Windows Vista ili Windows XP

poruka: 66
|
čitano: 9.118
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

Pozz ljudi mene zanima imam Windows XP i htjeo bih staviti Windows Vistu a muci me jedan problem,

Procesor:AMD Athlon64 X2 5200+

Graficka:Asus EN8800GS

Memorija:4GB

Posto sam cuo da tih  4gb windows xp 32 bitni sve ne ocitiva mene zanima dali da stavim windows vistu i koju, vecinom igram igre pa mislim da je najbolja windows ultimate moze vasa preporuka sta da radim.Zahvaljujem unaprijed.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

Sa tom konfom nemaš problema, vista će ti očitavati 4GB memorije ako staviš 64bitnu a 32bitna će se ponašati isto kao XP i pokazivati 3.25GB(valjda sam pogodio), a što se tiče igranja ultimate ti je najbolja samo deaktiviraj sidebar(jede puno memorije)

My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows Vista ili Windows XP

stavi si vistu ultimate 64bit

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

Da da,stavi Vistu pa za koji dan\tjedan stavi Win7 :-P

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

ha cuj, ak su ti vaznije igre (IGRE! NE IGRICE!!!) nego izgled, uzmi xp jer trosi manje resursa i tako to. i da, moras 64 bitnu verziju ak oces da su ti tih 4 gb prepoznata. al opet, kad imas dobru konfu(a imas) bas i nije vazno da imas xp, pa onda... ipak... IDI NA VISTU al be sure da uzmes 64 bitnu. il ode 0.75GB RAMa u zaborav.

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@) [url=http://profile.xfire.com/inferno2912][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/inferno2912.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

Hvala decki znaci vista 64 bitna ultimate mozeteli mi reci i kolko zauzima gigabajta na hardu da znam ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

zaboravio rec koji service pack dolazi

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

Ja bih ti ipak preporučio Home Premium verziju Viste jer ipak nije nakrcana svim i svačim što bi ti eventualno moglo usporiti rad. Također Home Premium verzija je i manje gladna memorije. I svakako instaliraj Service Pack 1.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

i jedno pitanje jos me zanima kako se windows vista instalira dali isto ko xp  u biosu podesim sve ubacim dvd i cekam da  se instalira ili??

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista ili Windows XP
neno_17 kaže...

i jedno pitanje jos me zanima kako se windows vista instalira dali isto ko xp  u biosu podesim sve ubacim dvd i cekam da  se instalira ili??

 Upravo tako. Instaliranje je jednostavnije i brže (oko 20 min). Staviš drivere za zvuk i grafiku i to je to. Napomena, obavezno service pack 1.
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

Da ne otvaram temu?

 

CPU: Intel Core 2 Quad Q9450 BOX, 4×2.66GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB

MBO:  MB Gigabyte EP45-DS3R, s775, iP45, DDR II, SATA II, RAID, FW, GLAN

RAM: DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8000 (1000MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit

GPU: Gigabyte Radeon HD4870, 1GB DDR5, TVout, Dual DVI

HDD: HDD Seagate ST3640323AS, 640 GB 32MB, S-ATA300, NCQ3, 7200.11

Optika: DVD+RW/-RW Pioneer DVR-216DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk 
Napajanje: OCZ power supply GameXStream 700W, SLI-ready, crno, EPS, ATX 2.2, 4×12V (72A), 12cm blue led FAN

 

Bilo bi mi malo glupo trpat Vistu sad pred Win7... ali me zanima kakva je razlika izmedu XP i Viste?

 

oce bit sporiji komp po konfi uz photoshop, CAD, igranje i ostalo...

A bavim se i montazom filmova od nedavno pa nebi htjeo da mi steka :)

 

 

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows Vista ili Windows XP
scorpion667 kaže...

Ja bih ti ipak preporučio Home Premium verziju Viste jer ipak nije nakrcana svim i svačim što bi ti eventualno moglo usporiti rad. Također Home Premium verzija je i manje gladna memorije. I svakako instaliraj Service Pack 1.

 po meni je najbolje uzeti ultimate veziju i instalirati ju, koristiti ju oko dva-tri mjeseca, i onda s vLite-om jednostavno iz instalacije izrezati sve što se u tom razdoblju pokazalo nekorisnim, ja sam to napravio na 32bit Visti i srezao sam joj instalaciju na oko 1,5GB
I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
15 godina
offline
Windows Vista ili Windows XP

ma de kaka vista...stavi si sad xp 64 bit , ja sam stavio prije 2 tjedna radi sve bez greške..il si staviš odma windows 7..:)))

Cpu : Amd Athlon 4000+ Ram : 2 gb DDR2 ( 800mhz ) Kingmax HDD Seagate-Maxtor 160 gb Gainward Bliss 8800 gt 1 gb.. Mouse - Mx 518 Keyboard - G-15
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows Vista ili Windows XP
Hacker-ri kaže...

Da ne otvaram temu?

 

CPU: Intel Core 2 Quad Q9450 BOX, 4×2.66GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB

MBO:  MB Gigabyte EP45-DS3R, s775, iP45, DDR II, SATA II, RAID, FW, GLAN

RAM: DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8000 (1000MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit

GPU: Gigabyte Radeon HD4870, 1GB DDR5, TVout, Dual DVI

HDD: HDD Seagate ST3640323AS, 640 GB 32MB, S-ATA300, NCQ3, 7200.11

Optika: DVD+RW/-RW Pioneer DVR-216DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk 
Napajanje: OCZ power supply GameXStream 700W, SLI-ready, crno, EPS, ATX 2.2, 4×12V (72A), 12cm blue led FAN

 

Bilo bi mi malo glupo trpat Vistu sad pred Win7... ali me zanima kakva je razlika izmedu XP i Viste?

 

oce bit sporiji komp po konfi uz photoshop, CAD, igranje i ostalo...

A bavim se i montazom filmova od nedavno pa nebi htjeo da mi steka :)

 

 

  Ne, neće ti bit sporij rad.Pošto imaš dovoljno jaku konfu, razlika u brzini između viste i xp-a, ne postoji.Uzmi Vistu 64-bit (zbog toga da ti prepozna sve 4GB ram-a), i instaliraj Service Pack 1 obavezno.
Intel Celeron D331 2,66Ghz, 2GB DDR2-800Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

U svakom slučaju uzmi Vistu, sigurnija je od xp-a i sigurno će ići glatko za sve što ti treba. Samo preporučam 32 bitnu vistu jer ti 64 bitna uzima puno više memorije tako da je po meni 64 bitna verzija bolja i isplati se staviti tek sa 8 gigabajta rama. 32 bitna će ti prepznati 3.5 GB a ne 3,25 kao XP, da budem precizniji 3582MB. Moja preporuka prvenstveno zbog igara je Vista 32bit.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows Vista ili Windows XP
Hacker-ri kaže...

Da ne otvaram temu?

......

Ma VISTU stavi, ova konfa ce ju pojest. Radit ce ti sve bez ikakvih famoznih "usporavanja". A vec takvih tema u izoblju. Kako sam jednom reko probaj, vidi, testiraj,.... i nakon toga sam odluci dali ti odgovara odredjeni OS jer ce sada ovo najvjerovatnije prerast u XP vs VISTA fans sukobe i onda umjesto da se pomogne covjeku jos ga se vise zbuni jer svako hvali jedan OS, a pljuje po drugom i onda ga mos j....

16 godina
offline
RE: Windows Vista ili Windows XP
HATEBREEDER kaže...

U svakom slučaju uzmi Vistu, sigurnija je od xp-a i sigurno će ići glatko za sve što ti treba. Samo preporučam 32 bitnu vistu jer ti 64 bitna uzima puno više memorije tako da je po meni 64 bitna verzija bolja i isplati se staviti tek sa 8 gigabajta rama. 32 bitna će ti prepznati 3.5 GB a ne 3,25 kao XP, da budem precizniji 3582MB. Moja preporuka prvenstveno zbog igara je Vista 32bit.

 Za uzeti Vistu se slažem, no za 32 bitnu verziju ne. 64 bitna Vista je puno stabilnija i definitivno bolji izbor za konfiguracije sa 4 i više GB rama.
64 bitna verzija ne zauzima više memorije per se, nego iskoristi svih 4GB tako da ne ostane 512MB visiti 'u zraku' Namigiva
Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

Mozete li mi reci postupak instalacije?Dali isto ko xp ili drugacije?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

Jednostavnije i bezbolnije ;)

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

hahahahahaha sad si otkrio ameriku de molim ljude dobrog srca ak mi moze reci kak da instaliram jeli isto ko xp ili drugacije nek objanse?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

Evo po koracima... slike.

U idućem postu, nastavak.

1. Korak 1. Korak
2. Korak 2. Korak
3. Korak 3. Korak
4. Korak 4. Korak
5. Korak 5. Korak
6. Korak 6. Korak
7. Korak 7. Korak
8. Korak 8. Korak
9. Korak 9. Korak
10. Korak 10. Korak
Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

Nastavak

11. Korak 11. Korak
12. Korak 12. Korak
13. Korak 13. Korak
14. Korak 14. Korak
15. Korak 15. Korak
Kraj Kraj
Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

Hvala Kublach bog ti pomogo jarac

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

Sada bi trebo otvorit novu temu windows wista ili windows 7

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

win7 ce izac 2010., a mozda i kasnije. a do onda se koristi vista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows Vista ili Windows XP

Dali da si kupim Vistu ili sedmicu???Imam ne tak jake konfiguracije a sere mi genuine.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista ili Windows XP
mokro more kaže...

Dali da si kupim Vistu ili sedmicu???Imam ne tak jake konfiguracije a sere mi genuine.

 Vidis li ti sta pises... covjece nije jos izasla 7!!! citas li ti druge postove.. procitaj samo prethodni.... OMG
Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

Ma izašla je sedmica davnih dana, ja već devetku imam, Gates mi je osobno uručio Cool.

Hej samo malo.............  pa ovo nije 2017. god.

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows Vista ili Windows XP

Uvijek sam za Vistu, inovativnija, modernija, brža, naprednija.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista ili Windows XP
Mayales kaže...

Uvijek sam za Vistu, inovativnija, modernija, brža, naprednija.

 Uz odgovarajući hardware.
Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 20:52 (Joka).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice