Windows 10 shortcut

poruka: 2
|
čitano: 785
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 shortcut

Bok ljudi,

 

imam jedan problem, koji sam primjetio tek sad na windows 10 (Original).

 

kad instaliram neki program, i stisnem (napravi desktop shortcut), on ga napravi.

 

Taj napravljeni shortcut je prisutan na eranu kad gledas (na desktop), ali nije prisutan u folder <user>\<moje ime>\desktop (tojest kad idem my computer-> desktop tamo tog shortcuta nema!)

 

Neznam zasto ali novonapravljeni shortcut se nalazi u public\desktop

 

To se samo dogodi kad kazem programu da na kraju instalacije on napravi shortcut

 

Kad ja idem raditi shortcut , onda mi se normalno pojavljuje u user\<moje ime>\desktop.

 

 

Ja zelim da kad se program instalira, da taj napravljeni shortcut ide automatski u <user>\<moje ime>\desktop kao u svim windowsima sta sam koristio do sada....

 

 

Na pocetku sam mislio da je to moj problem, ali onda sam vidio i na drugim kompovima istu stvar.

 

 

Primjetio sam da neki programi ipak na zavrsetku instalacije naprave shortcut na <user>\moje ime\desktop, dok neki naprave shortcut na public\desktop.

 

 

Zasto je to tako?

Dali je moguce ipraviti da svi shortcutovi automatki idu u user\moje ime\Desktop?

 

jedina inforamcija koju sam nasao je ova:

 

http://superuser.com/questions/596729/desktop-folder-not-showing-all-the-shortcuts-i-have-on-my-desktop

 

i

 

http://forums.afterdawn.com/threads/why-do-installed-programs-create-a-shortcut-to-public-desktop-instead-of-user-desktop.746897/

 

 

 

ali na vise kompjutera sam vidio istu situaciju, znaci da nemoze biti da je neka moja greska.

 

hvala

pozzz

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 12:34 (blucid).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 shortcut

Kaj ti neje jasno?

 

Some installers let you choose to "Install for all users" or not - this determines which area the shortcuts are installed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice