Instalacija Windows XP na USB stick

poruka: 8
|
čitano: 6.056
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP na USB stick

Evo imam jedno pitanje. Dali je moguće, a vjerojatno je, i kako instalirati Windows XP na USB stick?

I onda poslje kad upalim komp namjestim da mi se boota sa USB-a i pokrenem te Windowse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP na USB stick
iPhone 4S, iOS 8.0/7.1.2
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP na USB stick
Psych0 kaže...

Čovjek nije tražio kako instalirati Windows XP sa USB sticka nego kako ih instalirati na USB stick. {#}

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
14 godina
offline
Instalacija Windows XP na USB stick

Cilj je bio usmjeriti ga na temu gdje je možda već odgovoreno na ovo pitanje. Većini korisnika foruma je mrsko tražiti rješenje na forumu. Ali kad sam već ovdje možda ovo pomogne: http://www.prime-expert.com/flashboot/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows XP na USB stick
kjugec2 kaže...

Evo imam jedno pitanje. Dali je moguće, a vjerojatno je, i kako instalirati Windows XP na USB stick?

I onda poslje kad upalim komp namjestim da mi se boota sa USB-a i pokrenem te Windowse.

-Win (do Osmice) ne prodržava boot s removable medija, USB.. ali sve je moguće ako imaš znanje i alat, uz ograničenja. Po tipu pitanja, odustani.

-pod USB stik se ugl misli na USB-Flash disk, flash disk ima ograničenja unutar standarda. PC-BIOS ovisi što podržava (noviji emuliraju USB-HDD, stariji FDD-CD...), kad se u priču upetlja i UEFI previše kombinacija uz ograničenje izbora FSa (najpouzdanije radi FAT-FAT32, NTFS ponekad), namogućnost korištenja particija (povezano s veličinom i time FSom)... to sve je više ograničenje Flash diska-standarda. HDD/SSD na USBu može bez tih ograničenja (sys ga vidi i koristi kao normalan HDD).

- npr OS bi morao podržavati boot s removablea, to nije problem za npr install-miniPE (ali sam MS namjerno onemogućava takve stvari, licence..).

- veći prblem je nativna podrška za USB-kontroler, mora biti u chipsetu (ne dodatna kartica) i vjerojatno problem na USB-3.0 (na 2.0 radi, na 1.1 je ubitačno presporo). XP je tek s SP1 uključio USB... Osmica je druga priča. Ali moguće je.

- npr usporedi bilo koji boot medij, npr Hirens-miniPE (pa i install) ili neki linux, nevažno dal je CD-DVD-USB. Install možeš prebaciti na USB i to radi, miniPE također.. ali to nije normalna instalacija OSa kao na noramaln disk (.. mada se i to može...).

- XP je jednostavno prestario (MS ne želi dodati nadogradnje..) tako da je beskoristan za današnje prosječne korisnike, npr browsanje, aplikacije.. radije se orjentiraj na Win7-8, daleko jednostavnije nego za XP ili bilo koja linux distra.

 

itd... (može se sve, ali dali ima smisla i treba imati konkretan cilj-razlog-ideju...(znaje). tek kad znaš sve možeš isplanirati takvu instalaciju koja će raditi onako kako želiš).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows XP na USB stick

jer vidim na netu da se može, i da postoje razni programi al nisam prek nijednog uspio

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Windows XP na USB stick

A da pokušaš sa Hirensboot? Tu ima Windows XP, doduše Mini, ali može služiti. Nabaci Hirensboot image na USB i pokreni Windows.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice