Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.255.737
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nema to neki naziv jer je to samo procedura pri paljenju auta, to moze svaki auto raditi ako se programira ECU, Porsche ima klapnu u auspuhu pa to dramaticnije zvuci.  Jel itko ima puhalo vruceg zraka iz Lidla, kakvo je? 

 Vruci fen? Imam. TOP... Skidao bitumen iz auta sa njim i dobro da nije riknulo jer je dugo radio. Evo vec 2 god imam i super je.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanzu kaže...

Nema to neki naziv jer je to samo procedura pri paljenju auta, to moze svaki auto raditi ako se programira ECU, Porsche ima klapnu u auspuhu pa to dramaticnije zvuci.  Jel itko ima puhalo vruceg zraka iz Lidla, kakvo je? 

 Vruci fen? Imam. TOP... Skidao bitumen iz auta sa njim i dobro da nije riknulo jer je dugo radio. Evo vec 2 god imam i super je.

 Da, vruci fen mislim. Trebat ce mi za wrapanje nekih gluposti.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Pozdrav..
Imat ću vremena, pa gledam nekaj da malo auto (ima sitnih površinskih ogrebotina a i nekaj od kamenčića) ispoliram, tj cilj mi je da dobijem sjaj i glatku površinu, recimo, gledao sam nekaj kombinaciju glina i vosak pa me zanima vaše mišljenje o toj kombinaciji?


Ak imate preporuke, samo pucajte:)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

frend bi htio uzet golfa V 1.6 benzinca e sad zanima ga potrošnja kolika je ako neko ima informacije iz prve ruke jer je cuo da je dosta veliki potrošač pa nezz ugl radi se o običnom atmosfercu sa 16 ventila

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako se radi o FSI neka bjezi sto dalje. Trosit ce oko 9-10L kao i svaki 1.6L benz iz toga doba.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 20:49 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nije FSI obican 1.6 sa 102 konjica

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Onda je Ok potrosnja ti je oko 10-11, od skupljih kvarova je da mjenjac moze odapet. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 21:18 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel može netko opisati postupak kupnje rabljenog auta starog 2-3 godine od fizičke osobe?

Jel se to sve sada obavlja na stanici za tehnički i kaj treba sve od papira,samo ugovor ili još nešto?

I kaj se sve plaća?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 21:39 (fear619).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
fear619 kaže...

jel može netko opisati postupak kupnje rabljenog auta starog 2-3 godine od fizičke osobe?

Jel se to sve sada obavlja na stanici za tehnički i kaj treba sve od papira,samo ugovor ili još nešto?

I kaj se sve plaća?

 Potpisani kupoprodajni ugovor.

Ide se u stanicu za teh. pregled s njim.

U ugovoru obavezno piše dal tebi ostaju tablice il njemu. Ak ostaju njemu, dobijaš nove.

Onda ti tamo naprave prijenos vlasništva.

Dobiješ tablice (na licu mjesta).

Ako hoćeš ostaviti osiguranje kavo on ima, niš ne diraš. Glasi na njega dok ne istekne.

Ako hoćeš promijeniti (npr. dodati kasko) , onda ideš u osiguravajuću kuću.  

 

Plaća se:

Auto :D

 

ugovor (2kn), Narodne novine

Ako dobijaš nove, normalne tablice, oko 70-tak kuna (ako tražiš custom pogledaj cjenik)

prijenos vlasništva (HAKova tablica)

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 22:56 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tako je kod mene na 630i. Kad ga upalim, prvih cca 30-40s je na 900 rpm , pa zatim padne na ler od 650rpm.

Meni majstor kaže, kako su auti prije imali stariji "čok" , tako ovi noviji neki jači imaju elektronski kontrolirani, i drži ga tako 30-40s dok se malo ne zagrije i onda padnu na normalu,

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To rade sve GDI masine da sto prije dodu na radnu temp i da ugriju kat., uz to radi i pumpa vrucega zraka. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 23:51 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To rade sve GDI masine da sto prije dodu na radnu temp i da ugriju kat., uz to radi i pumpa vrucega zraka. 

 

Mislim da to radi apsolutno svaki auto.

Moram priznat da jos nisam vozio auto koji prvo ne drzi vise okretaje, sto novija, sto starija godista.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da samo sto se DI motori potpuno drugacije cuju dok rade cikkus brzog zagrijavanja, zvuk auspuha postane dublji i vibrira"pulsira". 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 6:51 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako ide sa darovnim ugovorom za auto,ako je netko nedavno radio da potvrdi?

Stari poklanja meni recimo, trebaju nam samo njegova i moja osobna ili jos nešto?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Kako ide sa darovnim ugovorom za auto,ako je netko nedavno radio da potvrdi?

Stari poklanja meni recimo, trebaju nam samo njegova i moja osobna ili jos nešto?

 Sa roditelja na dijete treba i rodni list. Sa bračnog supružnika treba vjenčani list.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Kako ide sa darovnim ugovorom za auto,ako je netko nedavno radio da potvrdi?

Stari poklanja meni recimo, trebaju nam samo njegova i moja osobna ili jos nešto?

 Prošle godine odradio prebacivanje, samo ispunjeni darovni ugovor, potpisan s od obje strane. Otišao na tehnički i prebacio vozilo.

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Ako hoćeš ostaviti osiguranje kavo on ima, niš ne diraš. Glasi na njega dok ne istekne.

 

 

Plaća se:

Auto :D

 

ugovor (2kn), Narodne novine

Ako dobijaš nove, normalne tablice, oko 70-tak kuna (ako tražiš custom pogledaj cjenik)

prijenos vlasništva (HAKova tablica)

 

 zar se ne placa nikakav porez (kupac ili prodavatelj)?

prijenos vozila?

 

da li kupoprodajni mora biti ovjeren u javnog biljeznika ili to vise vi treba radit?

 

sto se tice osiguranja,mislim da samo trebas u osiguravajucu otic da ti bar zeleni karton na tvoje ime pribaci (zbog granice)

CARPE DIEM
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa imate kakav savjet cime najbolje oprati stakla na autu?Kojom god krpom,papirom,sredstvom ih prao ostaju mi "masna",ostaju nekakve točkice i crte od podizanja i spustanja stakala i bas se vidi da je masno...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

One krpe iz Lidla, za auto stakla? onako su prilično "suhe", pa ih je dobro rabiti u hladu da ti vruća stakla ne ispare sredstvo...

 

meni skinu sve - za kukce preporučam Sonaxovu posebnu spužvicu, onu zelenu, malu, stane u dlan, samo treba dobro namočiti površinu s zašpečenim kukcima, poželjno imati crijevo s vodom i odmah ispirati kako trljaš...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 12:08 (Stric_Jura).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

 Moj savjet je da stakla ne peres na jakom sucu - nego u hladu ili poslije kise.

Tad je najlakse skinuti kukce, njihove iznutrice i ostala govna koja se polijepe.

 

A iznutra je najbolje ocistiti sa sredstvom za stakla + novinama - stara metoda radi i dan danas.

 

Usput - tebi se vide "crte" od podizanja i spustanja stakla - ocisti i tu gumicu i ispusi ako ima sitne

prasine, koja je zapela unutar gumica, jer to ti dodatno grebe staklo, pa ces kasnije imati trajne ogrebotine.

 

Prvo ispuhati zrakom iz limenke ili kompresorom, kasnije oprati stakla izvana i iznutra, spustiti ih unutra,

te vlaznom krpicom (najbolje microfibrom) ocistiti gumice i zlijebove od stakla. Em ti nece ostajati tragovi,

em ce ti stakla duze trajati neogrebana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 12:45 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 Moj savjet je da stakla ne peres na jakom sucu - nego u hladu ili poslije kise.

Tad je najlakse skinuti kukce, njihove iznutrice i ostala govna koja se polijepe.

 

A iznutra je najbolje ocistiti sa sredstvom za stakla + novinama - stara metoda radi i dan danas.

 

Usput - tebi se vide "crte" od podizanja i spustanja stakla - ocisti i tu gumicu i ispusi ako ima sitne

prasine, koja je zapela unutar gumica, jer to ti dodatno grebe staklo, pa ces kasnije imati trajne ogrebotine.

 

Prvo ispuhati zrakom iz limenke ili kompresorom, kasnije oprati stakla izvana i iznutra, spustiti ih unutra,

te vlaznom krpicom (najbolje microfibrom) ocistiti gumice i zlijebove od stakla. Em ti nece ostajati tragovi,

em ce ti stakla duze trajati neogrebana.

 Problem je sto vecina vozaca usred dana idu prati auto ili nakon puta. Tada su svi kukci zalijepljene za haubu i stakla poprilicno.... Meni je najveca milina prati po kisi jer sve ide odmah i nemoram stiskati. Ili auto u hlad pa natopim sa dosta vode ( to su vam prednosti kada zivite u kuci ) i milina za prati.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cuj, ja zivim u alpama - vecinom je kisa - tako da i meni pranje nije problem.

Dodjem iz Salzburga natrag za Tirol, auto pun lesina sprijeda,

sajba negledljiva. Krene kisa, provozam se 5 min,

sajba se sjaji. Zaletim se jos na bengu i za 4€ ga ispricam i operem da se sjaji,

sve ide lagano, ne trebas nit cetku nit strugat.

 

Al ako je na sucu u HR i zapeklo je - to ne diram do noci, pa kad ohladi odem u SK do Spara,

tamo ga natopim pjenom i pustim 5min da se kvasi - nakon toga isperem i bude ko pasja kesa.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VW Vento 1995 god. Nakon svake kiše u prošlih mjesec - dva cijela vozačeva strana bude mokra. Samo pod, sjedala su suha. Čini mi se da je više mokro kod vozača već iza njega.
Lim nije sigurno jer smo ga prije cca 2 tjedna popravili(podvozje, zadnji blatobrani i pragovi) baš zato što smo mislili da je do lima problem.
Jel ima netko slična iskustva?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
VW Vento 1995 god. Nakon svake kiše u prošlih mjesec - dva cijela vozačeva strana bude mokra. Samo pod, sjedala su suha. Čini mi se da je više mokro kod vozača već iza njega.
Lim nije sigurno jer smo ga prije cca 2 tjedna popravili(podvozje, zadnji blatobrani i pragovi) baš zato što smo mislili da je do lima problem.
Jel ima netko slična iskustva?

 

Kederi vrata, brtve prozora, odvodi za vodu kod sajbe?

 

Inace VW-ovci, koji je najaktivniji VW forum u RH? Frend trazi neke dijelove pa bi se mozda isplatilo tamo bacit pogled. Na njuskalu bas nije neka ponuda onog sto on treba.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Budem testirao s vodom pa ću vidit gdje curi.
Jel ima stručni naziv za alat s kojim se vade plastični pinovi koji drže plastiku ispod šajbe?
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

netko opere auto za 4 eura, netko za 4kn...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

S obzirom da je minimum 50 centi za 30s pranja,

4€ nije velika suma. Dok recimo automatske praonice koje peru i podvozje za 16€, su skupe.

 

Ali i obavezne, jer poslije zime imas bar 10kg soli poljepljeno po autu. I preporuca se dvaput proci kroz

automatsku - u razmaku od 2 tjedna. Onda si siguran da si sve isprao.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Netko džabe 😂
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam duju svaki dan prao po zimi tj po snijegu. Majekti sve se zaledi na njemu i moram ga upaljenog prat da se topi odmah

To je tako kada imas bunarsku vodu i peri.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...
VW Vento 1995 god. Nakon svake kiše u prošlih mjesec - dva cijela vozačeva strana bude mokra. Samo pod, sjedala su suha. Čini mi se da je više mokro kod vozača već iza njega.
Lim nije sigurno jer smo ga prije cca 2 tjedna popravili(podvozje, zadnji blatobrani i pragovi) baš zato što smo mislili da je do lima problem.
Jel ima netko slična iskustva?

 Pogledaj odvode u ljevom i desnom blatobranu, i iza motora na vatrozidu imas otvor koji se da procackat 

#fsb
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice