Trebam pomoc oko licence

poruka: 6
|
čitano: 2.762
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoc oko licence

Evo vec nekoliko mjeseci imam laptop koji izvrsno radi ali mi ne dopusta da ista snimim na njega ili da promjenim neke vaznije kontrole.Kada ubacim cd sa nekom igrom on mi izbaci prozor "window"na kome mi trazi user name i password.Od nekih sam cuo da je to licenca.A onda sam ispog baterije pronasao dokaz licence i product key.Da li mi neko moze pomoci i reci kako da nadjem taj password.Verzija windowsa ja Windows 7 peofesional 32-bitni operativni sistem OM.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc oko licence

Onaj tko ti je instalirao Windowse te je postavio za običnog korisnika a ne administratora (ili si to sam napravio).

Znači, trebaš biti logiran kao administrator da bi mogao nešto sistemski promjeniti, ili instalirao igre koje zahtjevaju sistemske izmjene.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc oko licence

Pa kad ulazim u racunar ima samo jedna ikona sa mojim pswordom nema drugog.A kako mogu biti logiran kao administrator?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc oko licence

Ajmo prvo vidjeti što ti piše za tvog usera.

Otiđi ovdje:

(HR) start->upravljačka ploča->korisnički računi

ili

(EN) start->control panel->user accounts

pa pročitaj što piše kraj ikone.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc oko licence

start>user accounts>user accounts:change your picture;(ikona stita)change user account control settings;(ikona stita)manage user accounts a kraj ikone sa slikom domain(SARAJEVOINSTITUT/user name(ime).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam pomoc oko licence
HIFAS kaže...

start>user accounts>user accounts:change your picture;(ikona stita)change user account control settings;(ikona stita)manage user accounts a kraj ikone sa slikom domain(SARAJEVOINSTITUT/user name(ime).

PC ti je pridružen domeni (SARAJEVOINSTITUT). Znači vjerojatno se ne radi o kučnom PC-iju?

Ti imaš vjerojatno rolu (standard user), što u prevodu znači da nemaš prava na lokalnom PC-iju radit nikakve sistemske izmjene.

 

Možeš pokušat napravit par stvari:

 1.

Nagovori admina da ti omogući administratorska prava za usera(domenskog) koji koristiš.

 

 2.

Sad se logiraš vjerojatno ovako "SARAJEVOINSTITUT\(tvoje ime) pa password".

Pokušaj saznati koji ti je (lokalni ne domenski) administratorski user i password. Na njega se logiraš ovako "(Ime računala)\(administratorski user)" pa password.

 

 3.

Za ovu ti opciju ne treba admin.

Moraš omogučit (enable) lokalnog user-a pod imenom "administrator". Na njega se logiraš ovako "(Ime računala)\administrator" i vrlo vjerojatno nema password(blank).

Trenutno sa pravima koje imaš to ne možeš napraviti iz Windowsa.

Treba ti najmanje instalacijski DVD od Windows-a ili neki od (offline password reset) alata koji se mogu skinuti sa neta-a.

Ako ti zatreba pomoć za treću opciju onda ćemo preko PM-a.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice