Windows XP sp2

poruka: 14
|
čitano: 1.121
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Windows XP sp2
Bok,
prijatelj ima stari laptop Clevo m37ew ima 512mb rama pa dolazi u obzir samo windows xp, XP je instalirao ali ima service pack 1 , posto treba service pack 2 ili 3 moze lii netko dat link za download jer na sluzbenim stranicama windowsa nema jer je istekla podrska?
Pozz i hvala :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Windows XP sp2

Google danas ne radi?

 

http://lmgtfy.com/?q=windows+xp+sp2+download

 

http://lmgtfy.com/?q=windows+xp+sp3+download

 

 

Neki od linkova će sigurno biti aktivni.

11 godina
offline
Re: Windows XP sp2
Haha radi radi :)
Hvala puno
16 godina
moderator
offline
Re: Windows XP sp2
netmail8 kaže...
Haha radi radi :)
Hvala puno

Za ubuduće integriraj si SP-ove na instalacijski CD Windowsa XP. Znači, da kad s njega instaliraš Windowse XP, da to odmah budu Windowsi sa service packom 2 i 3. To možeš napraviti programom nLite. Ovdje imaš upute, iako se čovjek lako može snaći i bez uputa.

15 godina
offline
Windows XP sp2

gledajući veličinu, vrijeme i osnovno znanje.. logičnije je skinuti xp s sp3.

kao i to da neovisno o OSu, 512mb je danas nedovoljno za uobičajeno korištenje .... internet-browseri, sve se polako gasi za xp  pa i anitivirus itd. Tako da je alternativa neli linux kao xubuntu vrlo logiačan izbor (bar probati..). Pošto se spominje sp3 .. vjerojanto će se pokazait i ostali problemi.. jednostavno, vrijeme xpa je prošlo (i MS to ne želi). Svaki noramalan os može raditi na 512mb ali os nije sam sebi svrha, nego korištenje, a to ovisi o zahtijevima aplikacije koja se planira koristiti, najmanje o osu ili spu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows XP sp2

Imam 4 laptopa u kući, jedan od njih koji radi praktički 24/7 još je uvijek na XP-u  SP2. Apsolutno nikakvih problema, lagova, najnovija Mozilla na njemu radi fenomenalno s 56 tabova (naravno nisu svi aktivni). Lap ima 2 GB memorije doduše, s 512 bi vjerojatno bilo problema. Poanta je da su stari OS-ovi još uvijek vrlo upotrebljivi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Windows XP sp2
Yo Momma kaže...

Imam 4 laptopa u kući, jedan od njih koji radi praktički 24/7 još je uvijek na XP-u  SP2. Apsolutno nikakvih problema, lagova, najnovija Mozilla na njemu radi fenomenalno s 56 tabova (naravno nisu svi aktivni). Lap ima 2 GB memorije doduše, s 512 bi vjerojatno bilo problema. Poanta je da su stari OS-ovi još uvijek vrlo upotrebljivi.

Problem s XP-om nije starost, nego vrlo loše riješena sigurnost. Od Viste nadalje koristi se drugačija, poboljšana arhitektura, koja je skoro pa istrijebila viruse. XP je i dalje nesiguran i jedino opravdanje za korištenje tog OS-a je to što bi računalo bilo preslabo za novije OS-ove. XP-u je mjesto u ropotarnici povijesti.

15 godina
offline
Windows XP sp2

soft je nepoderiv, tako da ništa neobičnog da radi.. no requirementse određuje konkretna upotreba. Danas jeftikaner tablet ima više rama od konkretnog navedenog s 512mb .. tako da tu svaka usporedba gubi smisao i baš nikako se ne može usporediti s 2gb. OS? skoro sporedan, osim ugašenog supporta, ako to nije važno tad može beskonaćno dok se HW ne raspadne.

Sigurnost? manji problem, uvijek postoji način..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 20:44 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP sp2
ihush kaže...

 

Sigurnost? manji problem, uvijek postoji način..

 S obzirom da svi AV proizvođači najavljuju gašenje podrške, i to postaje problem.

 

Pa je onda jedini način ištekavanje neta. A onda od toga (skoro) nikakve koristi.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows XP sp2

malware, virusi.. ovisi o upotrebi (a to ne možemo znati za nepoznatog korisnika). Neke stvari rade (pogrešno se tumači nova ver.AVa i update definicije koje uredno rade..).

sigurnost je nešto drugo (specifično)...

 

ali naravno da postoji problem za 'mrtav' OS i povećavat će se s vremenom. ... npr fiskalizacija. Java 8 je izlaskom najavila da neće podržavati XP .. zbog postponaja-pljačke do priej par mjeseci radilo (neslužbeno) a sad se ide na eliminiranje jave. OS je zapravo manji problem (korištenje, supportanje), to su dodaci koji se koriste. (pa i namjerna nekompatibilnost za koju nema stvarnog SW razloga osim interesa velikih igrača).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Windows XP sp2

Namjerna nekompatibilnost jedini je istinski problem. Sve ostalo je naprđivanje i koprcanje MS-a da nastavi ostvarivati bjesomučni profit kao u vrijeme kad je prelazak na njihov novi sustav zbilja donosio novu razinu stabilnosti i kvalitete korisničkog iskustva. Tu kapu skidam HP.-u, neki njihovi novi i vrlo dobri laptopi i njihovi driveri još su uvijek kompatibilni barem s Windowsima 7.

 

Kakva nesigurnost. Antivirus i elementarni protuoglasni softver moraš imati na svakom sustavu. Kakvo laprdanje o sigurnosti Viste nadalje. Najgadniju infekciju koju sam uspio ukloniti jedino reinstaliranjem imao sam na Winu 7. Koji me usput "usrećio" svojim "fantastičnim" ugrađenim alatom za izradu imagea, rekoh super dobijem sa sustavom praktički i Acronis. Kad tamo, trebam vratiti virgin instalaciju, brus. Ne vidi vlastiti image koji je sam napravio.

 

Ma nabijem ga. If it ain't broken, don't fix it.

XP i dalje koriste deseci milijuna korisnika, pa čak i neke poznate te jake (high profile, rekli bi Ameri) organizacije. S dobrim razlogom, a to sigurno nije stari hardver koji ne bi mogao vrtiti novi sustav.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2016 10:12 (Yo Momma).
 
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Windows XP sp2
Yo Momma kaže...

Kakva nesigurnost. Antivirus i elementarni protuoglasni softver moraš imati na svakom sustavu. Kakvo laprdanje o sigurnosti Viste nadalje. Najgadniju infekciju koju sam uspio ukloniti jedino reinstaliranjem imao sam na Winu 7. Koji me usput "usrećio" svojim "fantastičnim" ugrađenim alatom za izradu imagea, rekoh super dobijem sa sustavom praktički i Acronis. Kad tamo, trebam vratiti virgin instalaciju, brus. Ne vidi vlastiti image koji je sam napravio.

Laprdaš o nepostojećem laprdanju, umjesto da se educiraš. UAC, koji je u Windowsima prisutan od Viste nadalje, skoro da je onemogućio instalaciju virusa u OS! Htio ti ne htio, to je činjenica - arhitektura Windowsa od Viste nadalje je takva da je virusima gotovo onemogućila funkcioniranje. U osnovi, hrpa virusa koja ti se Windowsima XP virus/crv može instalirati bez da ti išta skužiš, od Viste nadalje se jednostavno ne mogu instalirati jer da bi se instalirali trebali bi preko UAC-a tražiti dopuštenje za instalaciju!

 

Zahvaljujući novijim operacijskim sustavima, i padu udjela XP-a, sigurniji su i korisnici Windowsa XP, jer je u optjecaju manje virusa na koje bi XP bio ranjiv - a manje takvih virusa je u optjecaju jer ne mogu zaraziti Vistu ili novije OS-ove. Antivirusni program ne pruža apsolutnu zaštitu, niti može uvijek spriječiti probijanje virusa kroz rupe u Windowsima.

 

Situacija je danas takva da ti s redovito ažuriranim Windowsima 7 nadalje, i s korisnikom koji neće posjećivati sumnjive stranice, otvarati nepoznate fajlove ili krekati igre, u osnovi nije nužan antivirusni program. To naravno ne znači da nije dobro imati antivirusni program instaliran. Osobno ih ne koristim jer me iritira usporenje rada računala. I zbilja se ne sjećam kad sam zadnji put imao posla s virusima.

 

A ti već ionako sporo računalo moraš još dodatno opteretiti antivirusnim programom samo da bi ga učinio relaltivno sigurnim.

 

U velikoj si zabludi ako misliš da su novije verzije Windowsa samo marketing. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP sp2
mbaksa kaže...

Laprdaš o nepostojećem laprdanju, umjesto da se educiraš. UAC, koji je u Windowsima prisutan od Viste nadalje, skoro da je onemogućio instalaciju virusa u OS! Htio ti ne htio, to je činjenica - arhitektura Windowsa od Viste nadalje je takva da je virusima gotovo onemogućila funkcioniranje. U osnovi, hrpa virusa koja ti se Windowsima XP virus/crv može instalirati bez da ti išta skužiš, od Viste nadalje se jednostavno ne mogu instalirati jer da bi se instalirali trebali bi preko UAC-a tražiti dopuštenje za instalaciju!

 Još kad svaki nadobudni "geek" na YT-u nebi kao must have rješenje za sve probleme izdvajao gašenje UAC-a?!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
offline
Re: Windows XP sp2
Yo Momma kaže...

XP i dalje koriste deseci milijuna korisnika, pa čak i neke poznate te jake (high profile, rekli bi Ameri) organizacije. S dobrim razlogom, a to sigurno nije stari hardver koji ne bi mogao vrtiti novi sustav.

 

Neke velike tvrtke i dalje koriste XP pretpostavljam samo iz razloga jer je potreban ogroman novac kako bi se sve prebacilo na noviji sustav. Pod tim mislim na: 1. same licence za Win, 2. vrlo vjerojatno nova računala, 3. opet vrlo vjerojatno programe koji su rađeni specifično za tu tvrtku a nekompatibilni su sa novijim sustavima.

 

Nekad sam odgovarao ljude na prelazak na Win7 jer sam osobno obožavao XP, dok danas njegov smisao vidim samo na računalima koji se koriste npr. za auto dijagnostiku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice