Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

poruka: 216
|
čitano: 28.599
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
win4crazzy kaže...
(...) mene zanima kako su oni njega snimali na onoj visini i uspjeli ga pratiti onako(dok je padao), ja bi ga izgubio nakon 5 sekundi

Pomoću JLAIR (Joint Long-range Aerospace Imaging and Relay) sustava za optičko praćenje. Misija je koristila 2 JLAIR-a, jedan samovozni, a drugi na prikolici.

 

Sa Stratos sitea:

The JLAIR's primary imaging equipment includes:
    -  High-definition P2 camera (up to 60 frames per second)
    -  4K (4,000 x 2,000-pixel) camera (up to 120 frames per second in 2K mode)
    -  Shortwave infrared camera
    -  Digital still camera

The JLAIR Optical Tracking System offers capabilities not previously available to the private space industry or production companies:
    -  It carries a variety of high-power zoom lenses and large telescopes attached to an 8,000-pound motorized pedestal, previously used to track Space Shuttle launches.
    -  The control room allows technicians to select the best images available and transmit them in real time to Mission Control and/or broadcast viewers.
    -  JLAIR 1 is the first fully integrated tracking system on one vehicle chassis that includes an optics payload of over 1,000 pounds, an air-conditioned control room, an on-board generator for the tracker and sub-systems, and encoding and satellite transmission of HD video.
    -  JLAIR 2 shares the same features but employs a traditional trailer-mounted pedestal with separate control truck for mission flexibility.

 

JLAIR sustav JLAIR sustav
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 21:16 (hrx).
15 godina
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
hrx kaže...
win4crazzy kaže...

 

Inace, to je izum Clyde Tombaugha iz kasnih 40tih godina kada su amerikanci testirali mogucnosti V2 raketa

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
dex3108 kaže...
The Unforgiven kaže...
sad nek mi neko samo objasni poantu ovoga?

Testiranje odjela i tehnika spasavanja astronauta ako let u svemir podje naopako, testiranje maksimalne brzine koju ljudsko bice moze da podnese, testiranje omotaca zemlje i jos dosta stvari.

 ..i potvrda u praksi teorije koja na papiru nije ista stvar. Do skoka su 'vrijedile' razne terorije, dali će probiti zvučni zid ili neće, dali će temperatura biti previsoka-preniska itd. Sad je to dokazano i teorije padaju ili se dokazuju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 21:32 (ihush).
15 godina
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

dali se zna informacija koliko je ovaj pothvat kostao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
Felix Baumgartner najavljuje novi projekt.... iz Red Bulla su potvrdili kako će nakon opasnog skoka s 39km.... Felix učiniti nešto potpuno nemoguće.... preselit će se u Hrvatsku i pokušati preživjeti punih mjesec dana.... mnogi stručnjaci upozravaju ga da to još nitko uspio nije
 
47 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Cini mi se da sam negdje procitao da je samo odjelo kostalo 200 000 $ a sad koliko je sve ukupno mozda neko drugi zna :D

http://vgm.tv/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
suspendiran
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
The Unforgiven kaže...
sad nek mi neko samo objasni poantu ovoga?

Cisto izdrkavanje i marketing.

 

Znanstveno nista sto nije otkriveno u zadnjih 100 godina pomocu beskonacnog broja meteoroloskih balona, satelita i ostalih letjelica. A i onaj tip je skocio sa padobranom sa malo manje visine i prezivio tako da su vec tada znali vise manje sve ovo...

 

Da je ovo imalo nekog veceg smisla, financirala bi ga NASA ili ESA a ne Red Bull...

 

{#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
12 godina
protjeran
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
alexspalato kaže...
Felix Baumgartner najavljuje novi projekt.... iz Red Bulla su potvrdili kako će nakon opasnog skoka s 39km.... Felix učiniti nešto potpuno nemoguće.... preselit će se u Hrvatsku i pokušati preživjeti punih mjesec dana.... mnogi stručnjaci upozravaju ga da to još nitko uspio nije

Da, ali pošto Red Bull daje krila, živjet će od tog čudotvornog napitka.

Idemo bre, idemo.. / Miš beli sreću deli /
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 21:33 (Budokai).
11 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Spektakl jest. Nema potrebe stvari banalizirati kao komentatori na sptv-u.." i evo skočio je, točno kao što skaču skakači sa mostarskog mosta".

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Kakvi kraljevi XD

http://vgm.tv/
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
syncmaster245b kaže...

Inace, to je izum Clyde Tombaugha iz kasnih 40tih godina kada su amerikanci testirali mogucnosti V2 raketa

Nije - on je doveden da pomogne u otklanjanju problema nezadovoljavajućih optičkih performansi prvog sustava praćenja.

 

Iz povijesti White Sands Proving Groundsa (WSPG):

 

The first range optical tracking mount was referred to as Little Bright Eyes and later as “Telescope One” or T-1. It was a standard military issue M45 gun mount, sans the quad 50 caliber armament and outfitted with optical systems instead. Its mission was to scan and record the travel and propagation of the anticipated fallout cloud at Trinity Site during the test on July 16, 1945.
(...)
This development, for it really was a new concept, was brainstormed for months by a group of military and civilian collegians, engineers and several civilian astronomers. Dr. James Eden, the responsible team member, recruited his brother-in-law, Dr. Clyde Tombaugh to join him to review and resolve a multitude of difficulties with the optical performance of Little Bright Eyes. Clyde later became Chief of the Optics Branch at WSPG.

 

Problem je bio u tome što su optičke performanse bile nezadovoljavajuće zato što su komponente sustava bile skupljene odasvud, te su imali problema uskladiti ih da rade:

 

All components for Little Bright Eyes were reported to have been either “begged, borrowed, or stolen.” For the two optical units, a five inch refractor acquired from “who knows” by “who knows” and a six inch refractor was acquired from the Smithsonian Institute. The two 35mm cameras came from some now unknown post, camp or station supply and the five inch tracking binoculars were liberated from the Imperial Japanese Navy.

 

Tombaugh je pomogao oko poboljšavanja performansi teleskopa, te je podučio operatere astronomiji i tako olakšao praćenje raketa. Sam sustav su opsluživala minimalno tri čovjeka - upravljač sustavom, promatrač/usmjerivač koji je davao upute upravljaču kamo da usmjeri sustav praćenja (tj. optičke sustave koji se sastoje od teleskopa i kamera) i operater kamera čiji je zadatak bio pokretanje i zaustavljanje snimanja, mijenjanje kazeta s filmom, itd.

T-1 Mod 1 - druga varijanta sustava, kod kojeg je sjedalo na kojem je sjedio promatrač/usmjerivač uklonjeno i umjesto njega je postavljen dodatni optički sustav (teleskop/kamera). Kod ove varijante, promatrač/usmjerivač stoji pored sustava i s upravljačem komunicira putem mikrofona i slušalica. T-1 Mod 1 - druga varijanta sustava, kod kojeg je sjedalo na kojem je sjedio promatrač/usmjerivač uklonjeno i umjesto njega je postavljen dodatni optički sustav (teleskop/kamera). Kod ove varijante, promatrač/usmjerivač stoji pored sustava i s upravljačem komunicira putem mikrofona i slušalica.
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 22:09 (hrx).
15 godina
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
hrx kaže...

 

Eto naucih nesto novo.

 

Svaka cast majstore.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
protjeran
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

{#}.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 22:45 (Don Kihoty).
16 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

:D kakav pogled

http://vgm.tv/
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 22:54 (dex3108).
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Svaka čast Fenixu, al iskreno, Joe Kittinger, koji se prije 53 godine bacio praktički iz gondole, je bog i batina za njega.
Ovo je sve bilo automatizirano, osigurano, istestirano.
I da, Joe koji se bacio sa niže visine, je padao duže.

Da li je probio zvučni zid na kraju, ili?
Ako nije, onda je skok bio beskoristan, što god vi rekli. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Presica je u tijeku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Jeste probio je zvucni zid. Maksimalna brzina je preko 1300km/h ili 1,24 mah-a. tako su rekli na press konferenciji.

http://vgm.tv/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Mach 1.24!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Ajde onda, barem nešto.
Iako sam očekivao ogromni bijeli oblak :D

Jedva čekam snimke sa njegovog odijela, to je jedino što je Kittingeru falilo. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Felix Baumgartner : čovjek koji ima muda zaprimine 1000m3 !!! Svaka mu čast!!

ex Quilombo23 : twitter : @saltcitysinner
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

haha {#}

Moj PC  
12 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Svaka čast! Čestitke generaciji ! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

:)

♣ ♥ ♦ ♠
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

jel ima gdje snimki sa odijela??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
MrSkunk43 kaže...

jel ima gdje snimki sa odijela??

bit će na www.redbullstratos.com

15 godina
neaktivan
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
Slash 666 kaže...

Jedva čekam snimke sa njegovog odijela, to je jedino što je Kittingeru falilo. 

Kittinger je nosio kamere na odijelu - još od najranijih skokova (padova) lutki u operaciji High Dive, nošene su kamere na odijelima.

 

Video iz operacije High Dive:

 

U ovom videu su snimke s jedne od kamera koje je nosio (zvučni efekti nisu originalni):

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 0:20 (hrx).
16 godina
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
Slash 666 kaže...

Ajde onda, barem nešto.
Iako sam očekivao ogromni bijeli oblak :D

Jedva čekam snimke sa njegovog odijela, to je jedino što je Kittingeru falilo. 

Nema ogromnog bijelog oblaka, pa nije ga probio tu dolje na par stotina metara, vec prakticki u samom vakumu.

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
15 godina
offline
Re: Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live
Slash 666 kaže...

Svaka čast Fenixu, al iskreno, Joe Kittinger, koji se prije 53 godine bacio praktički iz gondole, je bog i batina za njega.
Ovo je sve bilo automatizirano, osigurano, istestirano.
I da, Joe koji se bacio sa niže visine, je padao duže.

 

I da ne spominjemo da je Joe otisao gore sa supljom rukavicom.

 

Istina, vratio se sa desnom rukom ko' Popaj..... 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

ekstremno. Onaj dio taman prije skoka... pssss, srce mi stalo...

 

Hvala Red Bullu jos jednom sta financira ovakve ekstremne stvari...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Skok s 120 000 stopa, 30ak minuta, Live

Gledao sam uzivo sinoc, i mogu vam reci da sam se u jednom trenutku zabrinuo, onaj dio kad se poceo okretati oko svoje osi, a nije se javljao, ali kad se ispravio i uhvatio se pravca laknulo mi je :D.

Sami izlazak iz kapsule je bio odlican, i onaj pogled dole na Zemlju, sve je tako "malo".

 

E sada jedno pitanje, kao sto znamo oborio je 3 rekorda od 4 koliko je mogao, onaj 4. (najduzi slobodni pad) padao je mislim 4.20 i nesto, a rekord je 4.30 i nesto, jel bilo namjerno prekinuto, da Joe Kittinger ipak ima jedan od rekorda, ili je radi neke sigurnosti povukao padobran?

 

Iako je mudonja i stvarno mu treba cestitati, slazem se sa kolegama iznad Kittinger je bio veca faca.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice