Instalacija xp-a na Asus EEE Pc

poruka: 13
|
čitano: 9.973
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija xp-a na Asus EEE Pc

na početku, veliki pozdrav svima ;)

e sad, imam problem sa instalacijom xp-a na eee pc, uradio sam sve kako treba, znači napravio sam stick bootabilnim, uključim ga u laptop, namjestim u biosu ono što treba, stavim da boota sa sticka i onda se pojavi problem, izbaci mi ''NTLDR is missing'' ..ajde to sam nekako i uspjeo riješit, formatirao sam stick i opet ga radio bootabilnim, drugi put je sve bilo okej, no kad sam formatirao diskove na laptopu i kad je trebalo počet kopiranje fajlova, izbaci mi nešto da windows ne može naći potrebne fajlove.. pa vas zamoljavam da mi neko pomogne ako zna riješenje?! hvala unaprijed..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Instalacija xp-a na Asus EEE Pc

Heh to su bile muke kad ja to radio Viče, aj rucno kopiraj sve fileove od windowsa na stick kada napravis bootabilni stick,

jer meni nije onaj program sve izkopiro pa mi je stalno bacalo da fali fajl.

 

Q6600, 4gb 1066Mhz Corsair,HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano,Logitech Wave + MX 518, Z-4 Mala zvijer : MSI Wind
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija xp-a na Asus EEE Pc
BORG kaže...

Heh to su bile muke kad ja to radio Viče, aj rucno kopiraj sve fileove od windowsa na stick kada napravis bootabilni stick,

jer meni nije onaj program sve izkopiro pa mi je stalno bacalo da fali fajl.

 

 daj mi samo reci kad mogu pogasit cmd i sve ostalo, kad napravim bootsect.exe nakon toga je stick do kraja bootabilan?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija xp-a na Asus EEE Pc

Ja sam na službeni Asus EEE instalirao xp preko vanjske pržilice a drivere sam posebno skidao s neta baš za njega,jer niti zvučna
niti mrežna nisu radile i morao sam ići na službene stranice i skinuti drivere baš za njega i sve ok šljaka.

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija xp-a na Asus EEE Pc
Private kaže...

Ja sam na službeni Asus EEE instalirao xp preko vanjske pržilice a drivere sam posebno skidao s neta baš za njega,jer niti zvučna
niti mrežna nisu radile i morao sam ići na službene stranice i skinuti drivere baš za njega i sve ok šljaka.

 da to je sve okej kad imaš externu pržilicu, kod mene je to problem jer je neam.. sutra možda nabavim ako frenda užicam
15 godina
offline
Instalacija xp-a na Asus EEE Pc

Radi sve po ovome vodiču, svaki korak slijedi : http://www.eeeguides.com/2007/11/installing-windows-xp-from-usb-thumb.html 

Koliko se sjećam bootsect.exe se radi na odmah poslije formatizacije sticka.

EDIT: samo da napomenem programe pokreći sa hard diska, a ne sa USB-a

Q6600, 4gb 1066Mhz Corsair,HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano,Logitech Wave + MX 518, Z-4 Mala zvijer : MSI Wind
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2009 21:24 (BORG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija xp-a na Asus EEE Pc
BORG kaže...

Radi sve po ovome vodiču, svaki korak slijedi : http://www.eeeguides.com/2007/11/installing-windows-xp-from-usb-thumb.html 

Koliko se sjećam bootsect.exe se radi na odmah poslije formatizacije sticka.

EDIT: samo da napomenem programe pokreći sa hard diska, a ne sa USB-a

 ma po tom tutorialu sam i radio, i opet mi izbacuje neke nedostatke, neznam više šta da radim, shebo sam linux koji dolazi uz eee pc, tako da neam sad nikakav win na njemu :)
15 godina
offline
Instalacija xp-a na Asus EEE Pc

Ma i mene je to zezalo patio sam se s tim instalacijama 3 sata i na kraju jedva instaliro.

 

Q6600, 4gb 1066Mhz Corsair,HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano,Logitech Wave + MX 518, Z-4 Mala zvijer : MSI Wind
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija xp-a na Asus EEE Pc

Probaj nabaviti pržilicu...a vjerojatno još češ morati i na net po drivere za njega,bar je tako meni bilo.
Baš zbog mnoštva loših iskustava s usb-om nisam ni krenuo tako,čekao par dana..posudio pržilicu i eto....još uvijek na usb-u
imam drivere koje sam preko njega instalirao za zvuk i mrežnu.

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija xp-a na Asus EEE Pc
Private kaže...

Probaj nabaviti pržilicu...a vjerojatno još češ morati i na net po drivere za njega,bar je tako meni bilo.
Baš zbog mnoštva loših iskustava s usb-om nisam ni krenuo tako,čekao par dana..posudio pržilicu i eto....još uvijek na usb-u
imam drivere koje sam preko njega instalirao za zvuk i mrežnu.

 evo ovdje driveri za njega, kolko sam skužio odgovaraju za eee pc i win xp

http://www.eeeguides.com/2008/03/asus-eee-pc-drivers-download-windows-xp.html

15 godina
neaktivan
offline
Instalacija xp-a na Asus EEE Pc

eo ovako, napravim sve kako treba, al laptop jednostavno ne dopušta da dođe do bootanja, sad me nešto zanima

jučer sam ja uspjeo doć nekako do formatiranja, formatirao sam sve one diskove i napravio jedan, odem format, formatiranje se napravi i treba krenit kopiranje win fajlova, i tu izbaci neki error da nedostaje podataka, naravno otišao je s formatiranjem i taj linux što se dobije uz njega, e sad.. jeli moguće da sam s.ebo totalno laptop i da nema pomoći oko dizanja win-a?! jer sad svaki put kad pokušam bootat win izbaci ''ntldr is missing''??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija xp-a na Asus EEE Pc
ZokY kaže...

eo ovako, napravim sve kako treba, al laptop jednostavno ne dopušta da dođe do bootanja, sad me nešto zanima

jučer sam ja uspjeo doć nekako do formatiranja, formatirao sam sve one diskove i napravio jedan, odem format, formatiranje se napravi i treba krenit kopiranje win fajlova, i tu izbaci neki error da nedostaje podataka, naravno otišao je s formatiranjem i taj linux što se dobije uz njega, e sad.. jeli moguće da sam s.ebo totalno laptop i da nema pomoći oko dizanja win-a?! jer sad svaki put kad pokušam bootat win izbaci ''ntldr is missing''??

 Mozda zato jer ti program nije prekopiro sve fajlove od windowsa tak je kod mene bilo pa sam rucno prekopiro fajlove i onda mi je pocela instalacija i nije mi izbacivo da fali koji fajl.
Q6600, 4gb 1066Mhz Corsair,HD4870 512mb, Gigabyte EP35-DS3, TT Soprano, Logitech Wave + MX 518, Z-4 MSI Wind : Atom 1.6, 1Gb DDRII, Intel® 945GS, 80 GB, XP home
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija xp-a na Asus EEE Pc
BORG kaže...
ZokY kaže...

eo ovako, napravim sve kako treba, al laptop jednostavno ne dopušta da dođe do bootanja, sad me nešto zanima

jučer sam ja uspjeo doć nekako do formatiranja, formatirao sam sve one diskove i napravio jedan, odem format, formatiranje se napravi i treba krenit kopiranje win fajlova, i tu izbaci neki error da nedostaje podataka, naravno otišao je s formatiranjem i taj linux što se dobije uz njega, e sad.. jeli moguće da sam s.ebo totalno laptop i da nema pomoći oko dizanja win-a?! jer sad svaki put kad pokušam bootat win izbaci ''ntldr is missing''??

 Mozda zato jer ti program nije prekopiro sve fajlove od windowsa tak je kod mene bilo pa sam rucno prekopiro fajlove i onda mi je pocela instalacija i nije mi izbacivo da fali koji fajl.
 sva sreća pa sam u međuvremenu nabavio externi cdrom, instalacija xp-a je uspješno napravljena, hvala svima na velikoj pomoći ;)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice