Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.711.909
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

pozdrav svima imam jedan problem ne znam kako da ga rjesim ako moze pomoc,  imam program speedfan u kojem mjerim temperaturu procesora ali problem je sto cim udjem u igricu nakon 5 minuta pokazuje da je temperatura 128C i stoi tako stalno i kad izadjem iz igrice ventilatori na 100% dok ne restartujem kad restartujem sve normalno bude i sve normalno radi dok ne udjem u neku noviju igricu tipa ghost recon wildlands, titanfall 2 itd dok u recimo league of legends igrici radi sve normalno ali igrica nije toliko zahtjevna, koristim windows 10 pro 1607 verziju probavao sam danas ponovo reinstalirati windows ali isti problem je ostao, kad mi se desi da mi pokaze 128c temperaturu primjetio sam u device menager na Universal Serial Bus Controls i ispod Etron USB 3.0 Extensible Host Controler mi posle toga stoi zuti uzvicnik kad restartujem pc sve bude normalno dok ponovo ne udjem u igricu, probavao sam i drugi program za mjerenje temperature kao sto je hw monitor isto se desi i tamo sve normalno kad udjem u igricu nakon nekog vremena pise 128c i tako stoi ventilatori isto 100% dok ne restartujjem evo stavicu sliku da se vidi, 

 

http://prntscr.com/g6i2bc  

 

spec : fx 8350 

asrock 990fx extreme 4

 

8gb ddr3 1866

 

ssd 120 +sshd 2tb

 

zotac gtx  980 ti amp extreme edition 6gb ddr5

 

 

testirao sam u prime95 programu test 100% cpu usage temp 68C max  na ove ljetnje vrucine sve radi ok tako sam i graficku karticu testirao sve radi ok ali cim udjem u igricu to mi se desi sa temperaturama , otvorio sam stranicu racunara i cujem kako ventilator vrti cuje se bas jako ali temperatura je normalna, racunar je ociscen skroz od prasine, zamjenjena termalna pasta i ne znam u cemu je problem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 22:32 (gamergtx).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Uspio sve instalirat. Sad Geforce experience normalno skine driver.

 

Doduše mutavi windows opet skida neke stare drivere od Nvidie, sreća pa mi windows update ne radi i uvijek zapne na 30%

Live and let live.
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dečko, opet si skinuo staru 1607 verziju, s rekli smo 1703 :)
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Eh, da sam uspia nac taj build rado bi ga bia skinia. Valjda ce se kad tad updejtat do te verzije.
Live and let live.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
gamergtx kaže...

pozdrav svima imam jedan problem ne znam kako da ga rjesim ako moze pomoc,  imam program speedfan u kojem mjerim temperaturu procesora ali problem je sto cim udjem u igricu nakon 5 minuta pokazuje da je temperatura 128C i stoi tako stalno i kad izadjem iz igrice ventilatori na 100% dok ne restartujem kad restartujem sve normalno bude i sve normalno radi dok ne udjem u neku noviju igricu tipa ghost recon wildlands, titanfall 2 itd dok u recimo league of legends igrici radi sve normalno ali igrica nije toliko zahtjevna, koristim windows 10 pro 1607 verziju probavao sam danas ponovo reinstalirati windows ali isti problem je ostao, kad mi se desi da mi pokaze 128c temperaturu primjetio sam u device menager na Universal Serial Bus Controls i ispod Etron USB 3.0 Extensible Host Controler mi posle toga stoi zuti uzvicnik kad restartujem pc sve bude normalno dok ponovo ne udjem u igricu, probavao sam i drugi program za mjerenje temperature kao sto je hw monitor isto se desi i tamo sve normalno kad udjem u igricu nakon nekog vremena pise 128c i tako stoi ventilatori isto 100% dok ne restartujjem evo stavicu sliku da se vidi, 

 

http://prntscr.com/g6i2bc  

 

spec : fx 8350 

asrock 990fx extreme 4

 

8gb ddr3 1866

 

ssd 120 +sshd 2tb

 

zotac gtx  980 ti amp extreme edition 6gb ddr5

 

 

testirao sam u prime95 programu test 100% cpu usage temp 68C max  na ove ljetnje vrucine sve radi ok tako sam i graficku karticu testirao sve radi ok ali cim udjem u igricu to mi se desi sa temperaturama , otvorio sam stranicu racunara i cujem kako ventilator vrti cuje se bas jako ali temperatura je normalna, racunar je ociscen skroz od prasine, zamjenjena termalna pasta i ne znam u cemu je problem.

 Prvo realno nemas problem jer ti komp normalno radi drugo de mali slozi te recenice da te se moze razumjeti jer ovo je katastrofa.... Isao si u skolu valjda ili samo igras....

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

problem je kad udjem u igricu speedfan pokazuje da mi je temperatura procesor 128 stepeni i tako zablokira tako da ne mogu vidjeti koja je stvarna temperatura dok u programu prime95 kad ga testiram sve je normalno, znaci problem je samo kad udjem udjem u igricu da igram nakon 3 minute stisnem ALT+TAB i vidim da mi speedfan program pokazuje 128 C i nakon sto izadjem iz igrice on stoi i dalje na 128 C i ventilatori od kulera na procesoru 100% znaci svaki put kad se to desi moram restart racunar da bi se vratilo u normalu, tako da nijee bas notmalno kao sto kazes.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 0:32 (gamergtx).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Na 128 racunar bi se sam resetovo tako da je problem u speedfan programu a ne kompu a realno nemas problem jer komp radi zar ne? Da ne gledas ne bi ni znao sta pokazuje.......

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Torent kaže...

Na 128 racunar bi se sam resetovo tako da je problem u speedfan programu a ne kompu a realno nemas problem jer komp radi zar ne? Da ne gledas ne bi ni znao sta pokazuje.......

 

 to mi pokazuje i u hw monitor programu koji skinem isto mi pokazuje kao i na speedfan programu 128c i isto bude onaj problem u device menageru stoi izvucnik kao da ima problem i kuler stalno onda posle toga vrti 100% dok ne restartujem, radi komp normalno samo kad se to desi ne mogu vidjeti stvarnu temperaturu procesora jer sad kako su ljetne vrucine procesor mi zna doci i do 70C pa ne bih volio da predje temperaturu da crkne u tome i jest problem.

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Instaliraj chipset drivere (drugu verziju), što se tiče temperatura, senzor je crknuo očito, jer da je takva temperatura, PC ne bi radio. Kad je PC očišćen od prašine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
softwaremaniac kaže...

Instaliraj chipset drivere (drugu verziju), što se tiče temperatura, senzor je crknuo očito, jer da je takva temperatura, PC ne bi radio. Kad je PC očišćen od prašine?

 sve sam pokusavao, cak sam pokusao vratiti na windows 7 isto, vratio sam na windows 10 instalirao sve moguce drivere probavao sve moguce verzije i nista, ali uspio sam napraviti zamjenio sam hladjenje kupio sam COOLERMASTER MasterLiquid Pro 240 i rjesio problem sad sve radi normalno valjda je bio problem u kuleru, ali sad imam novi problem kad sam instaliro clean windows 10 1703 verziju sad mi ne radi dolby home teather v4 sad pokusavam rjesit taj problem ako ne uspijem moracu skinuti 1607 verziju narezati i instalirati jer mi je na toj verziji radilo sve.

9 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

pozdrav, 

 

ispricavam se unaprijed ako ovo nema veze sa temom ali problem je nastao nakon Creatos Update-a. 

 

znaci komp radi duze vremena, i odjednom zamrzne, ali prije bih rekao da ' windows explorer ' zamrzne nego cijeli komp. 

 

evo postavicu link pa mozete pogledati kratki video, znaci mis, tipkovnica sve radi, ali nista ne mogu otvoriti, zatvoriti, cak mogu i desni klik na desktop stisnut i refreshat. 

 

LINK

 

nemam nikakvih dodatnih programa instaliranih, windows je ajmo reci oko par mjeseci frisko instaliran. kontao sam rusit i ponovno ali mozda nije neki veliki bed. 

 

cak sam radio memory test pomocu windows aplikacije i sve je uredu. koristim 2133MHz DDR4 Kingston HyperX memoriju. 

With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

To se meni događalo na laptopu. Stavio sam nove chipset i grafičke drivere i sve radi ko podmazano.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

ne znam, podigao sam novi windows 10 pro 64bitni, sve radi uredno, brzo ... igrao danas gta 5 sasvim solidno, i sad evo upalio neki video na youtube i odjednom video stao i komp poceo stekati, ovaj put nije zablokirao nego onako skroz usporeno isao kao da imam 5 fps-a :S 

 

kliknuo sam '' memOK '' na maticnoj, boot screen mi izbaci da je memorija dobra. stvarno ne znam sta se desava. 

With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Testiraj pločicu po pločicu RAM-a Memtestom86+.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
provjerio sve, čak i ssd test na kom je windows i ništa. Nigdje problema. :/
With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
siick_bubble_gumm kaže...
provjerio sve, čak i ssd test na kom je windows i ništa. Nigdje problema. :/

 Ako podaci nisu bitni, clean install windows, ako su bitni onda backup pa clean install 

Trust nobody, become the best !
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
@Mr.ddevil

To sam već uradio jučer dok sam čekao da netko odgovori na moj problem.
With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
siick_bubble_gumm kaže...

ne znam, podigao sam novi windows 10 pro 64bitni, sve radi uredno, brzo ... igrao danas gta 5 sasvim solidno, i sad evo upalio neki video na youtube i odjednom video stao i komp poceo stekati, ovaj put nije zablokirao nego onako skroz usporeno isao kao da imam 5 fps-a :S 

 

kliknuo sam '' memOK '' na maticnoj, boot screen mi izbaci da je memorija dobra. stvarno ne znam sta se desava. 

 -neki update, chek, možda chkdsk/problem s diskom je vrlo sličan opisu.. tad dok u pozadini sys radi relokaciju dođe do takvog usporvanaja..

-... ali, internet-yt nije nikakvo mjerilo za ispravnost HW-SWa.. čak prije da je problem SW, od verzije win i izvora (aktivator/yogurt..) pa do rutinskog instaliranja drivera, utilsa, svih postavki.. (jer bezbroj stvari radi ispod haube, često i nepotrebno kao cortana i sl. clean install moj-tvoj-neki treći nisu identični već samim odabirom postavki OSa... i sve teže je tako zaključiti gdje je problem.)

-pribavi 'prave' alate, livemedije kao linux, miniPE (hirens, ubcd..), bootaj, vidi, ako ništa ne nađeš, tad za svaku komponentu proizvođač (možda/može) ima diag-utils.. počni od diska kao prvog sumnjivca .. i provjeri temperature/hlađenje + postavke powermangmenta u BIOSu i OSu.. isključi s5, isključi hyber/sleep itd itd..

 

softwaremaniac kaže...

Testiraj pločicu po pločicu RAM-a Memtestom86+.

 -beskorisno (pojedinačno samo kad je stvar traženja konkretnog modula ili trajanja testa, zapravo, ima smisla tek kad se eliminira neispravn modul testirati kraće vrijeme preostali ispravan inače gubljenje vremena).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ako si vec radija reinstall i problemi nisu rjeseni, problem je sa hardwerom
Trust nobody, become the best !
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mr.ddevil kaže...
Ako si vec radija reinstall i problemi nisu rjeseni, problem je sa hardwerom

 pa ne znam kojim hardware-om testirao sam SSD na kom je windows, nema greske, memoriju isto nema greske, da ne pricam o ostalim djelovima koji su skoro kupljeni ( maticna, processor ) cak sam i overclock vratio na stock speed. 

 

jedin da probam da stavim win na ssd m2 koji imam, ali on je od 512gb i steta toliko gb potrositi samo na windows, a ovaj WD Blue od 1TB da koristim za igre, sto u mom slucaju koristim taj SSD m2. 

 

al opet, sta ako nije problem do SSD-a :S

 

EDIT: sjetio sam se da sam u biosu pod M.2 naredio da mi radi na X4 a stock je X2 sad sam ga vratio na X2 pa cemo vidjet ... 

With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 12:56 (siick_bubble_gumm).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pogledaj ako ima koji crveni X u Reliability Monitor (Control Panel\All Control Panel Items\Security and Maintenance\Reliability Monitor)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

Pogledaj ako ima koji crveni X u Reliability Monitor (Control Panel\All Control Panel Items\Security and Maintenance\Reliability Monitor)

evo

With every death, comes honor. With honor, redemption. -Hanzo
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 22:48 (siick_bubble_gumm).
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Odlican Win10.Upravo napravio update i pobrisao mi Viber.Good job Microsoft

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Kupio bih win 10 retail ali stvarno.

Prvi put u životu legalan Windows.

Zanima me hoću li imati problema s hardverom iz 2011 god ?

CPU i5 2500K

Memorija GSkill 1600 4x2 GB

...Matična Asus P8Z68.V PRO

 

Grafika je procesorska.

 

Samsung 1 Tb i OCZ Vektor 150 ne bi trebali praviti probleme.

 

Pitam zato jer sam čuo da na ovim novijim konfiguracijama iz 2014 pa na ovamo sve radi OK, nema problema kao sa mojom već starijom generacijom hardvera..matična..CPU, sabirnica i tako to.

 

Čitao sam dosta temu o Win 10, nekima se ruši, smrzava, updateovi rade razne gluparije koje na Win 7 nemam.

 

Je li to problem kod ilegalnih Win 10 ili je problem zbog starijeg hardvera ?

Opet, čitam, pojedinci nemaju nikakvih problema s Win 10, ?

Da, JA lično i osobno !
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ovisi od korisnika do korisnika, mnogi rade razne gluposti, otvaraju svakakve datoteke , naprave sami sebi problem pa okrivljuju microsoft za propuste

PS, nebi tribalo bit problema, kod mene je i5 2400, 4gb ddr3 1600MHz ram , integrirana grafika i nema problema
Trust nobody, become the best !
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ja nisam nikad imao problema s Desetkom, a imam je od bete valjda na SB-u. Sve radi k'o podmazano, sav hardver automatski prepoznat, jedino što preporučam je da Snappyjem digneš nove verzije i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Imam i3 na na nekoj bezveze ploči (sve iz 2009 ili 2010) +gtx 460. Bio sam u insider programu, tako da desetku vrtim od prije nego sto je službeno izasla.
NIKAD NIJEDAN PROBLEM.
morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
I, da, nikad nisam morao nikakav driver instalirati, osim onog sto sami windowsi stave.
Nikad nakon toga nisam stavio drugi antivirus osim ugrađenog u windowse.
Par puta mi je u nadogradnji flash playera mojom nepažnjom prošla i instalacija drugog antivirusa, ali sam ga odmah maknuo.
Sve radi kao podmazano.
Btw, surfam pažljivo, ne kllikam na sve sto iskače, imam addblok u svim browserima.
Sva ms sinhronizacija radi perfektno jer sam prijavljen ms acountom.
morrisoN
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...

Kupio bih win 10 retail ali stvarno.

Prvi put u životu legalan Windows.

Zanima me hoću li imati problema s hardverom iz 2011 god ?

CPU i5 2500K

Memorija GSkill 1600 4x2 GB

...Matična Asus P8Z68.V PRO

 

Grafika je procesorska.

 

Samsung 1 Tb i OCZ Vektor 150 ne bi trebali praviti probleme.

 

Pitam zato jer sam čuo da na ovim novijim konfiguracijama iz 2014 pa na ovamo sve radi OK, nema problema kao sa mojom već starijom generacijom hardvera..matična..CPU, sabirnica i tako to.

 

Čitao sam dosta temu o Win 10, nekima se ruši, smrzava, updateovi rade razne gluparije koje na Win 7 nemam.

 

Je li to problem kod ilegalnih Win 10 ili je problem zbog starijeg hardvera ?

Opet, čitam, pojedinci nemaju nikakvih problema s Win 10, ?

 Skini sa media creations toolom instaliras pa vidis.....

6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem s Realtek HD Audio Manager-om na Windows 10 education. Vidim da ga imam instaliranog, ali nikako ne mogu ući u njega.
Nema ga u Control Panelu, nema ga dolje desno u System tray.
U C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA ga isto ne mogu pokrenuti, kliknem na RtkNGUI64 i ništa se ne događa.
Napravio sam ponovni reinstall drivera s http://www.realtek.com/downloads/, ali i dalje ništa.....

Uglavnom, problem je taj da kad spojim headset HyperX Cloud Core Gaming u laptop (samo zvuk, bez mikrofona), čujem ravnomjerno zvuk u desnoj i lijevoj slušalici, točno onako kako i treba biti. Međutim, kada stavim adapter da mogu koristiti i mikrofon i slusalice u laptopu, lijevu slušalicu skoro pa i ne čujem, čuje se samo desna. Balansirao sam u Sound da mi lijeva i desna slušalica budu na 100%, ali i dalje se lijeva jako slabo čuje.

Ne znam kako rješiti taj problem jer ne mogu ući u Realtek HD Audio Manager, ako bi uopće i pomoću njega mogao riješiti problem sa slušalicama. Da li je problem u adapteru ?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 12:17 (Melionar).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice