WINDOWS 8 original umro hdd

poruka: 15
|
čitano: 4.181
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
WINDOWS 8 original umro hdd

Pozdrav svima

 

Kupio sam prije točno 13 mjeseci HP250 laptop i crko je hdd. 

Ima legal windows 8 ,ali sada nemam ništa. 
Kako vratiti licencirane windowse ?

Zvao sam MICROSOFT,javila se jedna ljubazna Aleksandra,kaže da se obratim ovlaštenom servisu da se moj ključ nalazi u matičnoj ploči ?!

Servisi žele naravno da odnesem tamo laptop ,ostavim nekoliko tjedana (nemoguće) i kažu da će možda napraviti. 

 

Molim vas savjet ,ako je netko imao takav slučaj. napominjem da imam hdd drugi.

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: WINDOWS 8 original umro hdd

servis sve rješava.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: WINDOWS 8 original umro hdd

Naravno i sam radim u servisu nekom,ali cijena takvog zahvata će prijeći vjerojatno pola cijene laptopa.

10 godina
protjeran
offline
WINDOWS 8 original umro hdd

Ubaci novi disk i instaliraj po ovom tutorijalu, s time da preskoči dio sa izradom recoverya :

 

http://podsistem.blogspot.com/2015/02/oem-windows-clean-install.html?m=1

 
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: WINDOWS 8 original umro hdd
goranauto kaže...

Naravno i sam radim u servisu nekom,ali cijena takvog zahvata će prijeći vjerojatno pola cijene laptopa.

-garancija? 2god.. extended itd?

-original OEM disk će donjeti i novi recovery.. (trebao bi, to nije hdd kupljen u trgovini).

-uvjek možeš instalirati, key je u UEFIju.. MS nema ništa s tim. Pitati ovlašteni servis kako doći do install medija.

..

-prva stvar koja se kod paljenja OEM predinstala pojavi je (trebala bi biti) izrada seta recovery medija, cca 4xDVDa cca 16GB, tj particija..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: WINDOWS 8 original umro hdd

sve ovo gore navedeno je ok kad IMATE ORIG WINDOWS,ali kod mene toga više nema. ili nisam shvatio . 

evo dolje slika što imam kopirano kao backup na drugi disk ali nemam čime to pokrenuti. imam čak neki original recover cd ali kaže da ne može pronaći odgovarajuće datoteke. 

 

 ne znam kako umetnuti sliku :(

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 0:18 (goranauto).
15 godina
online
Re: WINDOWS 8 original umro hdd

-install CD-DVD se već nekoliko godina ne isporučuje. (pa je poželjno napraviti ga).

-ovisi kako je proizvođač napravio, imaš barem jednu skrivenu recovery particiju na kojoj je win+driveri. Recovery nije repair/restore. Recovery je OEM-install (clean install ali s autamatiziranim postavkama i svim utilsima, driverima i aktivacijom proizvođača tj OEMa).

-restore je 'samo' restore.. kao i repair, traži postojeći win kojeg bi popravio, ako nema diska na kojem je win, nema što popraviti ili vratiti u priješnje stanje. Pogovoto ne pomaže za popravak diska, jer ne može popraviti disk.. (fizički kvar).

-ako je disk još donekle živ, bar dodatne skrivene particije.. tad možeš probati (boot nekog OSa kao ubuntu, ako je UEFI/GPT... tad je to teže. Tako vidiš disk, tj sadržaj, .. ili ne vidiš ako je sasvim crko).

-za win8 je obično particija +16GB (može biti 16, 20, 30.. to je proizvođač odredio, ali sigurno nije manje od 16. Može biti i posebna (ne)boot, koja pokreće instalaciju ali nije 'normalna' boot)

 

ako je disk crko/bačen.. tad ubaci drugi disk, skini (ima tema win8 install, usb..) kreiraš, instaliraš, aktivacija bi trebala biti automatska. Nije toliko problem nabaviti original medij, problem je OEMov medij tj key kojeg imaš da bi ga win prihvatio-aktivirao. U slučaju da ne ide, tek tad zoveš MS 0800300300 i oni ti izdiktiraju.. (nakon što ih uvjeriš da imaš valjani key..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
WINDOWS 8 original umro hdd

 

@goranauto

 

Pa dal sam ti link sa provjerenim i legalnim rješenjem....

Time buš dobio čiste legalne aktivirane windows 8.1 a onda je dalje lako....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: WINDOWS 8 original umro hdd

oprosti,ali nisam to u tvom tekstu našao. :( ni u navedenim linkovima.

11 godina
offline
Re: WINDOWS 8 original umro hdd
ihush kaže...

-install CD-DVD se već nekoliko godina ne isporučuje. (pa je poželjno napraviti ga).

-ovisi kako je proizvođač napravio, imaš barem jednu skrivenu recovery particiju na kojoj je win+driveri. Recovery nije repair/restore. Recovery je OEM-install (clean install ali s autamatiziranim postavkama i svim utilsima, driverima i aktivacijom proizvođača tj OEMa).

-restore je 'samo' restore.. kao i repair, traži postojeći win kojeg bi popravio, ako nema diska na kojem je win, nema što popraviti ili vratiti u priješnje stanje. Pogovoto ne pomaže za popravak diska, jer ne može popraviti disk.. (fizički kvar).

-ako je disk još donekle živ, bar dodatne skrivene particije.. tad možeš probati (boot nekog OSa kao ubuntu, ako je UEFI/GPT... tad je to teže. Tako vidiš disk, tj sadržaj, .. ili ne vidiš ako je sasvim crko).

-za win8 je obično particija +16GB (može biti 16, 20, 30.. to je proizvođač odredio, ali sigurno nije manje od 16. Može biti i posebna (ne)boot, koja pokreće instalaciju ali nije 'normalna' boot)

 

ako je disk crko/bačen.. tad ubaci drugi disk, skini (ima tema win8 install, usb..) kreiraš, instaliraš, aktivacija bi trebala biti automatska. Nije toliko problem nabaviti original medij, problem je OEMov medij tj key kojeg imaš da bi ga win prihvatio-aktivirao. U slučaju da ne ide, tek tad zoveš MS 0800300300 i oni ti izdiktiraju.. (nakon što ih uvjeriš da imaš valjani key..).

 zvao sam ms. ne mogu mi izdiktirati,kad ja nemam key već samo malu četvrtastu naljepnicu na kućištu gdje nema ključa,ali ga nema ni na računu,uputama o računalu,ništa...

11 godina
neaktivan
offline
Re: WINDOWS 8 original umro hdd
goranauto kaže...
ihush kaže...

-install CD-DVD se već nekoliko godina ne isporučuje. (pa je poželjno napraviti ga).

-ovisi kako je proizvođač napravio, imaš barem jednu skrivenu recovery particiju na kojoj je win+driveri. Recovery nije repair/restore. Recovery je OEM-install (clean install ali s autamatiziranim postavkama i svim utilsima, driverima i aktivacijom proizvođača tj OEMa).

-restore je 'samo' restore.. kao i repair, traži postojeći win kojeg bi popravio, ako nema diska na kojem je win, nema što popraviti ili vratiti u priješnje stanje. Pogovoto ne pomaže za popravak diska, jer ne može popraviti disk.. (fizički kvar).

-ako je disk još donekle živ, bar dodatne skrivene particije.. tad možeš probati (boot nekog OSa kao ubuntu, ako je UEFI/GPT... tad je to teže. Tako vidiš disk, tj sadržaj, .. ili ne vidiš ako je sasvim crko).

-za win8 je obično particija +16GB (može biti 16, 20, 30.. to je proizvođač odredio, ali sigurno nije manje od 16. Može biti i posebna (ne)boot, koja pokreće instalaciju ali nije 'normalna' boot)

 

ako je disk crko/bačen.. tad ubaci drugi disk, skini (ima tema win8 install, usb..) kreiraš, instaliraš, aktivacija bi trebala biti automatska. Nije toliko problem nabaviti original medij, problem je OEMov medij tj key kojeg imaš da bi ga win prihvatio-aktivirao. U slučaju da ne ide, tek tad zoveš MS 0800300300 i oni ti izdiktiraju.. (nakon što ih uvjeriš da imaš valjani key..).

 zvao sam ms. ne mogu mi izdiktirati,kad ja nemam key već samo malu četvrtastu naljepnicu na kućištu gdje nema ključa,ali ga nema ni na računu,uputama o računalu,ništa...

Ispod baterije? Kljuc MORA biti negdje na laptopu.

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
11 godina
offline
Re: WINDOWS 8 original umro hdd

mislim da sam shvatio,što ćete,moždane stanice ostarile...

javim ako uspije.

hvala svima na strpljenju.

10 godina
protjeran
offline
WINDOWS 8 original umro hdd

Noviji oem-i znaju imati ključ u biosu i tada ga nigdje nebuš našao fizički ispisanog na naljepnicama ili ispod baterije....   

 

Kako nisi vidio rješenje u linku?..... 

 

http://podsistem.blogspot.com/2015/02/oem-windows-clean-install.html?m=1

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: WINDOWS 8 original umro hdd

Ili u ovlaseni servis ili u skolske klupe izuciti "zanat" pa raditi servis..., stari lisci sjecaju se startup diska za Win 95... princip isti, ostalo....

11 godina
offline
Re: WINDOWS 8 original umro hdd

Isprika zbog nejavljanja,rješio sam to,prema uputama. 

 

Nisam se javio zbog teže bolesti bližeg člana u obitelji. 

Što se tiće komentara "školske klupe",nemam vremena komentirati.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice