Windows XP Repair

poruka: 16
|
čitano: 16.962
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows XP Repair
Dakle, trebam iz nekog razloga pokrenuti Windows XP Repair, tj. pokušati popraviti sa njime bez da nanovo instaliravam Windowse od nule. Situacija je ovakva: imam instaliran Windows XP SP2 sa originalnog CD (imam Dellovo računalo s kojim je to došlo, imam i CD), ali sam ugradio SP3 na njemu, pa očigledno ne mogu repairat sa tim CD-om. S druge strane, imam CD od Windows XP sa već ugrađenim SP3 u sebi, a to je isto legalna verzija jer sam je dobio preko MSDNAA. Sad me zanima jeli mogu izvršiti repair sa tim CD-om, jer ima ugrađen SP3 u sebi (oba dva CD-a su Windows Professional). Da li će to proći?

Ne da mi se slipstreamat SP3 na ovaj prvi CD, zanima me hoće li proći ova druga opcija, nije mi hitan toliko repair, da li netko ima iskustva sa repairom XP-a ali sa drugim CD-om, kojim nisu instalirani ti Windowsi?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP Repair

Jesi siguran da ne možeš reparirati s SP2, probaj.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP Repair

Nisam probavao ništa, samo sam negdje čitao da se ne može napravit repair sa diskom od SP2 ako je instaliran SP3? Je li to moguće, napraviti repair sa CD-om na kojem je Windows XP SP2 preko SP3, tj. da on ponovno prekopira SP2 preko SP3 ali da ne izbriše programe, samo sistemske datoteke prevuče? Ne želim probat prije nego mi netko objasni može li se to napraviti, tj. zanima me da li je netko imao iskustva vezano uz to.

14 godina
neaktivan
offline
Windows XP Repair

Repair sam po sebi, ako misliš na Recovery konzolu u koju upisuješ chkdsk /r se može obaviti na SP3 sa cd-om od SP2.

 

Tako sam ja radio kada sam imao SP3 na laptopu, popravljao sam ga s cd-om od SP2.

 

Ne može se napraviti nikakva šteta.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows XP Repair

Repair sa Windows XP Pro SP2 CD-om na Windows XP Pro SP3 neće proći, znam jer sam pokušao. Kaže da ne može naći neke datoteke.

 

EDIT:Ne mislim na Recovery konzolu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 19:16 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP Repair

Koji onda repair misliš?

Kadir beneath Mo Moteh
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP Repair

Na ovaj kao što je @Izzy objasnio, pomoću CD-a na R kada se stisne, ne preko recovery console.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 21:50 (joto).
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP Repair

To ti je Recovery konzola.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows XP Repair

prvi "R" sta ti se pojavi (recovery console) radit ce bez obzira na SP

 

za nazovimo ga tako  drugi "R"ili autom. repair  se nudi kao jedna od solucija( nova instalacija ili repair windowsa) i bitan je koji je SP

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP Repair
buggie kaže...

prvi "R" sta ti se pojavi (recovery console) radit ce bez obzira na SP

 

za nazovimo ga tako  drugi "R"ili autom. repair  se nudi kao jedna od solucija( nova instalacija ili repair windowsa) i bitan je koji je SP

 Dobro, za ovu drugu opciju je očigledno bitan je li SP3 ili SP2. Vidim da na Add/Remove imam opciju uklanjanja SP3, pa me zanima ako maknem SP3 hoće li on vratit na stanje od SP2 (što je bilo prije), i da onda provučem automatski repair i nakon toga ponovo instaliram SP3? Bitno mi je da mi se ne izbrišu programi, ne želim formatirat disk i sve programe ponovno instalirat, to mi je zadnja opcija.

15 godina
offline
RE: Windows XP Repair

Hoće, ali prije Repaira isto ti spremi za svaki slučaj važne podatke.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP Repair

Hoću, hvala na odgovoru @Izzy!

14 godina
offline
Windows XP Repair

Recovery consola je isto kao i repair. Eh sad se pitate kako isto ako postoji i jedno i drugo,  Naime kod instalacije OS, ne znači da ćete imati recovery c. ali se jednostavno može instalirat, i ubuduće će bit dostupna. Repair bi trebao biti uvijek dostupan kad se boota cd sa OS (kažem trebao bi jer iz iskustva znam da nije tako) . Iz recovery console se za pae min mogu repariraiti inicijalne datoteke komandama i to traje svega par minuta, dok se sa repairom radi isto to i još ine stvari pa to traje malo dulje (skoro kao i cijela nova instalacija). S tim da repair popravlja i sistemske datoteke win expl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windows XP Repair

sta im repairom neces nist dobit ni napravit,najbolje ti je na novo instaliran windowse i bok....
Ustedjet ces i zivaca i vremena

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Windows XP Repair
SPIJA kaže...

Recovery consola je isto kao i repair. Eh sad se pitate kako isto ako postoji i jedno i drugo,  Naime kod instalacije OS, ne znači da ćete imati recovery c. ali se jednostavno može instalirat, i ubuduće će bit dostupna. Repair bi trebao biti uvijek dostupan kad se boota cd sa OS (kažem trebao bi jer iz iskustva znam da nije tako) . Iz recovery console se za pae min mogu repariraiti inicijalne datoteke komandama i to traje svega par minuta, dok se sa repairom radi isto to i još ine stvari pa to traje malo dulje (skoro kao i cijela nova instalacija). S tim da repair popravlja i sistemske datoteke win expl.

Nemoj zbunjivati ljude ovakvim izjavama. Zna se sto je jedno, a sto drugo. Ovdje se vidi kako se koristi popravak Windowsa: http://www.geekstogo.com/forum/topic/138-how-to-repair-windows-xp/

 

Recovery Consoleom, ako ne upises nikakve naredbe, nisi bas nista napravio. Naredbe na koje si mozda ciljao, fixboot i fixmbr, ne popravljaju datoteke na disku, nego srede boot sektor sistemske particije (fixboot) ili MBR (fixmbr).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP Repair

chkdsk /r je uspjeo,windows se uspješno upalio

AMD Phenom II X 4 965 BE 3.4Ghz , AS Rock 970 Extreme , 2 X 2 GB DDR 3 Kingstron Hyperx , VTX Radeon HD 4850 , Xilence 600 W , HDD WD 500 GB Blue
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice