Problemi kod instalacije Win 7

poruka: 14
|
čitano: 6.951
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problemi kod instalacije Win 7

Kupio sam novu konfiguraciju bez windowsa jer na njih imam pravo preka faksa besplatno. I kad krenem instalirati win7 dođem do dijela Install now i onda mi izbaci ovu grešku "Required CD/DVD drive device driver is missing", nudi mi i opciju browse da nađem drivere ali šta god da mu punudim ne nađe ih. Na netu kruže par verzija riješavanja ovog problema:

 

Pošto skinem s Microsoftovih stranica ISO file, predlaže se da se sprži dvd na najmanjoj mogućoj brzini. - Probao i dalje ista greška

Netko je kupio novi DVD, ja sam uzeo od frenda njegov dvd i opet ista greška

Instalacija s USB-a - probao i opet pojavi istu grešku iako sam odkopčao kabal napajanja i sata od dvd-a, te u biosu isključio sve vezano uz njega.

Jedini mi preostaje opcija prebacivanja SATA AHCI mode na AHCI.

E sad, kako da to napravim? Naime ja u svom biosu nemam tu opciju kada odem na Storage Configuration imam sljedeće postavke:

ATA/IDE Configuration koje mogu postaviti na enable, disable ili enhanced

ispod toga imam Enhanced Mode Support On - meni je tu defoltno postavljeno S-ATA, a još mi se nude S-Ata P-Ata zajedno i P-ata.

Ispod toga još ima IDE Detect Time Out (Sec) - 35

 

Ja sam tu probavao stavljati na P-ATA i nije mi radilo... Jel netko zna šta da napravim ili neki prijedlog jer me ovo izluđuje

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Problemi kod instalacije Win 7

Stavis  Enhanced Mode Support  na off i onda ce se "pojaviti" compatability mode. Ne radi na SATA+PATA?

Kako prebaciti BUGov DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7

Ne mogu stavljati Enhanced Mode Support na off, pored te opcije mogu birati dali želim sata, pata ili pata i sata.

ali kad stavim ata/ide na compatible ispod toga na mijestu gdje je bio Enhanced Mode Support On, mi se pojavi Legacy IDE Channels i mogu odabrati Pata, Sata. Ja sam sad probao s tim i odabrao sam Pata i opet ista greška...

I odgovor na tvoje pitanje ne radi s Sata+Pata...

Mrzim taj bio iz dna duše! jel imaš još koji prijedlog?

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7

Navedi ime maticne ploce da vidimo koji ti driver nedostaje. Dodavanje drivera tokom instalacije na W7 je lako

Kako prebaciti BUGov DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde
16 godina
protjeran
offline
Problemi kod instalacije Win 7

win 7 ultimate sam stavi sata drivere ako se prije toga u Biosu namjesti AHCI, ili sata mod (ako je novija ploča) ne trebaju mu nikakvi sata driveri, to je stara škola.

 

a, ako je stara ploča, onda mu ne treba windows 7. {#}

 

je li bios ami ili award !?

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 23:59 (Bugofil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7

Ami je bios. a komp sam kupio u petak! (novi komp, ne polovni) ne može biti stara ploča...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2011 0:09 (Zoki99).
16 godina
protjeran
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7
Zoki99 kaže...

Ami je bios. a komp sam kupio u petak! (novi komp, ne polovni) ne može biti stara ploča...

uđeš u bios

 

ideš na Main, zatim na Storage Configuration, otvori se novi prozor, ideš na Configure sata as i podesiš na  [AHCI] (tu su ti opcije AHCI, Raid, IDE).

 

ako je Asusova ili As rock ploča imaš i micronov kontroler pa i njega postaviš na AHCI

 

kad si ono gore podesio ideš na Advanced---J-Micron eSata/Pata controler i podesiš na [AHCI Mode]

 

stisneš F10 i to je to, win7 Ultimate ima svoje sata drivere i ne moraš ništa instalirati naknadno.

 

nakon toga instaliraš Windows7 Ultimate (windows 7 Premium izbaci grešku jer nema podršku za AHCI kao Ultimate verzija), moraš posebno instalirati sata driver s floppya.

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2011 0:50 (Bugofil).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7

E kad bi ja barem imao te opcije, nebi uopće imali tu raspravu sada ovdje.

Evo poslikao sam ti bios, da vidiš.

Izgled Maina - http://s802.photobucket.com/albums/yy308/Zoki99/Bios/?action=view&current=IMG00113-20110206-2034.jpg

 

Izgled kad odem na Storage Configuration - http://s802.photobucket.com/albums/yy308/Zoki99/Bios/?action=view&current=IMG00116-20110208-0106.jpg

 

Još jednom to - http://s802.photobucket.com/albums/yy308/Zoki99/Bios/?action=view&current=IMG00115-20110206-2035.jpg

 

I izgled Advanced - http://s802.photobucket.com/albums/yy308/Zoki99/Bios/?action=view&current=IMG00117-20110208-0107.jpg

 

Pregledao sam cijeli bios i nigdje se ne spominje AHCI! Vjerovao ili ne

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7
Lazarus Long kaže...

Navedi ime maticne ploce da vidimo koji ti driver nedostaje. Dodavanje drivera tokom instalacije na W7 je lako

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=08c0CULpvP1ZM9kT

 

ovo je moja matična. Asus P5QPL-AM

I stvar koja me najviše živcira, kao da je to netko namjerno stavio je ta što na kutiji od matične piše - Window 7 ready! Ironije ;-)

16 godina
protjeran
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7
Zoki99 kaže...

 

ovo je moja matična. Asus P5QPL-AM

I stvar koja me najviše živcira, kao da je to netko namjerno stavio je ta što na kutiji od matične piše - Window 7 ready! Ironije ;-)

a šit, to je mini atx, osiromašeni bios. {#}

 

probaj Ata/Ide Configuration staviti na disabled.

možda ona izgubiš enhanced sata mod ?

ako ti samo Enhanced mod daje SATA onda ostavi tako kako jest.

 

enhanced mode support ostavi na S-Ata i to bi trebalo biti to.

 instaliraj Win 7 Ultimate

 

nakon instalacije samo pogledaj u device menageru jesu li ti instalirani Sata driveri za Sata uređaje.

 


“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2011 2:20 (Bugofil).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7
Zoki99 kaže...
Lazarus Long kaže...

Navedi ime maticne ploce da vidimo koji ti driver nedostaje. Dodavanje drivera tokom instalacije na W7 je lako

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=08c0CULpvP1ZM9kT

 

ovo je moja matična. Asus P5QPL-AM

I stvar koja me najviše živcira, kao da je to netko namjerno stavio je ta što na kutiji od matične piše - Window 7 ready! Ironije ;-)

  Sata disk treba biti u SATA1 a DVD pogon  ako je IDE mora imati jumper namjesten na master a ako je SATA probaj ga staviti na SATA 3 ili SATA4 konektor

Kako prebaciti BUGov DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7

Dvd je SATA i kad sam ga prebacio na SATA 3 konektor na matičnoj u BIOSU mi ga je odmah prepoznao pod SATA 3, i odem pod Storage Configuration i stavim P-ATA i opet istu grešku izbacuje... Probavao sam još i druge opcije ali uvijek dodem do iste greške...

Nabavit ću krajem tjedna Window 7 Ulitimate pa probati s njima... jedino mi to preostaje

13 godina
neaktivan
offline
Problemi kod instalacije Win 7

Evo samo da vam javim da sam napokon ulovio vremena da instaliram Windows 7 Ultimate i sve je prošlo super! Nikakvi errori ni ništa! Hvala na svim savjetima

Koi-dizajn jednog dana
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi kod instalacije Win 7
Bugofil kaže...
Zoki99 kaže...

Ami je .......

 

nakon toga instaliraš Windows7 Ultimate (windows 7 Premium izbaci grešku jer nema podršku za AHCI kao Ultimate verzija), moraš posebno instalirati sata driver s floppya.

ne bih se složio jer ja instalirao i pro i home premium i sve ok.....obje verzije ...znači i 32 bita i 64 rade bez problema.....

www.apriliabase.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice