Promjena Windowsa

poruka: 46
|
čitano: 14.310
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

Evo, imam vistu ultimate, i sramotno je spora, moja konfa:dual core 2.4 ghz, 1 gb ram, 250 gb, ATI Radeon 4650 maticna ploca je MSI MS-7297, rekli su mi da je ta ploca prava rijetkostBogataš , hocu da promijenim na xp sp 2, imam cd od xp-a, noob sam sto se tice ovoga, necu da zabrljam, pa ako nesko moze step by step POLAKO objasnjavati! Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Promjena Windowsa

Ako su ti windowsi iz... kućne radinosti... stavi si sedmicu. Ako ne čuvaš postojeće podatke, nemaš šta zabrljati, a vjerojatno će ti i upgrade proći bez problema. Napravi backup ako trebaš, ubaci DVD od win 7, odi na upgrade, popij kavu, to je to najčešće.

I'm a lumberjack and I'm OK
14 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

Ajme, tamo je sve zbrljano, i osim toga, tamo je za prazni pc, ja ovdje mjenjam, vec imam instaliran windows ovdje, i neznam kako s radi backup, nisam bas expert... Ocu da to sve polako ide, necu da zabrljam, imam hrpu stvari na kompu koje su mi vazne... Zar toliko puno trazim, da mi jednostavno, sve polako kazu... :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

Tebi se jadnostavno ne da čitati dobre tutoriale i teme na koje se u tutorialu linka kao dodatna pojašnjenja.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
archer02 kaže...

Tebi se jadnostavno ne da čitati dobre tutoriale i teme na koje se u tutorialu linka kao dodatna pojašnjenja.

Iskreno da ti kazem, i to sigurno, ali stvarno bojim se da nesto ne zabrljam... I KAZEM da ovo nije prazni pc, kako je tamo navedeno... Mršti se

14 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

I nije mi bas jasan tutorial, sta je sata disk, prvo spominje bios, pa onda se prebaci sa toga, na boot menu i neku sifru?! Wtf?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
NESHO kaže...

Iskreno da ti kazem, i to sigurno, ali stvarno bojim se da nesto ne zabrljam... I KAZEM da ovo nije prazni pc, kako je tamo navedeno... Mršti se

Nije prazan PC? Pa kaj ti misliš raditi upgrade s Viste na XP? Moraš ga instalirati kao da je prazan!!

Sorry ,bez uvrede. Znam da si n00b ,ali pročitaj tutorijale ,napravljeni su baš za ljude koji pojma nemaju o instalaciji OS-a.

 

Postoje SATA i IDE diskovi ,a ti 1000% imaš SATA disk ,pošto su IDE diskovi stariji i više ih nitko ne stavlja za sistemski u PC.

 

Uostalom ,ako ne znaš ili ti se neda ,zamoli nekog ko zna ili odnesi u servis da ti oni instaliraju!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 21:30 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

¸

"Ako imate SATA disk (nije uvijek nužno ubaciti disketu s driverima), SCSI disk ili diskove u RAID-u ili trebate ucitati drivere pritisnite "F6".

Ako nemate ništa od navadenog ne dirajte ništa."

 

WTF?! Sata disk, disketa sa driverima, SCSI, RAID.Pritisnuti F6?! Gdje, kad, sta....?:S

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
kizo2703 kaže...
NESHO kaže...

Iskreno da ti kazem, i to sigurno, ali stvarno bojim se da nesto ne zabrljam... I KAZEM da ovo nije prazni pc, kako je tamo navedeno... Mršti se

Nije prazan PC? Pa kaj ti misliš raditi upgrade s Viste na XP? Moraš ga instalirati kao da je prazan!!

Sorry ,bez uvrede. Znam da si n00b ,ali pročitaj tutorijale ,napravljeni su baš za ljude koji pojma nemaju o instalciji OS-a.

Ok, kako da izbrisem ovaj stari os?! Pa dajte ljudi, jel moram ja svaki korak pitati kako?!?!??! Kako backup, zasto se to radi... omg... :S

15 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

Oooo...pa prvi post prvog tutoriala ima link na to kako sačuvati neke osobne stvari odnosno gdje se nalaze.

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=22253

 

Najsigurniji backup je da sve važno sa C particije prebaciš na D ili neku drugu(imaš D particiju?) ili da sve važne podatke snimiš na medij ili da prebaciš na ub stick ili da prebaciš na vanjski disk.

Izaberi.

Dalje kada slijediš slikovnicu sa linkova i dođeš do djela poslije prihvaćanja licence gdje ti se pokazuje stanje tvojeg diska ili diskova ili particija (na slikovnici je to označeno sa UNPARTITIONED SPACE,

kod tebe će ako imaš više diskova ili particija biti označen svaki posebno sa pripadajućim slovom pogona i nazivom. Pod uvjetom da imaš postojeći windows na C particiji onda ćeš nju obrisati.

Sva objašnjenja kako pišu ti na tom plavom ekranu. D za brisanje particije, C za kreiranje.

Sve dok ne diraš po ostalim particijama na kojima su ti podaci nećeš ništa upropastiti.

Da bi se lakše snašao u samoj instalaciji možeš u windowsima svakoj particiji ili disku postaviti određeno ime pa će ti se to ime pokazati kada jednom pokreneš instalaciju i dođeš do tog djela sa formatiranjem.

 

Možeš skinuti simulator instalacije i bezopasno se igrati njime na postojećim windowsima

http://www.download3000.com/download-windows-xp-setup-simulator-count-reg-29048.html

 

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
NESHO kaže...

¸

"Ako imate SATA disk (nije uvijek nužno ubaciti disketu s driverima), SCSI disk ili diskove u RAID-u ili trebate ucitati drivere pritisnite "F6".

Ako nemate ništa od navadenog ne dirajte ništa."

 

WTF?! Sata disk, disketa sa driverima, SCSI, RAID.Pritisnuti F6?! Gdje, kad, sta....?:S

Vrlo jednostavan postupak, ali kako si naveo da imaš windows xp sp2 zaboravi taj dio

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
NESHO kaže...

Ok, kako da izbrisem ovaj stari os?! Pa dajte ljudi, jel moram ja svaki korak pitati kako?!?!??! Kako backup, zasto se to radi... omg... :S

Čuj ,backup moraš napraviti da ne izgubiš podatke iz svojeg user foldera ,a i sve ostalo kaj ti je bitno na C particiji.

TO BI SE IONAKO TREBALO RADITI NA SVAKOM PC-u JEDAMPUT TJEDNO.

 

Backup sofver imaš već ugrađen ,idi u Control Panel ,Backup and Restore i najbolje klik na ''Create system image''. Tak ćeš napraviti kopiju kompletne C particije ,ali to moraš spremiti na vanjski disk ili na DVD.

 

Stari OS ćeš izbrisati prilikom same instalacije!!!

 

A sad pročitaj i prouči tutorijale ,prije bilo kakvih pitanja!!!!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

nemoj ici na win xp, sp2 jer je microsoft upravo prekinuo, tj. prekida podrsku za win xp (sp2) i win 2000.

stavi sp3

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

Ok, pokrenuo sam ovaj simulator, sve je ok, ali samo malo, hoce li mi on sam, formatirati onaj disk na koji stavim windows, ili ja moram brisati vistu, i kad instaliram poslije me pita product key, a ja to nemam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

prvo nastimaj u biosu da se boota sa cd-a. kad tek palis komp lupaj del (ne kod svih ploca) kod nekih je f10 ili f1 ili f2... u biosu potrazu opciju bootanja cd rom stavi pod first boot device spremi postavke i izadi.  nakon toga restart trebalo bi pisat press any key to boot from cd lupni bilo koju tipku i pocet ce instalacija i pazi da ne formatiras krivu particiju na kojoj su ti podaci..  instalacija sama po sebi nije problem samo prati upute na zaslonu. nakon toga instaliraj drivere od chipseta zvucne, graficke, mrezne kartice. sata disk se spaja na sata sabirnicu na ploci koja mu omogucuje brzi prijenos podataka  ako imas sata disk onda ti trebaju driveri kako bi ga instalacija prepoznala (xp). ili mozda u biosu ima opcija iskljucivanja sata nacina rada sata native mode stavi na disable

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
archer02 kaže...

Vrlo jednostavan postupak, ali kako si naveo da imaš windows xp sp2 zaboravi taj dio

Svaka čast za ovaj simulator ,za to bi trebalo staviti link na forum da se ''djeca'' uče.

sasa kaže...

nemoj ici na win xp, sp2 jer je microsoft upravo prekinuo, tj. prekida podrsku za win xp (sp2) i win 2000.

stavi sp3

Tak i tak će mu SP3 skinuti kroz Windows Updates. Jel ,koliko ja vidim ,on nema original MS Windows XP  CD sa integriranim SP3!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 23:49 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
NESHO kaže...

Ok, pokrenuo sam ovaj simulator, sve je ok, ali samo malo, hoce li mi on sam, formatirati onaj disk na koji stavim windows, ili ja moram brisati vistu, i kad instaliram poslije me pita product key, a ja to nemam...

Hehe...ajd reci da me želiš ubiti smjehom i sve ti je oprošteno.

 

Pa to je simulator. Samo simulira(glumi, pravi se da nešto radi a ne radi ništa...da sad ne tražim točnu definiciju) instalaciju windowsa i ništa više. Ništa ne briše, ništa ne instalira. Nula..zero...

Jedina svrha mu je da vidiš u živo kako će to izgledati kada se upustiš u instalaciju operativnog sustava.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
15 godina
offline
RE: Promjena Windowsa
kizo2703 kaže...
 

Tak i tak će mu SP3 skinuti kroz Windows Upadates. Jel ,koliko ja znam ,nema original MS Windows XP sa integriranim SP3 instalacijskog CD-a!!

-Ako misliš na WinXP-SP3, -naravno da ima. (ili misliš na autorovu ver.SP2..  ON nema.)

 

-Autoru teme, savjet:

-da barem važnije stvari (slike, dokumenti..) snimi na neki drugi disk (HDD, DVD, flash..).

-zapiši sve potrebne šifre (UserName & Passwords) kao za Skype, Live, Fejs, mail ... jer ih obično kasnije 'zaboraviš'.

-prije nego kreneš u instalaciju, nabavi provjerenu verziju windowsa, jer ima svakakvih.

 

Još bolji savjet, nađi nekog ko zna što radi, jer mada sama instalacija nije problem, treba imati osnovni alat (dobru verziju OSa) i neko osnovno znanje -praksu (i aktivaciju), jer s piratskom verzijom nije dobro krenuti u update sistema s MSovih stranica... a bez tog nećeš imati 'dobar' PC/OS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
ihush kaže...

-Ako misliš na WinXP-SP3, -naravno da ima. (ili misliš na autorovu ver.SP2..  ON nema.)

 

Da ,mislil sam na autora ,samo sam se krivo izrazil - umjesto znam ,trebalo je pisati vidim.

A inače ,da ima ,samo gdi će ga sad naći (XP SP3 CD).

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa

pa samo integrira sp3 u instalaciju i sprzi to kao bootabilni cd

15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa

Ma da!! Pa pročitaj mu postove!! Kaj je to backup? Kaj je to sata? Kaj stvarno misliš da bi znal napraviti slipstream??

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa

pa kao da je potrebno neko znanje  integrirat sp3 sa nliteom nek pogleda tutorijalOsmijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena Windowsa
archer02 kaže...
NESHO kaže...

Ok, pokrenuo sam ovaj simulator, sve je ok, ali samo malo, hoce li mi on sam, formatirati onaj disk na koji stavim windows, ili ja moram brisati vistu, i kad instaliram poslije me pita product key, a ja to nemam...

Hehe...ajd reci da me želiš ubiti smjehom i sve ti je oprošteno.

 

Pa to je simulator. Samo simulira(glumi, pravi se da nešto radi a ne radi ništa...da sad ne tražim točnu definiciju) instalaciju windowsa i ništa više. Ništa ne briše, ništa ne instalira. Nula..zero...

Jedina svrha mu je da vidiš u živo kako će to izgledati kada se upustiš u instalaciju operativnog sustava.

Pogresno si me shvatio... Znam da taj program samo pokazuje kako ce izgledati  kad budem instalirao! Zato kazem, da kad me u pravoj instalaciji bude pitao za product key, JA GA NECU imati, kao sto ga nemam ni sad...

14 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

Ok, dobro, sad mi je sve jesno kako instalirati, ali sta cu kad me bude pitao product key, jer vidio sam da u simulaciji, da me to pita... Ova moja verzija je, DUH, pirat, tako da nemam product key...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

Houston... we have a problem.

 

To što nemaš ključ tu ti se ne može baš pomoći osim da odeš na one stranice za koje sigurno već znaš,

a koje ovdje ne smijemo spominjati.

Google će ti tu rado pomoći.

A da ti jednostavno pozoveš nekog frenda koji to zna pa da ti sredi?

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

Mislim ,stvarno - ako ti nije jasno kak instalirati XP ,bilo bi ti pametnije da - ili pitaš nekog ko ima iskustva s instalacijom i aktivacijom Cool (Nemaš key!!) da ti to napravi ,ili da od nekog prijatelja nabaviš instalaciju Windowsa 7 i instaliraš nju ,jel je stvarno jednostavna za instalaciju i za totalnog n00ba.

A nju možeš koristiti 120 dana bez aktivacije dok se ne snađeš za licencu Nevinašce.

A onaj tko ima Sedmicu skinutu s neta ,ima i rješenje za aktiviranje iste. Šutim

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 14:24 (kizo2703).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Promjena Windowsa

e ovako kao prvo pozz svima.

znaci situacija je ovakva imam instaliranu windows 7 ultimate 32 bit..i sada zelim ponovo instalirat windows xp..a kao sto sam cuo to je malo teze..jer pokusao sam 2 puta i oba puta na kraju instalacije mi se komp stalno restartao..:S gledao sam po forumima i pise da je to malo teze da treba nekakav boot..a ja to neznan hehe..pa ako ima neko da mi pomogne bio bih mu jako zahvalan..;)

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena Windowsa
Bruhus kaže...

e ovako kao prvo pozz svima.

znaci situacija je ovakva imam instaliranu windows 7 ultimate 32 bit..i sada zelim ponovo instalirat windows xp..a kao sto sam cuo to je malo teze..jer pokusao sam 2 puta i oba puta na kraju instalacije mi se komp stalno restartao..:S gledao sam po forumima i pise da je to malo teze da treba nekakav boot..a ja to neznan hehe..pa ako ima neko da mi pomogne bio bih mu jako zahvalan..;)

Mozes instalirat na čisto XP tak da obrišeš sve što imaš do sad al to, pretpostavljam, ne želiš?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena Windowsa
mathmonster kaže...
Bruhus kaže...

e ovako kao prvo pozz svima.

znaci situacija je ovakva imam instaliranu windows 7 ultimate 32 bit..i sada zelim ponovo instalirat windows xp..a kao sto sam cuo to je malo teze..jer pokusao sam 2 puta i oba puta na kraju instalacije mi se komp stalno restartao..:S gledao sam po forumima i pise da je to malo teze da treba nekakav boot..a ja to neznan hehe..pa ako ima neko da mi pomogne bio bih mu jako zahvalan..;)

Mozes instalirat na čisto XP tak da obrišeš sve što imaš do sad al to, pretpostavljam, ne želiš?

e al kako da to obrisem..ako nista drugo ne saznam to cu i napravit..sve sta mi je bitno na jedan hard..i to je too..pojasni kako da to napravim pa cu vidit ak ti nije problem ;))

a razlog zbog toga svega je ne radnja 5.1 zvucnika na windows 7..:/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice