Multi monitor DPI Scaling problem - Windows 10

poruka: 4
|
čitano: 764
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Multi monitor DPI Scaling problem - Windows 10

Kao što naslov objašnjava većinu, radi se o problemu s DPI Scalingom na Windowsima 10 ukoliko se koristi više monitora različite rezolucije.

 

Korisnik sam Macbook Pro 13 (2014) s DualBoot (OSX/Windows 10) i Asus K550JX također s Windows 10 - Pro na oba računala.
Vanjski monitor je Grundig Vision 7 TV Max. res. 1600 x 1200. Problem kao što je svima poznat s Windows 10 je u DPI Scalingu gdje neki programi postaju Blurry na višim rezolucijama što sam riješio s XPE Windows 10 DPI Fixom, no s istim nije moguće konfigurirati različite DPI-eve na više monitora. Poigrao sam se također s DisplayFusion-om no ni tamo nisam pronašao konkretno rješenje za moj problem.

 

Ne znam jeste li imali sličnih iskustva no s oba računala problem nastaje na sekundarnom monitoru (Primarni je naravno od prijenosnog računala). Kada TV/Monitor radi kao primarni, tekst nije mutan te je DPI Scaling odličan, tako da problem nije prvenstveno u monitoru/TV-u.
Postoje li alternativna rješenja za problem? Kako ste vi riješili slične probleme?

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Multi monitor DPI Scaling problem - Windows 10

Prešao sam na Mac/OSX i ne vraćam se na PC/Windowse :D

 

Znam za taj problem, meni je to isto bilo na 15” laptopu s fullhd rezolucijom koji je bio spojen na eksterni 23” monitor. 

 

Jesu ti svi ekrani na 100% zoom?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Multi monitor DPI Scaling problem - Windows 10

Zbog XPE DPI Fix-a nisam u mogućnosti odabrati za zasebni monitor 100% Scaling, no dok sam se igrao u Fix-u postavio sam Scaling na 100%.
No i dalje je drugi ekran Blurry.

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Multi monitor DPI Scaling problem - Windows 10

Ja nisam isprobavao druge programe, ako sam u Windowsima postavio 100% scale za oba ekrana onda je bilo ok. Samo što na laptopu s tim nisam mogao raditi, presitno je, 125% zoom je taman.

 

Mislim da nekog rješenjea nemaš, Microsoft to neće/nezna napraviti kako spada, sam Device Manager se nezna skalirati kako treba na takvim ekranima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice