Windows XP problem

poruka: 32
|
čitano: 10.541
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

U laptop mi je prijatelju mi je ušao Microsoft Agent. Sve programe koji nisu originalni mu otkaziva. Windowsi nisu originalni. Kako on sad tog agenta može pomaknuti. Je li potrebna nekakva ponovna instalacija windowsa. Pomoć mu treba HITNO!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem
mesomeone kaže...

U laptop mi je prijatelju mi je ušao Microsoft Agent. Sve programe koji nisu originalni mu otkaziva. Windowsi nisu originalni. Kako on sad tog agenta može pomaknuti. Je li potrebna nekakva ponovna instalacija windowsa. Pomoć mu treba HITNO!

Koji je to Microsoft Agent ,možda ovaj? Ako je ,pročitaj ,možda zato sve otkazuje.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem
kizo2703 kaže...
mesomeone kaže...

U laptop mi je prijatelju mi je ušao Microsoft Agent. Sve programe koji nisu originalni mu otkaziva. Windowsi nisu originalni. Kako on sad tog agenta može pomaknuti. Je li potrebna nekakva ponovna instalacija windowsa. Pomoć mu treba HITNO!

Koji je to Microsoft Agent ,možda ovaj? Ako je ,pročitaj ,možda zato sve otkazuje.

 

Ne znam koji je... valjda mu je ovaj... koje je najlakše rješenje da se on nekako "izbriše" ili makne iz računala??

 

16 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Istini za volju, prvi put čujem za ovako nešto... Ima li tvoj prijatelj windowse sa service packom?  Ima li antivirus/spyware? Vatrozid?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem

Evo ,stvarno ne znam. Pa valjda se da deinstalirat. Ako ne ,nađi Revo uninstaller na netu i probaj s njim.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Ima on kompletnu zaštitu od Avasta! Probleme s virusima nema, e sad ja ne znam... Probat ćemo REVO Unistaller. MA to vam ovako stoji u kutu blizu sata, i kad god pokrenete neki registrirani ili patchirani program on vam ga automatski gasi. Tako mu može i blokirat pokretanje REVO unistallera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Nadi u task menageru taj process i pobaj da ga ubijes pa onda deinstaliraj program.Ako nece probaj isto to ali u safe modi a ako nece ni tako idi na System Restore i vrati sistem u vreme pre nego sto je program instaliran.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem
mesomeone kaže...

Ima on kompletnu zaštitu od Avasta! Probleme s virusima nema, e sad ja ne znam... Probat ćemo REVO Unistaller. MA to vam ovako stoji u kutu blizu sata, i kad god pokrenete neki registrirani ili patchirani program on vam ga automatski gasi. Tako mu može i blokirat pokretanje REVO unistallera.

Deinstalacija Avasta i instaliranje Malwarebytes-a i Avire. Oba programa su besplatna... Update oba programa i full scan. Ako se to smeće i dalje pojavljuje... format c...

15 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Ja sam jedino imao problema sa Genuine gnjavažom na starom kompu. Stalno ti popupa da Windowsi nisu genuine i moraš prije logiranja odabrati "Resolve Later" koji se odmrzne za nekoliko sekundi. To se treba riješiti prije update-a: treba postaviti Custom i onda odznačiti Windows Genuine Advantage Tool (tako nešto). Ako se pak instalira taj update, treba napraviti System Restore do točke prije updateanja i onda ne updateati taj update ponovno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2009 23:23 (andy0101).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows XP problem
mesomeone kaže...

Ima on kompletnu zaštitu od Avasta! Probleme s virusima nema, e sad ja ne znam... Probat ćemo REVO Unistaller. MA to vam ovako stoji u kutu blizu sata, i kad god pokrenete neki registrirani ili patchirani program on vam ga automatski gasi. Tako mu može i blokirat pokretanje REVO unistallera.

pa to je zato jer ima piratske Windowse i kad je bio na netu prepoznalo se da je ključ ilegalan i to NEMOŽEŠ nikako obrisat ni ništa. sve što možes je ponovna instalacija Windowsa....imo je moj stari takvih problema...pa smo popi*dili i otišli u trgovinu i kupili 2 original XP-a Pro...

Stigli su nam naši vanzemljaci...a meni je srce veće i od Kine jer moj Zemo vozi leteće tanjire...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem

znam da je tema stara, al ja znam za jednu stranicu kako maknut ono u dnu desktopa :)

 

memorija.info

 

ima i jedan program akj sve samo obavi, i windowsi su i dalje lazni, al nepise vise ono, genuine windows

Ana
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem

Izvini ,ali buđenje teme koja je ''zaspala'' prije pet mjeseci nema smisla!! Pogotovo kad se u njoj radi o rješavanju problema sa piratskim Windowsima ,za kaj se može dobit i karton od moderatora. A to ti ne treba!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Ja imam problem oko windows xp-a. Na boot meni-u sve napravim formatiram i instaliram. Sve bude uredu. Ali nemam Local area connection, ne znam kako ga vratiti na Xp. Na Winodws 7 imam na početku odmah nakon instalacije, isto tako je i kod Viste. Bez Local area connection ne mogu se connectirat na internet. Mršti se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem

Nemaš LAN na XP-u jel ga trebaš prvo instalirati.

Za razliku od Sedmice ,koja skoro sve kaj nađe instalira u toku same instalacije OS-a ,na XP-u se sve komponente i driveri za njih moraju instalirati ručno. Nađi diskove koje si dobil s njima i na posao.

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2009 17:49 (kizo2703).
14 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP problem
mesomeone kaže...

U laptop mi je prijatelju mi je ušao Microsoft Agent. Sve programe koji nisu originalni mu otkaziva. Windowsi nisu originalni. Kako on sad tog agenta može pomaknuti. Je li potrebna nekakva ponovna instalacija windowsa. Pomoć mu treba HITNO!

hehehehe..sorry..odmah mi padne ova slika na pamet

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem
mesomeone kaže...

U laptop mi je prijatelju mi je ušao Microsoft Agent. Sve programe koji nisu originalni mu otkaziva. Windowsi nisu originalni. Kako on sad tog agenta može pomaknuti. Je li potrebna nekakva ponovna instalacija windowsa. Pomoć mu treba HITNO!

 Bilo bi korisnije otkriti iz kog razloga mu je ušao, znam ja da 99 % ljudi na ovim prostorima koristi piratski windows ali je ovo prvi put da čujem za tog takozvanog agenta. Ja bi prije rekao da se neki virus-makeri malo zajebavaju sa narodom.

15 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Kako je ovo tema o windows xp ja bih postavio jedno pitanje.

korisnik sam poslovnog Hp laptopa s lincenciranim windows xp profesional retail os.

koristio sam do neki dan beta windows 7 koji je radio kao samostalni os na mom prjenosniku i nemam rječi nikakvih problema nisam imao na 64 bitnoj ultimate verziji.

ali pošto sam si prije instalacije windows 7 ultimate 64bit. napravio kompletan bacup i  naravno neki dan sam vratio se na xp.

sad sve mi je dograđeno novo od drivera jer imam podršku za driver od HP.

laptop u biti radi normalno kao i svi programi nego moje pitanje je kako to da sad u mapi od windowsa imam nekih 7,5 GB a u prosjeku je taj folder nekih 1,5-2GB.

napravio sam skeniranje čiščenje reg. čišćenje privremenih datoteka i svih starih stvari a mapa od windowsa i dalje s tih 7,5GB. e to mi stvarno nije jasno.

Pa ako mi tko može reći što se to nakupilo i kako to očistiti bio bih vam zahvalan. Osmijeh evo i slike da vidite. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

...ne znam da li si probao običan Disk Cleanup-More Options-na dnu pod system restore clean up...

nakom toga u control panelu-System-system restore-za svaku particiju pod Settings smanji kliznik

na maximalno 1000 MB...nakon toga restart kompjutera...također ne znam sa čime si čistio komp.

jesi probao npr. sa običnim CCleaner-om...

...kaos...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2010 0:05 (Jurra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem
Jurra kaže...

...ne znam da li si probao običan Disk Cleanup-More Options-na dnu pod system restore clean up...

nakom toga u control panelu-System-system restore-za svaku particiju pod Settings smanji kliznik

na maximalno 1000 MB...nakon toga restart kompjutera...također ne znam sa čime si čistio komp.

jesi probao npr. sa običnim CCleaner-om...

 Da probao sam s običnim čiščenjem kaao i uslužno na mreži smanjio sam system restore i išao na cleanup ali ništa ne smanjuje mapu od windowsa i dalje ostaje s tih 7,70 GB

probaču još jednom sve ponoviti pa se javim. i hvala na ovome za system restore bio je na max od 160 Gb. sad je na 900 mg.

 

15 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Evo me nazad probao sam na sve meni poznate načine brisanje registra svega i svačeg u biti računalo radi ok!

ali što radi tih 7,5GB u mapi od windowsa nikako nemogu dokučit.

ako tko ima kakav savjet molio bih da ga podjeli samnom.

unaprjed hvala.

pozdrav...Osmijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Windows XP problem
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem

evo da vam kažem u čemu je bio problem pretragom hard diska odnosno pretragom widows mape sam s alatom za skrivene mape pronašao zaostale mape od windows 7 kako je to moguče ja neznam. Kako sam se odlučio vratiti s windowsa 7 beta nazad na svoj xp napravio sam povrat odnosno backUp kompletnog hard diska s windows xp profesional nije mi jasno od kud datoteke wndows 7. ali napravio sam reinstalaciju windows xp i sve vratio u normalu i sad mi je mapa od windowsa nekih 3,8gb što je dobro na spram onih 7,9gb.

 

kako se to dogodilo a napravio sam backup nije mi jasno. bitno mi je da sam to rješio i da je s računalom sve pet.

pozdrav....Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2010 0:08 (majstor.zlatko).
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Imam vanjski disk Transcedent na USB 2. Notebook ThinkPad T40p (2004. proizveden), mi malo hoće primiti, malo neće proćitati vanjaki disk. To mi radi i s 8GB stikom. Na ostalim makinama rade brzo i trenutno. Brzine su velike. Kada prihvati(notebooku USB 2.0) je jako spor (1GB prebacuje oko 45 min). Piše da radi s USB 2. Čak sam mu rezervirao F:\ slovo (ispred DVD-a). Imam Wxp SP3). Obadva utora s drugim priključcima rade normalno. Kaj mu ne štima?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2010 12:11 (jura potepuh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP problem
Oprostite sto pisem u tuđu temu al imam problem.. Kad upalim komp mi se normalno pojavi ikona od maticne, al poslije toga mi dođe ovo:
NTLDR is missing..
Moze li mi netko pomoc? Hitno je!
Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
15 godina
odjavljen
offline
RE: Windows XP problem
FiCo_Ri kaže...
Oprostite sto pisem u tuđu temu al imam problem.. Kad upalim komp mi se normalno pojavi ikona od maticne, al poslije toga mi dođe ovo:
NTLDR is missing..
Moze li mi netko pomoc? Hitno je!

Otišao bootloader. Napravi repair windowsa (fixboot i fixmbr) i to je to. Ako ne uspije, čeka te reinstalacija...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

Pozz svima, evo meni jos jedan problemcic.. Kad zelim pokrenut Nero mi javi ovaj error i ne mogu uc u njega.. Iznenađen Moze pomoc.. Hvala unaprijed..Osmijeh

Problem Problem
Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows XP problem

Probaj skinuti sa neta taj oledlg.dll

15 godina
neaktivan
offline
Windows XP problem

imam pitanje u vezi instalacije xpa, hocu instalirat windowse, kad bootam mi se otvori xp plavi ekran i onda tu stoji, nece dalje. Probo sam promjenit  dvd rom, cd drugi, al opet isto. ima neko ideju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows XP problem
andy0101 kaže...

Ja sam jedino imao problema sa Genuine gnjavažom na starom kompu. Stalno ti popupa da Windowsi nisu genuine i moraš prije logiranja odabrati "Resolve Later" koji se odmrzne za nekoliko sekundi. To se treba riješiti prije update-a: treba postaviti Custom i onda odznačiti Windows Genuine Advantage Tool (tako nešto). Ako se pak instalira taj update, treba napraviti System Restore do točke prije updateanja i onda ne updateati taj update ponovno.

 Ja imam takav problem.. Ali kada odem na system restore, nakon sto se laptop ponovno upali izbaci mi da se ne moze izvrsiti system restore na to tocku, probao sam vise njih.. Jel zna netko kako rijesiti taj problem a da ne moram ponovno inst win ?

Hvala !

14 godina
protjeran
offline
Windows XP problem

pitaj youtube

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 12:49 (mindstorm).
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice