VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 GB

poruka: 10
|
čitano: 2.090
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 GB

http://www.techspot.com/review/1114-vram-comparison-test/

 

Uglavnom zaključak je da GTX 960 i R9 380 koje postoje u 2GB/4GB verzijama jednostavno nemaju dovoljno snage da bi upotrijebile više od 2GB rama, dok razlike između R9 290/ R9 390 i 4GB/8GB uopće nema, niti je za očekivati da će biti u budućnosti, u principu marketing na djelu s time da je razlika u cijeni kod ovih slabijih modela zamjetna sa verzijama od 4 GB Vrama.

Moj PC  
12 0 hvala 7
15 godina
offline
Re: VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 G

Zavisi od igre do igre. U Gta v se osjeti razlika između 2 i 4 gb. 

16 godina
odjavljen
offline
VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 GB

Testirali su i GTA V

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 G
Nek pokrenu batmana, daing light itd na tim karticama u 4k :p
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 G
XXX kaže...

Testirali su i GTA V

 Da, al tek kad igra treba više od 2GB video memorije se razlika osjeti

15 godina
offline
Re: VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 G
XXX kaže...

..u principu marketing na djelu s time da je razlika u cijeni kod ovih slabijih modela zamjetna sa verzijama od 4 GB Vrama.

- da, + ima i drugi trik, ugradnja jeftinije memorije (sporije) ili i tipa ddr5-3.. i korisnici jednostavno puše višu cijenu mada performanse mogu biti niže (propustnost).

- upravo je propustnost bitna ako se uopče želi koristiti više memorije, jer tad postane bitno, s nižim zahtjevima je manje primjetno, opet povezano s kategorijom same vga ..

 

izuzetak, npr 920 vga s 2-4gb .. npr kad se koristi kao radna stanica za ACAD ili neka odgovarajuća aplikacija, kojoj nije primarno RT-FPS/bench rezultat kao kod igara.

Nikad jedno pravilo ne pokriva sve, zato postoji izuzetak, ostalo je marketing..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 G
dejo6 kaže...
XXX kaže...

Testirali su i GTA V

 Da, al tek kad igra treba više od 2GB video memorije se razlika osjeti

 ja to baš u gta5 nisam osjetio - koristim prastaru gtx570 sa samo 1,2gb vrama, a postavke sam uz opciju "ignore vram limit" postavio tako da zahtjevaju preko 2,2gb i igra ide bez trzanja u 40-60 fps-a

ponavljam, bez trzanja, a s dvostruko manje vrama od onog što igra navodi kao zahtjev

12 godina
offline
VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 GB

meni je gta 5 na ultra postavkama isao preko 4gb vrama, 4,2 4,3 mislim da je pisalo.

Inace postoje modovi koji koriste preko 6gb VRama.



Ultra Textures: ~ 5.5Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 G
Luka123 kaže...

meni je gta 5 na ultra postavkama isao preko 4gb vrama, 4,2 4,3 mislim da je pisalo.

Inace postoje modovi koji koriste preko 6gb VRama.



Ultra Textures: ~ 5.5Gb

 mislim da je netko već objašnjavao (ako se ne varam kolega tonči) da se igra "pruži" ako ima više rama, ali da to ne znači da joj nužno toliko i treba

u suprotnom bi na ultra textures jedna 970 trzala ko luda, što nije slučaj jer sam isprobao kod frenda gta5 i nema trzanja koji bi pokazivao problem s vramom

 

jednako kao što very high texture zahtijevaju više od 2gb, a ja sa 1,2gb grafom nisam imao nikakvih problema

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 8:32 (picajzla0707).
16 godina
offline
VRAM Put to the Test: 2GB vs. 4GB i 4GB vs 8 GB

ja igram u 4k(skoro vec dvije god. kolko imam telku) i do sada nisam imao problema a to mogu prepisat HBM-u i cf-u znam nije 8gb

ali je 1*4gb + 1*4gb sto nije za baciti

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 13:17 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice