Skok u regedit desnim klikom misa

poruka: 5
|
čitano: 2.074
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Skok u regedit desnim klikom misa

na sledecem linku ima uputstva kako ovo omoguciti u IE i Firefox (addon). Meni se cini mnogo korisno (i je) kada sledite upute na nekoj strani recimo prilikom rucnog ciscenja virusa,drivera li sta vec.

Dovoljni je selektirati kljuc koji je dan na web strani i na desni klik odaberete Open Key in Registry

 

http://mintywhite.com/tech/firefox/jump-directly-to-registry-keys-in-ie-howto/ 

 

 

 

Reg Jump Reg Jump
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 1:48 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skok u regedit desnim klikom misa

Ja to iz 2 razloga smatram lošim:

1. Može se lako iskoristiti kao rupa za virus.

2. Ti kad pratiš neke upute, učiš to što radiš. Ali kad ideš i samo ideš na "Execute" (globaliziram), nećeš ništa zapamtiti. I onda ti odjednom netko treba pomoć, isti problem kao tvoj, a ti ne znaš koja je stranica, a ne znaš ni kako riješiti. Bolje je to ručno, barem se onda zna što se napravilo.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Skok u regedit desnim klikom misa

Ja samo iz jednog razloga mislim da je ovo lose a to je da onaj ko ne zna sta da radi u registry onda svakako ne sme nikako ici "tamo"..niti rucno niti preko ovog izbornika.

 

1.Potencijalna rupa za virus? Kako? "Stvori" nepostojeci kljuc i klikni Open Key... nece se dogoditi nista.

2. Ma daj :))) Ko ce pamtiti kljuceve u HKEY_CLASSES_ROOT? Otvori i klikaj po stablu onako random shvatices sta pisem ovde.

3. Na svakoj strani sa tutorialma koji obuhvaca ceprkanje po registry-u pise da uradis backup kljuca,sve to korak korak sa  slikama

Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
16 godina
offline
Skok u regedit desnim klikom misa

Kog ovo veseli nek izvoli.

Ali meni Run>regedit i nije neki problem za napravit.

AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skok u regedit desnim klikom misa
Lazarus Long kaže...

Ja samo iz jednog razloga mislim da je ovo lose a to je da onaj ko ne zna sta da radi u registry onda svakako ne sme nikako ici "tamo"..niti rucno niti preko ovog izbornika.

 

1.Potencijalna rupa za virus? Kako? "Stvori" nepostojeci kljuc i klikni Open Key... nece se dogoditi nista.

2. Ma daj :))) Ko ce pamtiti kljuceve u HKEY_CLASSES_ROOT? Otvori i klikaj po stablu onako random shvatices sta pisem ovde.

3. Na svakoj strani sa tutorialma koji obuhvaca ceprkanje po registry-u pise da uradis backup kljuca,sve to korak korak sa  slikama

 
1. Paaa,
foreach(Key element in registry) delete *; // :)
Ugl, ako to može manipulirati registryom, onda može i brisati. A može ti i toliko unakaziti registry sa smećem da ti se jednostavno ne da ništa drugo osim formata, jer ni cleaneri ne mogu preveliko smeće obrisati (a, while(1) CreateKey(RandomString()); radi čuda).
while(1) je vječna petlja, a kod sad pišem ovako bezveze, jer se nisam bavio s traženjem rupe u tome.
2. Pa naravno da nećeš pamtiti sve ključeve, ali da imaš neki podsvjesni pregled ne škodi. A zamisli n00ba koji gleda tako random i vidi "Windows" i misli "ah, to mi ne treba tu" i Right Click -> Delete.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice