Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.786
|
čitano: 1.076.511
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam i ja Xiaomi Roidmi 2S, ali nisam baš zadovoljan sa njime... Sve radi super osim slušanje muzike... Stalno šumi u vožnji kao da slušam neku radio stanicu. Ako netko ima ideju kako to popraviti bio bih jako zahvalan..

 

Što se tiče ostalih uređaja imam još Xiaomi Mi band 2, koji radi fenomenalno. Nabavio sam i curi jedan band 2 i ona je prezadovoljna..

 

Posjedujem nekih 4 mjeseca Xiaomi Mi 5S, mobitel je zvijer, jedina mana mu je što nema baš neku podršku u vezi update-a rom-a... Usput da pitam, jeli zna netko kako da se iz beta roma ponovno prebacim na Global Stable, pokušao sam preko OTA, ali izbacuje mi grešku da nemogu ga anžurirati jer je globalna verzija roma starija od trenutne bete koje imam ?

 

Trenutno razmišljan o kupnji Xiaomi Mi Smart Scale 2, pa ako netko zna gdje je mogu najeftinije nabaviti neka nabaci link.

I isto tako planiram kupiti Xiaomi Mi 6 curi, da je iznenadim 

 

Hehe postao sam ovisan o Xiaomi brendu

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 20:06 (alen177).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Hvala na podjeljenim informacijama.Ja cu ga uzeti ovaj vikend pa da vidim kakav je.

Sto se tice povratka na global stable...najjednostavnija metoda ti je definitivno otkljucavanje BL i fastboot flash kroz mi tool.
Za smart scale sam i sam trazio i koliko me sjecanje pamti najpovoljnike se nade na gearbestu ili bangoodu....oko 70$.Sa smart scale je najveci problem shipping zbog tezine (cca 2 kg) i definitivno ti jos ne gine 25% PDV
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Znači na kraju bi mi ispalo vaga oko 500-600kn, nije baš isplativo.. Da bar ima netko na aliju sa jeftinim dhl-om onda bi se dalo razmotriti...

Ok hvala ti na informaciji u vezi vracanja na global stable, jeli rizično to napraviti otkljucati BL i jel gubim šta sa time kad ga otkljucam ?

8 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Prije par dana bratu uzeo Redmi Note 4X. Prvo iskustvo s Xiaomijem i mogu reći da sam oduševljen. Puno više nego što sam očekivao. Mobitel radi odlično, dizajn, izrada sve je ok.

 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Dhl tax free nema nigdje na aliju.Obican Dhl i da je jeftin...oderao bi te za 25% plus jos 125 kn,znaci vise od 700kn.
S obzirom da ne zivimo u Kini gdje jako polazu na zastitu mobitela jer je vecina placanja kod njih putem aplikacija i qr kodova,otkljucavanjem BL ne gubis nista posebno kod nas.
A postoji opcija flash and lock tako da nakon flashanja opet zakljuca BL i miran si
Mi Hrvatska
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Je sigurno ovo za otključani bootloader? Ja sam na Redmi 3 i Redmi Note 3 snimio official beta sa mi flashem BEZ otključavanja bootloadera.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...

Je sigurno ovo za otključani bootloader? Ja sam na Redmi 3 i Redmi Note 3 snimio official beta sa mi flashem BEZ otključavanja bootloadera.

 Od dana kada si ti to radio se jako puno toga promjenilo...moglo se i putem sp flash tool (za mtk verzije),moglo se u edl i preko adb a kasnije preko deep flash cable a danas iskljucivo preko testpointa (gubis garanciju).Takoder donedavno se moglo i putem kineskog mi pc suite...ukratko svasta se moglo

Ali prosla su ta vremena i prilicno sam siguran da mozes iskljucivo sa otkljucanim BL

Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
floki26 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Je sigurno ovo za otključani bootloader? Ja sam na Redmi 3 i Redmi Note 3 snimio official beta sa mi flashem BEZ otključavanja bootloadera.

 Od dana kada si ti to radio se jako puno toga promjenilo...moglo se i putem sp flash tool (za mtk verzije),moglo se u edl i preko adb a kasnije preko deep flash cable a danas iskljucivo preko testpointa (gubis garanciju).Takoder donedavno se moglo i putem kineskog mi pc suite...ukratko svasta se moglo

Ali prosla su ta vremena i prilicno sam siguran da mozes iskljucivo sa otkljucanim BL

 Ummm , to sam radio prošli tjedan na Note 3.. :/

Možda sam dobio mob s otključanim bootloaderom? Kak provjeriti?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...

 Ummm , to sam radio prošli tjedan na Note 3.. :/

Možda sam dobio mob s otključanim bootloaderom? Kak provjeriti?

 Pogledaj pod "Developer options" ako imaš Mi Unlock status. Tamo ti piše jesi zaključan ili otključan.

Drugi način ti je da restartaš uređaj, i prilikom bootanja kada vidiš Mi logo, na dnu ti piše "unlocked".

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Cromaki kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Ummm , to sam radio prošli tjedan na Note 3.. :/

Možda sam dobio mob s otključanim bootloaderom? Kak provjeriti?

 Pogledaj pod "Developer options" ako imaš Mi Unlock status. Tamo ti piše jesi zaključan ili otključan.

Drugi način ti je da restartaš uređaj, i prilikom bootanja kada vidiš Mi logo, na dnu ti piše "unlocked".

 Zaključan je.

 

Preko ovog sam ušao u EDL (download) mod:

 

I dalje sam pratio ovo (od točke 3. Plug USB Cable to PC):

http://en.miui.com/thread-254606-1-1.html

 

I flash je prošao bez problema.

 

P.S. mislim da ovo radi samo za službeni ROM.

Koristio sam MiFlash 2016.08.30.0

Najnoviji nije radio

Windows 10, sa diseblanim driver signature enforcement

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2017 10:17 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ja sam se izludio s MiFlash toolom i raznoraznim pokušajima da s Mi5 uklonim seller kuhani rom i bez uspjeha.

 

Onda sam naletio na ovaj tool na XDA forumu i uštekao mob, tool ga prepoznao, izabrao u GUIju global rom i on lijepo sve odradio u roku od 20min (uključeno vrijeme downloada roma).

 

Evo link na tool: XiaoMiTool - Xiaomi rom changing made easy

 

Da dodam naravno: ako što pođe po zlu, ne preuzimam nikakvu odgovornost. Ja sam probao i prošlo bez greške. Developer navodi da postoji jako mala vjerojatnost brickanja uređaja.

Moj PC  
1 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
assassin.st kaže...

Ja sam se izludio s MiFlash toolom i raznoraznim pokušajima da s Mi5 uklonim seller kuhani rom i bez uspjeha.

 

Onda sam naletio na ovaj tool na XDA forumu i uštekao mob, tool ga prepoznao, izabrao u GUIju global rom i on lijepo sve odradio u roku od 20min (uključeno vrijeme downloada roma).

 

Evo link na tool: XiaoMiTool - Xiaomi rom changing made easy

 

Da dodam naravno: ako što pođe po zlu, ne preuzimam nikakvu odgovornost. Ja sam probao i prošlo bez greške. Developer navodi da postoji jako mala vjerojatnost brickanja uređaja.

 Ooo, lijepo! :D

Isto zaključan?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
A koji rom ti je bio gore prije flashanja?Nekakav vendor rom i Miui 7?
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da, bio je zaključan, a rom je bio MIUI 7, 7.2.8.0.0 verzija je pisalo..

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.7.2017 10:35 (assassin.st).
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
floki26 kaže...
A koji rom ti je bio gore prije flashanja?Nekakav vendor rom i Miui 7?

 Meni najnoviji MIUI beta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
@Assassin.st

Mislim da si sa tim romom mogao i preko adb u edl mode,mogao si i sa china pc suite.Ali bitno da si uspio.Ja sam isto prosli tj jedan rn4x rijesio sa XMT dok dva redmija 4x nikako nisam uspjevao preko njega.
@CyberDemonVZ
cudna situacija kod tebe,nemam pojma sta bih rekao jer koliko znam zakljucali su sve mogucnosti edl moda osim naravno testpointa
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Nadam se da će noći Miui 9 imati proširive notifikacije na ekranu za zaključavanje.. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Imam pitanje. Vidio sam ovu najavu Mi 5X-a pa sam malo zainteresiran. Trenutno imam Redmi Note 3 Pro s kojim sam jako zadovoljan, ali me malo kamera zna živcirati tako da tražim neki model koji ima nešto bolju kameru, a da opet ne platim previše jer kao student nemam baš preveliki budžet za mobitele :)

 

Trenutno me zanima dali mogu očekivati od 5X-a bolju kameru nego na RMN3 Pro ili da se isprsim i uzmem Mi 5s plus. Što se performansa tiče nisam zahtjevan, ne igram igre na mobu. Čitam knjige i pogledam tu i tamo koju seriju, ali idem često po muzejima pa volim da mi slike ispadnu što je bolje moguće, a s redmijem to dosta često nije slučaj. Također, ne bih uzimao više mob ispod 5.5"

 

Inače, u ovih godinu dana koliko imam RMN3 kojeg sam uzeo na nagovor prijatelja, ne mogu reći da sam ikako razočaran. Nudi jako puno za jako malo para :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
alen177 kaže...

Znači na kraju bi mi ispalo vaga oko 500-600kn, nije baš isplativo.. Da bar ima netko na aliju sa jeftinim dhl-om onda bi se dalo razmotriti...

Ok hvala ti na informaciji u vezi vracanja na global stable, jeli rizično to napraviti otkljucati BL i jel gubim šta sa time kad ga otkljucam ?

 https://www.cafago.com/en/test-instruments-tools-2769/p-pas0008.html?_ga=2.65791854.196365062.1501264189-1178411764.1501264189

 

Uspio sam naci daleko najpovoljniju opciju za vagu.51 usd sa shippingom.Nakon sto se regas dobijes 200 bodova,sto ti je 2$ tako da te na kraju moze izaci nekih 49 usd ili po danasnjem tecaju cca 315 kn.Kada na to dodas 25% ides jos hore 80 ak kn plus njihovi troskovi koji su mislim 19 kn.Znaci ukupna cijena cca 410 kn.Mislim da jeftinije nece ici pa nikako

Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mali podsjetnik na naš prvi giveaway, ukoliko koristite Facebook - pošaljite nam sliku svoje kolekcije ili Xiaomi uređaja i jedan sretni korisnik će dobiti Xiaomi Mijia Pen!

https://www.facebook.com/MiCroatiaFans/posts/1836740863308613:0

 

 

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Hvala ti na ovoj stranici... Registrirao sam se i dobio 1€ kao što si i sam rekao...

 

E sada da i ja dam jedan info, našao sam promo code sa kojim dobiješ 11.04€ popusta...

 

Promo Code: PAS0008S

 

Vaga na kraju ispadne 33.95€ 

 

Definitivno naručujem 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
alen177 kaže...

Hvala ti na ovoj stranici... Registrirao sam se i dobio 1€ kao što si i sam rekao...

 

E sada da i ja dam jedan info, našao sam promo code sa kojim dobiješ 11.04€ popusta...

 

Promo Code: PAS0008S

 

Vaga na kraju ispadne 33.95€ 

 

Definitivno naručujem 

 Drago nam je da si uproavo na ovoj temi nasao ono sto ti treba i to po izrazito povoljnoj cijeni!

 

Ova vaga u Kini kosta cca 200 kn ,te ces ti vrlo vjerovatno i pdv platiti na to pa ce te izaci okvirno 320 kn! Ali i to je dalje izuzetno povoljna cijena jer ju je gotovo nemoguce naci ispod 60$ sa shippingom.Kada se na to doda pdv,postaje neisplativo.

Nadamo se da ces podjeliti sa nama svoja iskustva kada stigne !

 

A za sve ostale:

Upravo ovakve situacije su jedan od glavnih segmenata kojima cemo se baviti.Neki "kriticari" su nas pitali kako mi to zapravo mislimo PROMOVIRATI Xiaomi.Odogovor im je,upravo ovako.

 

Na svojoj Fb stranici cemo dijeliti razne deal-ove ,po nasem misljenju,povoljne te se nadamo da cete odmah,ubrzo ili u dalekoj buducnosti svi vi naci nesto sto zelite po zapravo vrlo povoljnoj cijeni.

 

Jedna od ideja je,kada kupite nesto sto smo objavili,javite nam se u inbox,tako da kroz dogledno vrijeme kontaktiramo odredene webshopove i objasnimo im tko smo i sto radimo.

 

Zasto ne bi imali svoje kuponske kodove za odredene webshopove? 

 

Pozdarv i navalite 
 

Mi Hrvatska
13 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel ima netko Mi Wifi 3 router da podjeli iskustva?

 

Malo mi na T-com-ovom routeru na Xiaomi mobitelima (Mi4 i Mi5) wifi djeluje sporiji (sporije se stranice učitavaju). Probao sam sa Mikrotik AP-om i jedno 3 puta je brže. Mi Wifi 3 me zanima zbog 5GHz mreže, da li bi to bilo brže?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Imam ja wifi router 2.Koristim ga kao amplifier za reciver od cardsharinga jer mi je zte router od tcoma u hodinku.Koristim samo 2.4Ghz i minimalno tri puta je brzi od wifi preko tcom routera.Situacija se malo popravlja kada ukljucim DNset aplikaciju i tada je wifi preko tcom rutera mrvicu brzi.
Bilo je davno na nekoj od tema,mislim mi5,objasnjenje.
Problem je u "slabom razumjevanju" izmedu tcom-ovih rutera (uglavmom zte) i Marshmalova
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Gdje kupit kod nas remen za Mi Band 2? Na njuškalu traže 50kn ili više, što je malo previše.

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Kod nas jako tesko za manje od toga...gotovo nemoguce.
Pogledaj si prije svega na aliexpressu i tamo je zbilja ogromam izbor,od 1$ pa do 10 $
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
14 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Bok ekipa, da li netko zna koji Xiaomi mobiteli podržava LTE na 800Mhz?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
https://willmyphonework.net

Ovdje mozes pogledati za svaki model podrzava li LTE na 800Mhz
Mi Hrvatska
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
x18x05x kaže...

Gdje kupit kod nas remen za Mi Band 2? Na njuškalu traže 50kn ili više, što je malo previše.

 

Ako si blizu Križevaca, plati kavu, dam ti ja, imam jednu zapakiranu viska. 

12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
display name ivo kaže...

Jel ima netko Mi Wifi 3 router da podjeli iskustva?

 

Malo mi na T-com-ovom routeru na Xiaomi mobitelima (Mi4 i Mi5) wifi djeluje sporiji (sporije se stranice učitavaju). Probao sam sa Mikrotik AP-om i jedno 3 puta je brže. Mi Wifi 3 me zanima zbog 5GHz mreže, da li bi to bilo brže?

 Ja ga imam, upar s Mi Wifi extenderom, brzi je dosta od routera kojeg sam dobio od Bneta.. 5GHz je dobar, ali kraceg dometa, dobra stvar je dual band pa on sam odredi na koju ce frekvenciju spojiti uredjaj koji to podrzava. Mana toga je sto uredjaj gubi signal kad mijenja frekvenciju, ali nema drugog nacina, osim da drzis dva odvojena access pointa za svaki band..

 

Za te novce je odlican, ima i neke napredne opcije, a app je odlican. Signal isto tako odlican..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice