus nasao.

inace opera ima seriju super browsera, imao sam priliku koristiti se standardnom, ali i mini i mobile ver i moram reci da su super. za obicne mobitele i one koji nesmiju napraviti puno prometa na mobu verzija mini je najbolje rjesenje.
a kada naidete na kakav hotspot, tj wifi, ukljucite operu mobile i uzivate u carima jave, flasha i savrseno prikazanih web stranica. (ali za to treba imati bolji mob ;) )
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
RE: Opera 10.61
Šef kaže...
deadman kaže...

Meni je u Operi najžešće što se može upravljati glasom. To sam tek neki dan skužio i više ne mogu bez toga.  Cool

  Kako? I ja bi!

  Naravno, da bi mogao upravljati glasom, trebaš imati mikrofon.

Izbornik -> Postavke -> Postavke -> kartica Napredno -> Govor -> stavi kvačicu na  Omogući upravljanjem pregledavanja putem govora. Opera će skinuti nekih 11 MB govornih biblioteka i nakon toga otvoriti stranicu sa naredbama. Možete označiti neki tekst na engleskom i Opera će vam ga pročitati.  Cool

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 23:56 (deadman).
14 godina
protjeran
offline
RE: Opera 10.61

 

"Opera Uninstal"

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
protjeran
offline
Opera 10.61

用户可以安装。[url=http://www.shopmbtshoesonline.com/]mbt shoes[/url]
 它允许一键连接,直接向英国的儿童剥削和在线保护中心

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Opera 10.61

that users can install. It allows http://www.shopmbtshoesonline.com/a one-click connection directly to UK's Child Exploitation and Online Protection Centre.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice