Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.433.062
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Najnoviji bi trebao dobiti!

Nisu jos updateovali, dobio sam prvu verziju Fall Creatorsa.

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Najvažnije je da downloadaš svježi MCT i dobiti češ najnoviji ili skoro najnoviji win.

Ako nije baš posljednji, biti će nakon instalacije i updejta!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
DiRT kaže...

Pozz

od prije par mjeseci kako sam promijenio cpu,mbo i ram, više mi ne radi buđenje iz sleepa prek tipkovnice ili miša press any key, nego moram power button na kućištu stisnut. Probao sam nać postavke u winsima gdje to mogu promijenit, ali nudi općenito postavke koje sam prije namjestio dok sam imao staru konfu i uredno je radilo prek tipkovnice ili miša. Ako netko zna to kako podesit. Hvala!

To ne možeš u samim Windowsima podesit, moras u BIOS-u (tj UEFI-u).

 

Opcija se obično zove "Allow USB wake", "Resume by USB Device" ili tako nešta.

 

Koju MBO imaš?!, pogledaj u user manual.

 

DiRT kaže...

Evo radi sad. Mora bit u BIOS-u zadnje 3 postavke Enable i Any key.

 

Ako koristis USB miša/tipkovnicu, dovoljno je ukljucit "Resume by USB Device", druge dvije su za PS/2 miša/tipkovnicu.

 

No, bitno da radi 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 13:49 (nathan.fake).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Evo radi sad. Mora bit u BIOS-u zadnje 3 postavke Enable i Any key.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Da li nakon update na 1709 treba ponovo čačkat po registry i qp radi "zaštite privatnosti" ili je dovoljan samo Spybotov Anti Bwacon?

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da. Preporuka je koristiti O&O ShutUp10 koji će to napraviti bez ikakvih problema, te ugasiti automatsko instaliranje aplikacija. Spybot Anti-Beacon zna izazvati neke probleme.

11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Sad ću da instaliram O&O i isprobam, nisam ni znao za ovaj program. Prije sam ručno podešavao i koristio Spybot.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

On ti se ni ne instalira. Samo ga pokreneš, nakon što on obavi svoje, ugasiš ga i to je to. 😀

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
No warranties
OO expressly disclaims any warranty for the software. The software and any related documentation is provided “as is” without warranty of any kind, either express or implied, including, without limitation, the implied warranties or merchantability, fitness for a particular purpose, or non-infringement. The entire risk arising out of use or performance of the software product remains with you.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

To piše apsolutno u svakoj EULA-i i nije ekskluziva za O&O proizvode.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bez obzira da li se treba instalirati ili ne, prčka po registry bazi i mijenja postavke, ako se pokrene s admin ovlastima...dosta opasno!

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Program nije opasan i ne radi ono za što nije namijenjen. Ako nekoga zanima, uvijek može upaliti program koji prati promijene u registryju i vidjeti što ShutUp10 radi. Koristim ga otkako imam Windows 10 i nisam imao nikakvih problema, a da ih je isti izazvao. S druge strane, jednom sam uključio Spybot Anti-Beacon i sjećam se da mi je nešto blokirao, pa taj program ne koristim (preagresivan je), ali s ShutUp10 neće nitko imati problema 100% (jedino ako ne čitate i onemogućite ono što niste trebali/htjeli).

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Program nije opasan i ne radi ono za što nije namijenjen. Ako nekoga zanima, uvijek može upaliti program koji prati promijene u registryju i vidjeti što ShutUp10 radi. Koristim ga otkako imam Windows 10 i nisam imao nikakvih problema, a da ih je isti izazvao. S druge strane, jednom sam uključio Spybot Anti-Beacon i sjećam se da mi je nešto blokirao, pa taj program ne koristim (preagresivan je), ali s ShutUp10 neće nitko imati problema 100% (jedino ako ne čitate i onemogućite ono što niste trebali/htjeli).

 Pošalji mi .ini fajl na pm...

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Koji .ini file? Od programa?

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@marko

Polako...promjenićes misljenje...bas kao i za avast...

😊
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kako misliš za Avast? Nisam promijenio nikakvo mišljene o Avastu...

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pa godinama si forsirao avast i zestoko si ga preporucivao, a onda presao na emsisoft ....

😊
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

To što sam instalirao Emsisoft ne znači da sam zamrzio Avast i/ili promijenio mišljenje o istom. Emsisoft je uvijek bio pri vrhu po detekciji i nije prvi put da ga koristim. Ovaj giveaway je bio odličan i da su ga dali na nekih 6 mj. ne bih ga instalirao, ali pošto se radi o jednoj godini (koliko traje i potvrđeni, besplatni Avast) morao sam iskoristiti tu ponudu. I sam znaš da Emsisofta nema često u giveawayima.

 

Avast preporučujem i dalje, a kad mi istekne EAM i ukoliko ne bude još neki takav giveaway (licenca minimalno od godine dana), vrlo rado ću ga ponovno instalirati. Isto tako, i dalje mislim da je najbolji besplatni antivirus zbog svojih odličnih modula zaštite.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...

Program nije opasan i ne radi ono za što nije namijenjen. Ako nekoga zanima, uvijek može upaliti program koji prati promijene u registryju i vidjeti što ShutUp10 radi. Koristim ga otkako imam Windows 10 i nisam imao nikakvih problema, a da ih je isti izazvao. S druge strane, jednom sam uključio Spybot Anti-Beacon i sjećam se da mi je nešto blokirao, pa taj program ne koristim (preagresivan je), ali s ShutUp10 neće nitko imati problema 100% (jedino ako ne čitate i onemogućite ono što niste trebali/htjeli).

 Pošalji mi .ini fajl na pm...

 

; --------------------------------------------------------------------------------
; This file was created automatically by O&O ShutUp10. It is needed to save the
; status of settings on the computer. To do this, two sets of settings are saved:
;
; Initial State = The status at the first start of O&O ShutUp10
; Recent State = The status when O&O ShutUp10 was last used
;
; This status information is used for comparing successive starts of
; O&O ShutUp10 in order to make any possible changes to the settings
; that may be needed.
;
; To make the app portable on multiple computers for use by different users, the
; computer name and the user name, including domain (if available), are saved.
;
; You can delete the file at any time, provided you do not wish to keep any
; status for future reference.
;
; Further information about O&O ShutUp10 can be found under
; https://www.oo-software.com/shutup10
;
; We'll be happy to help with any questions!
;
; (c) 2015-2017 O&O Software GmbH, Berlin. https://www.oo-software.com/
;
; --------------------------------------------------------------------------------

[DESKTOP-QKRANIP\DESKTOP-QKRANIP\STEF\O&O ShutUp10\1.4]
Initial State=P001 -|P002 -|P003 -|P004 -|P005 -|P006 -|P008 -|P017 -|P026 -|P027 +|P028 -|P009 -|P010 -|P015 -|P016 -|P007 -|P025 -|P023 -|P012 -|P013 -|P019 -|P020 -|P011 -|P018 -|P021 -|P022 -|P014 -|P024 -|S001 -|S002 -|S003 -|S004 -|S005 -|S008 -|S009 -|S010 -|E001 -|E002 -|E003 -|E007 -|E004 -|E005 -|E006 -|Y001 -|Y002 -|Y003 -|Y004 -|Y005 -|Y006 -|Y007 -|C001 -|C002 +|C004 -|C005 -|C006 -|C007 -|C008 -|C009 -|C010 -|C011 -|L001 -|L002 -|L003 -|L004 -|L005 -|L006 -|L007 -|L008 -|U001 -|U002 -|U003 -|U004 -|W001 -|W002 -|W003 -|W011 -|W004 -|W005 -|W010 -|W009 -|W006 -|W007 -|W008 -|M006 -|M011 -|M010 -|O003 -|O001 -|S012 -|S013 -|S014 -|S011 -|K001 -|K002 -|M001 -|M002 -|M003 -|M004 -|M005 -|N001 -

 

Recent State=P001 +|P002 +|P003 +|P004 +|P005 +|P006 +|P008 +|P017 +|P026 +|P027 +|P028 +|P009 +|P010 +|P015 +|P016 -|P007 +|P025 +|P023 +|P012 +|P013 +|P019 +|P020 +|P011 +|P018 +|P021 +|P022 +|P014 +|P024 +|S001 +|S002 +|S003 +|S004 +|S005 -|S008 +|S009 +|S010 +|E001 +|E002 +|E003 +|E007 +|E004 +|E005 +|E006 -|Y001 +|Y002 +|Y003 +|Y004 +|Y005 +|Y006 +|Y007 +|C001 +|C002 +|C004 +|C005 +|C006 +|C007 +|C008 +|C009 +|C010 +|C011 +|L001 +|L002 +|L003 +|L004 +|L005 +|L006 +|L007 +|L008 +|U001 +|U002 +|U003 +|U004 +|W001 +|W002 +|W003 +|W011 +|W004 +|W005 +|W010 +|W009 +|W006 -|W007 -|W008 -|M006 +|M011 +|M010 +|O003 +|O001 +|S012 +|S013 +|S014 +|S011 -|K001 +|K002 +|M001 +|M002 +|M003 +|M004 +|M005 +|N001 +
[O&O ShutUp10\1.6]
WindowPosition=44|0|1|-1|-1|-1|-1|768|560|1360|168

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@marko

Pa nesto se i nesjećam je emsi bio cesto u vrhu....

https://chart.av-comparatives.org/chart1.php
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Koji .ini file? Od programa?

 Ne možeš ga poslati kad ga nema. Pravi portabilni programi se ne diraju u registry bazu, već svoje postavke zapisivaju u .ini ili .config, rjeđe u .bin file. Ovaj program je jako opasan jer mijenja postavke u registriju koji su neophodni za pravilan rad OS-a. Savjetujem svakom ko ga koristi da prije toga napravi backup registryja. Nisam koristio program pa ne znam da li ima opciju "vrati postavke na default", ali ako i ima, ne bi se puno uzdao u to.

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

@marko

Pa nesto se i nesjećam je emsi bio cesto u vrhu....

https://chart.av-comparatives.org/chart1.php

I sam znaš da tim testovima nije za vjerovati.

BlackMoon kaže...

 Ne možeš ga poslati kad ga nema. Pravi portabilni programi se ne diraju u registry bazu, već svoje postavke zapisivaju u .ini ili .config, rjeđe u .bin file. Ovaj program je jako opasan jer mijenja postavke u registriju koji su neophodni za pravilan rad OS-a. Savjetujem svakom ko ga koristi da prije toga napravi backup registryja. Nisam koristio program pa ne znam da li ima opciju "vrati postavke na default", ali ako i ima, ne bi se puno uzdao u to.

Ima program .ini datoteku i to ti je ovo što je djigi postao. Neki portabilni programi diraju po registryju, npr. Firefox Portable i Chrome Portable. Kad ih pokreneš uredno se stvore njihovi ključevi u registryju.

 

Ako je program jako opasan, kako je moguće da kod mene, a i na svim računalima na kojima sam ga koristio nemam nikakvih problema? Otkad je ključ koji omogućuje automatsku instalaciju bloatwarea tj. sponzoriranih aplikacija (postavljen na 1) neophodan za rad sustava?

Program ima opciju vraćanja na zadane postavke, a i prije svega radi system restore točku tako da se uvijek može vratiti na staro.

 

Ukratko: program je bezopasan jer ne mijenja random ključeve već samo one za što se zna što rade.

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Ako netko voli vrtit virtualne masine ili jednostavno isprobavat stvari, sa dism++ alatom sam nadogradio svoju verziju windowsa. Patchirao, promijenio neke security postavke u gpo, instalirao neke aplikacije i tako to, i na kraju napravio image, odnosno iso fajl. Ovo je u biti samo za mene, ali mozda jos nekome dobro dodje. Nakon onoga "windows will restart in ten seconds", usb stick mozete izvaditi. Nece vas pitati nista, ni username, ni lozinku, ni jezik, nis, nego odma prvi boot sibne u win i spremni ste za rad. Drajveri su po defaultu nvidia za 10 seriju grafi. Prilazem link za skidanje iso-a i slicicu sto ce vas docekat nakon instalacije.

 

https://drive.google.com/open?id=1Cke_J4Qnzan7U3nHw8kp_qwYok0Mwx2Y

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 0:44 (Gorstak79).
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

zdravo ljudi, napravila sam glupost i treba mi vasa pomoc. izgubila sam kljuc proizvoda za windowse 10 koje sam kupila uz laptop preko e-kupi webshopa. kako mogu ponovno doci do toga kljuca? laptop ima garanciju 5 godina. 

hvala unaprijed :) 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
nikima kaže...

zdravo ljudi, napravila sam glupost i treba mi vasa pomoc. izgubila sam kljuc proizvoda za windowse 10 koje sam kupila uz laptop preko e-kupi webshopa. kako mogu ponovno doci do toga kljuca? laptop ima garanciju 5 godina. 

hvala unaprijed :) 

 

 

provjeri email...ako je gmail, ukucaj u search ekupi i naci ce ti mejl sa kljucem

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

pokusala sam to vec.. izbrisani su mi svi mailovi od ekupi.. :(

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
nikima kaže...

pokusala sam to vec.. izbrisani su mi svi mailovi od ekupi.. :(

 

S zasto ti tocno treba kljuc? Windowsi ce ti se sami aktivirati jednom kad se spojis na net ako su vec bili aktivirani na tom laptopu na prosloj instalaciji windowsa...taj kljuc se veze uz maticnu plocu od laptopa, i cim se spojis na net, microsoft zna da je win bio aktiviran na tom lapu i aktivirat ce ti windowse bez ikakve potrebe za intervencijom...ne mozes preseliti kljuc iz jednog laptopa u drugi...

https://mega.nz/#!z8JUSZpK!WIpjKCDbQabWcZ5Sllqm882jLTHadGkJjoot7aw_T24
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Microsoft će omogućiti korisnicima uvid u telemetrijske podatke koje Windows 10 prikuplja

 

Microsoft planira da na Windows Store objavi aplikaciju koja je nazvana Windows Diagnostic Data Viewer. Ova aplikacija je već dostupna preko Windows Store ali samo za Windows Insajdere. Ona će omogućiti korisnicima da filtriraju podatke prikupljene sa njihovih uređaja.

Iz Microsofta su objasnili da će aplikacija pružati korisnicima informacije o prikupljenim podacima kao što su:

 

  • Opšti podaci, kao na primer naziv operativnog sistema, verzija, ID uređaja, klasa uređaja itd.;
  • Povezivanje uređaja i konfiguracija kao što su svojstva i mogućnosti uređaja, preference i postavke, periferije i informacije o mreži uređaja;
  • Podaci o proizvodu i uslugama, koji pokazuju stanje, performanse i pouzdanost uređaja;
  • Podaci o korišćenju uređaja, operativnog sistema, programa i usluga;
  • Podaci o instaliranim programima i istoriji instaliranja i informacije o ažuriranju uređaja;
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
evo ovako. kupila sam novi laptop sa win10, aktivirala sam ih ali nisam unijela kljuc proizvoda jer ga ne mogu pronaci. sad npr kad udem u word trazi mi da unesem taj kljuc. nemam ni kutiju od laptopa, ni mail od ekupi..
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
nikima kaže...
evo ovako. kupila sam novi laptop sa win10, aktivirala sam ih ali nisam unijela kljuc proizvoda jer ga ne mogu pronaci. sad npr kad udem u word trazi mi da unesem taj kljuc. nemam ni kutiju od laptopa, ni mail od ekupi..

 

kljuc ti mora pisati negdje na naljepnici laptopa, pored touchpada ili na poledjini, osim ako nisi kupila kljuc zasebno...u tom slucaju posalji mejl ekupi da ti ponovo posalju kljuc...

https://mega.nz/#!z8JUSZpK!WIpjKCDbQabWcZ5Sllqm882jLTHadGkJjoot7aw_T24
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice