Windows 8 i 8.1 - problemi izdvojena tema

poruka: 2.074
|
čitano: 559.496
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - Problemi

Imam jedan veliki problem. Dakle,na jednom Macu smo pokusavai instalirati Linux preko usb-a ,ali nismo uspjeli i ostavio sam linux na usb-u da ga instaliram kasnije,kada budem imao više vremena. Međutim,rođak mi je stavio usb u racunalo s Windows 8.1 dok je bilo ugasio i onda ga je upalio,a prikazao windows logo i onda se prikazalo :preparing automatic repair,diagnosing your pc i pisale 2 opcije:shut down ili automatic repair.

Ne zelim da mi se izbrisu svi podaci,stvarno neznam sta da ucinim.

Molim pomozite!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 - Problemi

Žvaka

 

- Prvo i osnovno treba spasit podatke, skini si Linux Mint,

  stavi ga na USB s ovim programom, KLIK, bootaj PC s toga USBa,

  pokreni Mint (neće ga instalirati ne brini, HDD ostaje netaknut),

  pronađi podatke koji su ti bitni i iskopiraj ih na externi disk ili drugi USB flash, zatim restartaj,

  sad pokreni win i odaberi repair.

- Kod repaira se ne gube podaci, ali predostrožnosti nikad dosta.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2014 21:22 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - Problemi

Hvala na odgovoru,ali sto ce biti biti sa igrama i programima koji su instalirani

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 - Problemi
Žvaka kaže...

Hvala na odgovoru,ali sto ce biti biti sa igrama i programima koji su instalirani

- Trebali bi ostati netaknuti, a njih lako uvijek instaliraš, podaci su bitni.

- Drugi puta treba malo više paziti što se radi i kako se radi.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
11 godina
offline
Re: Windows 8 - Problemi
zviznemte kaže...
dennocro kaže...

imam jedan problem koji je pomalo cudan.

 

Cijeli dan komp bude upaljen i radim tek predvecer na njemu 2-3 sata, nebitno sta on radi super, prije spavanja stavim neki torrent skidati i ujutro kad probam raditi na kompu on je neupotrebljiv. Moram ga resetirati preko kucista jer nemogu nista raditi na njemu ko da se memorija popuni do max i proc. a do task managera ni nemogu doci da vidim sta zdere tu svu memoriju. jel ima neko neku ideju sta da napravim da se to vise nedesava? komponente koje imam mozete pogledati pod moj pc

Neznam u cemu je problem ali prvi dio recenice me smeta kao ljubitelja kompa. Zašto ga držiš upaljenog cijeli dan ako nisi na njemu? Tako mu skracujes "život" al doslovce.

torrenti su upaljeni, seedam

11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - Problemi

Instalirani su Windows 8.1 32-bit. Sve radi savršeno, osim jedne stvari. Windows Update..... do sada su svi updateovi skinuti bez problema, osim updatea za Microsoft Office 2013 Service Pack 1. Skinut je i taj update, ali kad počne instalacija istog, na 14% mi stane i javi mi grešku "Kod 570". Da se ubijem, probao sam naći na Internetu po tom kodu o čemu se radi, ali bez uspjeha. Ostali update-ovi i dalje se skidaju i instaliraju bez problema, osim ovog jednog jedinog - MS Office 2013 Service Pack 1 32 bit.

 

Da li bi netko znao u čemu je problem? Hvala!

IP
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.3.2014 23:58 (Pipe Smoker).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 - Problemi

problem je  tome što imas najvjerojatnije ostecenu instalaciju officea. preporucam ti da skines s neta slike s ukljucenim sp1. najlakse i najbezbolnije.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - Problemi

Pozdrav!
Imam jedno pitanje za vas vezano uz jedan problem,mozda netko od vas zna rjesenje.Znaci mozda problem potjece od ovoga a mozda ne,nedavno(prije 1-2 tjedna max)mi se je skype updetovao sam -.- i nakon toga svaki put kad zelim nesto instalirat tipa neku igru il program u 90% slucajeva mi se PC crasha i izadje mi BSOD i pise "Your PC ran into problem itd itd" i onda ono ispod njega pise "...Registry_error",i nemogu neke programe izbrisat jer mi se i tad pc crasha i izadje isti error,pokusao sam sa CCleanerom da to fixa i nije pomoglo,i skenirao sam pc sa Anti virusom i cist je...sada ako netko zna neko rjesenje il prijedlog,neka pomaze!
Hvala unaprijed! :) 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 8 - Problemi

Vec 3 puta mi se desava kad napravim update windowsa, da nakon reseta mi se nezeli podignuti windowsi nego bude crni ekran...i onda moram napraviti system restore...vratim sustav 2-3 dana u nazad i onda radi sve normalno dok ponovo nedodje do istog updatea...mogu ga jedino blokirati da neradi update, al sta onda da mi uvijek bude na istom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 - Problemi

To je problem kod osmice koji jos nisu rijesili...upalio bi ti se nakon 20-30 minuta ali to nije to...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 - Problemi
Valentin17 kaže...

Žvaka

 

- Prvo i osnovno treba spasit podatke, skini si Linux Mint,

  stavi ga na USB s ovim programom, KLIK, bootaj PC s toga USBa,

  pokreni Mint (neće ga instalirati ne brini, HDD ostaje netaknut),

  pronađi podatke koji su ti bitni i iskopiraj ih na externi disk ili drugi USB flash, zatim restartaj,

  sad pokreni win i odaberi repair.

- Kod repaira se ne gube podaci, ali predostrožnosti nikad dosta.

  reci mi jeli za taj linux mint, bitno 32 i 64 bita ako ja imam 64 bitni sistem i na USB ubacim taj linux 64 bitni i zelim nekome spasiti podatke a njegov sistem je 32 bitni i obrnuto...

jeli mozda dobro skinuti i 32 i 64 bitni linux za obe shema, ako razumijes sta ocu reci...

13 godina
offline
Re: Windows 8 - Problemi
splicanin kaže...
Valentin17 kaže...

Žvaka

 

- Prvo i osnovno treba spasit podatke, skini si Linux Mint,

  stavi ga na USB s ovim programom, KLIK, bootaj PC s toga USBa,

  pokreni Mint (neće ga instalirati ne brini, HDD ostaje netaknut),

  pronađi podatke koji su ti bitni i iskopiraj ih na externi disk ili drugi USB flash, zatim restartaj,

  sad pokreni win i odaberi repair.

- Kod repaira se ne gube podaci, ali predostrožnosti nikad dosta.

  reci mi jeli za taj linux mint, bitno 32 i 64 bita ako ja imam 64 bitni sistem i na USB ubacim taj linux 64 bitni i zelim nekome spasiti podatke a njegov sistem je 32 bitni i obrnuto...

jeli mozda dobro skinuti i 32 i 64 bitni linux za obe shema, ako razumijes sta ocu reci...

Nije bitno, radit ce u svakm slucaju.

Zdravi i veseli bili :)
15 godina
offline
Re: Windows 8 - Problemi
splicanin kaže...
..

jeli mozda dobro skinuti i 32 i 64 bitni linux za obe shema, ako razumijes sta ocu reci...

 pravilo: za svaki OS je jedino bitno kompatibilnost s aplikacijana (u to spada i npr driver, igra i ostali soft). Podatci nisu apps, neovisni su o OSu, playeru itd. Ovisnost može postojati samo ako se ovisi o nekom npr backup softwareu, npr zip ali on postoji za sve platforme, dok npr za specifične kao MSov winbackup moraš imati funkcionalne windowse..

-ovakav slućaj je sasvim sporedno koliko bitova ima OS ili koji je OS. Ipak, za univerzalnost ide se na niži zajednićki nazivnik, tako se za npr liveboot medij (spašavanje podataka i sl.) univerzalnije može koristiti 'slabiji' OS 32bitni (jer radi i na ograničenim CPUima) još konkretnije npr i386 pa redom 586-686.. Važnije je imati kompatibilnost (i npr LAN ili chipset driver) nego više bitova koji nemaju nikavu svrhu jer bitove ne koristi OS nego OS omogućuje aplikaciji (konkretna razlika količina pristupnog RAMa).

- Aplikacija odeđuje potrebe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - Problemi

Dali je imao ko ovakav problem prilikom instalacije win 8?

13 godina
offline
Re: Windows 8 - Problemi
hrgs kaže...

Dali je imao ko ovakav problem prilikom instalacije win 8?

- Instalacija je neka kopija ili orginal?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - Problemi

Kopija s originalnim kljucem,  ali vec sam instalirao na vise kompova i sve je radilo i sad na jedom nece

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - Problemi

Krivo sam se izrazio znaci original je sve jedino sam ja skidao win s microsoftove stranice jer sam dobio samo key

14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Ljudi molim vas pomozite... Oči mi ispadaju, pokušao sam sve ali nikako ne mogu povećati osvjetljenje na svom laptopu... Nakon bezbroj pokušaja uspio sam "srediti" i da mi nestane mogućnost mijenjanja jačine osvjetljenja kada se klikne na power options. Koliko sam primjetio, dosta veliki broj korisnika ovog operativnog sustava ima sličan problem, pa možete li mi dati par savjeta kako to pokušati riješiti ili, još bolje, reći kako ste vi riješili? Najnoviji su drajveri, ne želim prebacivati na defaultne postavke za displej (ona fora sa intel hd drajverima), kopao sam po registriju ali nikako ne pronalazim rješenje... I da, instaliran je najnoviji update, nakon kojega se i pojavio navedeni problem...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi

ti je 'fičer' ponkeih intel VGA tj driver + aplikacija. Počelo se dešavati (bug) od cca prije godine, povezano s swichable i sl izmjenama. Pogrešno baždarena skala za svjetlinu. Obično pomaže clean install novog drivera (ili starog, ovidi u kojem je bug) pa možda i BIOSa.

Ako najnoviji driver radi probleme korisit neki stariji. Suprotan scenarij, ako je iz nekog razloga win restorao staro stanje, tad je i stari driver pa treba noviji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi

Zanimljivo mi je to što sam pokušavao i sa starim i novim driverima, uvijek isto. Čak mi je nakon posljednjeg update-a nestala i opcija mijenjanja svjetline. Našao sam soluciju koja je upalila kod moje verzije laptopa (Aspire 8930g, nvidia), ali kod mene ne pali... Jedino kada "ugasim" grafičku karticu mogu imati dobro osvjetljenje. Logično bi bilo da je problem u driverima grafičke kartice, ali sam toliko verzija brisao i radio clean install da sad sumnjam da je to problem...

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi

probaj boot nekog live medija, npr ubuntu ili miniPE ...

(ako žuriš preskok odlomka..)

fora, neke postavke npr glasnoća (nema razloga da i svjetlina nije na isiti princip...) ostanu u CMOSu (ne baš bios nego poseban dio za te postavke).. i ako je (a to je konkretno bio slučaj kod promjene generacije prije cca godinu dana), pogrešno baždaren tad ostane na nekoj 'pogrešnoj' vrijednosti. npr stari raspon je imao 0-15 dok je možda novi 0-255..

Sve postavke su u regisryju, reinstall može nasljediti problem, progooglaj za svoj model ili vga dali postoji neki fix-cleaner-patch.. ili pokušavaj ćorava koka metodom.

(-nastavak) možda ga takav boot resetira.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 19:08 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi

Hahaha, definitivno ćorava koka metoda:). Hvala puno na odgovoru... Pokušat ću rješit problem, a čim uspijem "pojačati" zaslon, šaljem rješenje!:)

14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Ne znam zašto - ali imam problema sa boot-om na Osmici. Jedino na Osmici.

 

Dakle normalno ugasim produžni kabel (prekidačem), i ujutro upalim prekidač, komp se sam od sebe upali. Znači uopće ne pretisnem Power button na kućistu, komp se nakon što dobije struju sam pali. Prije mi se to nije nikada događalo...

Drugo - prvi boot nikad ne digne Windowse, uopće se ne pojavi Welcome screen, a nakon restarta sve radi normalno.

 

Možda netko ima isti problem/zna kako ga riješiti?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
DmL kaže...

Ne znam zašto - ali imam problema sa boot-om na Osmici. Jedino na Osmici.

 

Dakle normalno ugasim produžni kabel (prekidačem), i ujutro upalim prekidač, komp se sam od sebe upali. Znači uopće ne pretisnem Power button na kućistu, komp se nakon što dobije struju sam pali. Prije mi se to nije nikada događalo...

Drugo - prvi boot nikad ne digne Windowse, uopće se ne pojavi Welcome screen, a nakon restarta sve radi normalno.

 

Možda netko ima isti problem/zna kako ga riješiti?

Ima sam dva puta taj isti problem sa platformom socket 478 i socket 775.

U jednom slucaju je bilo do napajanja a u drugom do maticne.

nicky.sl
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
DmL kaže...

.. i ujutro upalim prekidač, komp se sam od sebe upali...

 možda izgleda 'po duhu svetom', ipak je po BIOSovim opcijama. PowerOn ili lan, time itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

E stvarno ne znam što da radim. Ovaj windows update je nešto najgore što je microsoft ikada stavio u pogon. Stalna rušenja updata, nemogućnost njihove instalacije. Evo probao instalirati update gdje je sam cekao dobrih 45 min da skine nadogradnje te da prilikom instalacije svega uspije instalirati 2 updata od 67 (primjetiim odmah da je nesto brzo napravio install) i nakon toga i opcije check updates javlja nove update uljucujuci one koji se nisu uspjeli instalirati, ali zanimljivo sve ih treba opet skidat. Što sam ja onda ceko 45 min, ne razumijem. Riječ je o Windows 8 Core. Što napraviti u ovakvim situacijama, troubleshooter, ponovno pokretanje servisa windows update, brisanje datoteka u softwaredistribution folderu (ova opcija je čak i uspijela pomoći mi jedanput). No zašto je prvi pokušaj updata uvijek neuspješan? Uostalom prilikom downloada sve stoji na 0 (0 mb, 0 % - tek na kraju pokaze veličinu i postotak kad dođe na 90 i nešto %)

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 22:49 (fighterZu).
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
fighterZu kaže...

E stvarno ne znam što da radim. Ovaj windows update je nešto najgore što je microsoft ikada stavio u pogon. Stalna rušenja updata, nemogućnost njihove instalacije. Evo probao instalirati update gdje je sam cekao dobrih 45 min da skine nadogradnje te da prilikom instalacije svega uspije instalirati 2 updata od 67  (primjetiim odmah da je nesto brzo napravio install)  i nakon toga i opcije check updates javlja nove update uljucujuci one koji se nisu uspjeli instalirati, ali zanimljivo sve ih treba opet skidat. Što sam ja onda ceko 45 min, ne razumijem. Riječ je o Windows 8 Core. Što napraviti u ovakvim situacijama, troubleshooter, ponovno pokretanje servisa windows update, brisanje datoteka u softwaredistribution folderu (ova opcija je čak i uspijela pomoći mi jedanput). No zašto je prvi pokušaj updata uvijek neuspješan? Uostalom prilikom downloada sve stoji na 0 (0 mb, 0 % - tek na kraju pokaze veličinu i postotak kad dođe na 90 i nešto %)

  Zbrckali su ove windowse i u problemu su opcenito u svitu a pogotovo u Americi jer su ostete boli glava...za instalirati taj update covik mora biti doktor nauka i informatike...ostavi se corava posla i vrati sedmicu...kad srede osmicu imat ces vrimena je stavit..

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
fighterZu kaže...

E stvarno ne znam što da radim. Ovaj windows update je nešto najgore što je microsoft ikada stavio u pogon. Stalna rušenja updata, nemogućnost njihove instalacije. Evo probao instalirati update gdje je sam cekao dobrih 45 min da skine nadogradnje te da prilikom instalacije svega uspije instalirati 2 updata od 67 (primjetiim odmah da je nesto brzo napravio install) i nakon toga i opcije check updates javlja nove update uljucujuci one koji se nisu uspjeli instalirati, ali zanimljivo sve ih treba opet skidat. Što sam ja onda ceko 45 min, ne razumijem. Riječ je o Windows 8 Core. Što napraviti u ovakvim situacijama, troubleshooter, ponovno pokretanje servisa windows update, brisanje datoteka u softwaredistribution folderu (ova opcija je čak i uspijela pomoći mi jedanput). No zašto je prvi pokušaj updata uvijek neuspješan? Uostalom prilikom downloada sve stoji na 0 (0 mb, 0 % - tek na kraju pokaze veličinu i postotak kad dođe na 90 i nešto %)

Ma treba se malo i snaći. Uspio sam na kraju naći rješenje. Pogledao sam o kakvoj je greški riječ (ne znam zašto to nisam odmah napravio - update history {#}) i našao rješenje na microsoft support stranicama (link). Ova druga opcija uz pomoć troubleshootera, koji se skine sa njihovih stranica, je rezultirala rješenjem. No taj je windows update uvijek bio problematičan bez obzira o kojim windowsima je riječ. Ništa novo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 20:27 (fighterZu).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Instalirao sam na laptop win 8.1, problem sam primjetio kad sam laptop krenuo staviti na sleep, ekran mi se zacrnio a laptop je radio i dalje,nakon cca 5 min ekran je bio i dalje crn a laptop je radio, ovaj problem nisam imao na win7, drugi problem je sto se isto događa i kad krenem staviti laptop na hibernaciju. Da li možda postoji kakvo rijesenje za ovaj problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Pozz.

Opet ja sa problemom oko laptopa.

Naime, ubacio sam Win 8.1 64bit. Imam potrebni DVD sa driverima koji podrzava samo Win8. E posto nemam DVD citaca na laptopu, pokusao sam preko USB da prebacim sa desktop racunara, ali nemoze da kopira jedan dio sa DVD-a, pokaze crvenu liniju i tako stoji, skoro da zablokira citav racunar. Niti da krene niti mogu ugasiti, samo preostaje da izvadim DVD. I svaki put je ista situacija.

Eh, na stranici sam nasao potrebne drivere, ali za Win8.1 nema svih potrebnih drivera, recimo Smart Geasture, card reader, i tako neke sitnice koje su korisne, ali postoje za Win8, da li smijem instalirati te koje nude za Win8. Da li ce biti nekih problema, ili ima negdje na netu DVD kompletan da skinem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice