Windows Vista

poruka: 8
|
čitano: 2.086
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows Vista

Da li neko zna kako i dje mogo downloadovati Window Vistu originalnu?
Tacnije, kada sam kupio laptop, na njemu je bila Win Vista licencirana, ali zbog prelaska na linux sam formatirao citav Hard disk. Sada bih opet instalirao Win, ali ne znam kako da iskoristim licencu, jer svaki put mi kaze da je netacan broj koji je na naljepnici na laptopu.

Da li moram neku posebnu instalaciju naci ili?

Hvala unaprijed! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Vista

Nađi neki AIO (all-in-one) ISO (sa svim verzijama) i ukucaj taj ključ. Moralo bi raditi.

 

Ako i dalje neće, napiši koja je verzija napisana na naljepnici (mora pisati iznad ključa) pa ćemo pronaći ISO te verzije. Ako se problemi nastave, morat ćeš zvati MS Hrvatska (pitaj ihusha za broj, on ih ima na speed dialu {#})

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Windows Vista

0800...

:)

kad si formatirao čitav HDD jesi li primijetio neku 'neobičnu' particiju, npr recovery? Ili je možda dok je gore bio Win neki soft za izradu recoveryja? E tad se to moglo napraviti. Možda još uvijek može (vidi kako se na tvom računalu pali recovery kod boota, npr F11..).

Drugi način je u bespućima interneta izggooglati OEM verziju (key i proizvođač nisu nevažni), pa čak i skinuti direktno od proizvođača sa svim driverima-preinstall.. (tad su još išli i DVD i/ili download, ovisno o brandu).

Ili alternativno, ostati na alternativi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows Vista
CyberMax kaže...

Da li neko zna kako i dje mogo downloadovati Window Vistu originalnu?
Tacnije, kada sam kupio laptop, na njemu je bila Win Vista licencirana, ali zbog prelaska na linux sam formatirao citav Hard disk. Sada bih opet instalirao Win, ali ne znam kako da iskoristim licencu, jer svaki put mi kaze da je netacan broj koji je na naljepnici na laptopu.

Da li moram neku posebnu instalaciju naci ili?

Hvala unaprijed! 

Imašovdje original iso. Sprži ga s IMG BURN a ovdje ti je up utstvo kako napravit bootabilan dvd

Skini istu verziju kakva je i tvoja pa će ti ključ vridit.

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2014 22:11 (nicky.sl).
10 godina
neaktivan
offline
Windows Vista

Evo ovako...imam problem sa Vistom i ne znam u koju temu da idem pa sap pocela sa ovom...ako nije prava onda me preselite ;) Internet mi je stalno stekao...zapravo sve je stekalo i ponovo sam reinstalirala Vistu. Laptop imam od 2007, originalni Cd koje sam stavila i pustila da sam odradi svoje. Nisam sigurna jesam sve dobro napravila jer jedan od 4 CD nije htio odraditi svoje (koliko se ja kuzim u to a to je nikako). Onda se Update-lo 96 necega osim 2 koja nikako ne uspijeva. Javlja code 800B0100 i code 80073715. Usporio se jako. Kad se dizu windowsi onda mi nudi da izaberem između 2 Viste, one stare sto je bila koja nema pola toga na sebi i ove nove. Da li mogu sve izbrisati sto je bilo na kompu i sve iz nova instalirati. Znam da mogu ali ne znam kako? Hocu da je komp potpuno bez icega od prije na njemu. Pa cu probati iznova. A ako odlucim na njega staviti Windows 7 i kupim, da li ce biti problem jer je prije bila Vista. Dakle nemam pojma pa pomagajte ako znate. Tnx :)

Kad nemaš što pametno reći, bolje je da šutiš :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Vista

-nakon instalacije/recoverya.. viste, vjerojatno moraš instalirati SP1+SP2, tek nakon tog treba pustiti update preko neta.

-veći problem je 'problem', tj. nisi rješila problem koji uzrokoje problem, npr kvar (disk, ram, ... nešto). Prvo treba otkriti uzrok problema-kvar, diag. Tek tad ima smisla install OSa. Jedino ako je početni problem čisto softwareovski, tad je clean install OK, ali od 2007me je dovoljno vremena za kvarove..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Vista

Hvala ali ovdje nema odgovora na moje pitanje. Ove informacije mi ne pomazu osim sto mi govoris da moram komp odnijeti na popravak. Trebam odgovore jer mi jos jedno vrijeme treba ovaj laptop. SPA1+SPA2 ne znam što je tako da mi to ne pomaže. A uzrok problema sam probala rijesiti sa windowsovim paketom za popravak koji sam instalirala ali mi isto ne pomaze. Spojim se na net...ali mi stalno kad otvorim stranice javlja da instaliram internet  explorer 9 a kad probam onda mi javlja da moram update-at prije opet iste stvari za koje mi javljspet gresku i sve opet na pocetak. Vrtim se u krug.

Kad nemaš što pametno reći, bolje je da šutiš :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 10:14 (SaraMoon).
15 godina
offline
Re: Windows Vista

ovo je IT forum pa se predpostavlja da user zna npr googlati, kao i teme (samopomoć) koje također preduvjetuju da user nešto (više od Perice&Štefice) zna.

Tako je dovoljno u google upisati npr vista sp.. i dobije se trenutni odgovor. SP je 'veliki' paket zakrpa, (često) preduvijet za bilo koju noviju nadogradnju (kao i ie9 npr), uz MSov rodamap i uvijete za support.

-za sad ovaj problem izgleda čisto softwareovski, clean install bi mogao biti rješenje (ali nema dovoljno feedbacka-podataka).

-quicktest, boot bilo kojeg novijeg liveOSa, npr ubuntu. Ako radi tad nije HW i clean bi morao riješiti sve, ali tad su spomenuti SP1+SP2... dalje moraš znati.

 

edit: bez npr SPa te MSov update 'vrti u krug', nakon instalacije će update obaviti svoje, dodati novije sys sitnice koje su neophodne za današnji OS.

npr pročitaj dio ''da bi ste instalirali SP2 morate imati instaliran SP1..''

ie9 requrements, vidi npr Vista + SP2.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2014 11:47 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice