Najbolja modifikacija windowsa

poruka: 22
|
čitano: 7.567
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

Idem reinstalirat windowse, ali neću ovak čistu instalaciju, već modifikaciju. Koja je po vama najbolja i koje sve postoje, a da se široko koriste?

Ja sam među onih 92 posto. Ako si i ti, kopiraj ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa

Osim ako necemo pricati o vizualnim temama (koje se instaliraju kad su Windowsi instalirani u svojem izvornom obliku) i modifikacijama sucelja, ova rasprava moze jedino zaploviti piratskim vodama, stoga molim sudionike da pripaze sto ce napisati.

Work is for people who suck at video games.
16 godina
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa
M4r10 kaže...

Idem reinstalirat windowse, ali neću ovak čistu instalaciju, već modifikaciju. Koja je po vama najbolja i koje sve postoje, a da se široko koriste?

 imas black edition i xp perfomanse edition makar ti je najbolje stavit ciste
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa
Davor kaže...

Osim ako necemo pricati o vizualnim temama (koje se instaliraju kad su Windowsi instalirani u svojem izvornom obliku) i modifikacijama sucelja, ova rasprava moze jedino zaploviti piratskim vodama, stoga molim sudionike da pripaze sto ce napisati.

 Ma samo nek napišu naziv modifikacije, bez ikakovih linkova ili bilo čega....
ili pitanje je postavljeno, mogu mi i na pvt odgovoriti...
Ja sam među onih 92 posto. Ako si i ti, kopiraj ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 13:56 (M4r10).
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

Iz mojeg iskustva:

 

 - XP Black Edition je totalno smeće i definitivno ga ne preporučujem

 - E-Utilities mi je odličan i imao sam ga instaliranog nekoliko puta, nevjerovatno stabilan, samo tweakovi, teme i zakrpe i ništa ne instalira od programa nego  ima meni kao bug DVD pa kada ubaciš DVD pa programe instaliraš kad hoćeš i što hoćeš.

 - XP Gaming ili Performace Edition je isto dobar, malen, brz i stabilan ali je toliko osakaćen da ćeš i za možda najmanju stvar morat instalirat neki program, i izvađeno je jako puno drivera tako da se ne čudiš ako ti pola toga ne radi, dobro ako ima drivire od svih komponenti i ako ni nije problem naknadno ih instalirat

 

I potpuno je legalno da se instaliraju i downloadaju modificirani windowsi POD UVJETOM da imate original windowse.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 14:20 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

TinyXP. od mojih frendova tko god ga je koristio nitko se nije žalio

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa
MRK 22 kaže...

TinyXP. od mojih frendova tko god ga je koristio nitko se nije žalio

Slažem se da je jedna od najboljih, ako ne i najbolja.
Ustvari ono što bi modifikacija trebala i biti...
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

Meni je bio dobar Windows Unnatended edition, na engleskom. Jedino što nema novih verzija, posljednja je stara oko 2 godine. Ali ako ti to nije problem, definitivna preporuka. Usput rečeno, ja ih imam i s patchom sam upisao svoj key (imam nekoliko originala, courtesy of fakultet i partnerstvo s MSom), nikakvih problema, rade ko zmaj.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa
MRK 22 kaže...

TinyXP. od mojih frendova tko god ga je koristio nitko se nije žalio

  Tiny XP dobija i moju preporuku...Po meni je jedina stabilna modifikacija XP-a i dodje sa lijepim programima i izgleda kao vista ima totalno prozirnu temu plus onaj vista drive indikator... Jedina mala zamjerka je sto na dasni klik misa nemamo opcije Send to...Ali ima neki registry fix na netu pa se samo pokrene i to se pojavi....
 
hmmm...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa
Cika Jova Zmaj kaže...

Meni je bio dobar Windows Unnatended edition, na engleskom. Jedino što nema novih verzija, posljednja je stara oko 2 godine. Ali ako ti to nije problem, definitivna preporuka. Usput rečeno, ja ih imam i s patchom sam upisao svoj key (imam nekoliko originala, courtesy of fakultet i partnerstvo s MSom), nikakvih problema, rade ko zmaj.

 Unnatended setup mozeš napraviti sa nLite-om.
15 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

Definitivno jedna od najboljih i najrazrađenijih modifikacija (po mojem, a i po mišljenju velikog broja ljudi) je LastXP koji je trenutno u verziji 20.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa
nedIm kaže...
 Unnatended setup mozeš napraviti sa nLite-om.
 Ma ne setup, verzija windowsa se slučajno tako zvala. Ako ih se itko sjeća, windowsi dolaze s nekom limun temom ...
16 godina
offline
Najbolja modifikacija windowsa

Lepo instaliras nLite, podesis sve kako tebi odgovara i sta te briga onda za modificirane verzije kad imas svoju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

probao sam tih modificiranih windowsa jako puno (tinyXP, lastXP, black edition...)  ali nakon svega toga vratio se čistim windowsima što mi se na kraju(bar meni) pokazalo najboljim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

ja koristim lastxp i pravo mi se svidja i stabilan je

 

samo mali off znal iko kako instalirati razlicite keyboard layoute nisu dosli

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolja modifikacija windowsa

Vjerojatno sam se kasno najavio no za modifikaciju Windowsa sam koristio WingBorg imao sam ga jako dugo, i sad sam prešao na Vistu, pa si više ne koristim . Po meni je bio vrlo dobar jer dok se insatalirao XP i kad je to završilo odmah nakon toga se pojavila stranica s kojem se stavlja kvačica, tj. time sam birao koje sve programe želiš instalirati i to je napravila tako da na kraju oko 3 sata imaš potpuno instalirani Wundows XP Profesional sa svim programima koji si birao . No doduče on je sad star dobrih 5 godina i nije neka novost ali je u ono vrijeme mi je bio mrak. Pa ko0 želi nek izvoli

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa

Što se tiče instalacije neinstaliranih keyboard layouta, moguće ih je vratiti... Treba vam cd od windowsa koji nije modificiran (barem ne na način da su uklanjani layouti) i koji sadrži narečene layoute koje mislite instalirati.

 

Pretpostavimo da ćete htjeti instalirati hrvatski keyboard layout i regional settings... Ubacite windows cd koji ima netaknute layoute (gorenavedeni) i u i386 folderu nađite fajl pod nazivom INTL.inf (izgleda kao papir sa slikom zupčanika pored) te ga kopirajte u c:\windows\inf folder (pretpostavimo da vam je instalacija na c: disku) i ukoliko vam se pojavi potvrda za zamjenu fajlova potvrdite ju.

 

Zatim otvorite INTL.inf i pronađite red jezičnih kodova (kao lista je) te ćete pored svakog jezika vidjeti koji je njegov kod (taj kod kopirajte, zapišite, zapamtite). Hrvatski kod je 0000041a. Zatvorite INTL.inf.

 

Ubacite cd s kojeg vam je instaliran postojeći windows.

 

Zatim pokrenite u Startu "Run..." i unesite slijedeću komandu:

 

rundll32.exe setupapi , InstallHinfSection LANGUAGE_COLLECTION.BASIC.INSTALL ovdje_unesite_jezični_kod %WINDIR%\inf\intl.inf

 

Umjesto "ovdje_unesite_jezični_kod" napište 0000041a (tj pripadajući kod jezika kojeg želite instalirati) te pritisnite enter. Dakle kod koji trebate upisati da biste instalirali hrvatski jezik treba biti ovaj:

 

rundll32.exe setupapi , InstallHinfSection LANGUAGE_COLLECTION.BASIC.INSTALL 0000041a %WINDIR%\inf\intl.inf

 

Ukoliko ste ostavili cd s kojeg ste prekopirali INTL.inf fajl tražit će vas cd s kojeg je instaliran trenutni windows... ovaj korak možete zaobići tako da mijenjate po potrebi ta dva diska i navodite windowsu gdje se nalaze fajlovi koje traži (odnosno INTL.inf).

 

Zatim u regional and language options u control panelu postavite za zadanu lokaciju Croatia, a u keyboard layout tabu dodajte hrvatski jezik te ga postavite za zadani, i to je to!

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2008 18:38 (lovrix).
16 godina
offline
Najbolja modifikacija windowsa

Da li su windows modifikacije licencirane od strane microsofta (mislim da li ih microsoft dopušta) te mogu li se update-ati.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa
vulerious kaže...

Da li su windows modifikacije licencirane od strane microsofta (mislim da li ih microsoft dopušta) te mogu li se update-ati.

sigurno da ne, kao i svi ostali piratski win. ali uz neka"pomagala" mogu se update-ati
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

ja koristim winborg. odlican je bez ikakvih bugova. sve je unatended cak i instalacija programa. kad instaliraš winbor on te pita koje programe zeliš instalirat i on ih automatski instalira bez ikakvog stiskanja next. na dvd-u su ti čak sata driveri i driveri za nvidine grafe

Fiksy
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolja modifikacija windowsa
MRK 22 kaže...
vulerious kaže...

Da li su windows modifikacije licencirane od strane microsofta (mislim da li ih microsoft dopušta) te mogu li se update-ati.

sigurno da ne, kao i svi ostali piratski win. ali uz neka"pomagala" mogu se update-ati
 
Ali mogu postati legalni ako uzmem programčić i sa njime promjenim windows cd key koji imam originalan, mislim da bi onda i validaciju trebalo proći, i ti opet imaš 'legalne' windowse.
Ja sam među onih 92 posto. Ako si i ti, kopiraj ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Najbolja modifikacija windowsa

Napokon da i ja kažem svoj sud o najboljoj modifikaciji windowsa. Poslušao sam savjete nekih ljudi ovdje i uzeo nLite i napravio vlastitu modifikaciju, samo za svoj komp. Izbacio blizu 150 mb stvari koje mi ne trebaju, i ubacio u instalaciju programe koje najćešće koristim da nemam poslije brige sa instaliranjem programa. mogu reći da je takvo rješenje najtaman. Probao sam još par drugih modifikacija, ali mi ni jedna ne funkcionira dobro...

Prodajem osiguranja od metka i uboda noževima u folk diskotekama. Downtown, Stari mlin i Hollywood rulz
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice