Instaliranje programa na D disk

poruka: 7
|
čitano: 3.146
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Instaliranje programa na D disk

Imam SSD od 240 GB i na njemu je sustav i ne želim ga pretrpavat programima stoga sam odlučio da instaliram programe na D disk koji je 400 GB HDD a da držim dokumente na F disku 600 GB HDD-u.Jel se može nešta dogoditi mislim da li postoje neke nuspojave takve instalacije programa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instaliranje programa na D disk

Ako instaliraš programe na D disk gotovo je sigurno da ćeš u narednih 100 godina umrijeti.

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instaliranje programa na D disk

Ne može se ništa dogoditi. Nema nikakvih nuspojava osim što će ti se programi s HDD-a sporije otvarati nego kada su na SSD-u.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2016 12:42 (Marko :D).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instaliranje programa na D disk
The Unforgiven kaže...

Ako instaliraš programe na D disk gotovo je sigurno da ćeš u narednih 100 godina umrijeti.

 Tak je i moja baba napravila i umrla je. Auto ju je pregazio. 

8 godina
neaktivan
offline
Instaliranje programa na D disk

A jel postoji mogućnost da dodam prostora C disku da malo oduzmem od D diska iako mislim da to nemože tako jer D je HDD a C je SSD (ne razumijem se uopće u tu pohranu).

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Instaliranje programa na D disk
HrcaA3000 kaže...

A jel postoji mogućnost da dodam prostora C disku da malo oduzmem od D diska iako mislim da to nemože tako jer D je HDD a C je SSD (ne razumijem se uopće u tu pohranu).

 Ne, možeš proširiti samo prostorom s druge particije istoga diska.

Možda netko jednog dana izmisli hibridni sistem alociranja prostora s više diskova na istu particiju, ali to bi  s današnjom tehnologijom bilo neizvedivo.

Uglavnom, samo kod svake instalacije izbrišeš slovo c i upišeš d na lokaciji instalacije, ne moraš ići na browse pa onda selektirat mapu.

Edit: upute kak da to automatiziraš: http://ccm.net/faq/1328-change-the-default-installation-folder-c-program-files

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2016 13:28 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Instaliranje programa na D disk
HrcaA3000 kaže...

A jel postoji mogućnost da dodam prostora C disku da malo oduzmem od D diska iako mislim da to nemože tako jer D je HDD a C je SSD (ne razumijem se uopće u tu pohranu).

- kad nešto ne razumiješ.. postoji rizik. S podacima rizik postoji i kad ništa ne diraš.. i postoji backup.

možeš ovisno o alatima, standardima, znanju, postojećem stanju.. prilagoditi, resizati. .. ili ne možeš (ako nemaš nabrojeno) tj možeš pokušati ćoravakoka metodom i možda uspije. (sve je u disk manageru..)

 

+ btw, .. priča se da je najbrže ako je na diskletteru pod I: .. jer je to slovo lakše (tanje), elementarna fizika :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice