Kako ograničiti veličinu Recycle bina u Win 8.1?

poruka: 2
|
čitano: 1.323
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kako ograničiti veličinu Recycle bina u Win 8.1?

Evo već sat vremena pokušavam pronaći neku informaciju o ovome i luuuuud sam jer me non stop vraća na propertiese od recycle bina...

 

Znam da se pod XP-om u propertiesima od recycle bina moglo podesiti npr. da recycle bin zauzima 10% ukupne veličine particije (ili preostalog slobodnog prostora) i kad ukupna veličina svih fileova u recycle binu dostigne tih 10%, svaki sljedeći obrisani file bi "izgurao" iz smeća onaj koji je najduže u smeću. Kako to napraviti u Win 8.1???

 

U win 8.1 kad odem u propertiese od recycle bina i tamo podesim maximum size (MB) na npr. 1000 desi se to da svaki file veći od 1000 MB ne završi u recycle binu nego se obriše kao shift+delete. Međutim ja i dalje mogu obrisati 10 fileova od 999 MB i njih 10 će završiti u recycle binu i ukupno zauzimati 9990 MB - Dakle zaključujem da ova postavka nije za ukupnu veličinu recycle bina nego za max veličinu pojedinog filea koji može završiti u smeću. A kad uguglam "win 8.1 total size recycle bin" upravo svi govore o ovim postavkama...

 

Ili moji windowsi ne rade na isti način kao svi ostali - ili tu neko nekog...

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 17:10 (blab).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako ograničiti veličinu Recycle bina u Win 8.1?

Postavio/Googlao si pogrešno pitanje. Možda ti link pomogne: http://www.thewindowsclub.com/windows-recycle-bin-tricks-tips

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice