Windows 2000 na novom hardveru

poruka: 11
|
čitano: 2.599
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Windows 2000 na novom hardveru

Ima ko ideju kako dignuti Windows 2000 na novom HWu, tipa H61 ploči ?

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 2000 na novom hardveru
Bulldozer kaže...

Ima ko ideju kako dignuti Windows 2000 na novom HWu, tipa H61 ploči ?

 

 

Probaj ,pa vidi kaj će se dogodit. Sistem ćeš instalirat sigurno ,ali drivere?

 

Zato postoji softver poput VirtualBoxa ili VMwarea - sigurno nećeš imati problema na njima.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Windows 2000 na novom hardveru
Bulldozer kaže...

Ima ko ideju kako dignuti Windows 2000 na novom HWu, tipa H61 ploči ?

 

 

- koji je razlog? Sve što može 2000 može i XP ili 2003, prednost zbog supporta-drivera itd. OS nije sam sebi svrha, npr antivirus, browser itd.?? Sama instalacija je relativno jednostavan task, ovisno o IDE driveru i željama... ostalo je već malo veći problem ali generic VGA će raditi.

- VM je pravi odgovor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 2000 na novom hardveru
kizo2703 kaže...
Bulldozer kaže...

Ima ko ideju kako dignuti Windows 2000 na novom HWu, tipa H61 ploči ?

 

 

Probaj ,pa vidi kaj će se dogodit. Sistem ćeš instalirat sigurno ,ali drivere?

 

Zato postoji softver poput VirtualBoxa ili VMwarea - sigurno nećeš imati problema na njima.

Pokušavam dva dana, ali neide nikako samo bsod baca kad treba particije birat5i.

ihush kaže...
Bulldozer kaže...

Ima ko ideju kako dignuti Windows 2000 na novom HWu, tipa H61 ploči ?

 

 

- koji je razlog? Sve što može 2000 može i XP ili 2003, prednost zbog supporta-drivera itd. OS nije sam sebi svrha, npr antivirus, browser itd.?? Sama instalacija je relativno jednostavan task, ovisno o IDE driveru i željama... ostalo je već malo veći problem ali generic VGA će raditi.

- VM je pravi odgovor.

Imam jedan određen program koji radi samo na win 2000 a stari komp je krepao pa mi malo gori.

 

nemože mi VM pomoć

13 godina
neaktivan
offline
Windows 2000 na novom hardveru

Bil ti neki stariji komp pomogao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 2000 na novom hardveru
Bulldozer kaže...

Imam jedan određen program koji radi samo na win 2000 a stari komp je krepao pa mi malo gori.

 

nemože mi VM pomoć

Zašto ne može pomoći? Pa VM i služi u tu svrhu jer anulira potrebe za driverima i sličnim gnjavažama.

13 godina
offline
Re: Windows 2000 na novom hardveru
Zašto ne probaš pokrenuti program u comptibility modu?
Stručnjak za odmaganje...
14 godina
online
Re: Windows 2000 na novom hardveru
Old Iggy kaže...
Bulldozer kaže...

Imam jedan određen program koji radi samo na win 2000 a stari komp je krepao pa mi malo gori.

 

nemože mi VM pomoć

Zašto ne može pomoći? Pa VM i služi u tu svrhu jer anulira potrebe za driverima i sličnim gnjavažama.

Postoje programi koji rade samo na određenom OS-u i da stvar bude gora prepoznaju kad ih se pokušava instalirat i/ili pokrenut u virtualki pa bace grešku da ne mogu radit u virtualki. Sam sam se u to uvjerio.

16 godina
offline
Re: Windows 2000 na novom hardveru
softwaremaniac kaže...
Old Iggy kaže...

Zašto ne može pomoći? Pa VM i služi u tu svrhu jer anulira potrebe za driverima i sličnim gnjavažama.

Postoje programi koji rade samo na određenom OS-u i da stvar bude gora prepoznaju kad ih se pokušava instalirat i/ili pokrenut u virtualki pa bace grešku da ne mogu radit u virtualki. Sam sam se u to uvjerio.

Moram priznati da ni uz migraciju tisuća mašina takvo što nisam vidio, posebno na nečem što se vrti na W2k.

Ajde ako je neki hardlock u pitanju...

15 godina
offline
Re: Windows 2000 na novom hardveru
Bulldozer kaže...
..

Imam jedan određen program koji radi samo na win 2000 a stari komp je krepao pa mi malo gori.

 

nemože mi VM pomoć

 - to u 99,999% nije točno. Ako radi pod 2000 'mora' i pod XPom, naravno ponekad treba znati. Koji je problem konkretno? (zaštita po logici nije jer govoriš o svježem installu na noviji PC...).

-probaj pa tek tad zaključi dlai se može, btw ima više VMova, ako pod jednim ne radi, možda drugi-treći..

 

softwaremaniac kaže...
..

Postoje programi koji rade samo na određenom OS-u i da stvar bude gora prepoznaju kad ih se pokušava instalirat i/ili pokrenut u virtualki pa bace grešku da ne mogu radit u virtualki. Sam sam se u to uvjerio.

-ok, jednako postoje osobe koje su dobile jackpot, ali ovo nam autor nije dovoljno konkretno naveo, tj za sad dok se ne dokaže drugačije, vjerojatno može raditi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 19:42 (ihush).
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 2000 na novom hardveru
Nikola45 kaže...

Bil ti neki stariji komp pomogao?

Naravno, probao sa prastarom pločom i radi super, ali mi treba ITX ploča.

Old Iggy kaže...
Bulldozer kaže...

Imam jedan određen program koji radi samo na win 2000 a stari komp je krepao pa mi malo gori.

 

nemože mi VM pomoć

Zašto ne može pomoći? Pa VM i služi u tu svrhu jer anulira potrebe za driverima i sličnim gnjavažama.

Ako stavim winse xp ajmo reć i ako stavim VM dali će mi na win 2000 se prikazati Firewire kartica ?

ihush kaže...
Bulldozer kaže...
..

Imam jedan određen program koji radi samo na win 2000 a stari komp je krepao pa mi malo gori.

 

nemože mi VM pomoć

 - to u 99,999% nije točno. Ako radi pod 2000 'mora' i pod XPom, naravno ponekad treba znati. Koji je problem konkretno? (zaštita po logici nije jer govoriš o svježem installu na noviji PC...).

-probaj pa tek tad zaključi dlai se može, btw ima više VMova, ako pod jednim ne radi, možda drugi-treći..

 

softwaremaniac kaže...
..

Postoje programi koji rade samo na određenom OS-u i da stvar bude gora prepoznaju kad ih se pokušava instalirat i/ili pokrenut u virtualki pa bace grešku da ne mogu radit u virtualki. Sam sam se u to uvjerio.

-ok, jednako postoje osobe koje su dobile jackpot, ali ovo nam autor nije dovoljno konkretno naveo, tj za sad dok se ne dokaže drugačije, vjerojatno može raditi.

Software, u tome je problem.. neće nigdje drugdje osim na 2000 radit.

 

Probao odavno već.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice