SONY predstavio Xperiu Z1 compact

poruka: 98
|
čitano: 22.466
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Nemrem vjerovat da jos uvijek na Bugu nije objavljena vijest o ovom uredaju. Sony je na CES-u predstavio umanjenu verziju svog flagship Z1 pod nazivom Z1 Compact. Iako ima puno tih "mini" uredaja na trzistu, ovaj je ipak poseban. Poseban je po tome da ovo nije samo osakacena i manja verzija Xperie Z1 vec pravi flagship u manjem kucistu. Evo specifikacija:

 

  • Dimensions:127 x 64.9 x 9.5 mm, 137g
  • Display:4.3" Triluminous IPS display of 720p resolution, 341ppi
  • Chipset:Qualcomm Snapdragon 800; quad-core Krait 400 at 2.2GHz, Adreno 330 GPU, 2GB RAM
  • OS:Android 4.3 Jelly Bean (planned upgrade to 4.4 KitKat shortly after launch)
  • Camera:20.7 MP, Carl Zeiss optics, optical image stabilization, autofocus, LED flash, 2MP front-facing
  • Video camera:1080p @ 30fps video capture with both cameras
  • Storage:16GB built-in, microSD card slot with support of up to 64GB
  • Connectivity:NFC, A-GPS+GLONASS, WLAN (2.4/5Ghz) a/b/g/n/ac, microUSB 2.0 (MHL), BlueTooth 4.0 LE
  • Battery:2,300 mAh
  • Misc: FM Radio, built-in accelerometer, multi-touch input, proximity sensor
  • Colors:Black, White, Pink, Lime, Yellow

izvor: GSMArena

 

Zapravo jedina stvar koja je izmjenjena je baterija koja sada iznosi 2300mah, ali bi trebala biti sasvim adekvatna s obzirom na manji ekran nize rezolucije. Na europsko trzise stize u veljaci s pomalo paprenom cijenom od 550 eura. Ja sam osobno odusevljen ovim urdajem, pravi flagship, a da ga ugudno mozemo koristiti i mi s manjim rukama. Jos su k tome ispravili i neke nedostatke samo Xperie Z1, a to je po meni prvenstveno ekran koji je sada IPS. Jedina mana koju joj ja trenutno zamjeram je sto ne dolazi s kitkatom, ali i to ce uskoro. Sve u svemu ja sam odusevljen i ovo bi mogao biti moj sljedeci mob. Koja su vasa misljenja?

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5
Moj PC  
6 0 hvala 2
13 godina
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

veličina display-a taman...

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

s obzirom na veličinu ekrana, ja bih osobno jako volio da su stavli touch sensitive tipke ispod ekrana, nije da nema mjesta za to ubacit, ne volim ovako na ekranu tipke

battlelog: dev0lver
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

To je zapravo 4" kad one tipke su stalno on screen.

Premali je, trebao je biti 4.65" ovako je bezveze ni vrit ni mimo.

Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
4,65 ne moze biti mini. Iako istina da te tipke smetaju, ipak se micu kada ti treba najvise ekrana kao pri gledanju videa.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5
12 godina
odjavljen
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

A i jednom aplikacijom (koja zahtijeva ROOT) se mogu maknuti te tipke.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Ne znam zašto kažeš da je paprena cijena? Očekivana je po meni, taman nešto niže od Z1.

Usporedno s iPhonom je niska primjerice.

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
13 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
Pa cini mi se pomalo visoka prema tome da je u ditechu G2 440€ a Z1 530€. Mislim ne ocekujem ja da sad cijena bude kao naprimjer s4 mini, nego u skladu drugih flagshipa jer z1 compact i je flagship, samo u manjem pakiranju.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5
12 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
gamer34 kaže...
Pa cini mi se pomalo visoka prema tome da je u ditechu G2 440€ a Z1 530€. Mislim ne ocekujem ja da sad cijena bude kao naprimjer s4 mini, nego u skladu drugih flagshipa jer z1 compact i je flagship, samo u manjem pakiranju.

A službeno je cijena Z1 650€ bila kao. Ugrubo, trebao bi biti 10-15% jeftiniji od Z1, tako kažu.. Vidit ćemo kad dođe koliko će biti.

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
EchoOne kaže...

Ne znam zašto kažeš da je paprena cijena? Očekivana je po meni, taman nešto niže od Z1.

Usporedno s iPhonom je niska primjerice.

Cijena jest paprena, za mini uređaj 550€.

 

Ne znam tko si može priuštiti takav mobitel. Ja bih vrištao tri dana da mu se nešto desi.

12 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
Onjegin kaže...
EchoOne kaže...

Ne znam zašto kažeš da je paprena cijena? Očekivana je po meni, taman nešto niže od Z1.

Usporedno s iPhonom je niska primjerice.

Cijena jest paprena, za mini uređaj 550€.

Ne znam tko si može priuštiti takav mobitel. Ja bih vrištao tri dana da mu se nešto desi.

Pa dobro, gledajući više manje sve današnje uređaje izuzev dikojeg, cijene su itekako paprene. Al gledajući flagship uređaj kao takav, rekao bi da je cijena očekivano paprena, taman ispod Z1.

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
12 godina
odjavljen
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

A iPhone 5S koji je koštao (ili košta) 10.000kn nikome ništa? Govorim o 64GB izdanju. 

 
1 4 hvala 0
13 godina
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Ekipa zanima me nakraju koja je baterija u toj Z1 Compact? 1800 ili 2300? Neki kažu 1800 a na gsmarena i takvima piše 2300,pa me sad zanima,danas idem po taj mobitel pa me zanima :)

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
kruskar kaže...

Ekipa zanima me nakraju koja je baterija u toj Z1 Compact? 1800 ili 2300? Neki kažu 1800 a na gsmarena i takvima piše 2300,pa me sad zanima,danas idem po taj mobitel pa me zanima :)

2300

13 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
zvonac kaže...
kruskar kaže...

Ekipa zanima me nakraju koja je baterija u toj Z1 Compact? 1800 ili 2300? Neki kažu 1800 a na gsmarena i takvima piše 2300,pa me sad zanima,danas idem po taj mobitel pa me zanima :)

2300

Fino,frendu Z1 drži dan ipol normalnog korištenja,tak da po mom mišljenju bih mogla ta baterija držat dana bez problema.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
13 godina
neaktivan
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
BMK kaže...

To je zapravo 4" kad one tipke su stalno on screen.

Premali je, trebao je biti 4.65" ovako je bezveze ni vrit ni mimo.

U najnovijem updateu se tipke sakriju kad se pokrene bilo koja aplikacija.

 

Edit: Bah, nisam gledao datum posta

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2014 10:42 (Segata).
13 godina
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Uzeo sam danas z1 compact,cjeli dan visim na njemu,baterija je na 58%,sve pozitivne komentare za navedeni mob imam,sony je odradio savrsen posao,topla preporuka.

 

 

EDIT
Evo pokoja slika koju sam uslikao tokom dana s z1.

 

EDIT2

Uploader uništio totalno slike.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 19:57 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Ekipa ovak zanima me dali ima na stražnjem staklu zaštita ikakva? Jer vidim ima na samom ekranu zaštita gdje piše sony,ali načuo sam da ima i stražnja strana,pa ak ima kak da ja to skinem? jer mi je izgrebano otraga ajoj i imam neku veliku štraftu ko da je od ljepila(sejlotepa) ali nije nemože se obrisati.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Odozada ti nije staklo nego plastika zato se i tako lako ogrebe, meni se već nakon par dana pojavila ogrebotna. Ja sam to riješio kupnjom skina za stražnju stranu(imitacija carbona{#}). Sad više nemam brige s time, to je jedna od mana mobitela.

13 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
Nije iza plastika vec staklo prekriveno tom folijom koja se jako lagano grebe i zato je preporuka cim kupis mob gore puknut jos jednu foliju ili skin.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
14 godina
neaktivan
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Nije staklo i nema nikakve folije, svi su na početku mislili da je. :)  http://www.xperiablog.net/2014/02/18/sony-officially-confirms-that-the-xperia-z1-compact-has-a-plastic-back/

13 godina
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Onda gdje nabaviti carbon foliju ili nešto drugo?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Ja sam svoju nabavio na skinzoneu, jest malo skuplja ali je kvalitetna, brzo dođe(cca 5 dana). Ako ti je ta preskupa ima i običnih koje ne imitiraju nikakav materijal. http://www.skinzone.eu/themes/carbon-special-36.html#.U01EZPldWqg

11 godina
neaktivan
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Jeli fluidan ima li kakvih zastajkivanja ili lagganja??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
Jackal kaže...

 

E to nisam znao, znam da kad se predstavljala su svi govorili da je i naprijed i iza staklo. Hvala na ispravku.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
13 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
Horatio_Hornblower kaže...

Jeli fluidan ima li kakvih zastajkivanja ili lagganja??

Imam hrpu aplikacija instaliranu i isto tako pokrenutu i nemam ama baš nikakvog trzanja,igram gta san andreas na max postavkama radi,fluidan,sluša sve :)

 

EDIT

Evo ss prilozen koliko rama ima free,uploadana slika s te xperie i ureden post s nje.

 

EDIT2

Evo i slike samog uređaja,da mi nekaže netko opet s foruma da lažem i da nemam :) Sad sam tek shvatio da mi ta xperia daje bolje slike od digitalca(8mpx).

Zanima me još 1 stvar,frend koji ima Z1 mi je rekao da mi je pametnije koristiti stolni punjač,jer zna otići poklopac gdje se inače uštekava punjač,dali je to istina?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 20:39 (kruskar).
14 godina
neaktivan
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Mislim da je bolje puniti na taj magnetski punjač, mislim da se ti poklopci nakon nekog vremena istrose koliko god oni kvalitetni bili. Ja isto punim na taj punjač(dobio uz mob :-)), a i jednostavnije je samo staviti mob na to postolje :-D. Btw ako ću imati vremena budem vam slikao svoj mob da odmah vidite i taj  carbon skin ako nekog zanima.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
SONY predstavio Xperiu Z1 compact

Još da pitam,teme,dali ima više išta tema od ponuđenih u sony select?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact

evo ovako izgleda taj carbon skin, s time da ja nisam stavio sa strane trake nego samo na pozadinu mobitela. Ima i video na

(ali je na češkom) 

 

@kruskar većina tema je ponuđena u sony selectu, ali probaj na google storeu upisati xperia theme pa ti možda izbaci još koju. Zasad ih nema puno ali vjerojatno će ih s vremenom biti više, samo je glupo što one dobre naplaćuju. :/

13 godina
offline
Re: SONY predstavio Xperiu Z1 compact
Jackal kaže...

evo ovako izgleda taj carbon skin, s time da ja nisam stavio sa strane trake nego samo na pozadinu mobitela. Ima i video na

(ali je na češkom) 

 

@kruskar većina tema je ponuđena u sony selectu, ali probaj na google storeu upisati xperia theme pa ti možda izbaci još koju. Zasad ih nema puno ali vjerojatno će ih s vremenom biti više, samo je glupo što one dobre naplaćuju. :/

Nice jako dobro izgleda :) A gle sve je besplatno barem meni :) Danas sam imao u rukama S5 i moju Z1C,s 100%tnom sigurnošću mogu reći da je Z1C brži od S5,S5 ima dosta lagova a ovaj Z1 ni l od laga :)

 

 

EDIT

Sad sam pogledao stanje baterije,57% 13:58h na bateriji,snimio sam 2 krača videa i 8 fotografija i standardno visio po facebooku,forumu,skypeu i ostalim app.Vjerojatno prelazim na Z1(5 inčnu verziju),otac kaže da mu se sviđa moja Z1C pa kaže da će mi uzeti standardnu Z1 a ja njemu ću dati moju Z1C,tako da ću 99% snimit koji klip usporedbe.

 

EDIT2

Ako netko zna ili ima za prodati sljedeće stavke neka mi se javi,sve za Z1C,prednja i stražnja folija na kojoj neostaju otisci prstiju,s-line maska crna i preklopna kožna maska.

 

EDIT3

Antutu ss.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 13:45 (kruskar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice