Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.432.919
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Da li je moguce skinuti Windows 10 direktno sa interneta, dakle bez da sprzim na CD (syebo mi se CD-rom) a preko USB-a mi nece. Moze i win 7 ili 8.1. Hvala.
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

 

Skini ovaj tool i stavi da ti napravi ISO image i poslije sa rufusom stavis na USB i to radi najnormalnije....

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Možeš skinuti ISO s interneta, otpakirati ga s 7Zip, te pokrenuti instalaciju, ali prilikom instalacije NE SMIJEŠ formatirati disk jer se na njemu nalaze datoteke potrebne za instalaciju Windowsa. Po završetku instalacije, na C: ćeš vidjeti mapu windows.old (to je stara, prijašnja instalacija Windowsa i istu možeš ukloniti s Disk Cleanupom ako ti smeta).

 

Tako sam ja instalirao Windows 10 na stari laptop jer nisam mogao bootati s USB-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2017 10:53 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hvala momci.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

ako se skine sa windows stranice iso i instalira win 10 bez da se aktivira osim watermark koji su još nedostaci? Da li će nakon nekog vremena dođi do gašenja ili resetiranja računala ili je samo do vizualne nepristupačnosti? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@jim

Zasada nema ogranicenja vremenskoga. Uz vidljivo upozorenje, tu je jos nemogućnost editiranja pozadine i ikona radne povrsine.
.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Jel još uvijek pali promijena pozadine desnim klikom na sliku? :)
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kod par osoba koje imaju takvu situaciju, kao trajno rjesenje sam im obrisao sve slike iz te mape sa pozadinama i stavio unutra onu koju korisnik odluci. Nakon restarta windowsi nemaju drugog izbora nego jedinu sliku u toj mapi staviti kao pozadinu....

Kramp rjesenje ali sljaka.

😊

.
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ak nejde milom, ide silom 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Balkan solution

😊

.
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Ak nejde milom, ide silom 

 

ništa mi se neda
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Znači zanimljiv problem imam. Ne mogu pristupiti e-Mailu(UWP app), Trgovini preko PC-a. Također ni na Edgeu mi se neće prijaviti(automatska prijava). Dok recimo na Chromeu radi normalno, također i na mobitelu sve radi kak treba(W10M). Kad otvorim aplikaciju(na PC-u) za e-Mail, dobijem pop-up koji kaže da ima neke zastarjele informacije, vamo tamo, kad pritisnem na popravak, cijelo vrijeme vrti(fotka dole).

Također i Trgovina ne reagira, samo mi je gore u desnom kutu moja profilna, a na sredini ekrana stoji loading animacija.

Groove glazba radi također ne radi, kaže da nisam prijavljen.

Isto tako kad u trayu pređem preko OneDrive ikonice kaže da nisam prijavljen.

I aplikacija za fotke se isto ne može prijaviti.

U postavkama za račun nemam nikakvih obavijesti.

 

Danas sam napunio 18, možda je to neki problem?

Zanimljivo da automatska prijava na MS račun preko Chromea radi, dok na Edgeu ne radi.

e-Mail app je odvrtio svoje, i izbacio je problem 0x800705b4

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 13:40 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Znači zanimljiv problem imam. Ne mogu pristupiti e-Mailu(UWP app), Trgovini preko PC-a. Također ni na Edgeu mi se neće prijaviti(automatska prijava). Dok recimo na Chromeu radi normalno, također i na mobitelu sve radi kak treba(W10M). Kad otvorim aplikaciju(na PC-u) za e-Mail, dobijem pop-up koji kaže da ima neke zastarjele informacije, vamo tamo, kad pritisnem na popravak, cijelo vrijeme vrti(fotka dole).

Također i Trgovina ne reagira, samo mi je gore u desnom kutu moja profilna, a na sredini ekrana stoji loading animacija.

Groove glazba radi također ne radi, kaže da nisam prijavljen.

Isto tako kad u trayu pređem preko OneDrive ikonice kaže da nisam prijavljen.

I aplikacija za fotke se isto ne može prijaviti.

U postavkama za račun nemam nikakvih obavijesti.

 

Danas sam napunio 18, možda je to neki problem?

Zanimljivo da automatska prijava na MS račun preko Chromea radi, dok na Edgeu ne radi.

e-Mail app je odvrtio svoje, i izbacio je problem 0x800705b4

 A da probaš ažurirati Windowse. Kod 0x800705b4 je vezan uz probleme s Windows update. 

 

Sritan ti rođendan !!!

ništa mi se neda
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pregledava ažuriranja sto godina. Sad sam napravio neki oblik HR-a, obriše sve aplikacije i vrati Windows na tvorničke. Sami što je već nekih pola sata na 88%

 

Odustao sam i od toga. Jednostavno je zapelo na 88%

 

Izgleda da je bilo do nekih dozvola na WindowsApps folderu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 15:07 (Dex.pwn).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Pregledava ažuriranja sto godina. Sad sam napravio neki oblik HR-a, obriše sve aplikacije i vrati Windows na tvorničke. Sami što je već nekih pola sata na 88%

 

Odustao sam i od toga. Jednostavno je zapelo na 88%

 Čista instalacija ti preostaje kao najjednostavnija opcija.

ništa mi se neda
7 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Jel ima kakvih novih važnih spomena updatea nakon creatorsa ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne znam, ali vidjet ćemo što će Microsoft reći.

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jel se može maknut ovaj dio iz menija koji se otvori kad kliknem na mrežnu ikonu? Svaki put kad hoću kliknut na Network & Internet settings kliknem na Airplane mode. Hvala! 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav,
kupujem novi laptop i imam dilemu jer se ne razumijem.

1) Da li kupiti laptop s free DOS, i onda putem USB ili ISO instalirati na njemu win10. Ako da, da li onda imam trail verziju win10 cca par mjeseci? Ako ipak nije trail i bez key-a sam, da li je sigurno raditi redoviti update windowsa?

2) Da li kupiti laptop s win10 i dati 1000kn više ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ocekujes da ti neko kaze da koristis piratske windowse? To je zabranjeno na forumu iako rade isto 😂

11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ma nikako dati 1000kn više za winse. Sam odi na ms stranicu skini njihov tool za instaliranje sustava, imaš određeni trial, i ako ti se svidi OS, možeš kupiti digitalnu licencu za puno jeftinije. 

SkorvY
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@melionar

Unazad stranicu ili dve smo to pojasnili. Instaliras sluzbeni zadnji iso win 10, downloadan sa microsoftovog sitea, i zasada nema vremenskog ogranicenja koristenja takve neaktivirane verzije.

Ms oem proizvodjacima skoro pa poklanja windowse i razlika od 1000 kn nije opravdana.

.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

 ..
Ms oem proizvodjacima skoro pa poklanja windowse i razlika od 1000 kn nije opravdana.

.

 pogotovo ako je normalna cijena po našim trgovinama cca 800kn za win..

od toga pdv, marža.. prodajna cijena direktno od ms-ili-oem je cca 200-300kn, dok je veleprodajna cca 15$ (i refound MSa za manje ekrane 9" 10$)...

 

uobičajena razlika identičnog modela koji se prodaje s ili bez win bi trebala biti cca 300kn.. ne više.

ali juzer koji to ne može sam pronaći, odlučiti se.. kako mu pomoći? što ne radi google/nabava? nego mora tu tražiti blagoslov za korištenje bez licence ili traži potvrdu da će to raditi?

-hoće, radit će.. samo ne znamo do kad ili s kojim (ne slučajnim) problemima kao npr gašenje..

 

 

edit: .. @.. melionar,

- ne slažeš se s čime? .. kao argument ili što već?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 13:37 (ihush).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Melionar kaže...

Pozdrav,
kupujem novi laptop i imam dilemu jer se ne razumijem.

1) Da li kupiti laptop s free DOS, i onda putem USB ili ISO instalirati na njemu win10. Ako da, da li onda imam trail verziju win10 cca par mjeseci? Ako ipak nije trail i bez key-a sam, da li je sigurno raditi redoviti update windowsa?

2) Da li kupiti laptop s win10 i dati 1000kn više ?

Hvala

 Pa ne mogu vjerovat da identičan laptop na kojemu su win 10 je 1000kn skuplji od freeDOS varijante 

 

To je ludost!!!

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

 Pa ne mogu vjerovat da identičan laptop na kojemu su win 10 je 1000kn skuplji od freeDOS varijante 

 

To je ludost!!!

 

 

 Malo sam pretjerao, cca oko 850kn koliko sam gledao neke usporedbe

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Jel se može maknut ovaj dio iz menija koji se otvori kad kliknem na mrežnu ikonu? Svaki put kad hoću kliknut na Network & Internet settings kliknem na Airplane mode. Hvala! 

 Pa kaj ne možeš na ovaj način podesiti kak ti paše?

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nekakvi startni laptop sa win10 , 1699 kn.... Neznam da bi bio ikaj jeftiniji da je bez windowsa... tako da bi u biti cijena sa i bez windowsa trebala biti skoro pa jednaka. Sve ostalo, tj veće razlike, je samo igra trgovca... Oem proizvodjaci dobe win za bagatelu, a s obzirom da je daleko prodavanija verzija sa op sistemom, prodanom kolicinom lako nadoknade tih par dolara koliko su ms-u platili windowse.

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-ES1-332-C49U-NXGGKEX007-prijenosno-racunalo-1098810.aspx

.
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice