Windows 10 i 2tb hard?

poruka: 17
|
čitano: 1.819
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows 10 i 2tb hard?

Imam dosta problema sa vecim hardom i windowsima 10 jednostavno nisu kompatibilni, stalno mi javlja disk busy ili nemože čitat sa njega, na početku je ok radio i pomalo počeli sve veci problemi, imam još jedan stariji hard od 1.5tb ista stvar, jedino diskovi do 500gb rade ok sad neznam dali je to do windowsa ili šta več, izgleda ko što veci hard to veci problemi sa win, ima ko iskustva, sumnjam da je do harda?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 i 2tb hard?

Reinstall je rješenje. Frend je imao iste probleme, reinstalacija je sve riješila.

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 i 2tb hard?

Uzmi si neki SSD od 128 ili 256GB i na njega stavi Windowse. A ove HDD koristi za spremanje i backup. Najelegantnije rješenje.

Šta roda donese, to vrana odnese.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?
Jesi stavio gpt ?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?
bunkermax kaže...
Jesi stavio gpt ?

 Nema potrebe jer efektivno ima 1,82 TB. Ali, ako je cijeli disk jedna particija, to jeste problem.

 

Za sistem je dovoljno do najviše 150 gb, sve više od toga usporava sistem je su fileovi razbacani na velikom "prostoru".

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?
kizo2703 kaže...

 Nema potrebe jer efektivno ima 1,82 TB. Ali, ako je cijeli disk jedna particija, to jeste problem.

 

Za sistem je dovoljno do najviše 150 gb, sve više od toga usporava sistem je su fileovi razbacani na velikom "prostoru".

1. ?

2. ?

 

Kako si došao do ovih zaključaka? Windows 10 sasvim normalno radi sa 2 TB diskovima, bili u MBR ili GPT formatu.

Inače, OP, testiraj diskove na bad sektore, provjeri SATA kablove, možda nisu najispravniji.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?
Father_Dougal kaže...

Kako si došao do ovih zaključaka? Windows 10 sasvim normalno radi sa 2 TB diskovima, bili u MBR ili GPT formatu.

Inače, OP, testiraj diskove na bad sektore, provjeri SATA kablove, možda nisu najispravniji.

 Svojom greškom, prije mjesec dana instalirao sam Desetku na potpuno novi 2 TB disk, bez prethodnog formiranja particija. Nakon instalacije, sistem je radio sporije (od očekivanog, s obzirom na ugrađeni HW).

Nakon ponovljene instalacije na prvih 100 GB na disku, sistem je proradio brže i bolje. Možda je to slučajno, možda i ne.

 

Gdje sam rekao da ne radi normalno?

 

Iako, ko što kažeš, greška je vjerojatno negdje drugdje, u hardveru, pošto ovdje dva diska ne rade kako treba.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2016 20:35 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 10 i 2tb hard?

imam ssd za win to je ok nego mi taj hard nije baš čitljiv od 2tb a star je par mj, ista stvar sa drugim hardom od 1.5tb, sta zaista win imaju problema sa vecim hardovima, nije baš da mi se da reinstalirat windowse da taj hard proradi, sumnjam da je to riješenje, probat cu stavit drugi format, gpt pa vidit il da probam ustinit na particije od 700gb?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 9:36 (danmega).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?
danmega kaže...

imam ssd za win to je ok nego mi taj hard nije baš čitljiv od 2tb a star je par mj, ista stvar sa drugim hardom od 1.5tb, sta zaista win imaju problema sa vecim hardovima, nije baš da mi se da reinstalirat windowse da taj hard proradi, sumnjam da je to riješenje, probat cu stavit drugi format, gpt pa vidit il da probam ustinit na particije od 700gb?

 Očito je kod tebe neki problem sa SATA driverima na MBO. Ali ipak provjeri i jumpere na hard diskovima da oni ne stvaraju probleme. Kod mene HDD od 2TB radi OK. Da li si pokušao promijeniti portove u koje uključuješ kablove? 

Šta roda donese, to vrana odnese.
16 godina
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?
Jura iz druge galaksije kaže...

 Očito je kod tebe neki problem sa SATA driverima na MBO. Ali ipak provjeri i jumpere na hard diskovima da oni ne stvaraju probleme. Kod mene HDD od 2TB radi OK. Da li si pokušao promijeniti portove u koje uključuješ kablove? 

Ti nisi iz druge galaksije, nego si pao s Marsa.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
15 godina
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?

OS nema problem s veličinom diskova, FS radi, stvar je u standardima i kvarovima. Nešto je neispravno, to nema veze s win, odnosno ako nije kvar HWa može biti neispravna instalacija, driver..

kad se pojavi problem s diskom, prvo ga treba testirati (potvrditi ispravnost ili kvar) konkretnim diag alatima, pa i banalnim format-chkdsk i sl. (i slušanjem zvuka čisto za primjer). To se ne radi iz OSa (može, ali ..) postoje drugi bootmediji npr hirens i tako se eliminira soft utjecaj npr malware-driver i sl. Prije testa je besmisleno instalirati OS, ako je nešto neispravno (disk, kontroler.. bilo što) greška će se ponoviti odnosno može biti kao minsko polje.

 

postavke biosa, gpt-mbr, mbr je stariji time i podržaniji za razne alate, gpt je 99% neptoreban, tj uklanja ograničenje na 2tb za bootabilni disk. Nema baš nikave druge prednosti (dok je mana gubitak kompatibilnosti sa starim alatima).. krenuti od tog, pa i test rama i sl. jer samo 100% ispavan PC može normalno raditi. Ostalo je podešavanje i soft.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?
Father_Dougal kaže...

Ti nisi iz druge galaksije, nego si pao s Marsa.

 

 

Bolje i sa Marsa nego sa lojtri. Nego, pomogni čovjeku da riješi problem umjesto što pokušavaš pametovat, a nemaš čime.

Šta roda donese, to vrana odnese.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?

Kakvi božji jumperi na SATA diskovima.

 

Čak nisu niti na PATA više bitni jer CS radi kako treba.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 i 2tb hard?

Opet se javio svakom loncu poklopac.

Šta roda donese, to vrana odnese.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 i 2tb hard?

-nepotrebne frustracije (jumperi i dalje postoje ovisno o seriji HDDa), naravno jura je zabrijo (jer to ne može biti razlog, tj bio bi i prije) ali čemu flame?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 i 2tb hard?
Jura iz druge galaksije kaže...

 

Bolje i sa Marsa nego sa lojtri. Nego, pomogni čovjeku da riješi problem umjesto što pokušavaš pametovat, a nemaš čime.

Napisao sam mu što da napravi. Mislim da još nije ništa od toga napravio.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
14 godina
offline
Windows 10 i 2tb hard?

hvala na savjetima, pročačkao kablove lijevo desno i sad se cini ok :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice