Sporo računalo 3g staro

poruka: 21
|
čitano: 6.637
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo 3g staro

Pozdrav.

Znači imam sljedeću situaciju. Radi se o brandname računalima Lenovo ThinkCentre koja su stara 3 godine i sad se događa siruacija da su užasno spora i da zapinju. Probao sam s Ccleaner, Defraggler, mail compacting, Nod32. I dalje nakon toga sporo radi. Mailovi se sporo učitavaju, a sama brzina je spora.

Računalo ima 512MB rama i Windows XP SP3.

Zanima me da li je potrebno reinstalirati windowse, ili postoji program kojim bi mogao ubrzati njegov rad?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
Neo83 kaže...

Pozdrav.

Znači imam sljedeću situaciju. Radi se o brandname računalima Lenovo ThinkCentre koja su stara 3 godine i sad se događa siruacija da su užasno spora i da zapinju. Probao sam s Ccleaner, Defraggler, mail compacting, Nod32. I dalje nakon toga sporo radi. Mailovi se sporo učitavaju, a sama brzina je spora.

Računalo ima 512MB rama i Windows XP SP3.

Zanima me da li je potrebno reinstalirati windowse, ili postoji program kojim bi mogao ubrzati njegov rad?

 

Hvala.

Prvo je pitanje što znači "sporo", dugo što sama računala "vrte", treće koje su konfiguracije (starost je samo prividno bitna), četvrto detalji same okoline.

14 godina
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
Premalo RAM-a ?
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
Neo83 kaže...

Pozdrav.

Znači imam sljedeću situaciju. Radi se o brandname računalima Lenovo ThinkCentre koja su stara 3 godine

  "Zivotni vijek" Windowsa na bilo kojem racunaru je oko 1 do 1,5 godina tako da sporost koju osjecas je normalna. Reisntalirati XP SP3 i staviti samo ono nepohodno

Izbjegavati CCleaner osim ako moras (neki program radi probleme zbog losih zaostalih registry kljuceva)

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
Lazarus Long kaže...

  "Zivotni vijek" Windowsa na bilo kojem racunaru je oko 1 do 1,5 godina tako da sporost koju osjecas je normalna. Reisntalirati XP SP3 i staviti samo ono nepohodno

Izbjegavati CCleaner osim ako moras (neki program radi probleme zbog losih zaostalih registry kljuceva)

kako,a moji 5 godina stari?
pravilnim održavanjem može se produžiti vijek os-a u nedogled
i ne treba izbjegavati ccleaner,pogotovo za obično čišćenje diska i redovitu kontrolu startup-a(u njemu se to radi vrlo jednostavno) zbog raznoraznog instaliranog softvera koji ubacuje nepotrebne procese da se dižu s windowsima,a uvelike pridonose usporavanju

edit:s boldanim se slažem

http://www.youtube.com/watch?v=xdHyIPJVF-A
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 15:10 (seneka).
12 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo 3g staro

Ja se slažem sa Lazarusom.Pogotovo ako više ukućana koristi kompjuter.Svi stavljaju svoje sadržaje na njega, skidaju sve i svašta, napune desktop ikonama i tako dalje.Instaliraj si windowse opet, hvala bogu, nije to neki teški proces, a podatke koje ti trebaju ( ako ih imaš ) jednostavno prebaci na usb, i vrati kad instaliraš widnowse.Ubrzat će rad dakako.Probaj staviti windows koji je bio na računalu i od onog trena kad si ga kupio.A ukoliko se želiš zaštititi od "windowskih" mana, probaj sa LINUXOM.( ako ti je važno samo surfanje i poneki video, a smatram da je, sa obzirom na "jakost" računala ).

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
AtomicBomb kaže...

Ja se slažem sa Lazarusom.Pogotovo ako više ukućana koristi kompjuter.Svi stavljaju svoje sadržaje na njega, skidaju sve i svašta, napune desktop ikonama i tako dalje.

slažem se i ja da je u većini slučaja to tako,ali ne može se svesti na sveto pravilo
proizvođači hardvera i softvera te tjeraju da kupiš novo,da ne govorim o microsoftu koji je tu glavni igrač
autor posta/problema bi trebao reinstalirati windowse i onda ih održavati ili svako malo reinstalirati,osim toga ta konfiguracija je neki minimum minimuma

http://www.youtube.com/watch?v=xdHyIPJVF-A
12 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo 3g staro

Imaš potpuno pravo, nadam se da je autor teme izvukao pouku {#} Upravo zbog konfiguracije savjetovao sam ti i Linux, jer i sam znam da sa takvom konfiguracijom osim surfanja, ponekog videa, ili teksta nećeš moći realizirati.{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo 3g staro

Ja nigdje ne vidim da je autor naveo koju konfiguraciju ima!? Ako je rekao da ima 512MB-rama to nije konfiguracija njegovog računala... procesor? Grafika? Zašto XP nebi glatko radio na 512MB-rama? Mislim da uopće nema sumnje za to, jer autor sigurno ne koristi računalo za neke zahtjevne operacije..

 

Problem je u tome što se u windows nakupila gomila "smeća" zaostalog od instalacija raznih programa, registry je vjerojatno u kritičnom stanju što usporava računalo..

bilo bi dobro napraviti hijackthis pa da vidimo što sve "živi" na tvom računalu..

 

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo 3g staro

Tebi bi preporučio da pročitaš uvodni post još jedanput ili naučiš čitati ako ne znaš, prije nego što nas sve sa foruma digneš u zrak.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo 3g staro

Žao mi je al ja ne vidim, otvori mi oči!

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo 3g staro

Pa naveo je o kojoj se seriji stolnih računala radi i koliko je staro.Nema se tu što pisati, sve se vidi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
Neo83 kaže...

Zanima me da li je potrebno reinstalirati windowse, ili postoji program kojim bi mogao ubrzati njegov rad?

 

Hvala.

I moja preporuka su svježi winsi,i sve bude dobro. Ako nakon instalacije bude računalo i dalje sporo,posrijedi je hardverska greška.

16 godina
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
Neo83 kaže...

Pozdrav.

Znači imam sljedeću situaciju. Radi se o brandname računalima Lenovo ThinkCentre koja su stara 3 godine i sad se događa siruacija da su užasno spora i da zapinju. Probao sam s Ccleaner, Defraggler, mail compacting, Nod32. I dalje nakon toga sporo radi. Mailovi se sporo učitavaju, a sama brzina je spora.

Računalo ima 512MB rama i Windows XP SP3.

Zanima me da li je potrebno reinstalirati windowse, ili postoji program kojim bi mogao ubrzati njegov rad?

 

Hvala.

Ko prvo 512bm memorije na XP, je nedovoljno bit ce puno situacija kad ce ti falit memorije pa onda slijedi usporavanje itekak kad ti ponestane memorije. Drugi problem su PageFile datoteke, koja ak su defragmentirane a kod tebe jesu sigurno i to prilicno to uzrokuje sporiji radi i dizanje Windowsa. Windows Defragmentator ne moze defragmentirat PageFile datoteka, ne moze to nit Defragler ko niti vecina klasicnih alata za defragmentaciju.{#}

 

No zato to moze odradit PageDefrag, sitan malo programcic koji to odradi bez problemali ali samo na XP radi kolko znam normalno podesiš ga da to odradi na svakom dizanju Windowsa recimo dva tjedna i problem rješen.{#}

 

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897426

 

Najbolje rješenje je da ti neko pogleda Windowse, vetzano za ovu temu dole i onda ce se znat jel se moze kaj sredit a vecinom moze bez problema osim ak nije nekaj ozbiljno smrdano.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/pomoc-forumasima-preko-teamviewera/69530.aspx

 

 

Lazarus Long kaže...
Neo83 kaže...

Pozdrav.

Znači imam sljedeću situaciju. Radi se o brandname računalima Lenovo ThinkCentre koja su stara 3 godine

  "Zivotni vijek" Windowsa na bilo kojem racunaru je oko 1 do 1,5 godina tako da sporost koju osjecas je normalna. Reisntalirati XP SP3 i staviti samo ono nepohodno

Izbjegavati CCleaner osim ako moras (neki program radi probleme zbog losih zaostalih registry kljuceva)

1.5 godina totalno netocno itekak, ja sam imal XP tri godine i sve je radilo normalno uz propisno održavanje kaj prosjecan obican korisnik ne radi normalno i eto problema ko obicno.{#}

 

CCleaner je obavezan alat ali ne za cišcenje Registry, to se u njemu ne radi baš ja sam mišljenja da bi trebali izbacit taj Registry modul van iz njega bez greške jer je nepotreban. Zapravo od cišcenja Registry nema obicno nikakve koristi za bolje performanse, i to se ne radi osim uopce ak ne postoji neki problem ili ak ima recimo 2000+ nekih suvišnih stvari koje onda pobrišeš i ok. Ali ne sve nikad ne brišeš baš sve, vec samo one SAFE kljuceve koje napredni programi za cišcenje Registry vrlo lako pronađu i oznace ko SAFE i onda je ok briši bez muke.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
AtomicBomb kaže...

Pa naveo je o kojoj se seriji stolnih računala radi i koliko je staro.Nema se tu što pisati, sve se vidi.

 

Pogledaj link dole na navedenu seriju računala koje je također staro tri godine..

I na ovom da glatko ne ide XP? Doduše tu je 1GB ram-a u pitanju...ali

Sin: Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?! Tata: WTF? ROFLMAO!
12 godina
neaktivan
offline
Sporo računalo 3g staro

ali, na 512 neće ići toliko glatko ;)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
seneka kaže...

kako,a moji 5 godina stari?
pravilnim održavanjem može se produžiti vijek os-a u nedogled
i ne treba izbjegavati ccleaner,pogotovo za obično čišćenje diska i redovitu kontrolu startup-a(u njemu se to radi vrlo jednostavno) zbog raznoraznog instaliranog softvera koji ubacuje nepotrebne procese da se dižu s windowsima,a uvelike pridonose usporavanju

edit:s boldanim se slažem

  5 godina? Sto ti radis na racunalu? Prinosis zrtve pre nego sto pocnes raditi? :))

Ma salim se, u osnovi moze trajati godinama ali padne na koljena nakon silnih Windows Updatea tokom tih godina. Pa za Boga miloga, u tih 5 godina pojavi se 7 verzija antivirusa i 100 verzija browsera, Flash ima 1000 nadogradnji, driveri se apdejtaju

 

Ostajem na tome da Windowsove godine su maks. 2. Sve ostalo je perverzija

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
Lazarus Long kaže...

  5 godina? Sto ti radis na racunalu? Prinosis zrtve pre nego sto pocnes raditi? :))

Ma salim se, u osnovi moze trajati godinama ali padne na koljena nakon silnih Windows Updatea tokom tih godina. Pa za Boga miloga, u tih 5 godina pojavi se 7 verzija antivirusa i 100 verzija browsera, Flash ima 1000 nadogradnji, driveri se apdejtaju

 

Ostajem na tome da Windowsove godine su maks. 2. Sve ostalo je perverzija

Ne trebamo baš pretjerivati. Niti trebaju svi updateovi, najnovije verzije browsera i slično.

 

Ima brdo mašina koje tako rade, neki dan smo imali posao nadogradnje mašina na IE8, recimo. {#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
ne znam lazo meni su win 7 godinu dana sad na ljeto, nema šta nisam radio, restore point masu puta, avast reinstal dva tri puta, k-lite codec pack restore point par puta pa nadogradnja, pa reinstal, java x puta itd, a o ostalim experimentiranjima neću ni govorit dušu sam mu vadio...i radi ko sat. nakon svakog win updatea boot je kraći sad je na nekih 40ak sec, a shut down se sveo na fantasitčnih 5 sec.
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
karakteran kaže...
ne znam lazo meni su win 7 godinu dana sad na ljeto, 

  A sto ce biti tek kada ga preinstaliras. Skini Windows 7 SP1 sa torrenta ali gledaj da bude sa MSDN-a. Aktirisa ga sa svojim serialom

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
14 godina
protjeran
offline
Re: Sporo računalo 3g staro
imam sp1 odavno. 44 MB :)

dokle god sedmica radi ovako dobro ne diram.

hvala na savjetu.
Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice