Windows Vista defregmentacija!!!

poruka: 45
|
čitano: 11.682
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista defregmentacija!!!

Pozdrav društvo. Evo da vas pitam da li mi možda možete pomoći. Imam Vistu već neko vrijeme i probao sam je već dva tri puta defregmentirat ali nikako da uspije. Kao da se zamrzne. Jeste li vi možda to pokušali i da li ste možda našli rješenje problemu kao što je moj????!!!! Hvala!!!

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ Matična: MSI K9N Neo V2 Grafička kartica: MSI Nvidia 8400GS 512MB RAM: 2GB HDD: Maxtor 160GB Monitor: Philips 190CW Kućište: Coolmaster
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!

jesi li koristio kakav drugi software za defragmentaciju

15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista defregmentacija!!!

Koristi programe poput Diskeeper ili O&O Defrag.

Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!

Prijatelj je pokusao sa jednim programom sta ujedno poboljšava performanse kompa. Rekao mi je da se ista stvar dogodi.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ Matična: MSI K9N Neo V2 Grafička kartica: MSI Nvidia 8400GS 512MB RAM: 2GB HDD: Maxtor 160GB Monitor: Philips 190CW Kućište: Coolmaster
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista defregmentacija!!!

Smart Defrag v1.08 ... ali mozda ti GUI nece raditi TOCNO kak spada, koja slika buttona...  (tj. meni na x64 Visti se ne vide no podrzava x64)  radi mi savrseno i brzo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!

Skini ovaj defrag programčić i probaj s njime....nije nešto ali vjeruj mi dobro obavi posao..

Private
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
UltimateRazor kaže...

Pozdrav društvo. Evo da vas pitam da li mi možda možete pomoći. Imam Vistu već neko vrijeme i probao sam je već dva tri puta defregmentirat ali nikako da uspije. Kao da se zamrzne. Jeste li vi možda to pokušali i da li ste možda našli rješenje problemu kao što je moj????!!!! Hvala!!!

 Ako te comp. slusa i nezastajkuje u radu. Nemas potrebe za tim! A i ako imas malo ram memoriye proces ce se odvijati sporija naravno! Defregmentacija je potreba za camera mobilne aparate i tako za sitne urudjaje koji ne vrse proces preko procesora i ram memorije!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 1:52 (Marko pecirep).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Vista non stop nešto rošta po disku, a ako imaš zapunjen HD skoro do kraja defragmentacija se može protegnuti na više sati. Probaj ostaviti komp da se defragmentira preko noći. Prije toga poisključuj antiviruse i ostala sr**a koja bi samo smetala, pa javi kako je prošlo.
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista defregmentacija!!!

ako hoces zaustavit to rovanje po disku odes desnim klikom na Computer pa Manage i onda Services and Applications pa Services - tu nadjes Windows Search, dvaput kliknes i stavis Disabled. Restartas komp i Vista ne bi trebala vise indeksirat disk.

sorry na OT-u

Quintili Vare, legiones redde!
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista defregmentacija!!!

ja imam vistu i defregmentaciju obavim za maksimalno 3 sata. važno je imati dobar program za to. evo, ja koristim program koji dolazi u paketu TuneUp 09

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Marko pecirep kaže...
 Ako te comp. slusa i nezastajkuje u radu. Nemas potrebe za tim! A i ako imas malo ram memoriye proces ce se odvijati sporija naravno! Defregmentacija je potreba za camera mobilne aparate i tako za sitne urudjaje koji ne vrse proces preko procesora i ram memorije!

jeli mi ,molim te, možeš mi napisati tutorial za defragmentaciju camera moblnih aparata?

bio bih ti jako zahvalan.

 

Belji se

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete čvrsti razlog za to. :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
puma1400 kaže...

jeli mi ,molim te, možeš mi napisati tutorial za defragmentaciju camera moblnih aparata?

bio bih ti jako zahvalan.

 

Belji se

Formatiraš lijepo i nema fragmentacije (ako misliš na storage card), ako misliš na kameru onda ih defragmentiraš sa super attack ljepilom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 16:43 (Zura).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Marko pecirep kaže...
UltimateRazor kaže...

Pozdrav društvo. Evo da vas pitam da li mi možda možete pomoći. Imam Vistu već neko vrijeme i probao sam je već dva tri puta defregmentirat ali nikako da uspije. Kao da se zamrzne. Jeste li vi možda to pokušali i da li ste možda našli rješenje problemu kao što je moj????!!!! Hvala!!!

 Ako te comp. slusa i nezastajkuje u radu. Nemas potrebe za tim! A i ako imas malo ram memoriye proces ce se odvijati sporija naravno! Defregmentacija je potreba za camera mobilne aparate i tako za sitne urudjaje koji ne vrse proces preko procesora i ram memorije!

Ovakvo nešto može samo n00b reći i ostat živ. Već ptičice na grani znaju kako je defrag. važan za održavanje cjelog sustava. Upravo na mobitelima i kamerama defregmentacija nije važna tj. nema niti nekakvog efekta jer ti uređaji imaju flash memoriju.

Ontopic: savjetujem zadnju verziju AusLogics Disk Defrag-a. Besplatan je i nemaš šta izgubiti!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Spank Master kaže...

Upravo na mobitelima i kamerama defregmentacija nije važna tj. nema niti nekakvog efekta jer ti uređaji imaju flash memoriju.

Huh? Kakve veze ima što je flash memorija?

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
itf4n kaže...
Spank Master kaže...

Upravo na mobitelima i kamerama defregmentacija nije važna tj. nema niti nekakvog efekta jer ti uređaji imaju flash memoriju.

Huh? Kakve veze ima što je flash memorija?

 

valjda zato jer nema glave za čitanje kojoj fragmentacija ne pogoduje...

inače, ja otkad san na visti nisan defragmentira disk... ne osjećan neku posebnu potrebu...

16 godina
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Zura kaže...
Vista non stop nešto rošta po disku, a ako imaš zapunjen HD skoro do kraja defragmentacija se može protegnuti na više sati. Probaj ostaviti komp da se defragmentira preko noći. Prije toga poisključuj antiviruse i ostala sr**a koja bi samo smetala, pa javi kako je prošlo.

 sTART Run "services" windows search -stop,disabled ,superfetch stop,disabled.Windows defender off.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Spank Master kaže...
Marko pecirep kaže...
UltimateRazor kaže...

Pozdrav društvo. Evo da vas pitam da li mi možda možete pomoći. Imam Vistu već neko vrijeme i probao sam je već dva tri puta defregmentirat ali nikako da uspije. Kao da se zamrzne. Jeste li vi možda to pokušali i da li ste možda našli rješenje problemu kao što je moj????!!!! Hvala!!!

 Ako te comp. slusa i nezastajkuje u radu. Nemas potrebe za tim! A i ako imas malo ram memoriye proces ce se odvijati sporija naravno! Defregmentacija je potreba za camera mobilne aparate i tako za sitne urudjaje koji ne vrse proces preko procesora i ram memorije!

Ovakvo nešto može samo n00b reći i ostat živ. Već ptičice na grani znaju kako je defrag. važan za održavanje cjelog sustava. Upravo na mobitelima i kamerama defregmentacija nije važna tj. nema niti nekakvog efekta jer ti uređaji imaju flash memoriju.

Ontopic: savjetujem zadnju verziju AusLogics Disk Defrag-a. Besplatan je i nemaš šta izgubiti!

 Haha! AJd neam namijeru se prepirat ti sebi ja sebi! Ali napuni nekad mobilni s memory cipom od neki 4GB I pobrisi neke datoteke pa nanovo nesto spremi pa ces vidjet dali je proces sporiji! Pa mi javi!

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 21:09 (Marko pecirep).
16 godina
offline
Windows Vista defregmentacija!!!

Ne skrećine u Off Topic!

 

Da ne otvaram novu temu i ja imam jedno pitanje vezano za defragmentaciju kod Viste. Naime, svaki put nakon defragmentacije količina slobodnog prostora na C disku mi se smanji za 1 - 1.5 GB. Zanima me zašto je to tako? Imam relativno malenu sistemsku particiju pa mi zna zasmetati kad odjednom "izgubim" toliki slobodan prostor na C disku. Probavao sam različitim alatima ali uvijek nakon svake defragmentacije količina prostora se smanjiva.

 

Čudno, zar ne!?

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!

 Haha! AJd neam namijeru se prepirat ti sebi ja sebi! Ali napuni nekad mobilni s memory cipom od neki 4GB I pobrisi neke datoteke pa nanovo nesto spremi pa ces vidjet dali je proces sporiji! Pa mi javi!

Točno da je sporiji ali defregmentacija to nemože popraviti jer je to drugačiji tip memorije odnosno elektronički naspram magnetski.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
cro_blue kaže...

Ne skrećine u Off Topic!

 

Da ne otvaram novu temu i ja imam jedno pitanje vezano za defragmentaciju kod Viste. Naime, svaki put nakon defragmentacije količina slobodnog prostora na C disku mi se smanji za 1 - 1.5 GB. Zanima me zašto je to tako? Imam relativno malenu sistemsku particiju pa mi zna zasmetati kad odjednom "izgubim" toliki slobodan prostor na C disku. Probavao sam različitim alatima ali uvijek nakon svake defragmentacije količina prostora se smanjiva.

 

Čudno, zar ne!?

Mislim da ti je to zbog toga kad se disk defragmentira onda s njega brišu podaci koji nisu do kraja izbrisani pa windowsi krivo očitaju koliko je zauzeto a koliko slobodno prije i poslje defrag.

16 godina
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Spank Master kaže...
cro_blue kaže...

Ne skrećine u Off Topic!

 

Da ne otvaram novu temu i ja imam jedno pitanje vezano za defragmentaciju kod Viste. Naime, svaki put nakon defragmentacije količina slobodnog prostora na C disku mi se smanji za 1 - 1.5 GB. Zanima me zašto je to tako? Imam relativno malenu sistemsku particiju pa mi zna zasmetati kad odjednom "izgubim" toliki slobodan prostor na C disku. Probavao sam različitim alatima ali uvijek nakon svake defragmentacije količina prostora se smanjiva.

 

Čudno, zar ne!?

Mislim da ti je to zbog toga kad se disk defragmentira onda s njega brišu podaci koji nisu do kraja izbrisani pa windowsi krivo očitaju koliko je zauzeto a koliko slobodno prije i poslje defrag.

 

Vrag mu ga zna... Srećom, za koji dan mi stiže novi disk pa mi tih gigabajt-dva neće previše značiti!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Marko pecirep kaže...
UltimateRazor kaže...

Pozdrav društvo. Evo da vas pitam da li mi možda možete pomoći. Imam Vistu već neko vrijeme i probao sam je već dva tri puta defregmentirat ali nikako da uspije. Kao da se zamrzne. Jeste li vi možda to pokušali i da li ste možda našli rješenje problemu kao što je moj????!!!! Hvala!!!

 Ako te comp. slusa i nezastajkuje u radu. Nemas potrebe za tim! A i ako imas malo ram memoriye proces ce se odvijati sporija naravno! Defregmentacija je potreba za camera mobilne aparate i tako za sitne urudjaje koji ne vrse proces preko procesora i ram memorije!

Gledaj. Nakon nekog određenog perioda, disk fragmenitra datoteke na svojoj površini u komadiće. Sada kada ti želiš otvoriti datoteku na fragmenitranom disku, disk mora učitati sve komadiće (fragmente) datoteke. Samim tim pronalaženjem fragmenata izgubi se dosta vremena i tada govorimo o sporom disku i jedini način je defregmentacija diska. Ovo što si ti napisao je teška glupost. Procesor i RAM nema veze sa sporošću diska jer je disk zaseban uređaj.

 

@ autor teme

 

Vistin program za defragmentiranje diska je jako loše napravljen (nema nikakvih pokazivača što se trenutno odvija). Zato skini neki bolji program (ja ti koristim Paragon Pro 2009, ali on je oko 80 dolara)

fotoforum.forumotion.net
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
Oly_E3 kaže...
Marko pecirep kaže...
UltimateRazor kaže...

Pozdrav društvo. Evo da vas pitam da li mi možda možete pomoći. Imam Vistu već neko vrijeme i probao sam je već dva tri puta defregmentirat ali nikako da uspije. Kao da se zamrzne. Jeste li vi možda to pokušali i da li ste možda našli rješenje problemu kao što je moj????!!!! Hvala!!!

 Ako te comp. slusa i nezastajkuje u radu. Nemas potrebe za tim! A i ako imas malo ram memoriye proces ce se odvijati sporija naravno! Defregmentacija je potreba za camera mobilne aparate i tako za sitne urudjaje koji ne vrse proces preko procesora i ram memorije!

Gledaj. Nakon nekog određenog perioda, disk fragmenitra datoteke na svojoj površini u komadiće. Sada kada ti želiš otvoriti datoteku na fragmenitranom disku, disk mora učitati sve komadiće (fragmente) datoteke. Samim tim pronalaženjem fragmenata izgubi se dosta vremena i tada govorimo o sporom disku i jedini način je defregmentacija diska. Ovo što si ti napisao je teška glupost. Procesor i RAM nema veze sa sporošću diska jer je disk zaseban uređaj.

 

@ autor teme

 

Vistin program za defragmentiranje diska je jako loše napravljen (nema nikakvih pokazivača što se trenutno odvija). Zato skini neki bolji program (ja ti koristim Paragon Pro 2009, ali on je oko 80 dolara)

 Heh! nema nikakve veze???! Dali ce pc brze citati datoteke s diska ako ima vise ram memorije normalno da oce jer se na disk i sprema pomocu ram memorije i cita! A naravno da ce biti sporije kada se datoteke razbacaju po disku ali ako disk nije napunjen necemu previse oduzeti vremena!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!

Ako je sa Vistom dobio DiscKeeper tad je to dobro ,ali ako ima "obični" defrag od winsa to je bezveze.Inače ,ne znam zašto savjete daju oni tipa
"dok ti radi dobro je" ,jednostavno se mora vršiti defragmentacija ako želiš dobre performanse .Nikako mi ne ide u glavu savjet "dok ti radi dobro je",toliko
mi se urezao da jednostavno ponavljam kao papagaj.Sory na ovom komentaru ali jednostavno mi ne ide u glavuNevinašce

Private
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 22:14 (Private).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!

Hvala dečki

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!

Zaboravio si na propusnost sučelja diska (PATA, SATA, SATA II). Čak i kada se sami Windowsi (ili neki drugi OS) instaliraju već tada nastupa proces fragmentacije. Inače ne razbacaju se cijele datoteke, nego njihovi fragmenti (sitni komadići), a to se događa od kada instaliraš sustav. Sada kada si spomenuo RAM i CPU dotaknuo si cjelokupnu brzinu sustava, a mi ovdje pričamo o brzini diska, a samom defregmentaciom dobiva se velika brzina, tako da ne ovisi o količini RAM-a (recimo ja sa 8GB i netko sa 1GB imati će iste performanse prijenosa podataka u/sa disk/a (uzmemo li u obzir isti model naravno)) koliko će brzo čitati računalo disk, nego na to utječe sučelje diska i njegov trenutni postotak fragmentacije.

 

Evo imam za primjer svoj laptop (služi mi svakodnevno na poslu). Na njega svaki dan unosim podatke (uglavnom office datoteke) sa terena. Sam hardver laptopa je poprilično jadan za današnje poimanje hardvera (ima AMD Athlon XP na 1.3GHz i 512MB RAM-a koji radi na 133MHz i disk od 20GB). Disk defragmenitram jednom mjesečno i imam dosta brz laptop za moje potrebe (naravno nije zbog procesora dovoljno jak za neke stvari tipa obradu fotografija, ali je brz jer je disk uredan i traganja po disku za fragmenitma nema)

fotoforum.forumotion.net
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista defregmentacija!!!

ako tražiš defregmentaiju koja traje 5min, a uspješna je, pogledaj Auslogics Disk Defrag

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
cro_blue kaže...

Ne skrećine u Off Topic!

 

Da ne otvaram novu temu i ja imam jedno pitanje vezano za defragmentaciju kod Viste. Naime, svaki put nakon defragmentacije količina slobodnog prostora na C disku mi se smanji za 1 - 1.5 GB. Zanima me zašto je to tako? Imam relativno malenu sistemsku particiju pa mi zna zasmetati kad odjednom "izgubim" toliki slobodan prostor na C disku. Probavao sam različitim alatima ali uvijek nakon svake defragmentacije količina prostora se smanjiva.

 

Čudno, zar ne!?

Ponisti System Restore,ostace ti zadnja povratna tocka.

Vista radi system checkpoint 1x u 24 sata ako je racunalo ukljuceno.Ako nije ukjuceno,sljedeca kontrolna tocka bice napravljena kad se ukljuci racunalo,pod uvjetom,da nije proslo 24 sata od zadnjeg stvaranja kontrolne tocke.

Ne moze to bez kabla
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista defregmentacija!!!
itf4n kaže...
Spank Master kaže...

Upravo na mobitelima i kamerama defregmentacija nije važna tj. nema niti nekakvog efekta jer ti uređaji imaju flash memoriju.

Huh? Kakve veze ima što je flash memorija?

 

14 godina
neaktivan
offline
Windows Vista defregmentacija!!!

da ne otvaram novu temu. pokrenuo defragmentaciju na visti, komp je star cca 2 i sitno mjeseca, hard 650gb, popunjeno oko 240gb.

 

uglavnom pokrenuo sam defrag pred doslovno 5 sati! radi dok pišem ovo. ne kužim jel to "normalno" ili se smrzo.....

kak mrzim kaj na visti ne vidiš proces ko na xp-u pa ne znam dal uopće pere ili ne.....

 

kružić se vrti Smijeh

 

ps: ne koristim nikakav defrag softver....

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice