Problem s instalacijom WinXP.....

poruka: 17
|
čitano: 2.575
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

Frend je resetiral komp i više se windowsi nisu hteli zdiči. Dojdem ja s windowsima i pokušavam instalirati ispočetka ali instalacija nije htela dalje od onog dijela kad se stisne enter da se instaliraju windowsi. Tamo se uvijek pojavil blue screen s errorom bla bla bla i komp se resetiral. Odnesel je komp na servis i oni su rekli da je sve ok da su oni formatirali disk i da se mogu sad instalirati windowsi (naplatili 60kn Vemil). Dojdem ja opet instalirati windowse s windowsima svojim na dvd-u , i on je imal windowse na cd-u. Prvo sam probal instalirati svoje windowse u dvd-romu i sad instalacija windowsa dojde do onog dijela di nakon formatiranja diska kopira s dvd-a na disk files i dojde do 83% i tam dojde error da nebre kopirati neki file nakon par puta stiskanja entera do pokuša kopirati taj file opet dojde blue screen i moram resetirati komp. Ista stvar s frendovim windowsima na cd-u i probal sam instalirati s cd-roma. Zovem vemil i objasnim mu situaciju i da je bil kod njih komp , tip mi veli da su oni probali originalne windowse instalirati i da im je sve bilo ok :S ali su ih onda zbrisali .

Zna netko u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

Pokušaj u prijateljev comp. instalirati svoj CD/DVD-ROM.

Vmil ti je zamračia 60kn.

Ja sam podli đavolji sluga, ja sam na kraju devetog kruga! Ja nisam loš, ja bih da se smijem još.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2008 20:42 (Verbatim).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

iz ovog tvojeg se može jedino skužiti da je problem u piratskim windovzima i da ne valja nekaj s tom tvojom instalacijom......

to ti se zato događa jer se praviš pametan....sad si frendu "uštedio" 60 knCool

Moj laptop:HP Compaq 6715b, procesor Sempron 3600+(dosta se grije,jel to uobičajno???)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s instalacijom WinXP.....
Probaj nabavit novi instalacijski CD.
Ali vjerovatno su ti vemilovci mrknuli 60kn.
Samo radi interesa,koja mu jekonfa?
16 godina
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

probaj dvd čitač očistiti s nečime, vidio sam da ima nekakvih cd-a sa nekom spužvom kao koja čisti laser pa si to probaj nabaviti i očistiti ga. A i ce-de sa "prozorima" probaj spržiti na neki kvalitetan medij.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s instalacijom WinXP.....
mali.ivica87 kaže...

iz ovog tvojeg se može jedino skužiti da je problem u piratskim windovzima i da ne valja nekaj s tom tvojom instalacijom......

to ti se zato događa jer se praviš pametan....sad si frendu "uštedio" 60 knCool

 Iz ovog tvojeg se vidi da si ti balkanac i idiot.


Ljudi ak niste slučajno skužili nisam samo svoje windowse pokušaval instalirati , makar sam mu sa svojeg dvd-a instaliral prije par mjeseci i bilo je sve ok ko i drugima kojima instaliram, nego 2 verzije (svoje windowse, i windowse od nekog njegovog frenda) s time da je jedna bila na dvd-u a druga verzija WinXp na cd-u pa sam probal u dvd-romu i cd-romu. Teško da oba oba dva dvd-a/cd-a imaju problem na istom mjestu. Isprobal sam doma svoj dvd i sve je ok. Također vidim da predlažete da očistim dvd-rom, ali ista stvar je u dvd-romu i u cd-romu pa je to onda isto teško da oba dva ne valjaju u isto vrijeme i da štekaju na istom mjestu. Ispravite me ako se varam.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2008 23:32 (hUntEr).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s instalacijom WinXP.....

Ako su CD i DVD Rom ok, ipravni mediji (CD,DVD) onda je komp u banani.

Što su u sevisu "popravljali"?

 

Ja sam podli đavolji sluga, ja sam na kraju devetog kruga! Ja nisam loš, ja bih da se smijem još.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2008 23:45 (Verbatim).
16 godina
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

probaj provjeriti dali su ti sve komponente ispravne, skini hirens boot i odvrti test za hard i za memoriju

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2008 23:51 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s instalacijom WinXP.....
Verbatim kaže...

Ako su CD i DVD Rom ok, ipravni mediji (CD,DVD) onda je komp u banani.

Što su u sevisu "popravljali"?

 

 Nisam ga ja nosil na servis nego frend čiji je komp pa neznam točno kaj su njemu rekli, on je mene nazval i rekel da su oni formatirali disk i da je spremno za instalaciju da mu ja dojdem instalirati. Onda sam ja njih zval i sve im ispričal kaj sam sve probal i tip mi veli da probam s originalnim windowsima (jer su navodno oni instalirali originalne windowse ali su ih obrisali) ili da im ga donesemo na servis opet. Instaliral sam neoriginalne windowse na njegov komp već prije i na 1000 drugih kompova.
15 godina
neaktivan
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

Jedino ti moze biti dvd unisten...nabavi drugi instalacijski dvd..joj tako vam i treba kad imate piratske winCoolili izvadi hard iz kompa i stavi ga u eksternu ladicu i spoji ga preko usb-a na neki drugi komp i onda ga formatiraj ali sve particije...to to je sva mudrost..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s instalacijom WinXP.....
hUntEr kaže...

Frend je resetiral komp i više se windowsi nisu hteli zdiči. Dojdem ja s windowsima i pokušavam instalirati ispočetka ali instalacija nije htela dalje od onog dijela kad se stisne enter da se instaliraju windowsi. Tamo se uvijek pojavil blue screen s errorom bla bla bla i komp se resetiral. Odnesel je komp na servis i oni su rekli da je sve ok da su oni formatirali disk i da se mogu sad instalirati windowsi (naplatili 60kn Vemil). Dojdem ja opet instalirati windowse s windowsima svojim na dvd-u , i on je imal windowse na cd-u. Prvo sam probal instalirati svoje windowse u dvd-romu i sad instalacija windowsa dojde do onog dijela di nakon formatiranja diska kopira s dvd-a na disk files i dojde do 83% i tam dojde error da nebre kopirati neki file nakon par puta stiskanja entera do pokuša kopirati taj file opet dojde blue screen i moram resetirati komp. Ista stvar s frendovim windowsima na cd-u i probal sam instalirati s cd-roma. Zovem vemil i objasnim mu situaciju i da je bil kod njih komp , tip mi veli da su oni probali originalne windowse instalirati i da im je sve bilo ok :S ali su ih onda zbrisali .

Zna netko u čemu je problem?

 Da li uvjek zapne na istom file-u ili je "random"? Ako je random... ja bi zavrtio memtest i vrlo vjerojatno otkrio neispravnu memoriju (90%). Ako ipak prođe memtest.... vjerojatno je problem u HDD-u. Tada zavrtiš nekakav HDD test... ako imaš problema sa HDD-om pokušaj zamjeniti sata kabel (pretpostavljam da je sata HDD) i/ili premjesti HDD na drugi sata konektor. Ukoliko ništa od toga ne pomaže pitanje je koje napajanje imaš... ako je "jeftikaner" pokušaj sa malo boljim napajanjem (ili barem novim "jeftikanerom").
Ponekad pomogne i flash biosa...
Ako ništa nije pomoglo od ovoga.... nosi komp u servis... ali u servis koji zna radit.

Inaće za tih 60 Kn bi trebao barem imati servisnu izdatnicu na kojoj piše što je napravljeno, kako, zašto.... dijagnostika. Također ako tvrde na nije hardverski problem sa računalom možeš tražit da ti potvrde da je sve OK.... dakle ako kažu da su bez problema instalirali win neka ti iste i pokažu pa ih tek nakon toga pobrišu...


16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s instalacijom WinXP.....

Nedavno sam instalirao XP-originall i nije mogao od prve,javlja iste greške o neučitanju nekih file-ova,izvršio provjeru HDD-a i naravno bad-sectora koliko hoćeš,kupnja novog HDD-a riješila problem.Ako i uspiješ instalirati na tako uništen HDD,svejedno biti će sve gore i gore.naravno sve ovo šljaka ako je HDD krivac!

v_maxcpp
15 godina
neaktivan
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

Ljudi, nemoj te pisat ako niste to nikad radili nego pomognite momku.

Meni se to događalo par puta onda sam shvatio da nisam pozatvarao HDD i ostale hardvere preko biosa.

To obavezno moraš pozatvarat jer ti u protivnome diže neke podatke sa HDD a na HDD u su već oštečeni windowsi koje popravljaš.

 

Reci ako nisi šta razumio !

 

Ljep pozdrav !

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s instalacijom WinXP.....
Dvrande3 kaže...

Ljudi, nemoj te pisat ako niste to nikad radili nego pomognite momku.

Meni se to događalo par puta onda sam shvatio da nisam pozatvarao HDD i ostale hardvere preko biosa.

To obavezno moraš pozatvarat jer ti u protivnome diže neke podatke sa HDD a na HDD u su već oštečeni windowsi koje popravljaš.

 

Reci ako nisi šta razumio !

 

Ljep pozdrav !

 Kako se HDD zatvara?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s instalacijom WinXP.....
vjeko kaže...
 Kako se HDD zatvara?
 
Offtopic: Dobro pitanje! I mene zanima! Osmijeh

Ontopic: kak su ljudi već i uglavnom rekli, priča bi trebala ić ovak:
1. neispravan medij
2. neispravan DVD/CD uređaj
3. neispravan RAM
4. neispravno CPU
5. neispravan HDD
6. neispravno ostalo Osmijeh
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2008 17:55 (istvud05).
16 godina
protjeran
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

Ja sam imao sličan problem... Ako ti BSoD pokazuje ntfs.sys onda probaj low-level format. Detaljnije ovdje.

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s instalacijom WinXP.....

HDD i ostali hardveri koje želite pozatvarat se zatvaraju u BIOS-u. Nemogu vam sad točno reć jer nemamo iste bios-e, ali uglavnom: nađeš postavke hdd i namjestiš da je Disable. Malo se poigraš, bios nije toliko zahtjevan da ga nemožeš sam skužit ima "jednu ipo" funkciju

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice