Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.128
|
čitano: 13.295.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Budem onda suptra opet prekontolirao.Vjerojatno onda jesam krivo namjestio.

I još nešto,el moguće da pumpa goriva bude poluispravna,tj da slabije radi(272tkm,16god)?jer sad kad sam ju vadio,vidio sam da je originalna i nikad vjerojatno nije ni bilo otvarano sudeći po prašini

 Hoce riknut ako je sito zacepljeno smecem... Jesi ga ocistio? Inace samo gas jer je elektro motor kvalitetan a gorivo ju "hladi"

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tako staro pumpu bi mijenjao i to trazio original.

Inace pretplacen sam na ovaj kanal na youtubeu, lik je zakon. Evo ti video gdje ide u detalje:

 

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
sstrmi kaže...

Budem onda suptra opet prekontolirao.Vjerojatno onda jesam krivo namjestio.

I još nešto,el moguće da pumpa goriva bude poluispravna,tj da slabije radi(272tkm,16god)?jer sad kad sam ju vadio,vidio sam da je originalna i nikad vjerojatno nije ni bilo otvarano sudeći po prašini

 Hoce riknut ako je sito zacepljeno smecem... Jesi ga ocistio? Inace samo gas jer je elektro motor kvalitetan a gorivo ju "hladi"

 Očistio sam to

Luka123 kaže...

Tako staro pumpu bi mijenjao i to trazio original.

Inace pretplacen sam na ovaj kanal na youtubeu, lik je zakon. Evo ti video gdje ide u detalje:

 

 Crisfix je legenda

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na sve moras gledati s pozitivne strane. Bolje da kaze da imas manje goriva nego vise.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Fake_Alert kaže...
sstrmi kaže...
Luka123 kaže...

Tako staro pumpu bi mijenjao i to trazio original.

Inace pretplacen sam na ovaj kanal na youtubeu, lik je zakon. Evo ti video gdje ide u detalje:

 

 Crisfix je legenda

 Da, subban sam na njega taman kad je kupio mustanga, sada radi na Hondi Del Sol, kako napravi posao to je cudo od covjeka.

"And just like that!"

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Na sve moras gledati s pozitivne strane. Bolje da kaze da imas manje goriva nego vise.

 To u svakom slučaju,pokaže rezervu a ja još 200km napravim 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Motorino kaže...
ivanzu kaže...

Mozes sa cime god hoces, nema tamo stalno nekih bjesnih auta. Vidio sam jednom lika sa monovolumenom samo se ne sjecam da li je bila zafira ili scenic.

 Večer kad svi odu možeš i biciklom doslovno...ja i frend išli da vidimo koliko treba za odgurat krug 

 

 nakon koliko h, cirka? prodem cesto po avionskoj i oko putnika, pa cijelo polje do izvora rijecine i to, ali nikad nisam probao NA stazu...volio bi malo isprobati i ja izmjeriti vrijeme haha :)

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

e da btw, ovaj tjedan montaza novog hladnjaka gorenje :D i jedna artisticka

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Obavezno stari IC van i kupi prave šelne da ne bude izbijanja cijevi. Šelne su ti najeftinije u TrgoAgenciji.

Na EBayu su 5x skuplje

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

hvala bogu da ce van :D hvala na tipu za selne!

ali nazalost 99% mi nece stic na vrijeme, tako da cu morat kupiti lokalno...nije mi do jeftinoce, nego dostupnosti i crvstog stezanja...kakve da izbjegavam?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 10:46 (RuskeGTT).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

U utorak narucis u srijedu su kod tebe. Izbjegavaj obicne jer m se urezu u cijev m ne stisnes dovoljno jako. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

hvala bogu da ce van :D hvala na tipu za selne!

ali nazalost 99% mi nece stic na vrijeme, tako da cu morat kupiti lokalno...nije mi do jeftinoce, nego dostupnosti i crvstog stezanja...kakve da izbjegavam?

 Di si bio prije kada sam kupovao. Jos su se urezale. Hvala :)

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ARazer kaže...

U utorak narucis u srijedu su kod tebe. Izbjegavaj obicne jer m se urezu u cijev m ne stisnes dovoljno jako. 

 sta mislis pod obicne? nemogu shvatiti po cemu su ove posebne :D

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zainteresiran tko? Stari prodaje

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
ARazer kaže...

U utorak narucis u srijedu su kod tebe. Izbjegavaj obicne jer m se urezu u cijev m ne stisnes dovoljno jako. 

 sta mislis pod obicne? nemogu shvatiti po cemu su ove posebne :D

 Nadam se da vidiš razliku. Ova sa vijkom je jača, šira duplo i namjenjena za to

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 15:00 (ARazer).
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

ok sve jasno :) samo da mi jos uspije biti tu u sri ujutro, ako narucim utorak...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Zainteresiran tko? Stari prodaje

 Što ga tako jeftino daje?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
Hacker002 kaže...

Zainteresiran tko? Stari prodaje

 Što ga tako jeftino daje?

 Iako je auto odličan, ne možeš dobiti više zbog kilometara

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
Hacker002 kaže...

Zainteresiran tko? Stari prodaje

 Što ga tako jeftino daje?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luka123 kaže...

 Da, subban sam na njega taman kad je kupio mustanga, sada radi na Hondi Del Sol, kako napravi posao to je cudo od covjeka.

"And just like that!"

 Isto sam subao tamo negdje kad je dofurao mustanga a znaš da je lik predobar kad je izvuko sub od mene hihi

Sad nemogu dočekat da vidim dali će mustang dobit turbo ili sc, baš me zanima kako će mu to ispast... eto auto mi se čak ni ne sviđa al interesantno je šta mu radi 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...

 Što ga tako jeftino daje?

 

 Da 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uspio danas riješiti i problem s krivim pokazivanjem goriva u rezervoaru,izvadio pumpu i obrisao dobre te konektore od senzora i odmah preciznije pokazalo

i usput promjenio filter goriva,i normalno je radio i vozio i idem sad paliti i neće.Ne čuje se pumpa da radi,sutra ću pogledati,ali bit će da je ili povuklo zraka(ako je to moguće i kako riješiti ako se to desi) ili je jednostavno ošla,pošto je ona vjerojatno i upalila DDE lampicu

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Uspio danas riješiti i problem s krivim pokazivanjem goriva u rezervoaru,izvadio pumpu i obrisao dobre te konektore od senzora i odmah preciznije pokazalo

i usput promjenio filter goriva,i normalno je radio i vozio i idem sad paliti i neće.Ne čuje se pumpa da radi,sutra ću pogledati,ali bit će da je ili povuklo zraka(ako je to moguće i kako riješiti ako se to desi) ili je jednostavno ošla,pošto je ona vjerojatno i upalila DDE lampicu

 Spoji ju direktno na 12V akumulator i vidi dali radi. Inace kad prtljas sa strujom obavezno - pol odvrnuti sa akumulatora a ne pod naponom raditi bas da ne rikne nesto.

Gdje ti je filter goriva?

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 23:11 (Fake_Alert).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Bio je akumulator odspojen

Ispod vozačegov sjedala - pod autom

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo riješio problem,nisam dobro stavio gumu ono što brtvi pa imalo zraka.Sad sve radi odlično,i da senzor na pumpi dobro pokazuje.

Problem je što na strani pumpe ima svega 3-4cm dubine goriva,tj oko 3-4L max a sve ostalo je na lijevoj strani rezervoara (barem 15L) i zbog tog mi sad krivo pokazuje i uopće ništa goriva ne prebacuje nazad na desnu stranu.

REzervoar je podijeljen na dvije strane zbog zadnjeg pogona.Sve mislim da mi je ošao senzor goriva na lijevoj strani rezervoara koji je vjerojatno zadužen da drži jednak nivo goriva na obe strane rezervoara,a vamo to nije slučaj.Jednostavno kao da ne prebacuje gorive sa lijeve u desnu stranu

 

EDIT - http://www.e46fanatics.com/forum/showthread.php?t=1045238

There is no hose disconnected, the OP needs to replace his fuel pump. The electric fuel pump on the passenger/right side of the car. It is low in pressure and/or volume causing the siphon pump to be ineffective.

The passive siphon pumps rarely fail and if they do it is usually because someone disturbed the siphon pump.

If the OP really wants to question all of this, he can get a fuel pressure gauge and perform both a fuel pressure and volume test, but it is really not necessary. This is a COMMON symptom of a soft failed fuel pump. Hundreds have had this exact same problem and 99% of the time it was a bad electric fuel pump. 

Also note that the driver/left side of the tank will in fact empty after about 1/3 to 1/4 of a tank so the fuel levels are only equal near or above 1/2 tank or higher. Once the level drops close below 1/2 tank and close to 1/3 of a tank the driver/left side will continue to drop until it is empty and there will still be fuel in the passenger/right side of the tank,

Assuming the electric fuel pump in the car is orignal, it needs to be replaced anyway.

 

Eto,na kraju je ipak pumpa goriva.Postala je preslaba što nije čudno s obzirom da je originalna i ima 272tkm i 16 godina

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 10:24 (sstrmi).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ljudi!

 

Ne znam više gdje bi trazio a mozda vi znate gdje bih mogao naci...?

 

Uglavnom, treba mi razvodnik paljenja za Nissan Sunny N14 seriju.

 

Hvala.

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

pitanje za razmisliti malo:

 

da li je pametno staviti stock opruge iza, za street race? nekom logikom auto ce cucati naprijed i mozda imati bolju trakciju, a ponovnim razmisljanjem pitanje je koliko ce onda zadnji kraj na samom startu se objesiti na natrag, pa na kraju ce prednji kraj izgubiti na trakciji...posto ce biti iza mekse...ali opet mislim da nije toliko mekano, posto je stock ovjes tvrdji nego prosjecan auto...ali OPET...sta bi po vama bilo bolje, pustiti eibache napred i iza, dakle istu visinu auta ili staviti stock 2-3cm vislje opruge iza?

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ako kombiniraš, ja bih prije stavio tvrde iza, da ne potone.
Ali bih stavio tvrde i naprijed i nazad.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

pa imam sad tvrde napred i nazad...ali sam mislio dignuti zadnji kraj, da napred bude zakucan za trakciju, ali se pitam koliko je to pametno, radi omeksavanja zadnjeg kraja, pa da ne potone na ubrzanju, pa da od trakcije ne bude nis

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Zakucat ćeš ga jedino ako staviš vreću cementa na motor :)

 

Tebi će najbolje pasati da su opruge tvrde kao kamen(ili amortizeri), da uopće ne tone. Jer dio energije ide u sabijanje zadnjih opruga, poželjno bi bilo da ih nema ni naprijed ni nazad.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice