Xiaomi Redmi Note 2

poruka: 4.472
|
čitano: 713.814
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

I ja imam problema s baterijom već duže vrijeme, SOT mi je oko 2 h, ponekad malo više. 

Čak sam pomislio da je baterija oslabila.

Al onda je vjerojatno do rom-a. Uglavnom svaki petak ubacujem zadnji koji izađe.

 

nisam do sad ubacivao ništa drugo osim miui-ja eu dev.

 

Šta je trenutno ok za ubacit? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
1.Lovac kaže...

Novi problem mi je "Trgovina Play" Izbacuje mi non stop neki izvještaj tj. eror greške.
Izludia sam!!! Malo je reć.....

 

Dobro sad stvarno i mene zanima koji bi rom treba instalirat da mi sve počme funkcionirat normalno, od baterije pa nadalje...

 Ako je "play store service has stopped working", onda ćeš morati skinuti apk (osobono sam s apkmirror) i reinstalirati to (naravno, prvo u settings - installed apps deaktivirati pa obrisati). Imao sam problema s time kod instalacije kod nekoliko prethodnih romova, sada je na sreću sve u redu.

You only got one finger left And its pointing at the door
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Ja trenutno imam android 5.0.2. LRX22G, MIUI 8.3. i 7.4.27. eu rom.

KAD BI se moga prebacit na bilo šta dobrog, da nema kineskih gluposti i da mi baterija traje normalno, spasia bi se :D

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
mmmnnn kaže...

I ja imam problema s baterijom već duže vrijeme, SOT mi je oko 2 h, ponekad malo više. 

Čak sam pomislio da je baterija oslabila.

Al onda je vjerojatno do rom-a. Uglavnom svaki petak ubacujem zadnji koji izađe.

 

nisam do sad ubacivao ništa drugo osim miui-ja eu dev.

 

Šta je trenutno ok za ubacit? 

 

1.Lovac kaže...

Ja trenutno imam android 5.0.2. LRX22G, MIUI 8.3. i 7.4.27. eu rom.

KAD BI se moga prebacit na bilo šta dobrog, da nema kineskih gluposti i da mi baterija traje normalno, spasia bi se :D

 mislio sam preporucit 732 rom ako zelite miui, ali sam se sjetio da mi je cura bila na tom romu, xiaomi.eu, bez miui aplikacija (zip folder je imao ~550mb vs 750mb od xiaomi.eu) i opet je pocelo bit lose nakon nekog vremena, no meni je bilo super na tom romu par dana, sad nemam bas osobno iskustvo od tipa 1 tjedan

druga solucija je ako ste culi za angels & demons -miui rom, imate temu na xda, poprilicno su ljudi imali dobar sot, ali opet nisam koristio pa stvarno ne znam

treca solucija koju trenutno koristim je mm rom, znaci doslovno na svakom mm romu (rr ili lineage ) imam sot po 5h+ bez nekog velikog odricanja sto znaci da mogu slobodno igrat npr. nesto tipa subway surfer i bateriju ne moram punit do spavanja, ne idem rano spavat nego je stvarno dobra baterija 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Deutsch kaže...
mmmnnn kaže...

I ja imam problema s baterijom već duže vrijeme, SOT mi je oko 2 h, ponekad malo više. 

Čak sam pomislio da je baterija oslabila.

Al onda je vjerojatno do rom-a. Uglavnom svaki petak ubacujem zadnji koji izađe.

 

nisam do sad ubacivao ništa drugo osim miui-ja eu dev.

 

Šta je trenutno ok za ubacit? 

 

1.Lovac kaže...

Ja trenutno imam android 5.0.2. LRX22G, MIUI 8.3. i 7.4.27. eu rom.

KAD BI se moga prebacit na bilo šta dobrog, da nema kineskih gluposti i da mi baterija traje normalno, spasia bi se :D

 mislio sam preporucit 732 rom ako zelite miui, ali sam se sjetio da mi je cura bila na tom romu, xiaomi.eu, bez miui aplikacija (zip folder je imao ~550mb vs 750mb od xiaomi.eu) i opet je pocelo bit lose nakon nekog vremena, no meni je bilo super na tom romu par dana, sad nemam bas osobno iskustvo od tipa 1 tjedan

druga solucija je ako ste culi za angels & demons -miui rom, imate temu na xda, poprilicno su ljudi imali dobar sot, ali opet nisam koristio pa stvarno ne znam

treca solucija koju trenutno koristim je mm rom, znaci doslovno na svakom mm romu (rr ili lineage ) imam sot po 5h+ bez nekog velikog odricanja sto znaci da mogu slobodno igrat npr. nesto tipa subway surfer i bateriju ne moram punit do spavanja, ne idem rano spavat nego je stvarno dobra baterija 

 DAj link koji je to mm rom?

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Ma mobitel mi blokira danas cijeli dan, katastrofa!!!

Ovo bi treba maknit, mogu li flashat na nešto drugo, stvarno mi sad treba pomoć!

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
1.Lovac kaže...

Ma mobitel mi blokira danas cijeli dan, katastrofa!!!

Ovo bi treba maknit, mogu li flashat na nešto drugo, stvarno mi sad treba pomoć!

 javi se na pm ako ti sta treba i drugima jer je ono risky 

 

znaci slusajte u mmu ima nekih caki kojih se treba pazit i sta treba imat na umu

prvo vam treba novi twrp radi kalibracije baterije u romu i twrpu

onda trebate bit svjesni da neki senzori ne rade tipa magnetometer i

proximity  1 verzija radi, 1 ne, ovisi koje ste srece pa koju imate - u rru se to za poziv moze maknut pa onda kad dobijete poziv samo pritisnite power button za zakljucat ekran i kad ocete prekinut power button za prekinut 

baterija i punjenje - u prvih par punjenja uopce nije kalibrirana i nemojte mislit prvih par dana bit ce sve super jer nece, dok jos nije kalibrirana zadnji postotak moze trajat 1% tako da treba par puta doc do 100% i do 0% da bi se to rijesilo, nakon par punjenja je sve kao kod miuija

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2017 19:46 (Deutsch).
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Imam 7.3.2 sa xiaomi.eu i hteo bih da se vratim na neki stari zvanični ROM, da li bi i šta trebalo da wipeujem?

 

EDIT: Hmm, malo sam istražio i ceo postupak deluje kao više posla nego što sam trenutno raspoložen.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 19:57 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ivan(4) kaže...

Imam 7.3.2 sa xiaomi.eu i hteo bih da se vratim na neki stari zvanični ROM, da li bi i šta trebalo da wipeujem?

 

EDIT: Hmm, malo sam istražio i ceo postupak deluje kao više posla nego što sam trenutno raspoložen.

 Ja sam napravia to da sam samo skinia neku stariju verziju i instalira je ko da updateaš na novu. Probaj.

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Hvala, onda ću tako probati neki naredni put.

 

Hteo sam nešto da petljam, bootovao u TWRP i uradio backup, odustao od daljeg čačkanja, i rekao mu da restartuje sistem. Jedino što sam dodatno uradio, slučajno sam mu pri restartu rekao da instalira SuperSU (pošto ga nisam stavio, pa mi to uvek nudi). Nakon toga, telefon nije hteo da se boota.  Onda sam hteo da odem u TWRP i sredim to i... smrzao sam se kad sam video da logo samo stoji i da se ništa ne dešava. Srećom sam shvatio da sam stisnuo kombinaciju zaFastboot umesto za TWRP, restartovao kako treba i vratio backup, ali dosta mi je pretvaranja da sam pametan za ovo za neko vreme. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozdravljam,

 

pratim ovu temu već duže vremena pa da javim prvo ovdje ako je netko zainteresiran.

Pošto ću dobit mi5 stavljam svoj redmi note 2 za prodaju. 

Izvana je mob kao novi jer je na njemu zastitno staklo i maska od kad sam ga dobio.

Android je miue.eu na njemu.

Slike stavim malo kasnije, cijena 700kn. Pozz

nine
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
1.Lovac kaže...

 Ja sam napravia to da sam samo skinia neku stariju verziju i instalira je ko da updateaš na novu. Probaj.

 Samo da napomenem da se ovime ostaje bez TWRP-a.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ivan(4) kaže...
1.Lovac kaže...

 Ja sam napravia to da sam samo skinia neku stariju verziju i instalira je ko da updateaš na novu. Probaj.

 Samo da napomenem da se ovime ostaje bez TWRP-a.

 Kako to misliš? I dalje mi je osta TWRP kad sam to napravio.

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Meni posle ove operacije na Power+Volume Up ide u originalni Mi Recovery umesto u TWRP. Doduše, morao sam posle flashovanja otići u Recovery i obrisati korisničke podatke (telefon je bootao, ali je bio neupotrebljiv), ali, samo njih sam obrisao i prilično sam siguran da sam to uradio baš iz Mi Recoveryja.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.5.2017 0:23 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Od juče sam ponovo na MIUI 7 i vizualno imam utisak kao da sam se vratio sa W7 na W95, ali funkcionalno bih rekao da je manje više sve tu.

 

Noćas sam ga normalno napunio i baš me zanima koliko će trajati baterija, ali ako nastavi kako je krenula, izguraće danas oko 4h SoT-a, a to joj se odavno nije desilo. Na MIUI8, čak i na hvaljenom xiaomi.eu 7.3.2 ROM-u sam imao 2-2.5h pre nego što mi zatreba eksterna baterija.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

nakon svih verzija miuia preso sam na cyangenmod i napokon mobitel radi, sot mi je oko 4 sata od razlike od 2 sata na miuiu, preso sam stable i beta verzije, kalibriro sam sve od baterije do sd maid ukidanje sistem aplikacija, pa onda na nekim mi nece poruke dolazit dok neotvorim WhatsApp uz sve trikove autostart, permissions, lockanje itd... uz konstantno cuclanje baterije. sve mi radi na cmu, kolko citam ima mozda problema sa Bluetoothom al nekoristim ga, i kamera je nesto losija no radi, messenger, WhatsApp, skype, chrome, redit sve mi radi bez greske. ak niste prezahtjevni sa aplikacija apsolutna preporuka je cm mod. svakako bi reko svima da barem probaju.

 

http://www.vafin-dev.ru/cm_en.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2017 0:07 (Buzz).
 
0 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Buzz kaže...

nakon svih verzija miuia preso sam na cyangenmod i napokon mobitel radi, sot mi je oko 4 sata od razlike od 2 sata na miuiu, preso sam stable i beta verzije, kalibriro sam sve od baterije do sd maid ukidanje sistem aplikacija, pa onda na nekim mi nece poruke dolazit dok neotvorim WhatsApp uz sve trikove autostart, permissions, lockanje itd... uz konstantno cuclanje baterije. sve mi radi na cmu, kolko citam ima mozda problema sa Bluetoothom al nekoristim ga, i kamera je nesto losija no radi, messenger, WhatsApp, skype, chrome, redit sve mi radi bez greske. ak niste prezahtjevni sa aplikacija apsolutna preporuka je cm mod. svakako bi reko svima da barem probaju.

 

http://www.vafin-dev.ru/cm_en.html

ako imas silent mode su ti notifikacije iskljucene ? (tako meni bilo na aospu pa sam stavio na vibru)

bt cak nije problem ni u mm, mislim da bi trebalo radit bez problema na lp-u

 

cuj, 90% ljudi tu nije zadovoljno trajanjem baterije, ali nitko nece nista poduzet (balkan style)

ako budes htio probaj mm rom jer on ima najbolje trajanje baterije po meni

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
sad vidim da sam zbunjujuce napiso sve :). na cyangenmodu nemam tih problema to su sve problemi sa miui
16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Meni više nije jasno koje probleme imaš gde, ali sam vrlo zadovoljan funkcionalnošću MIUI-ja.  Od onoga što si pomenuo, notifikacije mi uredno stižu (ali ne koristim WA, samo Viber), bluetooth radi (povremeno s nekim razmenim po neki fajl, imam neki bluetooth tag protiv gubljenja stvari s kojim takođe uredno radi, spaja se sa sestrinom fitness narukvicom...)... generalno, sve radi. Baterija je postala očajna, no, uzeo sam onaj USB volt- i ampermetar i merenje kaže da joj je trenutni kapacitet oko 2000mAh, tako da me 2-2.5h SoT-a više i ne čudi (vraćanje na MIUI 7 ipak nije dalo rezultat), tako da ću poručiti NOHON bateriju preko oglasa.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
nemam probleme na cm, imo sam na muiu, baterija ti je uzas :), nova baterija na 100% treba dat 4428mV, tak sam si kalibriro bat sa die hard skriptom
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

prica se da je najnoviji weekly dobar (7.5.11) , a probao sam i sam te mogu reci da je dosta dobro optimiziran u smislu performansi i dobar za bateriju :)

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Ako je netko ubacio zadnji eu dev rom (7.5.18) nek napiše kakva je baterija.

Meni je na prošlotjednom 7.5.11 oko 3h SOT-a.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

5.11 , koristen lspeed (iako danas izgleda da je isti k i bez lspeeda), bez xiaomi aplikacija !

 

ovaj duzi sot je dobiven tako da sam izvadio bat na 2 min i radio to par puta  dok se mob nije htio upalit(znaci pogresna kalibracija). kad se nije htio upalit sam stavio na punjac i pisalo je 6% pa sam opet upalio i rezulat svega je taj duzi sot.

sto sam primijetio??

nakon nocnog punjenja,

baterija na 70% = 1:30h sot i postepeno se produljuje trajanje

65 = 1:57

50 = 2:44

24 = 4:04

13 = 4:36

(bilo je cca 20ak min youtubea)

napokon neki osvjezavajuc build za mobitel nakon 732

 

 
 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Ovaj mobitel imam već godinu i pol dana kako mi nije pravio problem stalno je bio na rom-u sa kojim je došao a to je neki kuhani sa Giztop-a. U zadnje vrijeme se počeo gasiti pa rekoh da promjenim ROM, stavio sam global dev sa njihovih stranica preko aplikacije koja je u telefonu. Instalacija je prošla glatko ali je ispalo da je to bio kao neki apdejt, nakon toga mi se baterija jako brzo troši. Znači kad je upaljen ekran ono malo fejs dijagram na potrošnji baterije je okomita crta. Nisam išao na hadr reset nakon apdejta možda sam trebao.

ROM je znači global dev 7.5.19. ako imate kakvih prijedloga molio bi pomoć. Prije na starom softveru baterija je bila ok.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

jos uvijek se mobitel drzi, ja zadovoljan, mokee 5.1 bez bugova :)

 

@Buzz , kako se tvoj cm od vove drzi?

-na kraju ispalo 4:30, nista impresivno

 
 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 18:27 (Deutsch).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

evo

 

uzo sam si novu nohon bateriju pa je vjerojatno nesto vece nego na staroj koju nisam ni testiro

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 22:57 (Buzz).
 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Wow, nije lose. Mozes poslat u link pm od baterije?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 15:38 (Deutsch).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
poslo, nakon jedno 4, 5 punjenja praznjenja se dobije ovakav sot
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Buzz kaže...

evo

 

uzo sam si novu nohon bateriju pa je vjerojatno nesto vece nego na staroj koju nisam ni testiro

 pošalji i meni link

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
sta nesmije se tu stavljat linkovi?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice