Windows 8 -Antivirus

poruka: 26
|
čitano: 20.027
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Standardno uz instalaciju ovog OS-a dođe Windows Defender. koji sa svojim interface-om podsječa na Microsoft Security Essentials. Kažu da pružaju istu zaštitu? http://windows.microsoft.com/en-US/windows/security-essentials-download

 

Vidio sam da postoji način da se podigne Microsoft Security Essentials, a ja imam dobra iskustva sa njim dok sam koristio Win 7. Sada sam u nedoumici između ova dva programa. Ostaviti Defender ili podići  Essentials ili instalirati neki treći? Kakva su Vaša iskustva i šta Vi predlažete?

Znam puno, ali ne i dovoljno...
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Dao si link na stranicu i ne čitaš...

 

"Windows Defender for Windows 8 and Windows RT provides the same level of protection against malware as Microsoft Security Essentials. You can't use Microsoft Security Essentials with Windows 8, but you don't need to — Windows Defender is already included and ready to go. But if you’re looking to protect a PC with an older version of Windows, you can use Microsoft Security Essentials to help guard against viruses, spyware, and other malicious software. It provides free* real-time protection for your home or small business PCs."

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 -Antivirus

@Intelovac123 

Ptočitao sam i napisao sam da pružaju istu razinu zaštite kako i kažu u ovom tesktu, koji si ti uradio COPY>PASTE. Ali nešto nemam povjerenje u ovaj "Defender", mada evo kažu da je u Windows 8 Defender isto što i Essentials? Bio je i na Win 7 pa sam ga Disable-ovo i podigao Essentials koji je godinama savršeno radio posao na Win 7...

 

Imate Win 8, šta Vi koristite kao zaštitu? Govorim o kućnim računarima naravno. Molim ako neko zna ili ama neko grafičko poređenje Defendera i Essentials-a, novih verzija da pogledamo? Mislim da će koristiti svima koji imaju osmicu i planiraju imati antivirus da se informišu.

Znam puno, ali ne i dovoljno...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 9:42 (dachoxl).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Defender i Essentials su isto u Windows-u 8.

E sad ti ako hoćeš neki drugi antivirus imaš ih dosta..

Ja koristim Kaspersky Pure 2 trial.

Ako hoćeš free imaš Avast i Aviru.

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 -Antivirus

@Intelovac123

Ovo je ono što me je interesovalo, Defender i Essentials su isto u Windows-u 8... Kažu još da je ekipa iz BitDefendera odlučila provjeriti zaštitu ugrađenu u Windows 8, na način da su servirali 385 najpoznatijih virusa i sličnih napasti koje haraju Inernetom 2012. godine i došli do saznanja da je njih 61 uspjelo zaraziti sistem. BitDefender je ovaj podatak odlučio iskoristiti u svoju korist pa su svoju objavu za medije formulirali na način da je Windows 8 ‘sklon zarazama’, usprkos činjenici da je uz samo Windows Defender uspješno zaustavljeno čak 85 % posto računalnih prijetnji. 

 

Samo za usporedbu, kada se pojavio na tržištu Windows 7 je uspješno korisnike obranio u samo 32 posto slučajeva tako da izgleda da je novi Defender u Windows 8-ci napravio dobar posao. 

 

Znači nema potrebe za instalacijom Microsoft Security Essentials na Windows 8, jer sve što ima on ima i Defender. Zaštit će vaš računar u 85% slučajeva od svih mogućih do danas poznatih zlonamjernih softvera. Ukoliko Vam je to nedovoljno izaberite neko komercijalno rješenje. Moje skromno mišljenje je da za "običnog smrtnika" bar za sada ne treba bolje rješenje od Defendera.

Znam puno, ali ne i dovoljno...
15 godina
offline
Re: Windows 8 -Antivirus
dachoxl kaže...

@Intelovac123

..Znači nema potrebe za instalacijom Microsoft Security Essentials na Windows 8, jer sve što ima on ima i Defender. ..

-(za sad) MSE je za XP-Vista-Seven, ne za Osmicu.

-BitDefovo istraživanje je isključivo PR, osobni interes i čuda moderne statistike. Ignorirati.

-Defender radi zadovoljavajuće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 8 -Antivirus

Ja sam imao avast ali testirao sa aviru,avast,AVG i windows defemder.Najbolji je AVG.

ante
13 godina
offline
Re: Windows 8 -Antivirus
Ante Re kaže...

Najbolji je AVG.

- Kako kome, a koji je stvarno nabolji, pitaj kolegu, http://www.bug.hr/forum/user/djigibao/1033.aspx

- On ti bude znao reći više info.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Evo ti dobar antivirus uz to je i free 

 
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 -Antivirus
Jing Jang kaže...

Evo ti dobar antivirus uz to je i free 

Hvala. Skidam i probaču ga... Evo u ovoj temi na forumu ima više o ovom antivirusu, koji je izgleda pravo dobar, a još fee... 

 

 

http://www.webmarketing-design.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 10:54 (dachoxl).
13 godina
offline
Windows 8 -Antivirus

Po mojem iskustvu, Defender je sasvim dovoljan za zaštitu.

EDIT:

sve više od toga samo usporava računalo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 15:34 (Darko1983).
Moj PC  
5 4 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 -Antivirus
Darko1983 kaže...

Po mojem iskustvu, Defender je sasvim dovoljan za zaštitu.

EDIT:

sve više od toga samo usporava računalo.

Nije ti baš nekakvo iskustvo.

 

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Evo ti jos jedan a takodjer free uz to vrlo lagan i savrseno radi uz 360 Internet Security a to je Baidu

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 -Antivirus
Jing Jang kaže...

Evo ti jos jedan a takodjer free uz to vrlo lagan i savrseno radi uz 360 Internet Security a to je Baidu

Čitam o njemu... Kažu stvarno lagan, ne opterečuje sistem... Kinezi ga napravili... Možda ga nekad isprobam na nekom računaru...

 

Nego, evo treći dan koristim ovaj 360 Internet Security i evo prih utisaka.

 

- Pronašao je 6 "virusa" na računaru sa Win 8 OS, koji je u zadnjih godinu dana od zaštite imao samo Windows Defender. Kako vidim ovo su neki fajlovi vezani za moj "legalni" OS?

- I vidim da mi je sada Windows Defender onemogućen...

- Install folder "C:\Program Files\360" sada je težak 670 MB

- Radi skoro neprimjetno osim kod podizanja sistema, kad vidim njegovu inicijaizaciju...

 

http://www.webmarketing-design.com
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Koristi obadva antivirusa i neces se pokajati. Baidu je takodjer dobar pogotovokada skidas datoteke ili ubacujes USB ( vrlo brzo ih skenira, mnogo brze reaguje od 360 Internet securty) i jos biti predlozio Panda Cloud cleaner . Sa njima ces biti veoma zadovoljan. Koristim ih vise od sest mjeseci , na preporuku iskusnih IT strucnjaka, i veoma sam zadovoljan. Toplo ti preporucujem da ih koristis.

 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Windows 8 -Antivirus

LOL, od dva antivirusa nema koristi, osim toga Defender se isključi kada instaliraš nešto drugo.

 
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Instaliraj oba i koristi ih neko vrijeme pa onda daj svoj stav po tom pitanju. Ova dva antivirusa su komplementarni i ne prave smetnje jedan drugom pri radu.

 
0 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 -Antivirus
Jing Jang kaže...

Instaliraj oba i koristi ih neko vrijeme pa onda daj svoj stav po tom pitanju. Ova dva antivirusa su komplementarni i ne prave smetnje jedan drugom pri radu.

{#} Dva AV programa NE MOGU raditi u isto vrijeme ,na istom sistemu. Uostalom ,ko što je rekao Syke ,Defender se isključuje kada se instalira neki drugi AV program!!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 11:41 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Evo dokaza da moze.

 
0 5 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 -Antivirus
dachoxl kaže...

Čitam o njemu... Kažu stvarno lagan, ne opterečuje sistem... Kinezi ga napravili... Možda ga nekad isprobam na nekom računaru...

 

Nego, evo treći dan koristim ovaj 360 Internet Security i evo prih utisaka.

 

- Pronašao je 6 "virusa" na računaru sa Win 8 OS, koji je u zadnjih godinu dana od zaštite imao samo Windows Defender. Kako vidim ovo su neki fajlovi vezani za moj "legalni" OS?

- I vidim da mi je sada Windows Defender onemogućen...

- Install folder "C:\Program Files\360" sada je težak 670 MB

- Radi skoro neprimjetno osim kod podizanja sistema, kad vidim njegovu inicijaizaciju...

 

To su sve .gen detekcije, odnosno aktivatori i sl. koji imaju osobine slične malwareu te se deklariraju kao generic. Svi su ti vjerojatno false positive.

Jing Jang kaže...

Instaliraj oba i koristi ih neko vrijeme pa onda daj svoj stav po tom pitanju. Ova dva antivirusa su komplementarni i ne prave smetnje jedan drugom pri radu.

Čak i da jesu 100% kompatibilni (a nisu, prije ili poslije negdje će se klati) ovo je loš savjet i totalno neekonomičan po pitanju računalnih resursa. Ako se već ide na kombinaciju topla preporuka je Q360 IS i Comodo firewall. 2 antivirusa su žešći bs, bez obzira što se Baidu reklamira kao kompatibilan s drugima.

@dachoxl 
360 ti je bomba inače, imam ga skoro pola godine (s jednim prekidom). Počelo je kao proba nakon BitDefendera IS, a obrisao pod njime kao overall proizvod. 0 problema, 0 infekcija, pregledan i brz. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

360 Internet Security koristio sam ga skoro godinu dana na Windows 7 Ultimate zajedno sa Baidu . Savrseno mi je radio. Na predlog IT strucnjaka sa VTI-a koristio sam oba antivirusa. Nikakvih problema nemam. Na osnovu iskustva pomentog sagovornika koji takodjer koristi oba antivirusa , nastavio sam da koristim oba. Na Bleeping forumu su mi savjetovali da zadrzim samo jedn antivirus- da ne bi remetili , odnosno smetali jedan drugom. Nikakvih smetnji nemam. Kad skeniram sa Baidu pozeljno je da ima konekcija jer je vrlo lagan ( ima svega 18 MB), brzo reaguje kada treba skenirati datoteku koju sam skinuo ili USB koji sam prikljucio. Skeniranje komplet racunara je duze nego kada se skenira sa 360 Internet Securitya.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 22:46 (Jing Jang).
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 -Antivirus

Zaključajte ovu temu jer se u 20-tak postova nabrbljalo toliko gluposti da me zabolila glava...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
9 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Windows 8 -Antivirus
Jing Jang kaže...

Evo dokaza da moze.

 

Di je tu Defender?

 

I jel ti znaš zašto dva antivirusa nemogu dobro egzistirati an istom računalu ili slušaš "stručnjake" a o predmetu nemaš blage veze?

11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 -Antivirus

Cloud sigurnost, pro aktivna zastita, dobro izbalansiran su karakteristike Baidu Antivirusa koji se dobro uklapa sa nekim drugim antivirusom.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 8 -Antivirus

OK, ne isplati se trošiti viijeme, ti ćeš i dalje po svom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 -Antivirus

- Za ovakva pitanja postoji tema, nema potrebe otvarati stalno nove:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice