Odabir windowsa za novi laptop

poruka: 14
|
čitano: 3.421
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Odabir windowsa za novi laptop
Bok,
Zanima me koji je windows trenutno najbolji po radu,brzini i dostupnosti tj. lakoce koristenja. Trenutno imam win7 jer mi je prijatelj rekao da je win7 najbolji za rad...treba mi za autocad i jos neke programe ali i gaming,pa me zanima da li je u pravu ili je ipak bolji win10.
Hvala!!
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Odabir windowsa za novi laptop

Tako bih rado sudjelovala u birtijaškim raspravama o tome koji je Windows bolji, koji procesor valja kupiti, koje su igrice popularne, koje laptope treba izbjegavati i slično. Nažalost, nisam nijednom imala priliku biti sudionicom takvih kružoka. Mora da mnogo propuštam, no nisam ja kriva što se krećem u pogrešnom društvu. Ako ništa, ovaj mi forum omogućava kakvu-takvu satisfakciju jer informatičke glavolomke prebacuje u virtualni svijet. Svjesna sam da forum nije usporediv s pravom stvari, ali meni ipak mnogo znači.

 

* Arendelle uzima kokice, bocu Coca-Cole te tablet približavajući se trosjedu.

 

Slušam vas, dečki! :P

vocap, bičz?
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir windowsa za novi laptop
ledero01 kaže...
Bok,
Zanima me koji je windows trenutno najbolji po radu,brzini i dostupnosti tj. lakoce koristenja. Trenutno imam win7 jer mi je prijatelj rekao da je win7 najbolji za rad...treba mi za autocad i jos neke programe ali i gaming,pa me zanima da li je u pravu ili je ipak bolji win10.
Hvala!!

 

Imah 7, 8.1 i sada sam na 10.

7 i 8.1 su prakticki isti, neki kozmeticki detalji drugaciji i vjerovatno ispod haube nesto ali u to se ne kuzim pa necu ulazit. Ako ti 7 radi brzo, 8.1 ce ti jos bolje. Barem je to moje iskustvo.

Inace bih ti rekao da slobodno stavis 10 ali vidim da si spomenuo kako koristis i AutoCAD pa bi mozda jos ipak malo pricekao. Ima 10ka neke musice koje znaju zivcirat sto definitivno nije za svakodnevnu profi upotrebu. Imao sam ja probleme sa Solidworksom i AutoCADom i na 7 i 8.1 ali to nije bilo do OS-a, dok problemi sa 10kom je bas do OS-a.

 

Arendelle kaže...

Tako bih rado sudjelovala u birtijaškim raspravama o tome koji je Windows bolji, koji procesor valja kupiti, koje su igrice popularne, koje laptope treba izbjegavati i slično. Nažalost, nisam nijednom imala priliku biti sudionicom takvih kružoka. Mora da mnogo propuštam, no nisam ja kriva što se krećem u pogrešnom društvu. Ako ništa, ovaj mi forum omogućava kakvu-takvu satisfakciju jer informatičke glavolomke prebacuje u virtualni svijet. Svjesna sam da forum nije usporediv s pravom stvari, ali meni ipak mnogo znači.

 

* Arendelle uzima kokice, bocu Coca-Cole te tablet približavajući se trosjedu.

 

Slušam vas, dečki! :P

 

Prvo i osnovno, prvi korak si vec napravila posto si budna u pol' 4 ujutro ko pravi geekovi

Ubrzani tecaj: 7ica je 7ica pa je zato najbolja, XP je odmah iza. Od mobitela samo iPhone ili Samsung S modeli, ostale izbjegavat u sirokom luku. Od laptopa su naj MacBook Pro-ovi, samo na njima se radi ozbiljan rad jer eto svi zarađuju od polu-profi editiranja filmica za youtube. Ostala zanimanja i industrije su trivijalne. <--- to je sve drugi korak da postaneš hipster upoznata sa IT tehnologijama i vijestima.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
offline
Odabir windowsa za novi laptop

ako je laptopna osnovi nove generacije procesora (skylake), nemaš što birati. instalirati se može samo desetka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Odabir windowsa za novi laptop

:) instaliraj onaj kupljeni

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir windowsa za novi laptop
Stvar je u tom sto sam kupio laptop bez windowsa...pa sam instalirao sedmicu...cini mi se unatoc dobrom ramu i procesoru da je nekako spor startup za razliku od mog starog pc koji ima 2gb rama i sa win10 se digne u jedva pola minute
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Odabir windowsa za novi laptop

Koji si laptop kupio (točan model)?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir windowsa za novi laptop

Lenovo z70-80
Intel i7-5500U 2.4ghz
NVidia GeForce GT840M 4GB
8Gb rama
1TB HDD

Ispricavam se zbog duplih objava jer sam objavljivo preko mobitela pa mi se pojavi neki error :/

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 16:10 (ledero01).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir windowsa za novi laptop
Lenovo z70-80
Intel i7-5500U 2.4ghz
Intel HD graphics 5500
8Gb rama
1TB HDD
16 godina
protjeran
offline
Odabir windowsa za novi laptop

Ako nemaš flat, tj. koristiš mobilni net stavi 8icu, inače možeš i 10ku, to govorim zbog automatskih ažuiranja koja se ne mogu isključiti kod 10ke.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 16:10 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir windowsa za novi laptop

Aha,imam flat, azuriranja nece bit problem. Mislis da 10ka je bolja od 7ice, da nije losa za rad (autocad,office i te stvari) i gaming?

16 godina
protjeran
offline
Re: Odabir windowsa za novi laptop
ledero01 kaže...

Aha,imam flat, azuriranja nece bit problem. Mislis da 10ka je bolja od 7ice, da nije losa za rad (autocad,office i te stvari) i gaming?

 Bolja je od 7ice, u startu imaš drivere za sve.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir windowsa za novi laptop
Prince-Artas kaže...

Ako nemaš flat, tj. koristiš mobilni net stavi 8icu, inače možeš i 10ku, to govorim zbog automatskih ažuiranja koja se ne mogu isključiti kod 10ke.

 

Možeš ih isključiti ako se spajaš preko wirelessa. Postaviš si da ti ta mreža spada pod "metered connections". U tom slučaju sam biraš kad želiš skinuti update.

 

Mobiteli i tableti koji se spajaju na internet direktno preko SIM kartice, njima je automatski to pod metered connections.

 

EDIT: Link za koga to zanima.

 

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 17:16 (AA-d00d).
16 godina
moderator
offline
Re: Odabir windowsa za novi laptop
ledero01 kaže...
Stvar je u tom sto sam kupio laptop bez windowsa...pa sam instalirao sedmicu...cini mi se unatoc dobrom ramu i procesoru da je nekako spor startup za razliku od mog starog pc koji ima 2gb rama i sa win10 se digne u jedva pola minute

S Windowsima 8 Microsoft je napravio veliki iskorak u brzini podizanja Windowsa, što se prenijelo i na Windowse 10. 7-ica je po većini karakteristika inferiorna 8.1 i 10.

 

Ako želiš ubrzati pokretanje Windowsa, onda prijeđi na Windows 8.1 ili 10, te prijeđi s HDD-a na SSD.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice