Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

poruka: 89
|
čitano: 10.489
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Dobra večer.

Još sam u šoku, morao sam si otići duplu žesticu natočiti.

 

Večeras je sve bilo redovno, radio sam na svom PC-ju s Win7 kao i uvijek. Otišao sam na večeru.

 

Kad sam se vratio pola sata kasnije - šok! Plavi ekran (ne onaj ekran smrti, nego ugodnoplavi, zavodljivi), na kojem je pisalo nešto tipa "Welcome to Windows 10!" I stoji, ništa se ne zbiva, samo dolje još neki gumb "next". Ne želim stisnuti "next", resetiram PC. Diže se, prvo uobičajena sličica matične ploče i onda umjesto uobičajene animacije dizanja sedmice - svjetloplava animacija, dižu se Windowsi 10! I opet stane na ekranu s gumbom next. Sad si mislim da mi nema druge, stišćem next i otvara se ekran tipa "terms of use" i gumbima za prihvat i odbijanje. Odbijam. Još jednom pita, ja opet odbijam. Ekran se zacrni i nakon nekoliko trenutaka pojavi se rečenica "Restoring your previous version of Windows". To je stajalo neko vrijeme, dovoljno da počnem psovati po kući i onda se PC restartao i vratila se moja sedmica. I dalje u taskbaru kraj sata ima onu iritantnu ikonicu "get windows 10".

 

Još uvijek ne vjerujem što se dogodilo, guglam, i doista nalazim članke o tome da se desetka ljudima pojavila a da je nitko nije zvao. Pišu ljudi da im se pojavio prozor koji odbrojava tipa "upgrade is ready, it will start in ... seconds" - zaustavili su ga jer su ga vidjeli, a ja sam eto bio na večeri i odbrojao mi je i instalirao se. Članci koje sam izguglao su datirani sa March 2016, nisam našao da je na Bugu ili u Bugu ili na forumu opisan ovakav slučaj.

 

Sad ću sa strahom prilaziti PC-ju, koji će me OS dočekati... 

 

Inače, zadnjih sam dana primjećivao da mi se uz gumb "shut down" pojavljivao onaj štitić koji znači da su spremni neki upgradei i da će se prilikom gašenja i/ili idućeg paljenja računala prvo vrtiti ono "installing updates ... %". Ali, ništa se ne bi vrtilo, računalo bi se ugasilo i upalilo redovno i štitića više ne bi bilo. Onda bi se opet pojavio kad bih nakon nekog vremena išao gasiti... 

 

Koji se bijes događa? Zna li netko nešto više? Ima li neka metoda da se ubije to Microsoftovo silovanje? Ikonicu-reklamicu sam još i podnosio, ali ovo...!? Hoću svoje Win7, hoću da redovno automatski nadodaju svoje sigurnosne zakrpe i što već trebaju i neću Win10.

 

P.S.: Ako nekog zanima zašto ne želim Win10 - koristim se nekim softverom za koji su nesigurni izvještaji radi li normalno pod Win10.

P.P.S.: Da, Win7 su mi genijalni, pardon, genuini.

 

 
15 6 hvala 4
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
Redovna podrska za win 7 je istekla, tako da bi bilo mozda mudrije na noviji os i onda vidjeti da li ti radi ta aplikacija ( ima i mogucnost kompatibilnosti ) ili naći alternativu toj aplikaciji.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Ma šta te boli briga, ako ne želiš desetku isključi win update i kraj priče.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Znači nisam jedini,baš gledao maloprije Moderna obitelj i pc ostao upaljen kao i uvijek i odjednom čujem beep,reko možda je bsod(viber ruši driver) i dobijem sms da odem na face i ajd sjednem ja za pc i prebacim tv kad imam što za vidjet,windows se upgrejda,živčani slom sam dobio jer kad god sam pokušavao win 10 gore staviti uvijek nešto nije radilo kako spada,šta njih ima biti briga hoću ja koristiti win7 iako je podrška istekla,to je moj vlastiti odabir.

Stvarno sam se sad nasekiro,fuck the microsoft,go to linux!

 

EDIT
Također i meni je 7ca bila originalna,tak i tak sam mislio clean instal 7ce jer se nakupilo sveg i svačeg posljednjih 5g na HDD-u,tako da im u jednu ruku zahvaljujem što su me natjerali na taj proces :D

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2016 1:08 (kruskar).
Moj PC  
4 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
Za sada jedino poznato rješenje je ne dati da automatski instalira recommended updateove.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
bunkermax kaže...
Redovna podrska za win 7 je istekla

 Hm, stvarno? Ali makar sigurnosne zakrpe i dalje izdaju, zar ne?

 

U međuvremenu sam našao ovo: How to manage Windows 10 notification and upgrade options - hoće li to reći da je za 64-bitni Win7 rješenje provesti upute s te stranice, tj. otići na 3065987 Windows Update Client for Windows 7 and Windows Server 2008 R2: July 2015, instalirati paket All supported x64-based versions of Windows 7 itd.?

9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Ako imaš upaljeno Install recomended Windows uodates onda će se instalirati jer je Win 10 preporučeno ažuriranje. Na vidim razlog da se vraćaš na 7 ako ti sve radi na 10 jer će se win 10 plaćati vise od 100 dolara od 29.7

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
JozoBozo121 kaže...

Ako imaš upaljeno Install recomended Windows uodates onda će se instalirati jer je Win 10 preporučeno ažuriranje. Na vidim razlog da se vraćaš na 7 ako ti sve radi na 10 jer će se win 10 plaćati vise od 100 dolara od 29.7

 Ja sam se već vratio na 7cu,na 10tki mi neke stvari ne rade kako spada kao npr. The Crew ruši se svakih 10-15 minuta kaže program je prestao s radom.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
13 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
Waldorf kaže...

Dobra večer.

Još sam u šoku, morao sam si otići duplu žesticu natočiti.

 

Večeras je sve bilo redovno, radio sam na svom PC-ju s Win7 kao i uvijek. Otišao sam na večeru.

 

Kad sam se vratio pola sata kasnije - šok! Plavi ekran (ne onaj ekran smrti, nego ugodnoplavi, zavodljivi), na kojem je pisalo nešto tipa "Welcome to Windows 10!" I stoji, ništa se ne zbiva, samo dolje još neki gumb "next". Ne želim stisnuti "next", resetiram PC. Diže se, prvo uobičajena sličica matične ploče i onda umjesto uobičajene animacije dizanja sedmice - svjetloplava animacija, dižu se Windowsi 10! I opet stane na ekranu s gumbom next. Sad si mislim da mi nema druge, stišćem next i otvara se ekran tipa "terms of use" i gumbima za prihvat i odbijanje. Odbijam. Još jednom pita, ja opet odbijam. Ekran se zacrni i nakon nekoliko trenutaka pojavi se rečenica "Restoring your previous version of Windows". To je stajalo neko vrijeme, dovoljno da počnem psovati po kući i onda se PC restartao i vratila se moja sedmica. I dalje u taskbaru kraj sata ima onu iritantnu ikonicu "get windows 10".

 

Još uvijek ne vjerujem što se dogodilo, guglam, i doista nalazim članke o tome da se desetka ljudima pojavila a da je nitko nije zvao. Pišu ljudi da im se pojavio prozor koji odbrojava tipa "upgrade is ready, it will start in ... seconds" - zaustavili su ga jer su ga vidjeli, a ja sam eto bio na večeri i odbrojao mi je i instalirao se. Članci koje sam izguglao su datirani sa March 2016, nisam našao da je na Bugu ili u Bugu ili na forumu opisan ovakav slučaj.

 

Sad ću sa strahom prilaziti PC-ju, koji će me OS dočekati... 

 

Inače, zadnjih sam dana primjećivao da mi se uz gumb "shut down" pojavljivao onaj štitić koji znači da su spremni neki upgradei i da će se prilikom gašenja i/ili idućeg paljenja računala prvo vrtiti ono "installing updates ... %". Ali, ništa se ne bi vrtilo, računalo bi se ugasilo i upalilo redovno i štitića više ne bi bilo. Onda bi se opet pojavio kad bih nakon nekog vremena išao gasiti... 

 

Koji se bijes događa? Zna li netko nešto više? Ima li neka metoda da se ubije to Microsoftovo silovanje? Ikonicu-reklamicu sam još i podnosio, ali ovo...!? Hoću svoje Win7, hoću da redovno automatski nadodaju svoje sigurnosne zakrpe i što već trebaju i neću Win10.

 

P.S.: Ako nekog zanima zašto ne želim Win10 - koristim se nekim softverom za koji su nesigurni izvještaji radi li normalno pod Win10.

P.P.S.: Da, Win7 su mi genijalni, pardon, genuini.

 

Ništa novo, Microsoft to radi već mjesecima. Ako ne želiš Windows 10 predlažem ti da ugasiš Windows Update kompletno jer kroz njega više ne idu normalna ažuriranja već ažuriranja kojima je cilj uništiti trenutnu verziju Windowsa i nagovoriti te da instaliraš Windows 10. Windows Update imam isključen već duže vrijeme (točnije od kad su počeli dosađivati s GWX) i nemam nikakvih problema. Nova ažuriranja zapravo ne rade ništa korisno pa ih nije potrebno instalirati.

bunkermax kaže...
Redovna podrska za win 7 je istekla, tako da bi bilo mozda mudrije na noviji os i onda vidjeti da li ti radi ta aplikacija ( ima i mogucnost kompatibilnosti ) ili naći alternativu toj aplikaciji.

Windows 7 ima podršku do 14.1.2020. Microsoft si je sam kriv, on je odredio taj datum, ne mi.

JozoBozo121 kaže...

Ako imaš upaljeno Install recomended Windows uodates onda će se instalirati jer je Win 10 preporučeno ažuriranje. Na vidim razlog da se vraćaš na 7 ako ti sve radi na 10 jer će se win 10 plaćati vise od 100 dolara od 29.7

To još nije sigurno. Ako je to istina, Microsoft će sam sebi napraviti probleme. Nakon toliko 'afera' s Windows 10, ne znam baš da će ljudi sad opustošiti trgovine.

 

Gotovo svi ste prešli na Windows 10 samo zato što su besplatni, a besplatno ne znači uvijek i najbolje. Microsoft zna zašto je dao ove Windowse besplatno, ali dobro nećemo skretati s teme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2016 8:45 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Maleni programčić GWX Control panel koji možete skinuti sa ove stranice iz linka ispod rješava sve probleme sa neželjenim obavijestima i nadogradnjama na Win 10. Nema na čemu. :)

 

http://ultimateoutsider.com/downloads/

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
@marko

Vjerujem da znas da je ta podrska do datuma kojeg navodis samo deklarativna. Iz tablica na ms webu vidis da je prava podrska istekla, a ova koja sad vrijedi ( zaboravih naziv ali mi se cini da ju zovu ptoduzena ili sl ).

To znaci da je obustavlhen razvoj, poboljsanja i dodavanje novih funkcionalnosti i da ce se izdavati samo nadogradnje za najkriticnije sigurnosne propuste. U praksi su rasformirani timovi koji su radili na win7 i samo po potrebi se skrpa neki update onak ofrlje. Na ms serverima su drasticno skresani resursi koje bi win update za sedmicu bili dostupni ( na tisuce je kuknjave na ms answeru za sporost i dugotrajnost trazenja, downloada i instalacije updatea ).

Kako u it bransi promjene su na dnevnoj bazi , kaj mi znaci os koji vise nije podrzan ni od samog proizvodaca, a i u sve vecem broju novih verzija popularnih aplikacija se vise nece raditi na kompatibilnosti za sedmicu... I kaj bu onda rjesenje koristiti stare verzije antivirusa,browsera, playera, igrica...sa svim problemima i opasnostima koje donosi koristenje starih verzija aplikacija.... ? To je neminovnost, danas jos kak tak no za koji mjesec ili godinu ce koristenje sedmice biti bananko banana...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
bunkermax kaže...
@marko

Vjerujem da znas da je ta podrska do datuma kojeg navodis samo deklarativna. Iz tablica na ms webu vidis da je prava podrska istekla, a ova koja sad vrijedi ( zaboravih naziv ali mi se cini da ju zovu ptoduzena ili sl ).

To znaci da je obustavlhen razvoj, poboljsanja i dodavanje novih funkcionalnosti i da ce se izdavati samo nadogradnje za najkriticnije sigurnosne propuste. U praksi su rasformirani timovi koji su radili na win7 i samo po potrebi se skrpa neki update onak ofrlje. Na ms serverima su drasticno skresani resursi koje bi win update za sedmicu bili dostupni ( na tisuce je kuknjave na ms answeru za sporost i dugotrajnost trazenja, downloada i instalacije updatea ).

Kako u it bransi promjene su na dnevnoj bazi , kaj mi znaci os koji vise nije podrzan ni od samog proizvodaca, a i u sve vecem broju novih verzija popularnih aplikacija se vise nece raditi na kompatibilnosti za sedmicu... I kaj bu onda rjesenje koristiti stare verzije antivirusa,browsera, playera, igrica...sa svim problemima i opasnostima koje donosi koristenje starih verzija aplikacija.... ? To je neminovnost, danas jos kak tak no za koji mjesec ili godinu ce koristenje sedmice biti bananko banana...

Windowse koristim dokle god ima bar nešto od podrške (nebitno je li ona mainstream ili extended). Čim istekne extended support (možda čak i prije ili kada programi prestanu podržavati Windows 7) prelazim na Windows 8.1 (koji ima mainstream podršku do 9.1.2018., a extended do 10.1.2023.).

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
A eto, ak nikaj drugo, bar je sloboda izbora tu.... ☺
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

garnett5 Jesam li nešto krivo napisao ili?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Ekipa ja ne znam za vas no imam predosječaj da će microsoft nakon ovakvog nasilnog uvaljivanja windowsa 10 uvesti ili mjesečnu ili godišnju pretplatu na windowse.

 

EDIT
Marko :D ja mislim da je to jedan microsoftov radnik koji mrzi osobe koje nevole 10tku :D

Vidiš da svima lupa TD-ove koji smo nešto protiv 10tke rekli.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2016 11:20 (kruskar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Ne znam za pretplatu, ali na ovaj su način sigurno ubrali više para nego sa prijašnjim verzijama Windowsa (koje su se morale kupiti).

13 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
Marko :D kaže...

Ne znam za pretplatu, ali na ovaj su način sigurno ubrali više para nego sa prijašnjim verzijama Windowsa (koje su se morale kupiti).

 Ja mislim da će biti to tako,jer ne bi oni dali za đaba windowse što ti je  ja sam do sada samo 7cu kupio i to u linksu davne 2010te.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
12 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
bunkermax kaže...
Redovna podrska za win 7 je istekla, tako da bi bilo mozda mudrije na noviji os i onda vidjeti da li ti radi ta aplikacija ( ima i mogucnost kompatibilnosti ) ili naći alternativu toj aplikaciji.

 Najprije novi OS a onda vidjeti radi li aplikacija? Naći alternativu aplikaciji?

Bože sačuvaj kakvo razmišljanje.

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
@bluemax

Pa ako nema friskih recenzija i testova, kako ces znato da li i koliko kvalitetno ti neka aplikacija radi pod nekim osom ako sam najprije ne instaliras taj os i onda testiras detaljno sve mogucnosti i funkcije te aplikacije ? To mozes i virtualno odraditi no nema garancije da ce virtualni test biti jednak real testu...

A ako to neupali iz bilo kojeg razloga, uvjek preostaje restore imagea sistema kojeg naravno kao oprezan korisnik radis prije bilo kakvih vecih zahvata.
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Kako je krenulo ljudi će se propiti uz ove windows-e!

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Svak ko se ozbiljnije bavi nekim poslom ne može si priuštiti gubljenje vremena na nekakva istraživanja nečega što mu ne donosi ništa. OS je sredstvo pokretanja softwarea i ništa drugo.

Tražiti alternativnu aplikaciju samo da bi se mogao instalirati novi OS znači gubljenje vremena na potragu, ogromno gubljenje vremena na učenje te aplikacije, gubljenje vremena na instalaciju OS-a i aplikacije... za dobiti NIŠTA!

I kao šlag na torti, uz ogroman broj problema koje pro aplikacije imaju na win 10, većina ih radi - sporije. nisu to neke astronomske razlike, recimo kod Photoshop image processinga Win 10 je <1% sporiji, no pitanje je koji je smisao prelaska (gubljenja vremena) s već provjerene sheme na nešto rizično i sporije. Novi featurei? Koji? "Up" u exploreru ili reklame u dnu?

Podrška? Kad jednom namjestim sistem da radi ko sat, prva stvar koju napravim je isključivanje automatskih updatea. Ti updatei toliko su mi u životu problema zadali da prestanak izlaska updatea za neki OS ne smatram manom nego vrlinom.

 

P.S. U ovom postu slobodno svaku riječ "vrijeme" možeš zamijeniti s "novac".

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2016 12:56 (BlueMax).
 
5 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
bunkermax kaže...
@marko

Vjerujem da znas da je ta podrska do datuma kojeg navodis samo deklarativna. (...) To znaci da je obustavlhen razvoj, poboljsanja i dodavanje novih funkcionalnosti i da ce se izdavati samo nadogradnje za najkriticnije sigurnosne propuste. 

Što se mene tiče, nadogradnje za sigurnosne propuste su i jedina podrška koju očekujem za OS koji dobro radi sa svime što mu dam da prožvače. A "poboljšanja i nove funkcionalnosti" tipa 547. language pack i podrška za olovke (to s olovkama je bio jedan od argumenata u prozoru koji me uvjeravao da je desetka baš ono što mi treba)... neka, hvala, slobodno obustavite.

 

Za sada sam prešao s automatskog updatea na "obavijesti me da odaberem", a kad uhvatim vremena pozabavit ću se i ovim programčićem što je kolega Widowmaker linkao. Čini se zanimljiv, hvala.

 

Btw, kad sam prebacivao to za updatiranje, bacio sam pogled i na update history - bilo je nekoliko security updatea u zadnje vrijeme, zadnji čak prije dan-dva, dakle nije samo deklarativna podrška. (Mogućnost Microsoftove zavjere da tvrdi da je security update nešto što je samo novi level u solitaireu apstrahiram.)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2016 13:27 (Waldorf).
16 godina
online
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Sama činjenica da moram koristiti 3rd party utility (GWX ControlPanel) da se zaštitim od samovolje uredno plaćenog OS-a je iritantna a Microsoftov odnos prema korisnicima je najblaže rečeno bezobrazan. Za Home verziju djelomično se i mogu naći opravdanja ali za Pro je nedopustivo, čak i da su besplatni za poslovnu upotrebu.

I meni je jednom napravio restart (onaj žuti requester sa odbrojavanjem) usred noći dok je makina rendala (100% CPU load, baš zgodno vrijeme za reboot :)).

Upgrade na Win 10 sam obavio radi ključeva, napravio image i vratio Win 7 ... i sve mi se čini da neće tako skoro u produkciju.

Kao što je već BlueMax rekao, vrijeme je novac, plaćamo Microsoftu OS da možemo raditi svoj posao a ne da bi bili njihovi beta-testeri.

 

Što bi sad trebali imati još jednu makinu sa Linuxom i na nju skidati Windows update za ručnu instalaciju !?

 

Moj PC  
6 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
BlueMax kaže...

Svak ko se ozbiljnije bavi nekim poslom ne može si priuštiti gubljenje vremena na nekakva istraživanja nečega što mu ne donosi ništa. 

Nebih se složio , uz dužno poštovanje.

 

Ovako : svatko tko se bavi nekim ozbiljnim poslom i od njega dobro zarađuje , se obično odluči ( nakon niza analiza ) da mu je jeftinije platiti stručno održavanje i adminstriranje njegovih računala

 nego da se sam bakće sa time. Matematika je tu jasna : kao liječnik ili odvjetnik, u sat vremena bavljenja svojim poslom ćeš daleko više zaraditi od cifre koju platiš nekome za sat vremena rada na svom računalu. Znači , ukoliko sat vremena ne radiš svoj core posao ( jer se npr sat vremena bakćeš sa nadogradnjama ili bsodima ) daleko više ćeš biti na novčanom gubitku , nego da od npr  500 kn koje si u tom satu zaradio svojim core biznisom daš 200 kn osobi ili tvrtki koja brine o funkcionalnosti i sigurnosti tvojih računala i mreža.....

 

A osoba ( ili tim ljudi u nekoj tvrtci ) koja održava računala i mreže takvim klijentima , je ta koja je plaćena da se stalno educira ( i licencira, da bi zadovoljo i zakonsku regulativu ) , i ta osoba već napamet zna koji softveri su tim klijentima nužni za njihov posao , i kad provališ npr kako novi office 2016  surađuje sa w desetkom nakon toga to rješenje lupaš svuda gdje je takvo rješenje zadovoljavajuće za klijenta ( ovo za office i win 10 sam uzeo samo kao primjer, da mi se nebi toga držao kao pijan plota....  ).  

 

I zašto sad ja nebi uvjek gurao najnovije os-eve, i najnovije verzije aplikacija , ako sam se prije toga na par različitih hardverskih kombinacija uvjerio da to dobro klapa ...  ??

Kužiš poantu, nitko ne očekuje od tih odvjetnika, liječnika, soboslikara , da oni to rade, već je poanta da oni plaćaju osobe ili tvrte koje se bakću pronalascima najadekvatnijih softverskih kombinacija

koje će klijentima omogućiti da učinkoviti rade svoj core job.  

 

I kaj te more alternative ?  Stotinama puta dosada sam osobno iskusio da je najteže mjenjati ljudske navike , no ukoliko malo čovjeku pomogneš u početnom nesnalaženju, onda i taj čovjek vrlo brzo uvidi da mu i neka jeftinija ili čak i besplatna aplikacija odrađuje podjednak posao kao što je do jučer radio na staroj aplikaciji na koju je godinama navikao pa ga u biti najviše smeta jer neke alatke ili komande nisu tamo u menijima gdje je on dosada navikao.....

 

Žišku stari moj ..hehehe...  ( nezamjeri, neznam jesi star ili mlad, pa to velim onak prijateljski.. )

 

12 godina
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Zašto bi ja plačao održavanje računala i mreže kad to znam i radim samgodinama bez ikakvih problema. Tu i tamo priključim novi uređaj, izbacim stari i sve 5.

 
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
Pa ti znas, i no frks. No kada bi se bavio poslom koji ti donosi mnogo vise od it onda bi se valjda bavio tim drugim jobom a it prepustio hitnoj pc sluzbi... ( sarkazam )
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

@bunkermax

 

Generalno je razmišljanje ok, osim što onda ispada da je svačiji radni sat skuplji od sirotog IT-ovca :)

Također, nije baš primjenjivo za male firme i obrte (freelancere), a ponekad je i sam workflow jako kompleksan (puno različitog, često egzotičnog softvera) tako da vjerojatno ni neka ozbiljna IT-support firma ne bi bila od pomoći, a da ne govorim o malom od kuma koji se kuži u kompjuktore :).

 

Na koncu i da je sve što navodiš točno, to opet ne opravdava Microsoft da mi mijenja OS kad i kako se njima sprdne na način "nemaš ti pojma, mi znamo što je najbolje za tebe".

Da imam alternativu na Linuxu, već bih prešao ... file-server mi je već 15-tak godina na Linuxu i ne pada mi napamet pustit Windowse da mi "telemetriraju" po rođenoj arhivčadi :)

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
Widowmaker kaže...

Maleni programčić GWX Control panel koji možete skinuti sa ove stranice iz linka ispod rješava sve probleme sa neželjenim obavijestima i nadogradnjama na Win 10. Nema na čemu. :)

 

http://ultimateoutsider.com/downloads/

 Kolega puno hvala!
Evo baš kod oca na pc-u počelo odbrojavati za windows 10 reko e nećeš ga majčin sine i zaustavim to i skinem taj GW panel i sredim i više nema drama.

Još jednom hvala!

 

Strašno,danas mi mobitel zvoni kao nenormalan svi zovu kako mi se sam PC s win 7 na win 10 prebacio,rekoh ljudi niste jedini ima nas hrpa.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
15 godina
offline
Re: Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!
Waldorf kaže...

Dobra večer.

Još sam u šoku, morao sam si otići duplu žesticu natočiti.

 

 

 Moja iskrena sućut. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Windows 10 se instalirali samoinicijativno?!

Za boga miloga, šta vidite u toj Sedmici? Taj sam OS napustio 2012. godine, a kad čujem da netko ide na ČISTU instalaciju Sedmice, zaslabi mi...Mazohizam u pravom smislu riječi.

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
3 12 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice