Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.146
|
čitano: 13.324.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
ivanzu kaže...

Fusso coat i nakon dvije godine jos drzi! 

Drzi, ali efekt je puno slabiji...

Po meni je idealno 2 puta godisnje friski sloj.

Nakon nekih pola godine se vidi da je slabiji efekt nego na friskom sloju.

 Jel problem ako se stavi prvi i drugi sloj u razmaku od par mjeseci ? Jel se mora prvi sloj odstranit da bi se nanio novi sloj fusso-a ?

Truth in engineering.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nemre se on tolko kvariti kolko ja mogu popravljati 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
CroNk3r kaže...
ivanzu kaže...

Fusso coat i nakon dvije godine jos drzi! 

Drzi, ali efekt je puno slabiji...

Po meni je idealno 2 puta godisnje friski sloj.

Nakon nekih pola godine se vidi da je slabiji efekt nego na friskom sloju.

 Jel problem ako se stavi prvi i drugi sloj u razmaku od par mjeseci ? Jel se mora prvi sloj odstranit da bi se nanio novi sloj fusso-a ?

U razmaku od 6mj ne bi trebalo biti nista, svaki mjesec stavljati vosak bi vec stvorilo dosta debel sloj koji jedino alkohol moze skinut. Paziti da vosak ne zavrsi na plastici. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Frend je imao problema sa zadnjim vratima na Golfu V 2008g, nije htjeo kljucat ni spustat prozore (elektronika) i rekao je majstoru da mu pogleda to. Ovaj mu je naplatio popravakt 3000kn, koliko je to realna cijena?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 11:51 (Stryder).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
CroNk3r kaže...
ivanzu kaže...

Fusso coat i nakon dvije godine jos drzi! 

Drzi, ali efekt je puno slabiji...

Po meni je idealno 2 puta godisnje friski sloj.

Nakon nekih pola godine se vidi da je slabiji efekt nego na friskom sloju.

 Jel problem ako se stavi prvi i drugi sloj u razmaku od par mjeseci ? Jel se mora prvi sloj odstranit da bi se nanio novi sloj fusso-a ?

Nema potrebe za skidanjem starog sloja.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

CyberDemonVZ Pošalješ Lord_Marko poruku da ti isprinta ovak nekaj, na C nosač zakeljiš ili zadnju šajbu, bočnu i prst u uho. PLatiš pivu i udri brigu na veselje. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako je crkao BCM onda je Ok cijena za novi BCM, ako je nesto drkao po vratima onda previse. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Prosla mi je godina lizinga, cijena Yarisa Style mog paketa je bila 19.790€, sad je 21.860€,

te sam dobio ponudu od Toyote da otkupe cijelo vozilo po punoj cijeni ostatka lizinga (17.700€),

te mu nude za 25.000€ C-HRa u najjacem C-HIC paketu 1.2l AWD.

 

Premisljam si

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

klanjam se kralju u corsi d cdti koji je danas sibao 130+ po rijeckoj obilaznici, po ravnome 160...uvidom u regu, pa u sasiju, vidim da je to 1,3 cdti 75ks...

eto, kralju, naprao si me (bio sam s cuprom)

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

klanjam se kralju u corsi d cdti koji je danas sibao 130+ po rijeckoj obilaznici, po ravnome 160...uvidom u regu, pa u sasiju, vidim da je to 1,3 cdti 75ks...

eto, kralju, naprao si me (bio sam s cuprom)

 Pff...ja sam sa Lanciom Ypsilon 1.2 8v od bivše ganjao 170 po cajgeru na dijelu prije Croduxa u smjeru Rijeke 

9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Godina i pol sa Probe-om, osim jednog misfire-a i novih svjecica, nikakvi problemi u cca 6000 milja ... i novih kocnica jer sam izglodo stare :D

https://postimg.cc/ZvcjcPqX

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 17:59 (LepiSladja).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
RuskeGTT kaže...

klanjam se kralju u corsi d cdti koji je danas sibao 130+ po rijeckoj obilaznici, po ravnome 160...uvidom u regu, pa u sasiju, vidim da je to 1,3 cdti 75ks...

eto, kralju, naprao si me (bio sam s cuprom)

 Pff...ja sam sa Lanciom Ypsilon 1.2 8v od bivše ganjao 170 po cajgeru na dijelu prije Croduxa u smjeru Rijeke 

 e al ja govorim o dionici orehovica-skurinje...zavoj nad zavojem...ja sam ga laganini pratio u 5. i 6. ali covjek se vozio posteno...a stvarno mi nije jasno kako je meduubrzavao na izlazu iz zavoja, dakle 120-160...to nema 75ks da ga jebes, a ni 100tinjak...kladio bi se da je swapao 1,7 ili 1,9...koliko je isla corsa...drugi put cu ga haltati...nakon skurinja sam odustao i rekao dragi moj, meni auto hladan, gume hladne, ja polupospan na posao...ne hvala

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

imam ja tu corsu 1.3 cdti.

Teško moguće da to može toliko povuć,ja sam max 140 ali to je već 4 i pol hiljada okretaja.Moguće da je čipirana

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

klanjam se kralju u corsi d cdti koji je danas sibao 130+ po rijeckoj obilaznici, po ravnome 160...uvidom u regu, pa u sasiju, vidim da je to 1,3 cdti 75ks...

eto, kralju, naprao si me (bio sam s cuprom)

 Ja se corsi bojim, jer sam se zadnji put zahebal kad sam se ganjal sa jednom, a bila kanta veća od moje
EDIT: još sam ja nju pratio, a ne ona mene...što je lakše...

MatijaZG kaže...
 Pff...ja sam sa Lanciom Ypsilon 1.2 8v od bivše ganjao 170 po cajgeru na dijelu prije Croduxa u smjeru Rijeke 

 Znam kak ti je

Ak ugasiš svjetla, ugasiš radio,klime nema, sklopiš retrovizore, zatvoriš prozore možeš 180 po cajgeru pod uvjetom da je i tank na rezervi i vjetar u leđa postojanisprobano

Al mislim da je poanta priče bila da je čovjek stiskal po zavojima, ne po ravnom, po ravnom, nizbrdo se i govno kortlja

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 18:51 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

imam ja tu corsu 1.3 cdti.

Teško moguće da to može toliko povuć,ja sam max 140 ali to je već 4 i pol hiljada okretaja.Moguće da je čipirana

 neznam sta rec...auto ide kao da je swapano nesto, al opet izvana je najobicnija, mislim cak i ratkape

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mozda je 1.7 + remap. 

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
DuMe kaže...

imam ja tu corsu 1.3 cdti.

Teško moguće da to može toliko povuć,ja sam max 140 ali to je već 4 i pol hiljada okretaja.Moguće da je čipirana

 neznam sta rec...auto ide kao da je swapano nesto, al opet izvana je najobicnija, mislim cak i ratkape

 Sleeper 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

imam ja tu corsu 1.3 cdti.

Teško moguće da to može toliko povuć,ja sam max 140 ali to je već 4 i pol hiljada okretaja.Moguće da je čipirana

Ja imam 1.3cdti ali 95ks. Ide do 200, ali joj treba dosta da "ubrza" do toliko i nije ti baš svejedno...

Jako sam se iznenadio kako generalno dobro ide, s obzirom da je to corsa, ne.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Crljo kaže...

Ja imam 1.3cdti ali 95ks. Ide do 200, ali joj treba dosta da "ubrza" do toliko i nije ti baš svejedno...

Jako sam se iznenadio kako generalno dobro ide, s obzirom da je to corsa, ne.

 Ma ne ide kolega, ni u svijetu snova..kad po papirima ide 172kmh..

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Nemre se on tolko kvariti kolko ja mogu popravljati 

 kaj pak sad? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

..kad po papirima ide 172kmh..

 

obično u papirima piše manje nego što zapravo ide..

ja sam punta evo 1.4 80ks terao preko 180 ... niz brdo  mislim da je po specki oko 160..

kod prelude je mislim pisalo u knjižici 190 ili tako nešto  ja sam ju vozio 215 i nisam bio još u crvenom..

 

iako nekako ne vjerujem da corsa može potegnuti 200 sa 1.3 dizelom, ne toliko zbog snage, više zbog omjera getribe i broja mogućih okretaja..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Ziga kaže...

..kad po papirima ide 172kmh..

 

obično u papirima piše manje nego što zapravo ide..

ja sam punta evo 1.4 80ks terao preko 180 ... niz brdo  mislim da je po specki oko 160..

kod prelude je mislim pisalo u knjižici 190 ili tako nešto  ja sam ju vozio 215 i nisam bio još u crvenom..

 

iako nekako ne vjerujem da corsa može potegnuti 200 sa 1.3 dizelom, ne toliko zbog snage, više zbog omjera getribe i broja mogućih okretaja..

 Koliko je za virovat pokazivaču brzine ??? 

 

Znam da Golf V i golf VI dodaju 8-12km/h 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

 Koliko je za virovat pokazivaču brzine ??? 

 

Znam da Golf V i golf VI dodaju 8-12km/h 

 Još ako ima FakeTaxi naljepnicu i AssOrGas, i 20 KS.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

obično u papirima piše manje nego što zapravo ide..

ja sam punta evo 1.4 80ks terao preko 180 ... niz brdo  mislim da je po specki oko 160..

kod prelude je mislim pisalo u knjižici 190 ili tako nešto  ja sam ju vozio 215 i nisam bio još u crvenom..

 

iako nekako ne vjerujem da corsa može potegnuti 200 sa 1.3 dizelom, ne toliko zbog snage, više zbog omjera getribe i broja mogućih okretaja..

 

Jel to mjereno GPS-om ili preko cajgera? Jer meni se ono sto pise u knjizici pokazalo 99% tocno, moja krntijica je deklarirana na 158km/h i pun gas na autocesti par kilometara preko gps-a je dogurala do tih 157,158km/h po GPS-u.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...
nine kaže...

 Koliko je za virovat pokazivaču brzine ??? 

 

Znam da Golf V i golf VI dodaju 8-12km/h 

 Imam neko glupo sjecanje, ali negdje sam procitao da zakonski svi auti u EU trebaju dodat minimalno 8km/h na "realnu" brzinu. Neka me netko ispravi, ali to vec dugo imam u glavi iz neke teme od prije.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 kaj pak sad? 

 podloška na injektoru pregorjela.

 

RuskeGTT da ti se nije možda mapa misteriozno izgasila? 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

iako nekako ne vjerujem da corsa može potegnuti 200 sa 1.3 dizelom, ne toliko zbog snage, više zbog omjera getribe i broja mogućih okretaja..

 Moze Corsa :)

 Bas s tim motorom sam ju gario kao sluzbeni prema Karlovcu vrlo cesto :)

 Pricam o aktualnom modelu.

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Imam neko glupo sjecanje, ali negdje sam procitao da zakonski svi auti u EU trebaju dodat minimalno 8km/h na "realnu" brzinu. Neka me netko ispravi, ali to vec dugo imam u glavi iz neke teme od prije.

Baš sam jučer išao na mali put sa focusom, kazaljka pokazuje 60 km/h, digitalni display u service mode-u pokazuje 54/55 km/h, oni semafori što mjere brzinu 52/54 km/h, GPS isto tako između 53 i 55 km/h, što se može zaključiti da auto svjesno na kazaljke pokazuje 5/6 km/h veću brzinu nego kojom se vozi. Veličina guma (koja utječe na mjerenje brzine) je originalna, tako da ima smisla to što display pokazuje točnu brzinu.

Vezano za minimalno 8 km/h, prvi put to čujem i smatram da nema smisla da takav zakon uopće donose, to je više zbog sigurnosti samih vozača u automobilima, o kojoj brinu proizvođači.

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima. Sponsored by Noiseblocker.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije to ništa čudno, 90+% auta laže 5-6km/h. Nisi se vozio u Opel Astri J sa zimskim setupom, na 90 laže 13km/h prema GPSu hahaha. Najtačnije što sam ja izmjerio je bio Audi A6 4F na 17kama(ne sjećam se dimenzije guma), 1-2km/h(nekada pokaže 1, nekada 2, tako da bi moglo biti 1.5km/h) razlike između borda i gps-a na mobitelu.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...

Baš sam jučer išao na mali put sa focusom, kazaljka pokazuje 60 km/h, digitalni display u service mode-u pokazuje 54/55 km/h, oni semafori što mjere brzinu 52/54 km/h, GPS isto tako između 53 i 55 km/h, što se može zaključiti da auto svjesno na kazaljke pokazuje 5/6 km/h veću brzinu nego kojom se vozi. Veličina guma (koja utječe na mjerenje brzine) je originalna, tako da ima smisla to što display pokazuje točnu brzinu.

Vezano za minimalno 8 km/h, prvi put to čujem i smatram da nema smisla da takav zakon uopće donose, to je više zbog sigurnosti samih vozača u automobilima, o kojoj brinu proizvođači.

  "European law (ECE-R39) says speedometers cannot show speeds less than the actual speed, and they must never show more than the 110 per cent of actual speed plus 4 km/h. So, under those rules, a car could be moving at 100 km/h, but the speedometer could legally display as high as 114 km/h"

 

Izvolite kolega, nasao sam, ipak je zakon, samo sam ja pogrjesio brojeve.

 

I nije toliko bez smisla zakon, ogranicava da se na sudu vadis na brzinomjer i slicne pravne sitnice.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 13:19 (ivanoile).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice